Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 11:40:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли???  (Прочетена 283670 пъти)
 
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #60 -: декември 15, 2007, 11:28:24 »

Болката в гърба и кръста по време на бременосттаhttp://www.mamaibebe.com/?id=159
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: декември 15, 2007, 16:16:25 »

                                                    Прочети това good
1. Вторият триместър се характеризира с подуване на ръцете и краката, полки в гърба, кръвотечения от носа и високо кръвно налягане.

2.Акне

“Никога не съм имала пъпки като дете или възрастна – а сега изведнъж ми се появиха” – съобщава Доун, бременна във втория триместър.
Бременността прави някои жени по-податливи на появата на пъпки, защото мастните жлези увеличават производството си. От друга страна, ако преди да забременеете са ви се появявали пъпки преди мензис, сега допълнителният естроген може да ги прогони.
Кремовете с ретинол, които се предписват за лечение на акне, не са препоръчителни по време на бременност.

3.Силен сърдечен ритъм

Ето още едно странно, макар и доста често срещано преживяване – някои жени откриват, че усещат много повече пулса си, защото сърцето се премества по-близо до гръдната стена по време на бременността.

Симптоми които трябва да се взимат на сериозно!!!

Докато повечето от промените, през които минава тялото ви по време на бременност са нормални, някои от тях може да са сигнал за потенциален сериозен проблем. Свържете се с лекаря си, ако усетите следните неща:

*Внезапно подуване на краката, ръцете или лицето
*Замъглено виждане, замайване, звезди или просвяткване пред очите
*Тежко главоболие, особено късно през бременността
*Задъхване, което не минава дори и след почивка
*Гадене и повръщане толкова силни, че да не можете да ядете нищо
*Загуба на тегло
*Внезапно бързо нарастване на тегло (бел.прев. – повече от 500гр на седмица)
*Вагинално кървене – макар че малко зацапване в ранните етапи на бременността може да е нормално, всяко кървене трябва да бъде споменато на лекаря
*Каквото и да е изтичане на течност от влагалището – може да е симптом за спукване на мехура
*Промени в миризмата, количеството и консистенцията на вагиналното течение
*Сърбежи толкова силни, че ви пречат да спите нощем
*Бебето спира да се движи
*Болка в областта между стомаха и гърдите
 
« Последна редакция: декември 15, 2007, 16:21:32 от сиска » Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: декември 17, 2007, 14:54:13 »

Аз от няколко дена имам друго оплакване, което много ме стряска - много силен световъртеж, ама толкова силен и изведнъж, че започвам да се люлея и не мога да запазвам равновесие, съпроводено с треперене!Вчера като ми се случи си мислех, че ще припадна или, че съм плуприпаднала, и а незнам как да го опиша, но е ужасно!А имам и силно сърцебиене, ама то при мен е от това, че имам увреждане на сърцето!Абе с 2 думи се чувствам зле и болна и безсилна и искам само да си почивам...Утре ще ходя при АГ-то на ехограф да видим какво става и с мен и с бебчо....На някой да му се се случвало нещо подобно?
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #63 -: декември 17, 2007, 15:02:53 »

Диди и на мен ми се е случвало много пъти, при мен е от ниско кръвно. Докторите ми казват винаги да си нося с мен шоколад. Понякога ми се случва, когато се опитвам да стана и направо не мога. sad Гледам да не се плаша, отминава бързо.
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: декември 17, 2007, 15:22:41 »

Ники мила, аз винаги съм с ниско кръвно и знам как ми причернява като падне и ми се замайва.Но това сякаш е различно.......Толкова силно ми се завива свят, че ме заболява главата, плашещо е чак....Незнам как да го обясня, но за мен е различно от чувството когато ми падне кръвното.Дано не си втълпявам и наистина да не е нищо сериозно... girl_impossible
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: декември 17, 2007, 19:42:24 »

Диди погледни какво намерих с един сайт за Световъртежа good

Виене на свят!!!   


                                                                                                                                         

Чест симптом по време на бременност, който се причинява от:

Ниско кръвно налягане поради натиска от матката върху големите артерии
Ниска кръвна захар
Нисък хемоглобин
Рязко ставане и изправяне
За да се предпазите от падане по време на епизоди със завиване на свят, бременните трябва да се изправят бавно, подпирайки се на стена или нещо стабилно, за да запазят равновесие.

Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: декември 19, 2007, 10:08:13 »

ето какво открих за развитието на бебето през 9 те месеца
надявам се да ви бъде полезна тази информация good

I-ви месец

- През 4-тата гестационна седмица (г.с.) матката на бременната е с почти обичайната големина или леко увеличена. По това време в шийиката й се оформя слузеста запушалка, която ще предпазва утробата от инфекции.

- Периодът от 5-тата до 8-мата г.с. е особено важен за бебето - това са т.нар. златни четири седмици. В този период се оформят зачатъците на мозъка, на гръбначния мозък, на долните крайници, развиват се сърцето, белия дроб и червата.

- В началото на 5-тата седмица кълбото от клетки в матката се нарича "ембрио", то е голямо 4-5 мм. Започва да се оформя плацентата, която ще го храни, и околоплодният мхур, който ще го предпазва.

- В 6-тата г.с. ембриото е 6-7 мм. То вече има сърце, разделено на две камери.

- През 7-мата г.с. плодът е голям, колкото бобено зърно. Пропорциите на тялото му са оформени, като най-голяма е главата. Сърцето бие около 150 пъти в минута.

- В края на 8-мата г.с. ембрионът е 25-30 мм. Оформят се ушите и очните цепки. Ръцете се удължават и се забелязват лактите. появяват се зачатъците на пръстите на ръцете и краката.
В този период гръдните жлези на бременната се уголемяват най-много. Гръдното зърно и ареолата се разширяват и пигментират, а гърдите са напрегнати и чувствителни.

II-ри месец...


- В 9-тата г.с. матката е колкото портокал, а в 12-тата - колкото грейпфрут. Това е периодът, в който около гръдното зърно се появяват малки жлезички (Монтгомерови туберкули). Зърното става по-подвижно.
В този период плацентата е формирана.

- През 9тата-12-тата г.с. органите на плода не претърпяват особени промени, а само нарстват и отделните им части променят пропорциите си. Ранното откриване на генетични дефекти става след 10-тата г.с.

- През 10-тата г.с. се оформя бебешкото лице с видими ноздри и клепачи. Очите на плода са като две тъмни петна.

- През 12-тата г.с. плодът е 6-7 см. Диференцират се вътрешните полови органи, появяват се и външните, възможно е полът на бебето да се определи.

III-ти месец...

- В 13-тата г.с. плодът е дълъг около 9 см и тежи около 30 гр.

- В 16-тата г.с. се извършват преглед и ултразвуково изследване, за да се прецени състоянието на маточната шийка, особено когато се предполага, че ще е нужен серклаж (стягане на маточната шийка със специални конци).

- През този период се правят изследвания на кръв, урина, кръвна захар, кръвна група и резус фактор. Правят се изследвания за васерман и СПИН. След 16-тата г.с. вече може да се направи изследване на плода, за да се изключи всяка вероятност за синдрома на Даун.

Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: декември 19, 2007, 10:08:30 »

IV-ти месец...

- В 17-тата г.с. плодът е дълъг около 17 см и тежи около 150 гр. В този период на бременните с Rh (-) се взема кръв за титър на антитела. Извършва се ултразвуково изследване, за да се огледат ораните за аномалии. При бременни над 35 години се изследват кръв, околоплодна течност и др., за да се отхвърлят аномалии, свързани с остаряването на клетките.

- През 18-тата седмица вече раждала бременна усеща движенията на плода. При първескини това става 1-2 седмици по-късно.

- През 20-тата г.с. плода е дълуг около 23 см и тежи около 300 гр. Ръцете на бебето са почти перфектно оформени, то може да ги свива в юмрук, да ги отваря и да хваща.

V-ти месец...


- В 21-вата г.с. плодът е дълъг около 24 см и тежи около 390 гр.

- Това е последният срок, в който плодът се оглежда за аномалии чрез ултразвуково изследване. Провеждат се рутинни изследвания на кръв и урина за кръвна захар и албумин.

- В 21-вата г.с. матката не измества диафрагмата и стомаха нагоре. По корема се отлага по-голямо количество подкожна мастна тъкан, която предпазва бебто.

- В 24-тата г.с. плодът е дълъг около 29 см и тежи около 630 гр. Ако бебето се роди в този период има от 5% до 20% шанс да оцелее.

VI-ти месец...


- В 25-тата г.с. бебето е дълго 30 см и тжи около 700 гр. Движенията му са много активни. Мускулите на ръцете и краката са добре оформени. белите дробове започват да образуват сърфактант (субстанция, необходима да се поддържат отворени най-крайните разклонения на белите дробове).

- През 27-мата г.с. вече спира бързият растеж на мозъка. Движенията на ръцете и координацията на мускулите е такава, че бебето може да поставя палеца в устата си.

- През този период плодът се развива не смао физически, но се превръща в съзнателна и чувствителна личност. Той чува гласовете на майката и околните, силна музика може да го събуди от сън. Бебето може да набръчква челото си, да криви устните си или да отваря и затваря устата си.

- В 28-мата г.с. плодът е дълъг 33 см и тежи около 1000 гр. Ако се роди в този период има 20% до 40% шанс да оцелее.

VII-ми месец...

- В 29-тата г.с. бебето е дълго около 35 см и тежи около 1150 гр. В този период има вероятност от настъпване на преждевременно раждане. Покоят на легло и медикаментите могат да спрат процеса.

- През 32-рата г.с. се прави ултразвуково изследване, особено когато плацентата е прикрепена по-ниско. При бременни диабетички се правят контролни изследвания на кръв и урина.

- През този период е много важно да се проследяват движенията на бебето. Ако са по-малко от 10 за 1 час трябва да се направи консултация с акушер-гинеколог.

- В 32-рата г.с. плодът е дълъг около 39 см и тежи около 100 гр. Структурите на бебешкия мозък и нерви са изградени и готови за функциониране. Ако в този период се роди плод,, който тежи 1500-2500 гр, може да оцелее, но вероятно ще прекара респираторен дистрес, по-трудна адаптацияи стабилизация на терморегулацията, може да има и проблеми с храненето.

VIII-ми месец...

- През 33-тата г.с. бебето е дълго около 40 см и тежи около 1900 гр. В този срок то свива зениците си, когато върху тях попадне светлина.

- През 36-тата г.с. теглото не бебето рязко се увеличава и то тежи около 2500 гр и е дълго 44 см. Поради ограниченото пространство в матката движенията на плода намаляват. Ако са по-малко от 10 за 2 часа трябва консултация с лекар.

- Постепенно бебето се обръща с главата надолу към изхода на таза. Дъното на матката също се смъква надолу и облекчава стомаха и диафрагмата, но увеличава натиска върху пикочния мехур.

- Ако раждането започне в този период и не може да се потисне медикаментозно, новороденото има отлични шансове да оцелее с помощта на респираторни и други специални грижи.

IX-ти месец...

- В 37-мата г.с. плодът е дълъг около 45 см и тежи около 2700 гр.

- С акушерска слушалка или акушерски монитор се проследяват детските сърдечни тонове. рез периодични гинекологични прегледи се преценяват състоянито и готовността на маточната шийка за раждането.

- Ранен предвестник на раждането е спадането на маточното дъно надолу поради смъкването на плода във входа на таза. Възможно е през последните две седмици теглото на бременната да спадне. Това означава, че плодът е напълно зрял и раждането ще започне до 10-ина дни.

Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: декември 27, 2007, 15:03:09 »

Момичета искам да споделя са вас какво научих good
Много от бременните жени заболяват от гестационен диабет и е добре по време на бременост да се изследваме!!!Това става между 24г.с. и 28 г.с. (имам време да се изследвам)Повечето от вас са далече от този период ,но моят съвет е да не пропускате това изследване когато му дойде времето good

Това са симптомите на гестационния диабет:
* лесна уморяемост
* гадене
* повръщане
* повишена жажда
* често уриниране
* замъглено зрение
* загуба на тегло независимо от увеличения апетит
* чести инфекции на пикочните пътища,вагината и кожата
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: януари 07, 2008, 18:10:00 »

 сиска искам да питам ти направили си това изследване за гестационен диабет  и какво точно представлява и колко струва ,защото аз сега съм в 24 г.с.  и се чудя дали да си го правя.Някакви препоръки от бадещи мами които са  си го правили ....... smile
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: януари 07, 2008, 18:20:15 »

момичета кокичета маминки  @}->--аз лично винаги съм се чудела какви са ранните признаци на бременност *THUMBS*можете ли да споделите какви бяха вашите как се чуствахте как усетихте преди теста че чакате бебче @}->--благодаря предварително информацията според мен би била полезна  blush
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: януари 07, 2008, 18:25:19 »

kleo_20  аз лично си правих 2 теста предварително които бяха отрицателни и ваобще не си мислех че съм бременна докато един ден незапочнах да повръщам ама много и надругия ден веднага бях при гинеколога си и тои ми каза бременна си  smile и така затова аз маи много много немога да ти помогна сас симптомите на ранната бременност smile
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: януари 08, 2008, 14:01:48 »

чесно казано аз разбрах че съм бременна чак в 7седмица когато си направих 2 теста и излязоха +
но след това като се върнах месец назад се зачудих за някакви симптоми на които да не съм обърнала внимание до тогава и да сетих се че по едно време ми изтръпваха краката и много често се замайвах но си мислех че е от кръвното, по-чувствлителни и големи гърди(ама си мислех че ще ми идва), мисля че това бяха симптомите при мен
дано съм помогнала
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: януари 08, 2008, 14:34:47 »

и при мен в началото гърдите ми бяха болезнени и тежки и май само това усетих, иначе доколкото съм чувала и чела - ранни симптоми са гадене, виене на свят, често ходене по малка нужда и т. н. Моят съвет - изчакай да ти закъснее, за да не си даваш напразни надежди. ще те сполети точно когато най-малко го очакваш  good
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: януари 08, 2008, 14:38:34 »

моята кумица каза че съвсем в началото я боляло ниско долу корема все едно ще и идва
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines