Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:26:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли???  (Прочетена 282672 пъти)
 
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: декември 05, 2007, 14:33:36 »

di и аз научих това от майка ми, колкото и да ти се гади слагаш нещо мъничко в устата, от което най-малко ти става лошо!Хапваш 2-3 хапки и минава!Поне при мен така беше! Wink
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: декември 06, 2007, 10:40:26 »

Мамчета, някой да каже нещо по въпроса с киселините в стомаха?Снощи направо не можах да спя от болки в стомаха, ставах да повръщам посред нощ и после още ме болеше корема и сега имам ужасни киселини  bad Аз знам, че съм си виновна, защото откак съм бременна много ми се ядат туршии и кисели краставички и снощи именно краставички ядох, но по принцип знам,че през бременността така или иначе идва момент, когато имаш много киселини..Какво правим тогава? (ясно ми е че трабва да спра краставичките и туршията.. blush)
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: декември 06, 2007, 11:05:31 »

Мамчета, някой да каже нещо по въпроса с киселините в стомаха?Снощи направо не можах да спя от болки в стомаха, ставах да повръщам посред нощ и после още ме болеше корема и сега имам ужасни киселини  bad Аз знам, че съм си виновна, защото откак съм бременна много ми се ядат туршии и кисели краставички и снощи именно краставички ядох, но по принцип знам,че през бременността така или иначе идва момент, когато имаш много киселини..Какво правим тогава? (ясно ми е че трабва да спра краставичките и туршията.. blush)

Диди,аз нямам киселини и не мога да ти препоръчам нещо от личен опит,но от други майки с твоя проблем знам,че го решават с Талцит good Можел да се приема и от бременни,но аз те съветвам първо да попиташ твоят АГ,а след това да пиеш каквото и да е  good
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #48 -: декември 06, 2007, 11:18:38 »

Ами аз нямам още такива оплаквания , но на мило братовчетка му също е бремена в момента yahoo и  от нея знам, че се справя с киселините като пие газирана вода pardon...или нещо газирано...Ако искаш пробвай и това give_rose
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: декември 06, 2007, 13:21:32 »

На мен лично ми помагат пуканки  laugh незнам дали съм си го внушила или наистина помага, но ти пробвай.  good
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: декември 06, 2007, 17:20:50 »

мамчета някоя от вас пие ли Утрогестан?
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: декември 06, 2007, 17:41:39 »

Роси не съм го чувала това Утрогестан pardon, за какво се пие?
ами аз го пия от момента в който ми откриха бременността от 6седмица
докторката ми го изписа като ми каза че ч/з това лекарство се застраховаме и двете страни от спонтанен аборт, незнама може би ми го изписа понеже и казах че съм с много нередовен цикъл
Утрогестана т.е е като Дуфастона но е по-силно
Утрогестана способства на плода да се закрепи по- добре, образува жълтата течност в която живе бебчо
Утрогестана, е естествен микронизиран прогестерон.
Но най-вече ме интересуваше дали някоя от вас го пие
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: декември 06, 2007, 21:31:45 »

Не съм чувала за това лекарство. То е само за начална бременност ли? Имам предвид в началните месеци на бременността ли се взима само?
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: декември 07, 2007, 09:54:23 »

честно много мие странно, имам чувството, че всеки пие различни неща.Сега като го описваш звучи логично да се пие от всички ама дори и не съм го чувала  huhhuh.gif Аз пия фолиева киселина и Малтофер (желязо) и си самопредписах флуор (Зимафлуор се казва хапчето),т.е. казаха ми и четох на много места, че трябва да се пие и за бебето и за майката е добре, защото т.к. детето има нужда от него за да са му здрави костите черпи от майката.Това може да доведе до увреждането на зъбите и костите на майката...И още повече трябва да се пие след раждането, защото по време на кърменето това е още по-обострено и дори трябва да се дава и на бебчето първата година - имало капки от същото лекарство за бебчета.....И тези неща не ми ги каза АГ-то, а го знам от други родилки. crazy...Не мога да разбера какво и защо трябва да пия, но това ми се строи много важно и затова си го взех!
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #54 -: декември 07, 2007, 09:57:09 »

Диде вчера в един друг форум прочетох за киселините , че помагало сок от мандарини....Ако не си се справила с тях  - беж до магазина tease
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #55 -: декември 07, 2007, 10:05:35 »

Диде вчера в един друг форум прочетох за киселините , че помагало сок от мандарини....Ако не си се справила с тях  - беж до магазина tease
На мене доки ми е казала никави цитрусови плодове-лимони,портокали,мандарини,грейпфрути...От тях се получават киселини,и аз ги избягвам.
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: декември 07, 2007, 10:33:26 »

Аз пък мисля, че при всеки е различно. Аз обожавам цитрусови плодове. Изяждам по 1кг мандарини сигурно на ден, а нямам никакъв проблем с киселините вече 7-ми месец.
Дано и да си остане така. Имам си киселини от нещата, които ми се получаваха и преди-мазни баници и други мазнотии, които избягвам.
Все ми се струва, че плодовете няма как да навредят. crazy
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: декември 07, 2007, 14:34:32 »

На мен пък много ми се ядат грайпфрути,ама ме е страх, защото ми стават киселини от мандарините....Четох някъде,че едно бременно момиче ядеше по един грейпфрут всеки ден на гладно през първите месеци на бременността и изобщо не беше качило нищо за първите 3 мес!?! А аз това го знам като метод за отслабване...Колко ли е подходящо за бременни...Не че искам да слабея, просто се чудя какви са тия работи crazy
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: декември 11, 2007, 12:59:56 »

Момичета, вижте нещо вного интересно, което открих скоро.
Така, че бъдещи мамчета бъдете спокойни и щастливи  give_rose
http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=18
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: декември 11, 2007, 14:30:47 »

Вярно е, аз просто на много места съм чела, че може отровните вещества от боята да се разпространят в кръвта по косата или нещо такова...Абе де да знам и аз на какво да вярвам,ама определено ще се подстрижа,вече ми е до кръста косата,никога не е била толкова дълга, въпреки че е на пластове и не си личи толкова...
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines