Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 22:12:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли???  (Прочетена 284142 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: февруари 01, 2008, 10:44:46 »

еее това клипче ме разби напомни ми на моя мъж и той така засукано вчера се прибра и ми поднесе една роза след прегледа при доки  heart *INLOVE*много милот ми стана но се извинявам за  :offtopic:и аз съм виждала подобни клипчета но това определено беше супер сладко
Активен
deni1709
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 334


Сладката Габи


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: февруари 01, 2008, 11:07:53 »

ееееее Дидка, страхотно е клипчето  Bravo heart
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: февруари 01, 2008, 11:32:09 »

Нека и аз споделя нещо - за родилният белег - знам , че когато си бременна и нещо те изплаши (примерно животно или нещо друго ) и където се пипнеш по тялото - там бебето ти ще има белег с формата на това което те е изплашило .Моя приятелка на бедрото си има белег под формата на мишка - и майка й ни е разказвала , че докато е била бременна се е уплашила от мишка и така  smile
Товамога да го потвърдя, само че на пръста на ръката. Майка ми е видяла мишка и се хванала някак за ръката и наистина като се вгледаш го оприличавам на мишка. А със сестра ми й се дояли череши и спрели в някаква градина на пътя, обачеее имало пазач и като разбрала се оплашила, но не се е хващала никъде /или не помни поне/ но на сестра ми на бедрото отзад има точно като черешка.
Дидка клипчето е страхотно  give_rose
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: февруари 01, 2008, 13:27:47 »

Вече са факт:
1) Наредба № 26 на МЗ, чрез която се регулира диагностиката на генетичните болести у нас.
2) От отчета на Правителството на Република България е видно, че ПРОФИЛАКТИКАТА на генетичните болести са приоритет под формата на "НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА ЗА ДИАГНОСТИКА, ПРОФИЛАКТИКА И ЕПИДЕМИОЛОГИЯ НА НАСЛЕДСТВЕНИТЕ И ДРУГИ РЕДКИ БОЛЕСТИ, НАСЛЕДСТВЕНИТЕ ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИЯ И ВРОДЕНИ ДЕФЕКТИ НА РАЗВИТИЕТО 2007-2010 г.”

3) В новия рамков договор със НЗОК са включени в съответни клинични пътеки:
- диагностиката и необходимите специализирани генетични изследвания при пациенти с редки генетични болести;
Това означава, че за всички пациенти насочени от болница, сключила договор с НЗОК и с Националната генетична лаборатория генетичните изследвания ще бъдат безплатни.
- дородова (пренатална) диагностика на тежките генетични болести. Направление от личен лекар № 7 за хоспитализация (приемане в болница).

4) Успешно функционира ЦЕНТЪР ПО МОЕЛКУЛНА МЕДИЦИНА.
Центърът разработва няколко основни НАУЧНИ направления в областта на молекулната медицина:
- Уточняване на генните варианти при българската популация с оглед определяне на вида на лекарството и дозата при конкретен индивид, в случай, че се налага лечение;
- Търсене на гени, предразполагащи към най-честите болести: различни видове рак, психиатрични (маниакално-депресивни), сърдечно-съдови, Алцхаймер, някои епилепсии и др.;
- Търсене на гени, предразполагащи към зависимости: хероин и др. в рамките на Българо - Американски 5 годишен научно-изследователски проект с начало 2006 г.
- Въвеждане на високоефективни генетични методи за диагностика на редки генетични болести и определяне на риска от чести генетични предразположения;
- Извършване на мащабни популационни проучвания с цел уточняване генетичната характеристика на българския народ;

Изтъкнатите по-горе предпоставки ни мотивират да започнем нова тема, предложена от модераторите на Клуб “Бъдещи и настоящи майки”. “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ”.
Това не са генетични консултации. Такива се предоставят само на място в лабораторията.

Информация по избрани проблеми може да се намерят на електронните страници на:
Национална генетична лаборатория www.lmpbg.org
Център по молекулна медицина www.mmcbg.org

Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: февруари 01, 2008, 13:28:42 »

В тази страница водещи наши специалисти ще отговарят на конкретно зададени от вас въпроси, свързани с: ГЕНЕТИЧНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ, ГЕНЕТИЧНИТЕ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНАТА ПРОФИЛАКТИКА :

1) Профилактика на вродени дефекти, включително и дефекти на невралната тръба (спина бифида) с фолиева киселина.
2) Серумен дородов биохимичен скрининг (кръвно изследване) в 15-19 седмица на бременността за оценка на риска за Даун, дефекти на невралната тръба (спина бифида и аненцефалия) и дефекти на коремната стена. Такъв в момента се провежда само в Националната генетична лаборатория и Генетичната лаборатория в университетска болница Варна. За отдалечени места е въведена практиката да се изпраща СЕРУМ с куриерска поща.
В началото на 2008 г. ще бъде предложен серумен скрининг в 10-14 седмица.
3) Генетични рискове, генетични болести и генетични изследвания по време на бременността.
4) Дородова (пренатална) диагностика чрез хорионбиопсия в 10-12 седмица.
5) Дородова (пренатална) диагностика чрез амниоцентеза в 16-19 седмица.
6) Ултразвукова диагностика на вродените аномалии. “Фетална анатомия”
7) Бременност, лекарства, йонизиращи облъчвания и инфекции.
dirol Генетични изследвания преди и генетични рискове след ин витро процедури.
9) “Стволови клетки” и генна терапия – реални възможности и перспективи.
10) Генетични изследвания при репродуктивни неудачи (спонтанни аборти, деца с вродени пороци на развитието и др.).
11) Генетични проблеми със забременяването.
12) Законови, морално-етични и психологически проблеми при генетичните изследвания.
13) Диагностика на генетичните болести (“редките болести”) в детската възраст.
14) Геномни проекти. Български геномен проект.
15) Организация на генетичните служби в България.
16) Генетични предразположения към болест.
17) ДНК анализ за отхвърляне/доказване на бащинство.

В НАЦИОНАЛНАТА ГЕНЕТИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ и ЦЕНТЪРА ПО МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА се предлагат ежедневно от 9 до 15 часа висококвалифицирани консултации.
Не е необходимо направление.
Необходима е цялата налична медицинска документация по случая (епикризи и предварителни изследвания).

Адрес за връзка:
София 1431, ул. Здраве 2, Университетска болница СБАЛАГ ”Майчин дом” – София, 14-ти етаж
НАЦИОНАЛНА ГЕНЕТИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ
ЦЕНТЪР ПО МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА
Лаборатория по молекулярна патология
Тел: 02/ 9172 268 и 02/ 9172 476. Факс: 02/ 9172 469
Е-поща: [email protected]

За повече информация в електронната страница на:
Национална генетична лаборатория www.lmpbg.org
Център по молекулна медицина www.mmcbg.org

проф. д-р И. Кременски
Национален консултант по “медицинска генетика”
Началник на Националната генетична лаборатория
Координатор на Център по молекулна медицина

Източник: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Number=1948006187&page=0&view=collapsed&sb=5&part=
« Последна редакция: февруари 01, 2008, 13:30:40 от Little_Sweet_Didka » Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: февруари 01, 2008, 14:42:25 »

Аз досега поне 3 пъти се стреснах и не помня къде съм се пипал, ама дано дечко да не епосел цялото на петна...ПАзи боже!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: февруари 01, 2008, 14:49:13 »

аз имма един познат много добър приятел който милия е белязан  girl_impossible girl_impossible :girl_impossible:не зная какво точно е стреснало майка му май някаква катастофа беше и тя е започнала да се пипа цялата по нузите врата гърдите ръцете от притеснение!сега той милия има цели петна по сеебе си!но не гладки  :girl_impossible:много симпатично момче много чаровен и даже красив мъж(вече е на 21)много комплексиран от това но то е защото много са му се подигравали което нали знаете децата те мислят и говорят и може да го обремени за цял живот!няма никакви генетични предразположености и никакво мед обяснение за това!!винаги когато съм го целувала съм го целувала по бузките където има такива неща и не ми е пукало не съм се страхувала или нещо подобно както останалите
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: февруари 01, 2008, 15:17:13 »

Е сега вече много ме притесни!Дано не съм окипазила бебчо!Ама какво да направя, че сега точно ешиха да ме стряскат всички!Като се започне от свекървата... beating beating beating Дано няма последици, че тогава гледай какво става!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: февруари 01, 2008, 15:19:09 »

мила не се стряскай!!това е есно на милион на милиард сигурно даже!!!нейния стрес е бил много голям та за това така!!спокойно  give_rose
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: февруари 01, 2008, 15:21:10 »

Абе то и аз имах 2 големи стреса, ама дано не излезе нищо от тая работа.... angry
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: февруари 01, 2008, 15:38:00 »

http://www.eurofootball.bg/downloads/Dnevnik_kalendar.pdf
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: февруари 01, 2008, 15:43:47 »

Еха, Дидка много е хубав календара- дневник!  Bravo Ти ли го прави или е от някой сайт?
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: февруари 01, 2008, 15:44:59 »

на мне нещо не ми се отваря  Offtopic
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: февруари 01, 2008, 15:53:55 »

 :offtopic:свали си ако нямаш от тук www.adobe.com програмата adobe-безплатно е и ще видиш дневника blush
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: февруари 01, 2008, 16:23:30 »

 :offtopic:ми не знам кое по точно да сваля те са 100 неща нищо де!вярвам че е хубав Bravo
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines