Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:50:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тенденции при обзавеждането на дома  (Прочетена 254948 пъти)
 
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #165 -: май 25, 2009, 09:13:23 »

liva82, как си я представяш - кое ще е черно и кое червено? Иначе като комбинация от цветове си е много добре, от там нататък е въпрос на усещане  Wink



Това не е спалня, но като комбинация:


* Dia.jpg (64.1 KB, 504x336 - видяно 1110 пъти.)
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: юни 27, 2009, 09:59:53 »

Момичета, скоро се замислих (след като една приятелка сподели с мен), че може би у дома на всеки има нещо, което е купено при обзавеждането защото е модно/красиво/изглежда удобно, а накрая се е указало че не е практично. Или обратният вариант - нещо не изглеждащо кой знае колко обещаващо, а ви е много полезна вещ.
Моля ви споделете от кое сте доволни и от кое не, за да може ние новодомците по-лесно да изберем някой елементи при обзавеждането.
Аз примерно много се чудя дали е удачен вариант да се взема спалня с ракла отдолу, не с чекмеджета?! Няма ли опасност като е вдигната да падне отгоре върху някой? Достатъчно стабилен ли е механизмът?
А какво бихте казали за мраморните плотове за кухня?
Оххх, колко много въпроси ми се въртят в главата...
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #167 -: юни 27, 2009, 11:28:56 »

Аз примерно много се чудя дали е удачен вариант да се взема спалня с ракла отдолу, не с чекмеджета?! Няма ли опасност като е вдигната да падне отгоре върху някой? Достатъчно стабилен ли е механизмът?
А какво бихте казали за мраморните плотове за кухня?
Оххх, колко много въпроси ми се въртят в главата...
Стаси,това спалнята за която ти говориш е перфектният вариянт.Мой познати са с такава спалня ,тук в Италия се наричат contenitore.За БГ  и ние се спираме на такъв вариянт спалня.Трябва да имаш в предвид ,че те събират много багаж юргани,одела, кутий дори,просто каквото се сетиш.Ние сме се спряли на такъв вариянт защото спалнята ни не е много голяма и това е един практичен начин  за събиране на неща който не са ти от първа необходимост.
ето тук можеш да намериш www.mondoconv.it
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #168 -: юни 27, 2009, 11:31:59 »

Eто това легло ,произволна снимка
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: юни 27, 2009, 19:22:12 »

мое наблюдение Стаси, че че спалните с ракли са много удобнии, НООО зависи !!! Ние сме с два матрака и се отварят на страни, не както е на снимката. Точно такава спалня имат свекърва ми с цял матрак и понеже свекърва ми е 50 кг, а свекър е много висок и почти двойно като се обърне и лекичко я повдигааа, че я ремонтираха и сега са с два матрака, които са независими един от другг и е много по-добре .  Друго, което никога не бих направила - там където имам пералня, миялна и мало бойлерче под мивката примерно е да сложа за под ламинат. На втория месец се оказа, че малкото бойлерче е дефектно и се наводнихмеее, ака че гранитогрес или теракот. за другооо ако се сетя ще пишааа
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #170 -: юни 28, 2009, 09:39:51 »

Ели ,аз в кухня,хол, и коридор само плочки съм сложила,ламинат никога не съм си и представяла ,че ще слагаме сложихме паркет и стана невероятно с такъв блясък е паркета ,ламината ми стой като балатум.мой познати си сложиха ламинат и не останаха доволни.Според мен за помещенията в който ще си постоянно като кухня ,трапезария и хол не е практично да се слага паркет .Разбира се това си е мое мнение ,но на базата на опита който имам ,и нещата който съм видяла в мой познати. Относно леглото ,не знам с какъв механизъм са в БГ но тук са доста стабилни и страшно практични и удобни.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #171 -: юни 29, 2009, 10:43:30 »

Стаси, за обзавеждането на нашия дом бяха и са важни няколко неща - функционалност, подредба и удобство на мебелите, шкафчета, вратички, дръжки и т.н., техните обеми /какво можеш да побереш вътре/, износоустойчивост на стенни покрития /латекса вече е надраскан, имаме и тапети, при които няма проблеми никакви/, настилки - ламинат /висок клас, парафинова промазка за течности/, гранитогрес и т.н., внимаваме в избора на дамаски /клас 5 или 6, съдържание 100% полиестер или по-високо съдържание на памук, ципове на възглавките/, поддръжка на всичко това и други неща, но сега не се сещам за всичко. И на мен ми харесват ниските и оскъдни мебели за дневна например, но нищо не бих побрала в тях, за това търсим конкретни шкафове за конкретни цели.

За тази спалня, която описваш, важни са амортисьорите. Ние също ще поръчваме този тип и го считам за практичен от гл.т. на това, че могат да се съхраняват различни неща, особено при сезонната смяна на дрехи от гардероба и завивки.

Примера на juji е много добър  good Личи си средиземноморския стил, а белите мебели вече са по магазините и в БГ, явно са нов тренд и правят впечатление.
 
« Последна редакция: юни 29, 2009, 10:55:00 от пате-мате » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юни 29, 2009, 10:58:44 »

Стаси съгласна съм с момичетата.Аз също съм харесала такава спалня защото, отдолу се събират много повече неща.Спалня с чекмеджета не искам, защото в повечето случай на чекмеджетата все нещо им се разваля, то не че е гаранция че механизма тук няма да се развали де.Колкото за подовите настилки съм напълно съгласна с Катето, макар че аз предпочитам пред ламината истинския си паркет.Първо гледай удобство и функционалност, а цветово и дизайнерско нещата се оправят, но ако не е функционално ще си биеш главата хиляди пъти защо си го взела.Аз например толкова ревах за едно бюро, купихме си го и сега се оказва, че хия не ми е удобно и се схващам цялата като седя на него.Ще чакам да мине малко време и ще се чудя как да го реоганизирам, че ще откача.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #173 -: юни 29, 2009, 11:07:40 »

магито, подкрепям те 100% за естествения паркет  good и аз го предпочитам, но някой друг ремонт, че много парички хвръкнаха и ламината се явява един добър заместител. Ето нашия избор - класически за двете спални
http://picasaweb.google.bg/kakaqka/Shtori_pod?authkey=Gv1sRgCNH4vYny6rvAiAE#5352672644155680050
и тръстика /страхотен е на живо/ за дневната
http://picasaweb.google.bg/kakaqka/Shtori_pod?authkey=Gv1sRgCNH4vYny6rvAiAE#5352672677573006322
ето и прехода между двата
http://picasaweb.google.bg/kakaqka/Shtori_pod?authkey=Gv1sRgCNH4vYny6rvAiAE#5352672653970331762

Ето и какви текстилни щори /плисе/ избрахме за детската стая, в която времено дремуцаме  Girl_hide
http://picasaweb.google.bg/kakaqka/Shtori_pod?authkey=Gv1sRgCNH4vYny6rvAiAE#5352672606601808034 

 
« Последна редакция: юни 29, 2009, 11:21:19 от пате-мате » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: юни 29, 2009, 11:16:09 »

Кате наистина нещата ви са страхотни, да ти кажа много ми харесва всичко което правите и само мога да ви поздравя.Колкото до алтернативата да така е права си.А щорите са много ладки.Аз доскоро бях против вертикалните щори например, но скоро си промених мнението и един ден в хола си бих си сложила, защото са практични.А за латекса така е и да ти кажа аз също съм фен на тапетите и има много красиви вярно и скъпи, но си заслужават парите според мен.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: юни 29, 2009, 11:32:44 »

Кате и ние сме с такава 'тръстика' в детската и много ми харесва, не си личат даже и фугите. Ние много съжаляваме, че изциклихме стария паркет в хола и скоро ще го сменяме, отаказахме сега, че нали беба кдогодина живот и здрав с паяка ще вилнее.

Относно щорите - слжихме вертикални PVC с детската и почти на 100% предпазват и сега за лятото са суперрр  good

в галерията има снимки

също така за нещото , което малко съжалявам, е черната секция в хола, минавам с прахосмукачта обирам праха, минавам с пронто и след час всичко в праххх, много се виждаа, ама кто не слушах като ми говореха да не вземаме тъмнооо сега ме е яддд, поне плота на бара и в кухнята е в сиво и не си личиии
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: юни 29, 2009, 19:16:11 »

Момичета, благодаря ви много за насоките - добре че ви има smile
1. И ние засега сме се насочили към ламинат, защото е по-евтин, а жилището е ново строителство и ще мине време докато "изсъхне" напълно. Пък хич не ми се иска да сложим скъп паркет навсякъде и да подпухне на места от влагата (както при едни наши познати, ужас...)
2. Относно щорите чуденката е голяма - вертикални или хоризонтални?! Незнам как ще изберем. И двата варианта много ми харесват - по едно време си мислех да ги омешам и в различните стаи да сложим различни, но пък сега си мисля че еднакви (по вид) навсякъде ще е по-добре. Оххх, незнам ....
3. За спалнята - най-вероятно ще е с такава ракла отдолу. Ще видим като му дойде времето след месец-два.
4. За стените - и там чуденето е голямо - латекс, тапети, венецианска мазилка...Тц тц тц, голям избор - трудна работа smile blum
5. Кате благодаря за подсещанията (за ципове, дамаски, обеми) - определено ще ни е от полза...
Наистина много ви благодаря момичета и ако някоя от вас се сети нещо друго, от което не е доволна/или много доволна засега нека да споделя, че да трупаме опит и да не правим същите "грешки"  Wink smile Wink
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: юни 29, 2009, 20:03:49 »

Ели, защо съжалявате, че изциклихте стария паркет?
Питам те, защото ние сега сме на такава вълна за спалнята, която живот и здраве я планираме след 2-3 години за детска.
Там е с мокет, който искаме да разкараме, а под него - паркет. Искахме евентуално да го изциклим и лакираме, но на моменти милото минава на вълна слагане на "ламинат" и сме в голяма чуденка кой е по-добрия вариант - циклене на стар паркет или слагане на ламинат?  crazy
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #178 -: юни 29, 2009, 20:40:43 »

2. Относно щорите чуденката е голяма - вертикални или хоризонтални?! Незнам как ще изберем. И двата варианта много ми харесват - по едно време си мислех да ги омешам и в различните стаи да сложим различни, но пък сега си мисля че еднакви (по вид) навсякъде ще е по-добре. Оххх, незнам ....
Стаси,аз за щорите съм категорична -ролетни,може да са старомодни или каквото и да е но от опит знам  /и тук сме с такива и в България в дома на родителите ми /,че когато е много горещо и спусна щорите стаята не е толкова гореща а зимата като си ги пусна  предпазват от студ.Навремето като ни ги слагаха и майсторите ни обясняваха ,че лятото поддържат по ниски температури ,зимата като ги пусниш темп. са с няколко  градуса по високи ,сега съм убедена и ние сме се спряли на тях.А също така когато искаш да подремнеш  през деня като си ги пуснеш и си е тъмно и си спиш спокойно .
« Последна редакция: юни 29, 2009, 20:47:20 от juji » Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: юни 29, 2009, 21:01:58 »

съжаляваме, защото послушахме хората, които казаха, че по-хубаво от естествения паркет нямало е да ама не, при нас не стана хубаво или поне не го направиха качествено, за няма и месец се отвориха фугите, по края не бепе лакиран и изциклен поне, а се първоначално като го видяхме беше супер наистина, лъщеше като стъкло, да не говоря, че на две-три места има лакирани косми  bad bad bad, за това в спалнята сложихме ламинат и разликата беше по-малко от 100 лв. Поне новичкооо и хубавооо  good good good
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines