Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 00:54:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бельо - 2  (Прочетена 189255 пъти)
 
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #45 -: май 04, 2008, 08:48:41 »

Момичета, чорапи или чорапогащник ??
Четох, че чорапите се смъквали от крема за тяло и нямало по-удобно от съвсем фин чорапогащник, който да придава лек загар на крака. Но и без това бельото ми най-обикновено (в магазина за рокли казаха да си купя съсвем изчистен сутиен без дантела, щото личало под роклята). После продавачките в магазина за бельо ми казаха, че с дънки можеш да си наместиш прашките ако ти се впиват отзад, но с булчинска рокля-не, та си купих пликчета. Пък сега и чорапогащник... Ще съм отвънка кукла, отвътре памукла (както казваше баба). То е истина, че мъжът ми вече ме виждал във всевъзможни състояния, но за себе си не се харесвам...
Та значи, вие, чорапи или чорапогащник??
Много полезен пост, inaxastra. Чорапите са много удобни но не се бях замисляла дали няма да се смъкват.
Ще провам един делничен ден с чорапи и един с чорапогащник и така ще реша.
« Последна редакция: май 04, 2008, 08:53:36 от Regina94 » Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 04, 2008, 10:44:08 »

Момичета, чорапи или чорапогащник ??
Четох, че чорапите се смъквали от крема за тяло и нямало по-удобно от съвсем фин чорапогащник, който да придава лек загар на крака. Но и без това бельото ми най-обикновено (в магазина за рокли казаха да си купя съсвем изчистен сутиен без дантела, щото личало под роклята). После продавачките в магазина за бельо ми казаха, че с дънки можеш да си наместиш прашките ако ти се впиват отзад, но с булчинска рокля-не, та си купих пликчета. Пък сега и чорапогащник... Ще съм отвънка кукла, отвътре памукла (както казваше баба). То е истина, че мъжът ми вече ме виждал във всевъзможни състояния, но за себе си не се харесвам...
Та значи, вие, чорапи или чорапогащник??
Аз на нашата сватба бях босичка( тя беше края на август) :)Но наистина зависи от обувките.Със сандали и чорап някак не ми се връзва :\Колкото до тези чорапи-аз на бала бях с такива и цяла вечер съм ги мислила дали няма да паднат и е неприятно :(Може и да на правиш,като regina94-един ден така,един иначе и вече ще добиеш някаква представа. *THUMBS*Успех! give_rose

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #47 -: май 04, 2008, 11:29:17 »

И ние сме през август, но обувките ми са затворени. Не знам дали е удобно да се носят на бос крак... Някак си... Пък се продават летни чорапогащници-съсвем тънък воал, който не топли, но пък на 30° може и това да дойде много...
Проблемът на чорапогащника е, че не е толкова красив както чорапите. Стои ... всичко друго, но не и секси. Не че някой го вижда, но за личното самочувствие.
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: май 04, 2008, 11:46:53 »

Аз също мисля да съм боса защота обувките ми са сандали...  yahoo а и краката вообще няма да се виждат но ще си ги напръскам с един спрей , който тука му викат чорапогащник за пръскане, дава блясък и  съм го пробвала, хубаво стои...пък и с хубав педикюр мисля че е подходящо  girl_wink
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: май 04, 2008, 11:49:33 »

 smile и аз си мисля боса.. но съм си купила чорапи, ако размисля в последния момент
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #50 -: май 04, 2008, 12:13:23 »

Marchela сериозно?  Oh my ... Никога не съм чула подобно нещо. Каква марка е? Къде го има?
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #51 -: май 04, 2008, 12:33:27 »

Притеснителното на чорапите е именно смъкването им. Но има такива хубави чорапи със силикон отгоре, които залепват плътно за крака. Нищо не пречи да пробвате и двата варианта преди сватбата. Аз мисля да съм с чорапи и да имам чорапогащник за всеки случай наблизо smile
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: май 04, 2008, 12:34:54 »

inaxastra , този който съм ползвала миналата година беше на

Sally Hansen,  казва се  Airbrush Legs


беше някъде 20 евро , има различни цветове в зависимост от цвета на кожата  good  и на мене ми хареса как стои..  danceg
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #53 -: май 04, 2008, 12:56:17 »

Marchela мнооого благодаря за инфото. Ще проуча дали се намира у наше село.
А дали предпазва крака от триенето на обувките или е само за блясък и красота (което пак не е малко за лятото  Wink
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #54 -: май 04, 2008, 13:15:30 »

А дали предпазва крака от триенето на обувките или е само за блясък и красота (което пак не е малко за лятото  Wink
За предпазване от триенето пробвай нещо такова -
http://www.fancysox.com/products.cfm?CatID=38
В опаковката изглеждат доста бабешки, но са абсолютно прозрачни, скриват се в обувката и предпазват от пришки. Моите са от DIM, продават ги дори в супермаркета.
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 04, 2008, 13:15:48 »

Marchela мнооого благодаря за инфото. Ще проуча дали се намира у наше село.
А дали предпазва крака от триенето на обувките или е само за блясък и красота (което пак не е малко за лятото  Wink
Мила,подледни тук какво намерих :http://auction.dir.bg/item355291309-sally-hansen-rajstopy-w-sprayu-airbrush-tan-glow.html
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #56 -: май 04, 2008, 14:07:05 »

Ооо да, regina94, знам ги. Наистина се продават навсякъде. Има ги вариант само пръсти - за затворени отпред обувки, които са с каишка около глезена (каквито са сватбените по принцип). Не се бях сетила, че този тип "чорапки" може да се използват за сватбата. Но е доста умно като идея - така отпред пръстите и възглавничката на крака ти са предпазени, а всъщност нямаш чорап.  Bravo
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: май 04, 2008, 16:18:05 »

Тези чорапки са много готини, но не съм виждала тук такива.

За въпросите на inaxastra, според мен с хубаво бельо и чорапи няма такива проблеми. На мен нито ми се свличат чорапите от крема за тяло, нито ми се впиват прашките. Още повече, ако роклята ти е такава, че под нея личи дантелата на сутиена, вероятно ще личат и ръбове на бикини, чорапогащник и т.н.

Аз лично в жегата август ще съм по сандали и без чорапи. Знам, че етикетът изисква на официални събития да не ти се виждат пръстите на краката, но имам дълга рокля, така, че не би трябвало да е проблем blum
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: май 04, 2008, 18:44:16 »

Това правило за чорапогащниците и затворените обувки на официални събития е много остаряло и от години не се спазва. Погледнете само по червения килим как се появяват знаменитостите - пример:строго официална вечерна рокля + сандали. Преди всичко е въпрос на предпочитание.
« Последна редакция: май 04, 2008, 18:53:34 от ellie_bellie » Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #59 -: май 04, 2008, 19:18:27 »

Това правило за чорапогащниците и затворените обувки на официални събития е много остаряло и от години не се спазва.
На мен все пак ми допада това правило, но просто не мога да си представя сватба в БГ, при 30С с чорапи  crazy. Булката може и да припадне. Ако всичко останало е стилно (роклята, прическата, грима), босите крака не са никаква драма. Булката пак ще си е елегантна. Практичността преди всичко  good
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines