Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 21:22:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпросче относно видеоператор,ди джей и фотографи?  (Прочетена 161116 пъти)
 
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #405 -: ноември 21, 2008, 14:36:47 »

 Придържай се към следните правила и няма да сгрешиш:
 1.Елеминирай обезателно хора и фирми, които ти предлагат сватбен филм в т.нар. "Хай Дифинишън" формат. Нито една сериозна и несериозна българска ефирна, кабелна или сателитна телевизия не работи с подобна снимачна и монтажна техника, не излъчва и не се разпространява все още чрез тази технология. А Сульо и Пульо, които Ви убеждават в противното - отпратете. Ако желаете подробности - мога да дам допълнително.
 2.Ако не се снима с видеокамери от следните модели на SONY :   DSR-250P и HVR-S270E , то просто бягайте. Няма смисъл от всичко останало.
Активен
micedj
Сватбар
***
Публикации: 163



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: ноември 21, 2008, 14:57:54 »

evelina83, в темата доста са обсъждани фирми предлагащи видео и фото-заснемане. Съвета ми е първо да изчетеш досега изписаните мнения. Успех с подготовката  girl_wink
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: ноември 21, 2008, 16:08:20 »

аз не че се заяждам ама си научи датата на сватбата че 2008 февруари мина,и другото което можеш да поразгледаш е мненията на отделните момичета ползвали услугите на съответните фото и видео оператори в техни конкретни теми,да се видиш с тях най добре с операторите  girl_wink очи в очи и тогава най точно ще избереш кой да Ви задоволи капризите и прищевките .Успех smile
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: ноември 21, 2008, 16:15:33 »

Придържай се към следните правила и няма да сгрешиш:
 1.Елеминирай обезателно хора и фирми, които ти предлагат сватбен филм в т.нар. "Хай Дифинишън" формат. Нито една сериозна и несериозна българска ефирна, кабелна или сателитна телевизия не работи с подобна снимачна и монтажна техника, не излъчва и не се разпространява все още чрез тази технология. А Сульо и Пульо, които Ви убеждават в противното - отпратете. Ако желаете подробности - мога да дам допълнително.

Аз пък не съм много съгласна...Моята сватба е снимана във вариант "хай дефинишън". Операторът ми е много добър познат и предварително се разбрахме за "хай дефинишън", защото може и в момента нито една телевизия да не работи така...но след няколко години, можеш да бъдеш сигурен, че ще започнат!

Когато масово навлязат плазмени телевизори и т.н. до няколко години и форматът се смени повсеместно, нали не искаш да си гледаш сватбата с черни черти отгоре и отдолу?   
Активен
evelina83
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #409 -: ноември 21, 2008, 18:23:35 »

аз не че се заяждам ама си научи датата на сватбата че 2008 февруари мина,и другото което можеш да поразгледаш е мненията на отделните момичета ползвали услугите на съответните фото и видео оператори в техни конкретни теми,да се видиш с тях най добре с операторите  girl_wink очи в очи и тогава най точно ще избереш кой да Ви задоволи капризите и прищевките .Успех smile

МНОГО СЕ ИЗВИНЯВАМ ЗА ОБЪРКАНАТА ГОДИНА:((( 14.02.2009 -Свети валентин:))) но просто много съм развалнувана и грешката е станала неволно:)
Активен
evelina83
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #410 -: ноември 21, 2008, 18:43:33 »

evelina83, в темата доста са обсъждани фирми предлагащи видео и фото-заснемане. Съвета ми е първо да изчетеш досега изписаните мнения. Успех с подготовката  girl_wink
Благодая за съвета но, доста вода е изтекло от както е обявена тази тема и въобще коментарите по темата, аз искам пресна информация ето напримерно сега чувам за това да те снимат в хай-дефенишан като цена по скъпа лие тази услуга и въобще имали смисал от това? Виждам че и вида на камерата е от значение ,тук сте ми предложили ''сони'' какъв трябва да бъде критериа за камера и фотоапарат  въобще??????
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #411 -: ноември 22, 2008, 00:02:15 »

 Kiksi предполагам, че твоя оператор е по-богат от БНТ, бТВ, Нова, Диема и др. малки провинциални телевизии. Голям професионалист и голяма фирма е щом като предлага това, което другите не могат. Но по-интересното е какъв е капацитета на този, който му вярва. Е цената според подобни елементи е по-висока и за това някои елементи се връзват. Нямам нерви за друг коментар. Простотията ходи по хората , а не по животните!
 За сведение : цялостното оборудване за производство на сватбен филм в подобен формат е около 200 000 евро, т.е. само цената на техниката, която младоженците трябва да платят според нормалните пазарни закони е 12 000 лева. Ако сложим трудовата ставка ... и аз не знам. Има проблем обаче - младоженците трябва да извадят минимум 12 000 лева за оборудване, което би им позволило да видят нещото, за което са платили пет цифрена сума. Плазмите и телевизорите в Метро, Технополис и др. подобни места няма да им свършат работа. Там се продават неща, които се продават само, за да се печели от страна на собствениците.
 Ако някой е против казаното до тук и се счита за по-разбиращ, то нека да остави младоженците на мира с този "хай дифинишън" и отдели време да му се покажат на живо някои неща.
« Последна редакция: ноември 22, 2008, 00:29:17 от Pachoran » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: ноември 22, 2008, 01:03:17 »

Pachoran  вижадм че си доста наясно със видеото и просто като мнение питам какво мислиш за Sony- z1  HDV формат - 16: 9  просто за инфо.
Активен
HDVV1
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #413 -: ноември 22, 2008, 05:47:13 »

Придържай се към следните правила и няма да сгрешиш:
 1.Елеминирай обезателно хора и фирми, които ти предлагат сватбен филм в т.нар. "Хай Дифинишън" формат. Нито една сериозна и несериозна българска ефирна, кабелна или сателитна телевизия не работи с подобна снимачна и монтажна техника, не излъчва и не се разпространява все още чрез тази технология. А Сульо и Пульо, които Ви убеждават в противното - отпратете. Ако желаете подробности - мога да дам допълнително.
 2.Ако не се снима с видеокамери от следните модели на SONY :   DSR-250P и HVR-S270E , то просто бягайте. Няма смисъл от всичко останало.
PACHORAN prestani da govorish gluposti !!!!!! specialno se registrirah za da ti go kaja........!!!!!!!! ako iskash moga da ti sloja link ot koito da vidish kakvo pravqt horata sas SONY FX1, Z1, Z7, V1 i prochie, tova nee tv. serial vse pak e svatba i kamera ot 100,000euro shte napravi sashtia film bez neobhodimoto osvetlenie filtri i prochie:) mai mnogo se vjivqvash vse pak tova e svatba i tam nqma rejisiori i aktiori a hora koito si minavat i zastavat pred kamerata kakto si iskat shte ti dam edin primer vlizash v sveta nedelq da snimash carkoven brak i kvo mislish che shte napravish s tvoite kameri za 15min kolkoto trae tam ritoala???? nishto po razlichno ot tezi kameri za koito pisha po gore.. tuk nqma predvaritelen scenarii nqma osvetiteli i pomoshnik operatori tuk e malak haus tova e ;;;SVATBA'''' uvajaemi pachoran.... nee film.........
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #414 -: ноември 22, 2008, 09:03:57 »

 Първо се научи да пишеш на кирилица. Второ пиши правилно-ако не можеш има вечерни уроци в училище.
Трето почети малко повече в свободното си време, когато не лъжеш младоженците. Четвърто много важно нещо - научи повече за техническата спецификация на техниката, която изброяваш. При малко над 1 000 000 ефективни пиксела на чипа на посочените модели от теб няма как да получиш резолюция 1920/1080. Това е обаче бял кахър. Посочените от теб модели дори нямат стандартен HD-SDI изход. Съмнявам се, че си дал още толкова пари за магнетофон с необходимите изходи. Съмнявам се , че си дал още толкова пари за хардуерна платка с необходимите HD или HD-SDI входове и изходи. Съмнявам се, че дори си си платил софтуера. А резолюцията 1280 / 720 е друга бира. Дори компютъра ми в къщи е с монитор с по-голяма резолюция.
 Съжалявам, че занимаваме младоженците с досадна терминология, но най-важното е да се разбере, че за момента посочените фирми и лица предлагащи подобна услуга са измамници. Младоженците също не са готови да дадат пари за плеър и монитор с подобни качества. Друг е въпроса, че ги няма на пазара.
Активен
kpacmaBu4ka
Любопитен
*
Публикации: 44


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: ноември 24, 2008, 21:14:00 »

Ох, не се сдържах  angry оринципно не участвам в такива спорове защото ми се струват излишно "чесане на езици", но не се стърпях.

Kiksi, Pachoran, и двете сте в грешка. Pachoran малко в повече, но предполагам че арогантноста спомага за самочувствието... както и да е... Сега за ваша информация ще споделя че от всяка(по-професионална) камера можете да изкарате high definition формат поради простата причина че камерите снимат в т.нар. "суров формат" който след това с обработва(на компютър) в съответствие с желанието на клиентите/или според практиката на монтажиста. Така че да - Kiksi, възможно е твоя филм да е монтиран в този формат и няма никакво значение какво излъчват телевизиите, а какъв е телевизора на който ще си гледаш филма (това е твоята грешка). А Pachoran е изцяло в грешка като си мисли че професионалните камери снимат с точно определен формат... И мога да кажа че това не са празни приказки, защото кума ни е монтажист и някак си (предполагам с някаква вълшебна камера) прави точно такива филми!!!
Освен това Pachoran , мога да кажа че ние гледаме такива филми на телевизора или монитора, като си ги пускаме на компютъра или ДВД-то. Така да се каже, запозната съм "наживо" с "някои неща"  Girl_hide
Активен
fotovideo
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #416 -: ноември 24, 2008, 22:29:47 »

''суров формат'' нищо не означава.Някои от така наречените ''професионални камери'' снимат в MiniDV,други и в HDV формат.От последните е възможно да се изготви филм във висока резолюция,но той не може да се гледа на вашите DVDплеари-от компютър-да.
Активен
kpacmaBu4ka
Любопитен
*
Публикации: 44


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: ноември 24, 2008, 22:42:16 »

''суров формат'' нищо не означава.

Така се изразих защото не съм сигурна за точния термин, но знам че е формат в който се съдържа страшно много информация, която се губи в различна степен при обработката в различните формати... може би по-точния термин е "суров материал"... както и да е...
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #418 -: ноември 25, 2008, 05:50:44 »

 Понеже съм възпитан и културен човек се отказвам от този безмислен спор. Само искам да поясня, че когато човек вади пари от джоба си за подобна техника знае малко повече и не може да е в грешка, защото грешката е твърде скъпа. А на кумът си кажи първо да понаучи някои неща, а после да работи като монтажист. Аз лично бих го уволнил за тези негови знания.
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #419 -: ноември 25, 2008, 10:26:31 »

Много сте забавни...... smile Милите младоженци едва ли разбраха кой крив кой прав...с тези терминологии....но поне са се позабавлявали.

Аз нищо не разбирам по темата, но знам, че мой познат с фирма за видеозаснемане даде маса пари за техника, за да предлага такъв формат в бъдеще. Прави го като инвестиция за бъдещето, защото и аз доколкото знам все още няма на какво да гледаме такъв формат, така че да се усеща качеството. Естествено можеш да си го пуснеш, но не го гледаш както трябва. От там нататък съм гола вода и не мога да коментирам. Затова не се заяждайте и с моя пост...да не стане сега една поредица пак. Явно се работи по въпроса с този формат, но как незнам.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines