Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 08:01:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стволови клетки  (Прочетена 50589 пъти)
 
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 15, 2008, 16:27:33 »

Picolina изпозването на стволови клетки в Англия не е забранено, незнам кой ви е дал тази информация.
Английска фирма за съхраняване на стволови клетки Future health - http://www.futurehealth.co.uk


Леченнието е забранено,това ни го каза доктор от University College London Hospitals girl_wink

Стволовите клетки могат да с ползват от всички близки на детето по принцип!
« Последна редакция: февруари 15, 2008, 16:30:29 от picolina » Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 16, 2008, 00:23:19 »

Каква е процедурата по вземане на стволови клетки?
Процедурата е лесна и безболезнена. Непосредствено след раждането на детето, се взема кръв от пъпната вена в специален за целта стерилен сак, когато пъпната връв вече е прерязана, но плацентата все още не се е отделила.

Кой може да се лекува със стволови клетки?
Не само детето, но и братята, сестрите, майката, бащата, бабите и дядовците могат да се лекуват чрез приложение на стволови клетки от пъпната връв на новородено при наличие на съвместимост.

Има ли риск за майката и бебето?
Абсолютно никакъв. Взема се кръв, когато вече е прерязана пъпната връв.

Как се извличат, обработват и съхраняват стволовите клетки?
В лабораторни условия от кръвта се отделят стволовите клетки, Използва се специална центрофуга, в която при съответната температура, скорост и време на завъртане се извличат самите стволови клетки. Така обработени, добре опаковани и надписани, се потапят в специален контейнер с течен азот, където остават на съхранение.

Колко време могат да бъдат съхранявани стволовите клетки?
Замразени при - 196°С те могат практически да бъдат съхранявани вечно.

Осъществява ли се контрол върху съхраняването на стволовите клетки?
Успоредно с обработването на стволовите клетки, се замразяват и двумилилитрови проби от тях. По график, съгласуван с болницата и родителите, чрез пробите периодично се тества жизнеността на клетките и родителите се уведомяват писмено за резултата. Освен това се замразява плазма, както от стволовите клетки на детето, така и плазма от майката. И ако дойде време клетките да влезнат в употреба, се тества и плазмата, за да е сигурно, че не се е развила инфекция.

Има ли опасност да получа чужди стволови клетки?
Не. Изготвя се електронно досие на пациента. Освен това клетките се поставят в сак. Сакът се поставя в метална касета, а касетата - в метална рамка. И трите неща са надписани поотделно. В папка е описано подробно къде се намират клетките, как и кога са замразени, както е описана и кривата на замразяване - нещо уникално като пръстовите отпечатъци.

Как е уреден въпросът със собствеността?
До навършване на пълнолетие на детето родителите имат право да решават съдбата на стволовите му клетки. Освен че могат да бъдат използвани от притежателя си, стволовите клетки могат да бъдат дарявани на други членове на семейството или на други пациенти.

Със съхраняването на стволови клетки, извлечени от пъпната връв на бебето веднага след раждането му, Вие осигурявате на Вашето дете и на Вашите близки мощно съвременно средство за лечение на евентуални злокачествени заболявания като левкемии, лимфоми, анемии, имунна недостатъчност и пр.

Решението за вземане и съхраняване на стволови клетки е всъщност решение за бъдещето на Вашите деца, защото:

• Клетките от пъпната връв са много по- жизнени
и със 100% съвместимост при автогенна трансплантация. При алогенна трансплантация съвместимостта е с много висок процент за близки родственици и членове на семейството.

• Клетките се размразяват и са веднага на разположение.

• Намирането на подходящ донор е доста трудна задача, изискваща много време и големи финансови възможности.

Все повече хора по целия свят оценяват ползата от съхраняване на стволови клетки. При необходимост тези клетки биха могли да възпроизведат нови здрави клетки на мястото на унищожените - нещо, доскоро смятано за невъзможно от медицината. Това им ценно качество ги превръща в мощно съвременно средство за лечение на редица злокачествени заболявания при деца и възрастни.

източник

Моя приятелка се възползва от услугата миналата година,роди в "1АГ Св.София",където за целта дойде специален екип.Коментирали сме,но не си спомням точната цифра за първоначалното плащане и вноските впоследствие.По "мое"  време (`05-`06г) честно си признавам-не бях никак запозната с услугата blush Но,живи и здрави при второ бебе ще помислим добре...въпреки,че от една страна мъжът ми смята,че до известна степен това е предизвикателство към съдбата....за по-суеверните и това може да е пречка pardon
Има семейства,които се наемат да си родят второ детенце,за да помогнат чрез вземане на стволови клетки при раждането му на болното си дете....
Активен
Христина Минчева
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 18, 2008, 11:47:35 »

И мен ме интересуваше темата за стволовите клетки. И от както разбрах, че съм бременна се ровя в интернет по тази тема. Засега поне на мен условията на http://cryo-save-bulgaria.agcabinet.info/?page_id=15 ми се виждат добри. Даже може да се изполва разсрочено плащане с банка ДСК и затова ще ходя в банката да попитам дали наистина има токова нещо, защото го пише в сайта. Тъй като 3350 лв. си е сериозна сума покрай другите задължителни покупки, които трябва да се направят. Прочетете в сайта на крио сейф за техните усливия. Само се чудя как тази банка ги съхранява за тази сума, като цените на българските клиники които видях са с 1000 -2000 лв. отгоре.Незнам как става тази работа. Пък и мисля, че в Белгия са по напред с технологиите, но ме притеснява транспорта до там.
 blum
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 17, 2008, 21:49:52 »

Ние с мъжа ми решихме ,че ще запазваме стволови клетки за нашата бебка ,което мисля ,че човек имали възможност трябва да го направи  good.От всички проучвания ,който направихме за фирмите който се занимават с това както в БГ така и в чужбина ние се спряхме на http://cryo-save-bulgaria.agcabinet.info/ .Моята братовчедка преди 1 година също е използвала услугите им и до момента е доволна така да се каже ,получава всеки месец актуална информация за състоянието на техните клетки .Първоначално плащаш само пакета който ти изпращат за взимането на клетките който струва 700 лева.,а останалите  пари даваш след като ти изпратят удостоверение за безпроблемното пристигане на клетките до мястото на съхранение.
Вече има и в БГ съхранение ,но аз мисля ,че все още не е толкова добре развито ,а и е доста по скъпо в сравнение със съхранението им в чужбина.

Малена ако имаш някой конкретен въпрос ме питай ,защото не се сещам какво друго да напиша .
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 18, 2008, 09:38:34 »

Жалкото в цялата работа е , че трябав да имаш 3000 лв. за да осигуриш здравето на семействотото ти или на друг beating  как може да взимат такива суми nea
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 13, 2008, 19:29:20 »

m_a_g_i_vs  виждам,че си писала,че ще съхраните стволови клетки за бебчо.Какво стана? Можеш ли да дадеш малко повече инфо give_rose ?!
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 17, 2008, 15:28:10 »

Днес в Тина Киркова говореха за стволовите клетки, че ако си решил да си запазваш като раждаш само се обаждаш на екипа той идва в болницата където си и изчаква момента когато да стане процедурата.
Активен
Jungle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205


What goes around, comes around...


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 20, 2008, 08:21:55 »

Леченнието е забранено,това ни го каза доктор от University College London Hospitals girl_wink

Стволовите клетки могат да с ползват от всички близки на детето по принцип!

Хмммм, много странно, защото когато забременях живеехме с мъжо в Англия и тогава за първи път чух за  стволови клетки.Казаха ни да помислим за това , дали искаме. Друга моя приятелка , която живее в Лондон и роди там си запазиха стволови клетки  good
« Последна редакция: юни 20, 2008, 08:25:25 от Jungle » Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юни 20, 2008, 11:45:00 »

На моя мъж, брат му е с церебрална парализа,и тази година ходиха доста по болниците тук, и навсякъде им казаха,че ЛЕчЕНИЕ не се прилага в Лондон,но запазват стволови клетки. Smart cells са едните които запазват тук в Англия,а за Cryo-save казаха,че са в Белгия и Холандия. Обаждахме се и на едните и на другите и много съмнителни ни се видяха nea.Исахме да се срещнем с тях,но те отказаха huhhuh.gif
Можеш ли да кажеш нещо повече за тези твои познати  къде са запазили клетки?
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 22, 2008, 15:01:28 »

и на мен ми е важна темата-някой замрази ли клетки и къде?Аз си мисля за Крио Сейв
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 22, 2008, 15:11:49 »

Да ние си запазихме стволови клетки за бебка ,питайте конкретно какво ви интересува ние го направихме с Крио Сейв http://cryo-save-bulgaria.agcabinet.info/ Мисля че всеки който може да си го позволи ще направи една много добра инвестиция за бъдещето на бебето си  good
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юни 22, 2008, 15:54:30 »

ами например мен ме интересува дали клетките могат да се ползват за братче/сестриче и колко време преди раждането е добре да се сключи договора,а всъщност ако раждането е преждевременнно дали ще се получи?
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 22, 2008, 16:02:38 »

Мен примерно ме интересува кой идва да ти ги вземе? Кога стана това,как ти ги съхраниха и обработиха,(защото знам,че до 6 часа след вземането клетките умират,ако не се обработят) После кой ти ги изпраща до банките за съхранение,как става това и дават ли ти инфо къде точно се намират клетките,и дали когато на теб ти потрябват един ден (не ти го пожелавам) правят ли ти някакви изследвания,за да те уверят,че това са същите клетки на детето?

Имам млако повече въпроси,но тъй като ние не поучихме отговори на тези въпроси тук ми е малко съмнителна цялата работа и затова pardon

Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 22, 2008, 16:43:22 »

estrella   незнам дали за братя и сестри може да се ползват тези клетки това не съм питала.Значи първо попълваш договора който е в страницата им и превеждаш 700 лева за да ти пратят комплекта който ти е нужен за вземането на самите клетки,немога да кажа какво представлява този комплект защото беше запечатан стерилно,носиш си го с теб на самото раждане и там доктора го отваря при самото взимане на клетките.При нас стана много екстремно всичко на единия ден пратихме парите и на другия сутринта вече имахме пакета,без този пакет няма как да ти вземат клетки така че предварително е добре да го имаш.

picolina Когато ти пращат пакета те питат в коя болница мислиш да раждаш  и ако в нея няма такъв квалифициран доктор да вземе клетките пращат друг който е от същия град и само му звъниш по тел. и той идва ,на него не се плаща нищо допълнително.Клетките ти ги взимат веднага щом бебето излезе от пъпната връв  но не съм гледала точно как защото в този момент въобще не ти е до това .После доктора се обажда на Крио Сейф те пращат куриер да ги вземе от там ,и  на теб до 10 дена ти изпращат сертификат за това че са пристигнали успешно  клетките до страната която ги съхранява.Дават ти процента на живина в тях и ако ти прецениш вече че процента е добър  превеждаш останалата сума .Също на сертификата пише точно къде се намират и кординати за връзка .


Ако има още нещо или не съм обяснила както трябва питайте пак  good
« Последна редакция: юни 22, 2008, 16:52:46 от m_a_g_i_vs » Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юни 22, 2008, 18:27:26 »

Благодаря ти m_a_g_i_vs   give_rose
Ние много се навихме да съхраним клетки,не само за нашето дете ами защото има вероятност клетките да помогнат и на брат му на мъжа ми.Но когато звънахме тук в Лондон,първо телефона беше пренасочен към Щвейцария (номерът беше английски обаче),второ когато поискахме да се срещнем очи в очи с тях те отказаха,казаха че ще ни изпратят всичко по е-майл и трето когато им казахме ,къде ще раждаме те казаха че няма кой да дойде да ги вземе от тази болница,да сме си ги вземели сами shok или да отида да раждам в болниците от където те са вземали преди nea crazy това няма как да стане

Явно в Бг е по-добра организацията.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines