Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 23:50:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стволови клетки  (Прочетена 50585 пъти)
 
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« -: февруари 14, 2008, 21:07:23 »

 Стволовите клетки са резервните части на нашия организъм. Това са универсални клетки, които организмът ни пази и при необходимост могат да се превърнат във всякакъв вид клетка от нашето тяло.  Могат да бъдат клетки от сърцето, черния дроб, гръбначния мозък, зъбите и костите. Стволовите клетки дават началото на всички тъкани, органи и системи в организма.
Стволовите клетки са заместител предимно на клетките на кръвотворната ни система, като:
левкоцитите, които се борят с инфекциите
еритроцитите, които носят кислорода
тромбоцити, които отговарят за кръвосъсирването    
Доказа се, че стволовите клетки, които обичайно се намират в костния мозък, могат да се превръщат и в други видове клетки – мускулни, нервни и т.н. Именно така – в началото на 21 век – вече става реалност лечението на нелечими заболявания като инфаркт на миокарда, травми на гръбнака, ракови заболявания, левкози, лимфоми и др.
  След раждането на бебето се отделя плацентата и обикновено тя се изхвърля като биопродукт. През 1970 г. се установи, че в тази ненужна вече пъпна връв има същия брой стволови клетки както в костния мозък на зрели хора. Пъпната връв е богата на стволови клетки, които служат за лечение на десетки видове злокачествени и генетични заболявания на кръвта.
През 1988 г. със съхранени стволови клетки от пъпна връв е излекувано дете от анемия на Fanconi - едно нелечимо заболяване. Детето е живо и до днес.
Това постави началото на събирането и съхраняването на стволовите клетки от пъпна връв по света.
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 14, 2008, 21:10:55 »

Мами настоящи и бъдещи, разкажете даите инфо ако сте запознати как стават нещата със столовите клетки.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 14, 2008, 21:17:21 »

MALENA , в България на едно единствено място се прави това. До преди 1 година струваше към 3000 евро. Приятелката на моята кума се занимава с това и ако искаш координати - пиши на лични.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 14, 2008, 22:36:25 »

мисля че всяка информация би била полезна! @}->--това за съжаление не е много евтино но си заслужава и е живото спасяващо ако недай си боже с детенцето един ден се случи нещо или пък с негово братче или сестриче!!в България става все по-популяярно!и наистина има само една клиника за съхранение на стволови клетки!аз до колкото знам е цял пакет за взимане и съхранение за определен период от време след изитачено му се заплаща такса на година но не е толкова фрапантна цифрата!това което пиша го знам от трета четвърта ръка който е по запознат нека сподели повече по въпроса!има ли мами които искат и смятат да го направят! give_rose
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 15, 2008, 09:47:29 »

Това се предлага вече в Пловдив в клиника Селена. Цената вече не е чак толкова висока. Услугата е 3200лв. и включва и съхранението на стволовите клетки до 20-тата година на детето.
На мен лично ми се иска, но още не съм решила със сигурност.
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 15, 2008, 10:23:45 »

И аз чух за това, че е около 3000лв. пакета, но банката за съхранение е в чужбина. И мисля че е и във В. Търново вече е правено това /не съм много сигурна/. Все още не съм се замисляла по въпроса, но е добра идея за децата ни.
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 15, 2008, 12:06:32 »

Вече тази услуга се предлага на няколко места-някои съхраняват клетките в банки в чужбина,други в БГ-цената е приблизително еднаква(около 3000лв) като има и годишна вноска след това.За София се сещам за клиника Малинов,за клиниката на Мазнейкова,Св.Лазар,Шейново и др.Аз лично мисля да съхраня стволови клетки на детето,но още не съм решила къде
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #7 -: февруари 15, 2008, 14:23:17 »

за тези съм чувала добри неща
http://cryo-save-bulgaria.agcabinet.info/
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 15, 2008, 14:40:43 »

Аз също съм чувала за стволовите клетки,че са полезни да бъдат съхранение,Но тъй като ние тук в Англия доста се поровихме за тези стволови клетки и разбрахме,че такова лечение на този етап тук е ЗБРАНЕНО.Защото ,не било съвсем напълно доказано,какви последствия и реакции могат да постъпят след намесата им в организма.Аз мисля,пък и моят съпуг,че щом държава като Англия отхвърля това,значи нещо куца.Така,че за сега ние не сме решавали да съхраняваме клетки, а и то недай си Боже,ако ти се наложи има клиники в цял свят които могат да ти направят това.

Това е което ние мислим по въпроса с моето мило pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 15, 2008, 14:44:35 »

не мога да повярвам тирани гадни!!тяхното законодателство е направо м...та си джаса с извинение!!!можеш да ги запазиш някъде другаде ако искате!аз не знам дали ще можем да си го позволим  cray :'(имаме много парички да даваме преди да се роди бебчи и 3 хиляди мисля че няма да имаме да отделим!а е толкова хубаво!това е шанс за живот и не мисля че живота струва 3000 той е безценен и трябва да имаме възможност да направим всичко възможно да го пазим heart
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 15, 2008, 14:49:49 »

Това се предлага вече в Пловдив в клиника Селена. Цената вече не е чак толкова висока. Услугата е 3200лв. и включва и съхранението на стволовите клетки до 20-тата година на детето.

Аз съм чувал, че има такса за съхранение още след първата година. Дали е вярно това за до 20-тата.
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #11 -: февруари 15, 2008, 14:52:54 »

аз пък ... не ми се карайте, ама не знам ... мислех си и нещо все ме човърка ... все едно да предизвикаме съдбата sad Не мисля, че може за всичко да се подготвим, моля се да сме живи и здрави. Мисля да не съхраняваме, дано да не съжаляваме някой ден.
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 15, 2008, 15:39:13 »

И ние ще го направил задължително. Ако човек има възможност, немисля че трябва да се мисли.
Picolina изпозването на стволови клетки в Англия не е забранено, незнам кой ви е дал тази информация.
Английска фирма за съхраняване на стволови клетки Future health - http://www.futurehealth.co.uk
"Депозирането в банки на стволови клетки, взети от пъпната връв при раждане, вече се практикува масово в Англия, Австрия, Белгия, Швейцария. И модерно, и разумно е родителите да платят няколко хиляди евро, за да пазят няколко десетилетия “авариен материал” за каквото и да било бъдещо заболяване на детето си."
http://www.rodopipress.com

Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 15, 2008, 15:44:39 »

вярно ли е че стволови клетки могат да се ползват не само от детето от което са взети ами от негови братя сестри или дори родители huhhuh.gif
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 15, 2008, 15:54:48 »

вярно ли е че стволови клетки могат да се ползват не само от детето от което са взети ами от негови братя сестри или дори родители huhhuh.gif
И мен това ме интересува дали ще трябва и на двете момичета да вземем или от едното.
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines