Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 14:10:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!! 2 част  (Прочетена 184502 пъти)
 
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: октомври 01, 2008, 15:08:23 »

Аз днес ще готвя пилешки бутчета с картофи и чесън, запечени на фурна...Нямам търпение вече! yahoo
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: октомври 01, 2008, 16:02:50 »

Аз днес съм на рожден ден в една механа и няма да готвя yahoo yahoo

Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: октомври 02, 2008, 14:16:03 »

Аз ще запрятам ръкави да направя една лазаня  yahoo и запо4вам да мисля по въпроса за десерт...някакви идеи за нещо бързи4ко?
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: октомври 02, 2008, 14:21:43 »

Krisitnka би ли споделила рецепта за лазаня? Аз по магазините съм виждала готови замразени, но дали стават така вкусни като домашно приготвената?
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: октомври 02, 2008, 14:50:21 »

Zahira, с удоволствие ще я споделя...само да си извадя корите от водата 4е да не тръгнат да ме гонят... funnytooth..
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: октомври 02, 2008, 14:53:42 »

Аз за вечеря мисля да правя гювечета , отдавна не сме яли...
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: октомври 02, 2008, 15:09:31 »

Рецепта за Лазаня
пакет и половина готови кори за лазаня
200г моцарела
200г пармезан/настърган
500г каима
1 консерва доматен сос
50 мл 4ервено вино
1/2 глава лук/нарязан на ситно
1 морков
5-6 с.л.зехтин
1/3 консерва грах(може и по малко)
1/3 консерва варена царевица
кащкавал нарязан на пар4енца(по дължината на питата)
шунка( от готово нарязаната)
1 куб4е магданоз,4ер.пипер,4ервен пипер,сол,4убрица
за соса:
1 л.прясно мляко
100 г. краве масло
4-5 ц.л. брашно
сол на вкус
Готовите кори се потапят всяка една в посолена и завряла вода за около минута.намазваш дъното на тави4ката с масло,слагаш ред кори, след това заливаш с готовия сос, редиш ред шунка, кашкавал и порасваш с пармезан и заливаш с малко сос.така до из4ерпване на продуктите.накрая слагаш последния ред кори и слагаш пармезан и заливаш със соса така 4е да покрие цялата тава.слагаш отгоре няколко пар4енца масло и пе4еш за около 30 мин в предварително загрята фурна на 180градуса.
smile сега като направя моята, ще приложа снимков материал..
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #487 -: октомври 02, 2008, 15:19:32 »

Криси така като описваш изглежда доста вкусно. Аз много обичам всякаква италианска кухня като се почне от пицата и се премине през всякаквите видове макарони, спагети, лазаня.
Бих импровизирала без каймата и шунката.
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: октомври 02, 2008, 15:47:54 »

Лазанята звучи старшно вкусно, и аз обожавам да я ям, както и спагети, ето и моята рецепта за Лазаня:
ПРОДУКТИ:

Готови кори за Лазаня

Продукти за доматения сос:
2 глави лук
2-3 моркова
0,200 кг шунка
доматено пюре
сол на вкус
черен попер на вкус

За сос „Бешамел”:
1/2 л. мляко
1 пакетче масло
1-2 суп.л. брашно


ПРИГОТВЯНЕ: Всяка готова кора за лазаня се слага във вряща подсолена вода за 2- 3 минути максимум и се оставя на суха кърпа да се подсуши. В това време приготвяме доматения сос, като нарязваме лука на ситно и го запържваме в нагорещено олио.Рендосваме морковите и ги прибавяме към лука, както и ситно нарязаната шунка.След като се запържат прибавяме доматеното пюре и ако е необходимо и вода, сол и черен пипер на вкус.Оставяме ги на умерен огън. Оставя за 5-10 мин. да къкри. Сос Бешамел се приготвя като се разтопи маслото, отделя се от огъня и към него се прибавя брашното като се бърка непрекъснато. Прибавя се по малко от млякото като се внимава да не стане на гранули. Оставя се да заври на умерен огън. Не трябва да е гъсто защото, когато изстине ще стане на каша. Когато са изсъхнали корите се нареждат: кората се намазва с бешамел, после се залива и с малко от соса с доматите и каймата и се поръсва с кашкавал или пармиджано и така до като не свърши плънката . На последната кора се залива със доматен сос и поръсва с кашкавал. Пече се на умерена фурна,  при 180 °С , около 20 мин. докато придобие златист цвят. ДОБЪР АПЕТИТ!!!

Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #489 -: октомври 02, 2008, 15:52:55 »

Zahira, можеш да замениш шунката и каимата с пове4е видове сиренаи сега се сетих 4е се слага и яице, но аз сам забравила да го запиша. другото с което можеш да импровизираш е соса- можеш да сложиш в него малко синио сирене, и ще стане " муцка".. smile
Активен
radinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 221


Няма невъзможни неща,има пропуснати възможности


Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: октомври 02, 2008, 16:31:00 »

момичета тази седмица една колежка ми даде рецептата на една трошия-направо е страхотна и много вкусна good girl_wink
ако някой се интересува може да пусна рецептата Wink
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #491 -: октомври 02, 2008, 17:23:07 »

момичета тази седмица една колежка ми даде рецептата на една трошия-направо е страхотна и много вкусна good girl_wink
ако някой се интересува може да пусна рецептата Wink
Ами аз се интересувам  blush
В момента правя пилешки бутчета с картофки на фурна,но мъжо ги иска такива едни сухи да станат бутчетата,а аз и идея си нямам как точно трябва да стане това..... crazy
Иначе майсторих накакъв десерт допреди малко,но какво е станало още незнам,после ще докладвам,ако е готин  good
А рецептите за лазанята звучат доста изкушаващо,но трудоемко,така ли е ?Колко време отнема приготвянето?
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #492 -: октомври 02, 2008, 17:35:07 »

Лазанята не е трудна и не отнема никаво време.Просто ти трябват няколко минути за да приготвиш соса после пъхаш във фурната и си готова
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: октомври 02, 2008, 17:44:54 »

Ванили, а ти защо сушиш корите??
Данитка, на мен ми отнема около 4ас..оба4е аз сядам, ставам...мотам се .. а ина4е е около 40 мин...сега съм в процес на снимане и ще покажа после...а ти какъв десерт маисториш??/
Активен
radinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 221


Няма невъзможни неща,има пропуснати възможности


Моят сватбен албум

« Отговор #494 -: октомври 02, 2008, 17:48:51 »

     Трошия
продуктите трябва да са общо 7кг.Може да се комбинират и по друг начин,аз давам как я направих точно
3кг червени чушки
1кг моркови
2кг зале
1стъг кервиз/целина
1кг карфиол
500гр захар
250гр сол
500гр олио
1л оцет
Нарязват се чушки и се объркват с 500гр захар и 250гр  сол.Престояват най-малко 8 часа,като се разбъркват от време на време.Отцежда се водата от чушки в тенджараи се добавя 1л оцет  и 500гр олио.Сместа се завира и се попарват и нарязаните зеленчуци girl_wink
Ако не съм обяснила добре питаите,става много бързо и като я направите след 2-3 дни е готова за хапване girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines