Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 19:10:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? част 2  (Прочетена 137794 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: ноември 12, 2008, 09:34:15 »

 Offtopic
как се казва сестра ти и на кой е кръстена и аз казвам Светослава на двете ми маминки Стоянки и той ми отговаря е защо не я кръстиха вашите самобрасначка пак е със С!  Oh my ...

Ей това ме разби Oh my ..., как може да каже нещо такова?Аз съм Магдалена кръстена съм на двете си баби Марий и аз ли трябваше да съм Мария, че в къщи да настане смут?

А иначе и Ивелина е хубаво име.
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: ноември 12, 2008, 09:45:16 »

Luv4e мъжът ти само Хари ли се казва? Моят приятел е Хари, ама цялото му име е Християн. Много е сладко, ама не звучи добре Хари Хари...

Иначе по другия въпрос Ивайла е чудесно име. Важното според мен е щом се кръщава на някой да е със същото име или поне с корена, а не само с първата буква, щото ако някой ми каже, че синът му Виктор е кръстен на дядо си Владимир ще му се изсмея (ЛИЧНО МНЕНИЕ)

Да, Хари му е цялото име.  smile И все съм се чудила как ще е бащеното име на детето , ще има ли окончание -иев/а накрая..  crazy
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: ноември 12, 2008, 10:10:05 »

Миме, и мен ме разби това със самобръсначката!! Аз съм голям инат и ако някой иска да е на негово име, определено точно затова няма да го кръстя на него!!! Децата са си наши и ние си решаваме, а не бабите и дядовците...Аз лично щях да умра от срам, ако имма един ден внуче и се натискам да носи моето име, ако искат децата ми сами ще го кръстят!! Тогава ще съм много по-щастлива!
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: ноември 12, 2008, 11:39:26 »

Мимето, това изказване на свекъра ти за самобръсначката направо ме изуми. Как може подобно отношение. Дори да искаш да се правиш на остроумен като не го умееш по-добре не се излагай така. Що се отнася до имената на децата ние с милото сме си избрали имена и за момче и за момиче. И аз като Мили съм инат и не търпя някой да ми налага мнението си, особено пък хора, които не са си мръднали пръста за нас и само чакат име. Добре, че моятна майка казва, че детето ще си е наше и ние си решаваме как да се казва. Затова пък ние сме си решили, че ще е кръстено на нея, защото много ни помага.
Когато аз съм се родила майка ми искала да ме кръсти Ирена, на дядо ми Иван и на баба ми Радка. Тогава дядо ми казал, че не иска да си хаби името на женско. И майка ми му казала, че тогава и буквичка няма да има и така съм станала Ренета.

Петя, доколкото знам не е задължително бащиното име да е с ев(а)/ов(а). Детето на една приятелка се казва Анелия Борислав и фамилията.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: ноември 12, 2008, 11:45:11 »

Лъвче при нас въпроса със второто име е сложен и сме решили един ден като имаме деца да не слагаме ов и ав зад имато, просто ще си бъде името на бащата.А и аз имам едни познати дето са точно така баща им е Деви и те се казват Аница Деви Дилкова например.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: ноември 12, 2008, 15:41:32 »

Лъвче при нас въпроса със второто име е сложен и сме решили един ден като имаме деца да не слагаме ов и ав зад имато, просто ще си бъде името на бащата.

И при нас е така, второто име на Косьо няма окончание "ов", мъжа ми не беше много съгласен, ама аз го убедих и после така го записах като ме питаха в АГ-то!!! good
Та сега по акт за раждане бебо е Константин Денислав Николов
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: ноември 12, 2008, 21:21:55 »

Да, Хари му е цялото име.  smile И все съм се чудила как ще е бащеното име на детето , ще има ли окончание -иев/а накрая..  crazy

Като измислите първото име и си го вържете с фамилията ще прецените кое звучи по-добре, ама май само Хари е по ОК.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: ноември 12, 2008, 21:25:27 »

Аз отдавна питах,ама май никой не ми отговори и пак да питам-> Булечка,имаше ли проблем че презимето не завършва на -ов<при записването>?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: ноември 12, 2008, 21:30:39 »

Аз отдавна питах,ама май никой не ми отговори и пак да питам-> Булечка,имаше ли проблем че презимето не завършва на -ов<при записването>?

Не, Наде, никъде не е имало проблеми, като го записваха в АГ-то само казаха: "Ама как така, нали фамилията се предава?", аз казах: "Ами да, фамилията е Николов!!!" И това беше, а педиатърката ме попита дали не са ни глобили, защото нямало "-ов"? crazy Ама не са!!! good
Мъжът ми пък все се притесняваше, че ще питат Коско дали е с "-", т.е. дали е с две имена (Комстантин-Денислав), но до сега никъде не са ме питали подобно нещо!!!

На мен ми звучи много хубаво, ако имаше "-ов" накрая щеше да ми звучи  nea а и не знам как Коско щеше да си пише името в първи клас!!! girl_impossible

Ох, отплеснах се малко, но пък исках да съм изчерпателна blush
« Последна редакция: ноември 12, 2008, 21:32:24 от Bulechka™ » Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #429 -: ноември 12, 2008, 21:32:35 »

Та сега по акт за раждане бебо е Константин Денислав Николо
На мен ми харесва така презимето, много добре звучи  good До сега не се бях замисляла за цялото звучене на име, презиме и фамилия. Ние искаме да си "създадем" наша фамилия и сега си я мислим. Може би звучи странно, но и двамата го искаме  Wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: ноември 12, 2008, 21:35:31 »

Мерси  girl_wink
И аз искам второто име да е без окончание,независимо момче или момиче ще имам pleasantry след време.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: ноември 12, 2008, 21:36:19 »

На мен ми харесва така презимето, много добре звучи  good

Благодаря give_rose и на мне много ми харесва как звучи цялостно!

... До сега не се бях замисляла за цялото звучене на име, презиме и фамилия. Ние искаме да си "създадем" наша фамилия и сега си я мислим. Може би звучи странно, но и двамата го искаме  Wink

Много е хубаво!!! Ще чакам с интерес да споделиш какво сте решили!!! good Bravo
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: ноември 12, 2008, 21:37:07 »

Мерси  girl_wink
И аз искам второто име да е без окончание,независимо момче или момиче ще имам pleasantry след време.


Моля!!!
А ако живот и здраве второто ни детенце е момиче пак ще й е така името ....... Денислав Николова
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: ноември 16, 2008, 14:35:33 »

Мацки, аз съм в чуденка  tease Нашето момче мислим с мъжа да го кръстим Александър (както съм писала и преди), но напоследък се хващам, че ми минава като идея и Георги. И сега не знам какво да правя  crazy Александър засега си ми остава фаворит, но малко се разколебах  girl_impossible
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: ноември 16, 2008, 14:55:50 »

solecito Георги е много хубаво българско име на победител, но Александър е много по-хубаво, Както и да го кръстите за вас ще е най-хубавото име, защото ще го носи вашето дете
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines