Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 14:54:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли??? 2 част  (Прочетена 167737 пъти)
 
Мими Рашкова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 562


Едно щастливо семейство!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: август 29, 2008, 10:10:51 »

Дани и аз мила съм със същите проблеми  cray cray cray
Но Solecito ти е дала добър съвет Аз вечер преди лягане си обливам краката със студена вода, след това ги увивам в кърпа, която е пак мокра и така до сутринта. А и ги вдигам на високо - на една възглавница например! На сутринта крака ми е спаднал и е готов наново да отече  nea nea nea  и така всяка вечер. Интересното е че ми отича само единия крак  crazy .
Между впрочем в понеделник съм на доки и ще я попитам евентуално какво да правя или с нещо да го мажа.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: август 29, 2008, 10:18:23 »

Ужасно е ,ужасно е  cray
И аз снощи ги сложих на високо като си легнах,на сутринта беше уж добре,но сега пак са в окаяно състояние,а до вечерта не ми се мисли,та аз не можах да си обуя обувките....нито джапанките ,нищо  cray След малко отивам на консултация,да видим какво ще каже Доки ....
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: август 29, 2008, 10:20:17 »

След малко отивам на консултация,да видим какво ще каже Доки ....

Точно това щях да ти пиша да кажеш на твоя доктор какво става,защото мисля че не е добре  nea Дано всичко бъде наред и после ще чакаме да се отчетеш
Активен
Мими Рашкова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 562


Едно щастливо семейство!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: август 29, 2008, 10:28:50 »

Дани ще чакам да кажеш какво става
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: август 29, 2008, 10:36:42 »

Дани веднага щом се върнеж от док да пишеш от какво ти се подуват крачетата. Ти изследвания скоро правила ли си?
Активен
Мими Рашкова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 562


Едно щастливо семейство!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: август 29, 2008, 10:44:23 »

Между другото може да се е покачил албумина и това да е причина за подуването - поне така ми казаха, нооооо Дани ще каже
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: август 29, 2008, 12:23:54 »

Идвам си от поредната безмислена консултация  diablo
Мерихме килца,коремче и слушахме тонове....и всичко е наред с бебка  good
Но когато запитах....защо ми се подуват краката и какво трябва да се направи,тя ми вика нищо ти няма..... Oh my ... е как го разбра та тя дори не погледна,при което аз толкова ядосана ,направо и заврях краката ми в лицето и  funnytooth сега ми е смешно,ама тогава не .....Те са видимо огромни и издути като гевреци .....тя само кимна ....ами другия месец ще ти пусна изследвяния ....те и без това ти се полагат тогава..... crazy ....и аз ама ще си платя само,за да разбера какво ми е и какво трябва да се направи,при което нещо почна да недоволства и ме изтика навън,защото и дошла другата бременна  cray
Ако знам къде го правят това изследване ....за каквото е там ще отида ,но незная изобщо за какво става дума  cray  cray  cray
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: август 29, 2008, 12:31:32 »

Дани една обикновена урина ще си пуснеш и пълна кръва картина. За урината си вземи едно контейнерче от аптеката, защото е трябва да е стерилно и най - добре да е първата сутрешна урина. Така, че като станеш в тоалетната и после на гладно в лабораторията за кръв.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: август 29, 2008, 12:32:22 »

мила във всяка лаборатория като си платиш ще ти го направят!Даваш стерилна урина и на другия ден всичко ще си знаеш!!Ама каква е тая докторка беее }:->Аз ако съм ще я сменя!!Моя док поне в това ме преследваше като тиранин!!Всичко да е изрядно с изследванията!!
Измери ли ти кръвното???Ако е високо значи наистина си вдигнала албумина!
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: август 29, 2008, 12:35:45 »

Виж какво намерих от една статия:
Всички задължителни изследвания се правят с цел да следят за благоприятното развитие на плода, който е податлив на всякакви инфекции и болести на майката.


Кръвни изследвания:

HIV (Спин)
Прави се само на майката. Ако се докаже, че тя не е носител - съответно и бащата не е носител.
Васерман
Прави се пак само на майката.
HG (Хемоглобин)
По време на бременността той леко спада, но не трябва да е под стойностите 110.
Левкоцити, Еритроцити
(общото състояние на кръвта)
Кръвните групи.
Трябва да се знаят и на двамата родители.
Ако се открие RH-несъвместимост се имунизира майката в периода на бременността или след раждането според преценка на лекаря. Това се случва само ако майката е с отрицателен резус-фактор и бащата е предал на детето своя резус-положителен, което се случва при 50 на 100 от бременните с отрицателен резус-фактор. За една очаквана и спокойна бременност може да направите изследвания за съвместимостта на кръвните групи и резуса преди да забременеете.
Кръвните изследвания без HIV, Васерман и Кръвните групи се правят само веднъж в началото на бременността. При RH-несъвместимост се правят по-често.

Изследвания на Урината:

Откриват се бъбречни заболявания, следи се за албумин.

Изследванията на урината се правят :
До 6 месец - 1 път месечно
През 7-8 месец - 2 пъти месечно през 15 дни
През 9 месец - на всеки 8 дни


Активен
Мими Рашкова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 562


Едно щастливо семейство!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: август 29, 2008, 12:45:18 »

Дани, направо нямам думи за тези доктори Oh my ... beating Oh my ... Само за бой са! Дано моята м понеделник ми оръне внимание защото вече 2 седмици съм с този отекъл крак - интересно че е само единия!?!?!?!?!!?!
Алекса на мен през цялата ми бременност до този момент са ми пуснали 2 пъти изследвания - единия път беше в началото когато ми източиха кръвта за каквили не изсладвания, а другия път беше в началото на 7 месец!
« Последна редакция: август 29, 2008, 12:48:48 от Mimi Rashkova » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: август 29, 2008, 13:02:29 »

На мен са ми правили само веднъж месечно изследвания на урината!!!
От как съм в 9 месец пак веднъж само!!Е то свърши вече няма какво да го мисля,но се зачудих
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: август 29, 2008, 13:04:45 »

Аз тази статия я намерих в нета, според мен не е нужно толкова често, при положение че изследванията са ок, но ако има отклонения трябва да се следи.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: август 29, 2008, 13:05:42 »

Относно колана за в кола аз знам, че за бременни не е задължителен и не глобяват ако си без него и бременна. Само, че аз го слагам винаги долната част я прекарвам през крака за да не ме притисне при евентуално ряско спиране.
Мисля, че ако шофьора набие спирачки рязко и нямам колан ще се наведа напред и ще притисна корема.
Така, че със само, че долната част през крака.

А за колани те които потдържат какво ще кажете? Имам такъв и го слага когато излизам. Обаче се чудя дали не пречи нещо на бебето.  sad

За изследванията и на мен са ми правили 2 пъти. И сега в болницата веднъж. Това се полага по каса.
За краката и моите се подуват, но е от топлото и от факта, че е затруднена циркулацията на кръвта, заради коремчето и тежеста. Нямам албумин.
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: август 29, 2008, 19:20:01 »

Мерси на всички за отговорите smile И аз ще си карам с колан good Дени , направо не мога да разбера как може да има такива доктори Oh my ... Във всяка лаборатория можеш да си направиш изследванията! И на мен са ми правили изследвания само 1 път досега.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines