Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 00:09:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли??? 2 част  (Прочетена 167749 пъти)
 
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 15, 2008, 23:00:34 »

Моята фризьорка каза да изчакам да мине 3-тия месец, за да има вече образувана плацента и тогава да се боядисвам. pardon
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 15, 2008, 23:03:11 »

Да това е вярно за боядисването,че го препоръчват след 3 тия месец .

Но не съм сагласна с picolina  че като си режеш косата се скъсява живота на детето пални глупостии   sad  good и явно това са някакви суеверия на бабите от едно време
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 15, 2008, 23:07:29 »

ами както е тръгнало не съм се подстригвала една година да не се пострижа още близо една а blum
моята фризьорка ми каза това за третия месец а за след това нейното мнение че единствения проблем че че може да не те хване боята заради хормоните нещо като при цикъл сещате се!но аз така или иначе правех кичури преди сега вече и това не правя!но ще трябва определено д аму режа пишлето на моето ако е момче!да ме извинява знам че след време ше съм най мразена  funnytooth sarcastic ама не мога да ходя цъфнала и вързала еми то дай д ане се и гримираме краката да не си бръснем и да ходим натурални като пра баба едно време на село в градината  Wink
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 15, 2008, 23:10:19 »

Като стана дума за коси, аз се каня от доста време да ви питам за мнение, всички тези, маски, балсами, лосиони без измиване, кристали и подхранващи ампули не би трябвало да вредят нали? Че аз съм малко болна на тая тема и имам каква ли не таква козметика.....
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 15, 2008, 23:12:24 »

освен ако не са силно токсични отровни с череп и кръст на картинката няма как да вредят funnytooth но това са вече друг тип химикали!!това са подхранващи маски и балсами няма нищо вредно в тях!не се притеснявай!
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 15, 2008, 23:41:39 »

Ето една статия за цигарите и бременноста.

 Вредят ли 2-3 цигари по време на бременността?

 Няма такова количество цигари, което да е безопасно във всеки един етап на живота, не само по време на бременността. Жена, която пуши над 15 цигари на ден действително е изложена на много по-голям риск от усложнения, но всяка една изпушена цигара излага вашето бебе на риско от ниско тегло при раждането, ембрионално страдание, хронични нарушения като церебрална парализа, умствено изоставане, проблеми с научаването на нови неща, други дефекти при раждането и дори смърт.

 Тютюнопушено увеличава също риска от стерилитет, извънматочна бременност, аборт, дефекти на плацентата, сърдечни заболявания и рак.

 Бебетата, родени от майки-пушачки двойно по-често умират от синдрома на внезапната детска смърт. Дори и да няма видими увреждания при самото раждането, страничните ефекти могат да се проявят доста по-късно, например такива деца страдат доста по-често от респираторни проблеми, като например астма, срещат значителна трудност в училище.

 Пасивното пушене също е много вредно, така че избягвайте задимени места по време на бременност.

 Не се влияйте от думите, че няколко цигари на ден не са вредни, и една цигара е вредна. И не забравяйте отговорността, която носите пред детето си, така че трябва да изберете между това да пушите цигари и да имате здраво дете.

http://www.fema-bg.com/index.php?m=1145&lang=1
 
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 18, 2008, 11:48:11 »

Абе и аз много се чудех това за боядисванто и подстригването,ама сватбата беше докато бях в 2 месец - как да не се боядисам за сватбата я?Оттогава още веднъж дори се боядисах, че и се подстригвам....Само наистина леко с перхидрола и най-добре е наистина след 3 месец, че да не стане нещо...
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 18, 2008, 13:46:35 »

Аз си пия мляко с нес но като пия чисто мляко изчаквам поне половин час за да не изчезнат полезните неща в млякото. За боядисването и маските аз също смятам да не се ограничавам, моят фризьор каза че е боядисвал доста майки и няма проблеми.
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 18, 2008, 13:48:43 »

по въпроса с боядисването може и да се съглася (може и да вреди)но за подстригването  *crazy*това си е просто едно суеверие че ако се подстрижеш ще "отрежеш" на бебчето патката crazy(ами ако искаш да е момиче)нашето бебче ще бъде момиче пък не съм се подстригвала така че бабини деветини.
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #39 -: февруари 18, 2008, 14:36:55 »

Аз съм писала в първата част на тази тема по този въпрос с боядисването и постригването.Абсолютни бабини дивитини.На мен докторкорката без да я питам ми каза още в началото че няма никакъв проблем да се постригвам и боядисвам.Каза че през кожата на главата няма как да стигне че и да мине нещо през плацентата.
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 18, 2008, 15:14:40 »

и аз мисля че това са бабини девитини, но за всеки случай се боядисах с безамонячна, че вече не се траех, а и се подстригах и то преди 3м. Но след това ще си карам по стария начин  blum
А случайно чух, е пак са такива "бабини", че колкото повече не се казвало за бебето, толкова по-хубаво ще бъде, а другия варинат е, че нямало да приказва, ако пък не кажеш, че си бременна.
Е то значи нема угодия  funnytooth laugh laugh
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: февруари 18, 2008, 15:22:57 »

ооо то какви суеверия има не е истина просто!!!
чувала съм за това че ако при бебчето влезе някоя  жена и е в цикъл а не каже лицето на бебчето ще се обрине crazy
не трябвало да се простират дрехите на бебчи след залез
не трябва бременната да прескача кабели за да не се увие пъпната връв
да не се яде заешко по време на бременноста за да не се роди с заешка муцунка crazy
и риба за да не е нямо!
и още какви ли не щуротии  pardon beating pardon
« Последна редакция: февруари 18, 2008, 15:38:54 от kleo_20 » Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: февруари 18, 2008, 15:36:36 »

Оф направо не мога да повярвам какви глупости измисля народа... nea Това са направо пълни щуротии... Да не яде риба, че да не остане нямо  crazy!Глупости!Я по-добре не ги четете тия неща, че само си затормозявате красивите главици с излишна безсмислен информация... pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 18, 2008, 15:39:58 »

ами това да не се гали куче за да не се роди бебето космато  sarcastic ROFL ROFL с глас съм се смяла както и че трябвало да си крие корема и да не го показва crazy
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 18, 2008, 15:43:10 »

Боже от къде ги копаеш тия, направо ме изуми!Някой имам чувството, че е нямал какво да прави и седнал да ги мисли....Аз пък напук всичко ще правя дето уж не трябва  danceg
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines