Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 05:36:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли??? 2 част  (Прочетена 167722 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 14, 2008, 13:33:21 »

Аз откакто забременях въобще не ми се пие кафе, дори понякога от миризмата му ми става лошо  bad а преди толкова обичах кафе!  pardon Решила съм, че ако ми се допие ще си взема безкофеиново да си правя, но засега нямам такива признаци  tease
Аз не пуша, така че цигарите не са ми проблем, а за алкохола съм пила май само на Нова година чаша бяло вино и шампанско. Довечера може да пийна една чашка винце по случай празника, че поне да правя компания на милото  pardon
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 14, 2008, 14:10:34 »

Да се изкажа и аз в новата тема. girl_wink
Цигарите ги спрях веднага щом разбрах, че съм бременна. Кафенце си пийвам всяка сутрин, дори понякога и следобедно кафенце пия. Girl_hide От количка не се лишавам - като ми се пие, си пийвам. Зимата си пийвах и по половин чашка червено винце или биричка, но от месец и нещо насам не ми се пие нито едното, нито другото.  pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 14, 2008, 14:12:32 »

аз мисля че по-малко нищо не може да навреди!!не бива да се лишава бременната жена от това което и се иска и което и е нужно!!казват че щом мама иска и бебчо иска!е малко се съмнявам че бебчо ще иска водчица или уиски хах за това не трябва и да му се дават  tease
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #18 -: февруари 14, 2008, 15:45:59 »

Пушенето по време на бременност си е вредно, каквото и да се казва pardon

Една приятелка ми разказа за болничата, където е раждала че имало едно бебче - непрекъснато плачело, и питала акушерките какво му има - и те й казали: майката е пушила през цялата бременност и бебчето сега търси никотин, че е зависимо и затова плачело. Докторите се побъркали какво да го правят angry angry angry
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #19 -: февруари 14, 2008, 17:42:56 »

Аз се включвам малко късно но .... по въпроса за алкохола - преди без ракиа не сядахме със Слънчо и не сме алкохолици в никакъв случаи.Сега тои пак си взима 50 гр. но на мен не ми иска въобще по някой път пуста биричка да остане много ми се допива.А за цигарите какво да ви кажа, че са вредни вредни са ама да се правя на чесната Калиопа не върви и аз като другото маменце 1-2 на ден не ги изтървам.Бях добра пушачка преди това.Като доидох тука ги намалих по финансови причини не се издържа.Та и сега така по 1 -2 не ми се разминават.
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 15, 2008, 12:33:44 »

 и аз по едно кафенце сутрин, изрично питах доки има ли проблеми, той каза ако ти се пие - няма проблеми - всичко е позволено стига да не е в прекомерни количества blum  и за винце каза че може, дори ракия /е не всяка вечер а примерно ако имате гости/. Но аз в началото ми ставаше лошо и за нищо не си помислях, дори и за храна , само печени филийки. Нямаше  bad но като видех скара и ми замиришеше, ужааааас. После ми размина но алкохол не ми се пиеше въобще.
И до сега е така, един път на ресторант, си пийнах 1 чаша вино, но не ми се услади  sad Иначе биричка и аз обичам но ще видим лятото как ще , че тогава ми е най-пивка  girl_wink
Цигарките ги спрях преди година, ей така на инат... ама получи се  Wink Но за сега кафенцето си го пия с мляко или сметана, сутрин по едно. А и смятам, че ако се чувствате добре и по никакъв начин не ви се отразява, няма защо да се лишаваме.
А да попитам нещо, по принцип знам, че е полезно плуването, но ако басейна е обществен, и нали може да се хване нещо... евентуално от коя седмица може да се къпем в басейни, сори за глупавия въпрос, но ако знаете нещо по въпроса дайте съвет.
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 15, 2008, 12:43:32 »

И аз имам въпрос:
на много места съм чела,че на бременните им е забранено да си боядисват косата,защото боята попива в кожата на главата и попада в кръвта,а оттам направо при бебчо.Особено ако боята съдържа перхидрол.Питам,защото и аз се боядисвами то именно с боя,съдържаща перхидрол
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 15, 2008, 12:59:12 »

И аз имам въпрос:
на много места съм чела,че на бременните им е забранено да си боядисват косата,защото боята попива в кожата на главата и попада в кръвта,а оттам направо при бебчо.Особено ако боята съдържа перхидрол.Питам,защото и аз се боядисвами то именно с боя,съдържаща перхидрол
и аз чух същото, затова за всеки случай си взех без амоняк /кастинг на Лореал/, но все пак аз съм кестенява. За русото няма да ти хване.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 15, 2008, 14:08:32 »

Това за боядисването за мен са пълни глупости :\Цяла бременност изкарах на фризьорския салон в боядисване на русата ми главица :)Може да ти е проблем боядисването ако ти стане лошо от миризмата на боята good

За плуването в обществени басейни.....не бих рискувала,защото ние бременните сме много податливи на бактерии и гъбички angry
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 15, 2008, 18:01:56 »

Веднъж гледах едно предаване и казаха, че изобщо не е вярно че за бременните не било хубаво да се боядисват или да си подстригват косата! Както казва Сиска ако не ти става лошо от миризмата, защо да не се боядисваш. Аз мисля да си се подстригвам и боядисвам както до сега. Няма дас е изоставяме!  Wink За цигарите и аз ги оставих вече, не че пушех много и може да се каже че почти не пия. Аз много обичам да си пийвам биричка, затова ще си взимам от време на време безалкохолна.  good
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #25 -: февруари 15, 2008, 18:58:23 »

И аз имам въпрос:
на много места съм чела,че на бременните им е забранено да си боядисват косата,защото боята попива в кожата на главата и попада в кръвта,а оттам направо при бебчо.Особено ако боята съдържа перхидрол.Питам,защото и аз се боядисвами то именно с боя,съдържаща перхидрол

Много малко неща, които човек ползва, попадат вътре в кожата, камо ли в кръвта Wink

Целта на кожата е да защитава организма от вредни неща като перхидрола например.

Според мен е по-лошо ако ги дишаш, защото така влизат в организма през белия дроб. Но пък за да ти навреди трябва да ги дишаш от сутрин до вечер, а това не е едно боядисване на 2-3 месеца нали girl_wink pardon

 give_rose give_rose give_rose
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 15, 2008, 20:48:32 »

и аз съм на мнение ,че това за боядисването както и постригването повреме на бременност е бабини девитини.То ако слушаш всеки какво казва да не правиш докато си бременна то тогава даже неможеш и да дишаш,дайте пък и да не се къпем  тея 9 месеца  .....  smile
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 15, 2008, 21:42:02 »

за подстригването съм чувала че не трябва защото ще му отрежеш пишката на бебето  laugh funnytooth е явно важи за по напреднала бременност щото аз не знам сега мома ли е мъж ли е ама ако се подстрижа дали от мъж няма да я направя момиче да зема ли да пробвам аз Wink ROFL sarcastic
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #28 -: февруари 15, 2008, 21:47:32 »

Даа и за мен това за боядисването и рязането  на косата са бабени диветини tease...Аз от както съм бременна имам поне 3 боядисвания...може и 4 да са Wink....макар че съм си малко притеснена относно фризурата.....Незнам дали означава че ще му е малка подробността blush, но мама се е постригвала късо с мен и накрая съм била с изключително къса пъпна връв huhhuh.gif..едвам са ме извадили..ама айде да не развалям хубавата темичка:\..Дано не е вярно..че смятам да сменям посоката на косъма tease
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 15, 2008, 22:03:19 »

Аз специално за рязането на косата го знам,че се скъсява животът на детето pardon
За боядисването и аз мисля,че ако не е с перхидрол,не трябва да има проблеми girl_wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines