Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 07:09:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете.........  (Прочетена 171100 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: март 31, 2008, 15:43:36 »

Абе, мацки, аз и преди бях питала, но май никой не ми отговори, знаете ли дали е прието брат/сестра да са кумове???

eli_m, много трогателна е била вашата покана!
Няма проблем в гражданското със сигурност но за църковния най добре питай попа дето ще ви венчава.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #346 -: март 31, 2008, 15:48:14 »

Е то на мен ми е още рано, но така или иначе с милото много сме се чудили за това. На мой братовчед кумове му бяха негов приятел и братовчедка ми (сестрата на младоженеца), имаха и църковен брак, нямаше проблем. Но аз така или иначе искам да проверя повече мнения  girl_wink
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: март 31, 2008, 17:17:13 »

няма проблем аз питах в 2 църкви и в двете казаха че може.........
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #348 -: март 31, 2008, 18:31:56 »

Благодаря, гучи, май ще подходя направо и ще й кажа, каквото мисля. Остава да събера смелост sad Ели, браво за хубавата идея smile
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #349 -: март 31, 2008, 21:44:52 »

Благодаря hristi , щом и ти си питала, и то в две църкви  good Да не би и вие да мислите да каните брат или сестра за кумове?
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: март 31, 2008, 21:54:57 »

да моята сестра и нейния приятел ще са ни кумове girl_wink
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #351 -: март 31, 2008, 21:57:23 »

Страхотно! Все пак сестричката винаги е най-близкия човек. А как я покани (ако вече не си писала де)?
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: април 01, 2008, 01:13:10 »

Момичета, питате, а не четете малко по-назад  в темата. На няколко пъти беше обсъждан въпроса за това  дали роднини могат да бъдат кумове. Църквата има само едно единствено изискване за кумовете и то е да бъдат кръстени в православната вяра, може да бъдат всякакви роднини - сестри, майки, братовчеди - въпроса е да са кръстени.
« Последна редакция: април 01, 2008, 01:15:27 от prin4ipessa » Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #353 -: април 02, 2008, 09:15:33 »

Момичета, питате, а не четете малко по-назад  в темата. На няколко пъти беше обсъждан въпроса за това  дали роднини могат да бъдат кумове. Църквата има само едно единствено изискване за кумовете и то е да бъдат кръстени в православната вяра, може да бъдат всякакви роднини - сестри, майки, братовчеди - въпроса е да са кръстени.

Може и да не са в православна вяра, единственото изискване е да са христиани.
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #354 -: април 03, 2008, 11:00:29 »

  Oh my ... Сериозно? Аз мислех, че трябва да са православни християни и да имат свидетелство за православно кръщене...

Ние също смре пред дилема... и тя е да не обидиме хора, които не поканиме за кумуве. Има и предпочитания от страна на семействата кои да са ни кумове, но това си е наше решение в крайна сметка, нали така?

А между впрочем мисля си, ние хубаво ще идем с пилето и питката и виното и тортата и поканите и подаръците за мъничката... ми ако кажат не?!  shok Какво правим? Подвиваме опашк а и си тръгваме... много кофти би се получило...   angry
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: април 03, 2008, 11:19:23 »

Не го мисли по тоя начин. Първо хората, които каните най-вероятно са ви близки, така че и да откажат ще се почерпите и посмеете заедно.  Wink
Ние също отидохме "на сляпо" както се казва! Поръчахме покана с имената им, което е още по-сериозно, защото ако бяха отказали щеше да е по кофти!
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #356 -: април 03, 2008, 11:36:32 »

  Oh my ... Сериозно? Аз мислех, че трябва да са православни християни и да имат свидетелство за православно кръщене...


Отчето който ни венчава, ни обясни че трябва да са християни, не ни иска никакви свидетелства. Каза вие ако решите да ме лъжете може да го направите със или без свидетелства. Мъжа ми и кума ни са Church of England дори и католици не са, отчето каза няма никакви проблеми. През самия ритуал дори включи един много известен текст от библията, беше го намерил на английски и го даде на кума да го прочете. А на български ни каза да си изберем някое близко момиче да каже няколко думи за нас, беше вълшебно! За него може още много да говоря прекрасен човек.
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #357 -: април 03, 2008, 13:19:31 »

Звучи направо прекрасно! Къде го намерихте това отче?
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: април 07, 2008, 16:32:18 »

НОВА ТЕМА!
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines