Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 16:10:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете.........  (Прочетена 171462 пъти)
 
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #330 -: март 27, 2008, 13:53:53 »

И аз почти нищо не купувах за нашите кумци. Просто така някак си се беше получило, че те си избираха и купуваха повечето неща. Но иначе много помагах с подготовката  good А и паричките, които не са дадени, за да се купуват разните такм букети, свещи и т.н. могат да се добавят към сумата, която се дава за подарък и съм сигурна, че така също няма да има недоволни  girl_wink
Активен
azzura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



« Отговор #331 -: март 27, 2008, 15:34:15 »

  sad снощи говорих с нашите кумци и разбрах че са си купили повечето неща за сватбата,включително и такива които са мое задължение  sad ,много ме натъжиха...,знам защо так е станало защото сме в различни градове,пък знаеха че ще се видим другите събота и неделя  cray .... освен както каза fidanka да изберем още някакъв подарък или незнам.....их пък тази наша кумичка lacnl8  bqsnasym
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: март 27, 2008, 15:37:53 »

azzura не й се сърди на кумицата си, може би е направила така, за да не ви притеснява. Може би е трябвало по-отрано да й кажеш, че ти си искала да купиш нещата които са твое "задължение". Важното е да сте заедно в този важен за тях ден - другото са материални неща, които с времето се забравят!
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: март 27, 2008, 16:10:33 »

Нормално е да се ядосваш, но няма смисъл. Нали ще бъдеш до тях на тържественият ден!
Аз сега мисля как да покана избраните хора да ни кумуват. Кума ще е най-добрата ми приятелка, а кум най-добрият приятел на милото. Лошото е че той живее в Испания, но ще дойде от 21.04 до 27.04 в БГ и искам официално да ги поканиме, но и да е изненада, въпреки че те знаят че ще са кумуве.
Споделете някоя друга идейка по този повод. Имам по малко от месец!!!  angry
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: март 27, 2008, 16:15:06 »

не се притеснявай за това *THUMBS*ние пък бяхме обратното-моята кума ми съсипа здравето-айде да ходим аз това и това да купя girl_impossible :girl_impossible:за един ден накупихме всичко и даже не даваше на кума да купува той дребните неща!!за това той купи тортата и букета а тя останалите дребни нещица..аз не исках ама тя ме изнуди замо букета за хвърляне си купих сама ден преди сватбата
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #335 -: март 28, 2008, 11:13:32 »

gucci ,така мислим и ние,само ,че милото и братовчет му са толкова близки ,че се съмнявам да се съгласят.Кото дойдат ще видим,как ще се разберем важното да е весело :danceg:пак ви благодаря за мненията good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: март 28, 2008, 13:11:21 »

ами тогава мила има едно нещо.прецени колко средно вървят нещата и като те пита има казвай тези цени а разликата да кажем ако нормално букетите струват 60 лв а ти си си харесала от 100 казваш и че букетите вървят по еди колко си и ако има някаква разлика ще и кажеш и после и казваш че е толкова корлкото ти е дала и другите ти си ги доплащаш.незнам дали ме разбра.
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #337 -: март 29, 2008, 03:10:41 »

Здравейте, момичета. Искам да споделя с вас нещо, което много ме шокира наскоро и да поискам съвет. Проблемът ми е с кумата. Тук традицията е младоженецът да покани кум измежду най-близките си приятели, а булката - кумата. Е, аз се чудих кого да поканя, попитах няколко от по-близките ми приятелки, но те или не искаха да се наемат (не им се сърдя изобщо за отказа, не са длъжни да приемат все пак), или имат други планове, които изключват възможността да пътуват в чужбина около времето на сватбата. Та по същество - промених мнението си и вече не искам момичето, което избрах за кума, да изпълнява тази роля. Разбрах неща за нея, които ... ами промениха цялото ми мнение за нея като човек. Станах свидетел на грозни неща, които са в разрез с представата ми за подходящо поведение от страна на близък. Не съдя никого, просто съм разочарована. Сега търся начин деликатно да й кажа, че повече не искам да ми бъде кума. Но не искам да засягам чувствата й, затова трябва да измисля някакъв заобиколен начин да й го кажа. А времето напредва и нищо не измислям  cray Кажете как да се измъкна от ситуацията с минимални щети за всички страни? Попитах и съкровището, обясних му казуса и той каза, че най-добре да й кажа директно, че ще имаме друга кума без повече обяснения. Но за мен това не е особено добро решение ... Имате ли идеи? Плачещо момиче
Активен
rosario
Любопитен
*
Публикации: 40



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: март 30, 2008, 20:34:42 »

Здравейте, имам следния въпрос- аз и приятелят ми се оженихме преди 4 месеца, но само граждански брак. Сега нашите кумове ще се женят- граждански и църковен брак и искат ние да им бъдем кумове- има ли някакви пречки според Вас? Ще се радвам да ми отговорите...
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: март 30, 2008, 20:52:20 »

ами щом вие нямате църковен брак според църквата вие не сте сродени с тях така че може да сте им кумове но един ден ако решите вие да сключите църковен брак те няма да могат да са ви свидетели-най-добре попитайте в църквата където ще се венчаят Успех!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: март 30, 2008, 21:35:23 »

Здравейте, момичета. Искам да споделя с вас нещо, което много ме шокира наскоро и да поискам съвет. Проблемът ми е с кумата. Тук традицията е младоженецът да покани кум измежду най-близките си приятели, а булката - кумата. Е, аз се чудих кого да поканя, попитах няколко от по-близките ми приятелки, но те или не искаха да се наемат (не им се сърдя изобщо за отказа, не са длъжни да приемат все пак), или имат други планове, които изключват възможността да пътуват в чужбина около времето на сватбата. Та по същество - промених мнението си и вече не искам момичето, което избрах за кума, да изпълнява тази роля. Разбрах неща за нея, които ... ами промениха цялото ми мнение за нея като човек. Станах свидетел на грозни неща, които са в разрез с представата ми за подходящо поведение от страна на близък. Не съдя никого, просто съм разочарована. Сега търся начин деликатно да й кажа, че повече не искам да ми бъде кума. Но не искам да засягам чувствата й, затова трябва да измисля някакъв заобиколен начин да й го кажа. А времето напредва и нищо не измислям  cray Кажете как да се измъкна от ситуацията с минимални щети за всички страни? Попитах и съкровището, обясних му казуса и той каза, че най-добре да й кажа директно, че ще имаме друга кума без повече обяснения. Но за мен това не е особено добро решение ... Имате ли идеи? Плачещо момиче
Ами скарай се нея под някакъв предлог и това най ми идва на ум.Или и кажи направо че си се разочаровала от нея.Не виждам деликатно как би и казала.Според мен каквото и да и кажеш ще я засегнеш така че карай направо.Другия вариант е просто да я оставиш да ти бъде кума.Това е според мен
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: март 31, 2008, 09:26:18 »

Имаме си кумове  yahoo yahoo yahoo ! Приеха  danceg danceg danceg !
Сега да разкажа как стана:
Отидохме им в събота на гости, на една тяхна вила! Тъй като беше хубаво времето си направихме барбекю на открито! Наредихме една маса навън, пихме по една мастика и...им казахме, че сме избрали поканите и искаме да ги видят за одобрение, зощото са ни много близки и държим на тяхното мнение. Дава милото поканата и те почват да четат, но не си виждат имената...а най-отдолу където пише "Вярваме, че няма много дълго да умувате и с радост ще приемете да ни кумувате"...чак тогава се усетиха funnytooth ! Кума  shok, кумата  Yes ! Кума вика, ми трябва да помислим малко, и аз  Oh my ... ! Той вика, при кумове с празни ръце не се ходи... и ние хоп до колата и извадихме една бутилка ракия. След което чухме чаканото ДА!  danceg И после   laughcray и  drinkz !
« Последна редакция: март 31, 2008, 09:28:24 от eli_m » Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: март 31, 2008, 15:08:05 »

Имаме си кумове  yahoo yahoo yahoo ! Приеха  danceg danceg danceg !
Сега да разкажа как стана:
Отидохме им в събота на гости, на една тяхна вила! Тъй като беше хубаво времето си направихме барбекю на открито! Наредихме една маса навън, пихме по една мастика и...им казахме, че сме избрали поканите и искаме да ги видят за одобрение, зощото са ни много близки и държим на тяхното мнение. Дава милото поканата и те почват да четат, но не си виждат имената...а най-отдолу където пише "Вярваме, че няма много дълго да умувате и с радост ще приемете да ни кумувате"...чак тогава се усетиха funnytooth ! Кума  shok, кумата  Yes ! Кума вика, ми трябва да помислим малко, и аз  Oh my ... ! Той вика, при кумове с празни ръце не се ходи... и ние хоп до колата и извадихме една бутилка ракия. След което чухме чаканото ДА!  danceg И после   laughcray и  drinkz !
Ели мила браво и честито ви кумове Bravo Bravo много добре се е получило с поканата сигурно е било забавно да им видиш учудените физиономии girl_wink супер danceg danceg
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #343 -: март 31, 2008, 15:13:22 »

Абе, мацки, аз и преди бях питала, но май никой не ми отговори, знаете ли дали е прието брат/сестра да са кумове???

eli_m, много трогателна е била вашата покана!
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: март 31, 2008, 15:18:18 »

Ели мила браво и честито ви кумове Bravo Bravo много добре се е получило с поканата сигурно е било забавно да им видиш учудените физиономии girl_wink супер danceg danceg
Мерси Дафни! give_rose
Направо ги "разбихме" laugh ! Те са очаквали в началото като им казахме за сватбата да ги поканим, но след това са се отказали да чакат. Иначе кумът мислил номера да ни върти, няколко часа на шиш да ни върти и тогава да приеме! Но вместо това ние ги изненадахме girl_wink !
Благодаря Fidanka! give_rose Радвам се, че ти е харесала идеята!
« Последна редакция: март 31, 2008, 15:58:53 от eli_m » Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines