Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 08:22:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете.........  (Прочетена 171787 пъти)
 
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #30 -: август 31, 2006, 10:03:34 »

Мисля, че кумовете, както и родителите са най-тясно обвързани с организацията по сватбата, след младоженците естествено и не е нужно да се прави специална покана за тях. Факта, че това са хората, на които първи сте казали за щастливото събитие е един вид покана, която е по-ценна от всяка друга :-)))))
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 31, 2006, 11:03:55 »

Мисля, че кумовете, както и родителите са най-тясно обвързани с организацията по сватбата, след младоженците естествено и не е нужно да се прави специална покана за тях. Факта, че това са хората, на които първи сте казали за щастливото събитие е един вид покана, която е по-ценна от всяка друга :-)))))

Така си е наистина!!!  give_rose  good

Само дето нашите кумове, ги имаме от няколко часа!!! Щото така се получи, че други не можаха или ни отказаха!!! Но пък те са много готини хора и мисля, че с тях всичко ще е ОК!!! LOVING hiphip hiphip

макарче, коитои д асе бяха съгласили щеше да е хубаво!!! good
Активен
bubkabub
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #32 -: август 31, 2006, 14:15:48 »

Здравейте  smile
След месец със съпругът ми ще бъдем кумуве на наши приятели и се 4удим каква изненада да им направим в деня на сватбата.
хрумват ли ви някакви по-щури идеи Wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 31, 2006, 15:14:38 »

Това, което ми хрумва така веднага е да ги заведете на някое странно място! Нали знаете, че след църквата и преди рсторанта те трябва да изчакат, за д авлязат последни!!! Та мисълта ми еда ги заведете да изчакат на някое по-необичайно или щуро място!!! good
Активен
katerinata
Регистриран

Публикации: 2


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: септември 16, 2006, 11:06:38 »

 Нашите кумове ни направиха люлка от 10 балона, във всеки от които имаше по едно обещание на листче. Пукахме ги последователно и беше забавно. Просто помислете, ако познавате добре младоженците какво да си обещаят. Аз лично най-много се забавлявах, на това, че обещах да не готвя буламачи  bye
Активен
fu4lqk
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #35 -: септември 28, 2006, 20:18:26 »

подарете им серенадаsmile и на мен ми направихе преди време , супер яко бешеsmile
« Последна редакция: септември 29, 2006, 10:18:59 от Teo » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: октомври 02, 2006, 10:18:20 »

Нашите кумове ни изненадаха с чашите,. бяха чудесни, със сребърен орнамент на тях, а по бялата панделка кумата беше зашила розови минералчета, за да ни е розов живота!!!
Активен
mari_i_i
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148


Щастлива мама на Даниел!


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 18, 2007, 16:11:24 »

Аз да се похваля,че вече имаме кумове. Поканихме ги на 20.01.07г. Как стана? Момичето ми е приятелка от студентските години, през 2005г ходихме с тях на море и си изкарахме страхотно, и от тогава си гостуваме те са от Шумен, а ние от Горна Оряховица. Та нямаме кои знае какви приятели в града и решихме да поканим тях, нищо че са малко далече. И както вече споменах на 20.01.07г. ни дойдоха на гости, нищо не подозираха, заговорихме се, че ще правим сватба, но още кумове не сме намерили ....."Мислим да поканим едни приятели, но още не сме ги питали и незнаем дали ще приемат, с тези приятели бяхме на море една година.........." настъпи мълчание. След миг моята приятелка се усети и с  Dance2 радостни възгласи каза "Да съгласна съм, съгласна съм". Да но тежката дума трябваше да си каже и кума. Е поизтормози ни до сутринта и накрая каза ДА многе ще се радваме да бъдем ваши кумопе. Още не сме им давали покана. Мисля като наближи време за раздаване на поканите да ги поканим пак на гости и тогава вече ще има и пита и пиле и вино. Може тогава да направим едно събиране и с родителите, моите ги познават, но на милото родителите не.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 27, 2007, 15:48:04 »

Здравейте на всички
с нашите кумове беше много лесно .Те не са женени но са наши много близки приятели и ние много си ги обичкаме и си ги поканихме.Те са много въодушевени от новината.искам да ви помоля някой да ми предложи някаква изненада която може да им направим.
успех на всички да си намерят такива готини кумове като нашите
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 27, 2007, 19:35:22 »

Ох,при нас голям проблем е изборът на кумове!Мислим,мислим и не можем да измислим! :'(Нямаме приятели,които да са семейство,по-близките ни приятели първо са сами,второ не мисля,че са подходящи за съветници на едно младо семейство!Просто няма подходящи!Направо ще откача!!! Плачещо момиче
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #40 -: февруари 27, 2007, 19:56:59 »

Ох,при нас голям проблем е изборът на кумове!Мислим,мислим и не можем да измислим! :'(Нямаме приятели,които да са семейство,по-близките ни приятели първо са сами,второ не мисля,че са подходящи за съветници на едно младо семейство!Просто няма подходящи!Направо ще откача!!! Плачещо момиче

Може да не съм права, и е въпрос на индивидуално решение, разбира се, но според мен е по-важно момчето и момичето, които изберете, да са ви близки и скъпи. Глупаво е според мен да се "назначи" двойка на тази роля, ако не са близки приятели, само защото са двойка и ще дават съвети за семейно щастие. Тази идея за кумовете като добър пример на здраво семейство мене ме притеснява. Никой не знае колко здраво всъщност е семейството на другия; живеем в свят на разводи и изневери под път и над път, колкото и да не ни се иска на нас- като бъдещи булки- да го признаем. Така че аз съвети и уроци по брачно благоденствие от кумовете (а и от никого) не изисквам и не очаквам; искам само да са щастливи за нас, да ни обичат и да ни се радват, и да вярвам, че са приятели за цял живот (да, и това хич не е сигурно, но така си мисля). Дано не ви е прозвучало прекалено цинично моето скромно мнение, ако е така, простете  understand
« Последна редакция: февруари 27, 2007, 20:00:12 от Marina » Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: февруари 27, 2007, 20:23:07 »

искам само да са щастливи за нас, да ни обичат и да ни се радват, и да вярвам, че са приятели за цял живот (да, и това хич не е сигурно, но така си мисля).
Да,определено съм съгласна с теб!Но освен това за мен е важно да са семейство или поне да са гаджета(такива няма),също така искам да ги обичам,да мога да споделям с тях,да са истински приятели.Но като гледам има двама души,който отговарят на тези критерии-познавам се от малки и много си ги обичам,но момичето е в София,а момчето в Търново,а ние "варираме" от Плевен до Варна!Marina, мила, не се притеснявай,въобще не съм се обидила!То аз като си чета поста, много тъпо съм го написала,но ако трябва да обяснявам всичко,ще стане много дълго! Много се извинявам за дългия и подробен пост!
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #42 -: февруари 27, 2007, 20:30:41 »

Може да не съм права, и е въпрос на индивидуално решение, разбира се, но според мен е по-важно момчето и момичето, които изберете, да са ви близки и скъпи. Глупаво е според мен да се "назначи" двойка на тази роля, ако не са близки приятели, само защото са двойка и ще дават съвети за семейно щастие. Тази идея за кумовете като добър пример на здраво семейство мене ме притеснява. Никой не знае колко здраво всъщност е семейството на другия; живеем в свят на разводи и изневери под път и над път, колкото и да не ни се иска на нас- като бъдещи булки- да го признаем. Така че аз съвети и уроци по брачно благоденствие от кумовете (а и от никого) не изисквам и не очаквам; искам само да са щастливи за нас, да ни обичат и да ни се радват, и да вярвам, че са приятели за цял живот (да, и това хич не е сигурно, но така си мисля). Дано не ви е прозвучало прекалено цинично моето скромно мнение, ако е така, простете  understand

Напълно подкрепям мнението ти, Марина!
При нас кумове са моята най-добра приятелка и неговият най-добър приятел, като двамата дори не са семейство, дори не са и двойка- и двамата са сгодени, но за различни хора като техните половинки дори нямат официална роля на сватбата ни (освен като гости).
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 28, 2007, 00:10:27 »

Аз съм за кумовете да бъдат семейство!Колко здраво е то разбира се е спорен въпрос Марина! *THUMBS*За това те подкрепям.От друга страна ако ги познавате добре /двойката/ ще имат поглед върху семейният им живот.Много ясно че във всяко семейство има кавги и различия.Важно е за мен да успяват заедно да се справят със всички несгоди.Да са добронамерени хора.Естествено че не ми трябват брачни консултанти.Двама зрели съпрузи би трябвало сами да решават проб;емите си а не да реват на раменете на кумовете си.Аз обаче /може да ми се смеете/ , но дълбоко вярвам че е важно какъв човек ти е кум,защото това е нещо като поличба.Ти се свързваш с тези хора пред Бога и това е една много силна и неразривна връзка.Идеални семейства няма.Дори и кумовете ви да се разведат един ден това не означава че и ние ще се разведем,нали? :girl_wink:Важното е пак казвам да са добри хора.
Anisp какво значение имат разстоянията,ако сържиш на тези хора за кумове?Аз съм от Г.Оряховица,мъжлето живееше /а по-късно и аз с него/  в Стара Загора.Кумовете ни са от София,като кума ни е кореняк русенец.Бяха щастливи да са ни кумове,бяха ни и още са ни опора,помогнаха ни много за сватбата със съвети разбира се и се раздадоха в сватбеният ни ден като направиха незбаравим!
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #44 -: февруари 28, 2007, 00:57:56 »

Важното е пак казвам да са добри хора.

Абсолютно! Това е най-важното. Трябва да сме заобиколени от добри хора на този ден и в този момент, които са искрено щастливи за нас. Моята най-близка приятелка от 14-годишна ще ми е кума; тя не е женена, но просто няма начин да помисля да избера някой друг, тя ми е като сестра. Същото е при моят бъдещ и кума, приятели от детство. Не сме се замисляли и за минута. Приятели много, и женени, и неженени, но тези са ни повече от приятели, те са ни семейство и без кръвната връзка.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines