Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 03, 2024, 22:03:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булченският букет - част 2  (Прочетена 165863 пъти)
 
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 25, 2008, 14:12:12 »

Не знаех за това поверие. А на мен лично много ми се иска да си го запазя, дори и само за 1 година. Но как да го съхраня, ако е от естествени цветя? Има ли начин?
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 25, 2008, 14:19:28 »

аз моя съм го качила отгоре на секцията в една ваза(без вода)и не съм го пипала от сватбата и цветята са станали като сухи цветя.по друг начин няма как да го запазиш да е свеж
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 25, 2008, 18:33:08 »

Моят букет е при свекърва ми, тя го изсуши и сега изглежда добре. Но като го е сушила каза, че го е държала обърнат надолу, защото понякога на розичките им натежавал цвета и можело да се счупи дружката.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 25, 2008, 18:35:35 »

Исках да хвърля моя букет, но една приятелка, която се жени вече ми каза, че те са много тежки, заради дръжките, които им правят да не увяхнат и е опасно ако уцелиш някого sad
Активен
lilsan/Лили
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 439


Любовта е поезията и слънцето на живота!


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 25, 2008, 18:41:50 »

Аз също си изсуших букета и си го запазих. За хварляне имах друг по-мъничак. Наскоро ми казаха, че не било хубаво да имаш изсъхнали цветя в дома и трябвало да го хвърля. Как да стане като толкова си го харесвам?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 25, 2008, 18:47:19 »

Аз също си изсуших букета и си го запазих. За хварляне имах друг по-мъничак. Наскоро ми казаха, че не било хубаво да имаш изсъхнали цветя в дома и трябвало да го хвърля. Как да стане като толкова си го харесвам?

И аз съм в тази ситуация! НО знам, че се изхвърля в течаща вода/водопад, та мисля като се затопли още времето и да си спретнем една екскурзийка тримата до някой красив водопад и така, ще се разделя с букета по много хубав начин и няма да ми е мъчно!!! good
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 25, 2008, 18:52:13 »

Аз пък едно не мога да разбера какви са всичките тия суеверия и чудеса. Изсъхнали цветя не било хубаво да се държат вкъщи.Тва ми е доста смешно-и от къде на къде. Да не започвам със какво трябва и какво не трябва да прави булката, после пук като со бременна да не се подстригваш да не се боядисваш и какви ли не още. То тогава всички хора на света които и понятие си нямат от тия девотии да са погинали от лош късмет.

Въобще не ги слушам аз такива и ми е лесен живота.  Offtopic

Съжалявам че се отплеснах но много ме възмущават такива някакви поверия създадени от незнам си кой и незнам си защо
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 25, 2008, 19:11:49 »

Исках да хвърля моя букет, но една приятелка, която се жени вече ми каза, че те са много тежки, заради дръжките, които им правят да не увяхнат и е опасно ако уцелиш някого sad

Моята кума хвърли нейния си букет на тяхната сватба, който си беше доста голям и масивен. Но въпреки това го хвърли малко по-силно, за да не падне до нея. Така че щом искаш хвърли твоя!  good Не е чак толкова тежък.
Активен
lilsan/Лили
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 439


Любовта е поезията и слънцето на живота!


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 25, 2008, 23:16:44 »

Аз също си изсуших букета и си го запазих. За хварляне имах друг по-мъничак. Наскоро ми казаха, че не било хубаво да имаш изсъхнали цветя в дома и трябвало да го хвърля. Как да стане като толкова си го харесвам?

И аз съм в тази ситуация! НО знам, че се изхвърля в течаща вода/водопад, та мисля като се затопли още времето и да си спретнем една екскурзийка тримата до някой красив водопад и така, ще се разделя с букета по много хубав начин и няма да ми е мъчно!!! good

Идеята ти как да се разделиш с букета ти много ми харесва. good Така ще имаш още една приятна емоция с него. Аз още не съм решила какво ще правя с моя. Като реша ще споделя.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 25, 2008, 23:25:46 »

Относно съхранението на цветята, знам че може да се напръскат с лак за коса още докато са живи и свежи и така си запазват формата. Аз така напръсках една роза, наистина се запази много добре, но потъмня. Не знам дали е от лака или по принцип сухите цветя потъмняват. Освен това наистина е по добре да се държи надолу, за да не се наклонят цветовете. Моята роза не я държах на долу и сега и клюмна цвета, но пак си е хубава де smile
Активен
lilsan/Лили
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 439


Любовта е поезията и слънцето на живота!


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: февруари 25, 2008, 23:37:08 »

Да ти кажа misskapriss, аз нищо по-специално не съм правила с моя букет. Оставих го и той сам си изсъхна съвсем добре. Лично аз мисля, че всички цветя потъмняват като изсъхнат, но не знам със сигурност. Wink
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 26, 2008, 10:13:45 »

Момичета, не се ли вманиачаваме малко с това запазване на букета??? Да на нас ни се иска да запазим ако може всичко от този страхотен ден, до най-малкото нещо, но ако не са хербаризирани правилно не знам на какво ще прилича. Лично на мен идеята с хвърлянето под течаща вода ми допада  good
Активен
MayaB
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #57 -: февруари 26, 2008, 10:43:54 »

Здравейте, интересно ми е откъде идва това поверие да се хвърля в течаща вода при положение, че това с букета дори не е българска традиция, да не говорим, че доколкото си спомням от филмите, които съм гледала - традицията е да се хвърля....
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 26, 2008, 11:18:56 »

Ми аз мисля, че букет или китка винаги е имало в Българските сватби, и закичване също! Дали на ревера или на калпака пак е имало китка...
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 26, 2008, 12:29:39 »

аз ще хвърлям букета който ще ми подари кумата............не искам да имам друг за хвърляне!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines