Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 12, 2024, 01:52:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КАФЕТО!!!  (Прочетена 51794 пъти)
 
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: май 03, 2007, 16:39:02 »

Ами да отидем...но като незнам къде... pleasantry
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: май 03, 2007, 18:50:15 »

Ами няма проблем елате,обаче да не правя голяма реклама.Само ще кажа че се намира на 15 км от Велико Търново!
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: май 03, 2007, 20:26:08 »

е щом с такова кафе ще ни нагостите...15км от Велико Търново....в посока...???
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: май 03, 2007, 20:34:44 »

е щом с такова кафе ще ни нагостите...15км от Велико Търново....в посока...???
Русе
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: май 03, 2007, 22:11:39 »

Глезотийки с кафе!
Колко начина за приготвяне на кафе познавате?
Днес се замислих, когато замириса у дома на кафе, че главно го пия ...по един начин и рутината така ме е завладяла, та не с сещам да се поглезя, приготвяйки си кафе по нестандартен начин..
Ето няколко предложения:-)
1. Виенско кафе
Приготвя се силно черно кафе и след като се налее в чашите се поставя лъжица подсладена, разбита сметана.
2. Капучино
Приготвя се със силно еспресо, но може и с шварц кафе. Смесват се равни количества кафе и горещо мляко. Поръсва се с шоколад на прах
3. Ирландско кафе
Смесват се силно шварц кафе, а може и еспресо, разбита сметана, капачка уиски и захар.
Последното предложение е прекрасен начин да се създаде празнично настроение, докато подреждаме елхата за Коледа:-))
 
 

 
« Последна редакция: май 03, 2007, 22:17:24 от fiibi_bg » Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #110 -: май 03, 2007, 22:16:27 »

Виенското кафе е чудесно. Когато съм в БГ с мама, винаги това поръчваме и двете--виенско кафе и бутилка вода.
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #111 -: май 04, 2007, 07:33:51 »

Глезотийки с кафе!
Колко начина за приготвяне на кафе познавате?
Днес се замислих, когато замириса у дома на кафе, че главно го пия ...по един начин и рутината така ме е завладяла, та не с сещам да се поглезя, приготвяйки си кафе по нестандартен начин..
Ето няколко предложения:-)
1. Виенско кафе
Приготвя се силно черно кафе и след като се налее в чашите се поставя лъжица подсладена, разбита сметана.
2. Капучино
Приготвя се със силно еспресо, но може и с шварц кафе. Смесват се равни количества кафе и горещо мляко. Поръсва се с шоколад на прах
3. Ирландско кафе
Смесват се силно шварц кафе, а може и еспресо, разбита сметана, капачка уиски и захар.
Последното предложение е прекрасен начин да се създаде празнично настроение, докато подреждаме елхата за Коледа:-))
 

много интересно good аз ирландско не съм пила, но ми се струва че съм гледала че се прави с коняк crazy
« Последна редакция: май 04, 2007, 08:20:34 от solecito » Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #112 -: май 04, 2007, 09:00:09 »

Аз също много обичам виенско кафе и капучино,ирландско кафе съм пила но май-не ми хареса особено въпреки че обичам уиски,но най-вероятно не са го приготвили както трябва.
Активен
Mai4eto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



« Отговор #113 -: май 06, 2007, 18:07:06 »

Капучино good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: май 06, 2007, 20:49:07 »

 Кафето е широко разпространена напитка, приготвяна от плодовете (зърната) на вечнозеленото кафеено растение – дърво или храст, разпространено предимно в страни със субтропичен климат (Латинска Америка, Карибите, Африка, Арабски полуостров, Индонезия).

 Кафето е познато в много разновидности. Робуста и Арабика са двата основни вида кафе. Кафееното растение Робуста обитава предимно долини и дава плодове с по-високо съдържание на кофеин. Качествата на кафето зависят и от продължителността на печенето на зърната – по-дългото изпичане засилва аромата на кафето, както и от начина на приготовление на напитката. Едни от най-популярни са френско, американско, италианско, европейско, виенско, турско кафе. Инстантното кафе се получава при изсушаване на прясно смляно кафе.

 Кафето съдържа кофеин колкото или по-малко от чаените листа – 1.5-3%, но в една чаша кафеена напитка се слага повече кафе. Кофеинът е естествено вещество, което се съдържа в много растения, най-известни от които са чаят, плодовете на колата, какаото. Той има изразено физиологично действие, като ободрява и стимулира организма, подобрява работоспособността, стимулира дишането и сърдечната дейност. Абсорбцията на кофеин от кафето в стомашно-чревния тракт е бърза и пълна. Кофеинът постъпва в кръвта и достига най-високо ниво 30-45 минути след питейния прием. Времето, за което организмът се освобождава от половината от приетия кофеин (неговите метаболити) чрез урината, при здрави хора е между 4-6 часа. Това време се удължава на 18-20 часа при бременни жени, както и при други особенни състояния. Някои хора са чувствителни към кофеина в кафето и други напитки и храни. При наличие на някои състояния (тревожност, депресия, напреднала възраст, бременни и кърмещи жени) кафето трябва да се ограничава до 2 - 3 малки чаши кафе дневно или да се избягва.

Не се препоръчва консумацията му при хора с високо кръвно налягане, диария, язва на стомаха и дванадесетопръстника, гастрит, нарушения в мастната обмяна с повишаване на холестерола и триглицеридите в кръвта, при ревматоиден артрит. Голямата консумация на кафе може да повлиява усвояването на желязото от храната и да засилва отделянето на калций с урината според някои изследвания. Голямата употреба на кафе от бременни жени, съчетана с други неблагоприятни фактори (тютюнопушене) увеличава риска от спонтанни аборти, ниско тегло на новороденото. Ето защо, консумирайте кафе за здраве и бодрост с мярка. Американската диетологична асоциация препоръчва употреба на кафе не повече от три чаши дневно.
 
източник
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #115 -: май 06, 2007, 20:57:47 »

Фийбс give_rose само да кажа че нескафето е 100% Арабика, а иначе като говорим за кафе, малко не е тук мястото, но много ми се ще да се сдобия с такова растение, Фийбс с този много материал за него дето имаш чак ме запали да си взема такова Offtopic
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #116 -: май 07, 2007, 06:24:27 »

ей!знаете ли какво кафе си купих на скоро!?инка!напомня ми за детството,когато  с моите връстнички се събирахме и си правехме кафе инка,за да се чувстваме като ГОЛЕМИТЕ(майките ни  и бащите ни)! laugh laugh laugh laugh
                                                                 Coffe Coffe Coffe Coffe
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #117 -: май 07, 2007, 07:14:45 »

какво толкова аз много обичах инката, не знаех че се продава още, много сладко беше good
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #118 -: май 07, 2007, 07:18:02 »

ами да!продава се!и аз мислех,че е изчезнало ,но не е!случайно го намерих в 1 магазин! good
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: май 07, 2007, 14:57:41 »

е щом с такова кафе ще ни нагостите...15км от Велико Търново....в посока...???
Русе
Дааааааааааа елате тук-аз черпя blum
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines