Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 19, 2024, 00:19:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КАФЕТО!!!  (Прочетена 54270 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: април 18, 2007, 10:37:49 »

Аз пия кафето си чисто без захар ,без сметани ,мляко или каквото и да е.Пия по две кафета задължително едно сутрин и едно следобед.Нес кафе пия на фрапе.Преди много пушех с кафето ама сега вече не пуша и съм горда от себе си направих година и четири месеца без цигари а пушех по кутия на ден.
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #76 -: април 18, 2007, 22:19:25 »

на мен кафето въобще не ми действа събуждащо!даже е имало случаи в който пия фрапе и директно лягам да спя! crazy
обичам кафе всякакво-нес-гръцко,турско,еспресо, на джезве...самоче го пия само с мляко или на фрапе!
харесвам вкуса му и за това го пия иначе  *THUMBS*мога и без него-не съм пристрастена!а!задължително със захар,а ако може и с мляко или сметана girl_in_love
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: април 18, 2007, 22:24:06 »

на мен кафето въобще не ми действа събуждащо!даже е имало случаи в който пия фрапе и директно лягам да спя! crazy
да и аз имам този проблем с кафето
не ми действа
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: април 22, 2007, 09:40:27 »

Ето още нещо за кафето:

   Действие на кафето

Благодарение на кофеина, който съдържа, кафето стимулира съдодвигателните зони в главния мозък, като едновременно нараства честотата и силата на съкращенията на сърдечния мускул. Затова след употребата на кафе човек се чувства ободрен и дори малко напрегнат.

Има съставки в кафето, които в определена степен, подпомагат за разпадането на мазнините в организма.

Прясно свареното кафе не само ви събужда и ободрява сутрин. Ароматът му е в състояние да подпомогне организма в борбата му срещу рака и сърдечносъдовите заболявания. Според професора химик от Колифорнийския университет Шибамото, ароматът на кафето се дължи отчасти на химикали, които влизат в състава на силни противоракови антиокислители. Според него тези химикали в чаша прясно сварено кафе са равни на същите съдържащи се в три портокала.

Казват, че кафето действа благоприятно при отравяния с гъби, ожилвания от оси, пчели и др. При такива случаи се препоръчва след промивка на стомаха да се изпият 1 - 2 чаши студено кафе. Дъбилните вещества, които се съдържат в кафето влияят положително върху лигавицата на стомаха и червата и пресичат и утаяват отровните вещества.

Хората с повишено кръвно налягане не бива да пият кафе. Същото се отнася и за страдащите от исхемична болест на сърцето и атеросклероза. Не се препоръчва кафето за бременните, лесновъзбудимите и нервни хора, и за тези, които страдат от безсъние или язва на стомаха.
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: април 23, 2007, 23:05:25 »

Аз пия нес кафенце само сутрин, но не защото не мога да се събудя без кафе или имам нужда от него, а за да правя компания на милото smile Иначе ако го няма изобщо не се сещам за кафе, само от време на време за три в едно.
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: април 24, 2007, 11:05:26 »

Аз пък не мога да си отворя очите без кафенце! Ако не пия кафе половин час след като съм се събудила, започва да ме боли глава!
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: април 24, 2007, 13:15:01 »

Аз също много обичам кафе!!!Обичам еспресо с малко мляко....без захар!!!Бих казала,че пия повече кафета,отколкото трябва,но гледам да се контролирам!!!А цигарите....още не съм ги спряла! *crazy*Но съм обещала,че ще го направя съвсем скоро!!! Yes
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: април 24, 2007, 22:10:14 »

Ох не обичам никакви напитки с кафе и смесени мляко! bad
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: април 24, 2007, 22:26:45 »

на мен ми става лошо при една глътка кафе,започва да ми се гади,вие ми се свят и ми треперят краката.и чак като започнах да чета фармокологията ми се изясни че съм хиперчуствителна към кофеин,но пък от "3 в 1" нищо не ми става pardon
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #84 -: април 26, 2007, 07:47:03 »

аз си пия 3 в 1, от Метро по една кутия и тук при мен в шкафа DANCE в тази връзка добро утро и пийте по едно кафенце с мен give_rose
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: април 26, 2007, 11:13:09 »

аз си пия 3 в 1, от Метро по една кутия и тук при мен в шкафа DANCE в тази връзка добро утро и пийте по едно кафенце с мен give_rose
Аз си изпих кафето с голяяяяяям кеф  Coffe pullpigtails
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #86 -: април 26, 2007, 12:14:08 »

ще има ли следобедно? DANCE
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: април 26, 2007, 12:16:12 »

Ами аз по принцип сутрин пия двойно и следобед го пропускам, но днес може и да размисля, че ми се спи  girl_wink
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #88 -: април 26, 2007, 12:18:37 »

и аз така ще направя че какъв богат обяд си направихме с милото Bravo
Активен
screwball squirrel
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: април 26, 2007, 12:48:54 »

а аз още си пия сутрешното кафе с мед girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines