Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 13:32:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кой какво купува?  (Прочетена 64495 пъти)
 
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #90 -: август 29, 2008, 16:47:03 »

Ние държахме да си поемем всички разходи по сватбата. След дълга борба със свекъра, че иска той да купи халките му обясних че са си нашите халки и държа ние да си ги купим, и се разбрахме алкохола да е от него - той осигури ракията и водката, баща ми осигури виното. Свъкървата купи питите и пилето за кумовете. Кумът пък държеше той да ми купи букета. Оттам нататък за всичко платихме ние. smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: декември 01, 2008, 12:35:29 »

Момичета, искам да питам тези, които сами сте/ще си плащали сватбата - как се разбрахте с родителите за това. Имам е предвид - нашите родители искат предимно те да плащат, а ние не искаме. Те ще си имат достатъчно разходи - тоалети, посрещане на гостите в къщи. Пък и ние с милото имаме доста по-големи доходи от техните. И друго, не по-малко важно - не искаме много-много да ни се месят в избора и да казваме "това струва толкова" и т.н. Как обаче да им го кажем по-тактично, за да не се обидят много. Сигурно и за тях е радост да ни помогнат, но мисля че и ние си имаме право сами да си решим с какво да ни помагат. Аз им казах (на моите де), че каквото искат - да ни го дадат като подарък за самата сватба, но то на глава не се излиза лесно  nea
Как беше при вас?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: декември 01, 2008, 12:59:46 »

Бубка ние искахме сами да плащаме обаче един ден бяхме на гости на свекърва ми и тя ми връчи едни пари дето били за сватбата.Аз гледах като гръмната, но и дума не можеше да става да и ги върна.Жената не ме е питала и лев къде съм сложила и за какво са отишли.После пък нашите се напънаха да плащат ресторанта.Направо ни го заявиха, ние го плащаме и това е и нямаше накъде да се спори.Ако трябва да стм честна имах по-вече проблеми с мойте си родители защото майка държеше да присъства като правим менюто и се скарахме направо там ама пак стана на моето.Много е важно как ще се разберете.Мен понеже свекърва ми знае, че не може да ми угоди ме остави каквото аз си реша това да е, за което съм и много благодарна.С наще имах малко проблеми, но и там се изчистиха нещата, а и вярвай ми дори всичко сами да си платите пак ще дават акъл Wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: декември 01, 2008, 13:05:29 »

Маги, точно за това говоря - хич не искам да ми бутат някакви пари. Ние за сега само един ресторант сме капарирали с 200лв и те почнаха двете майки да ми бутат по 100 - да сложели били основата, после нямало да се месят (това разбира се са сами приказки). Ами ние пък може да искаме ние да си сложим основата. Направо не ми се мисли за това - то ми стига, че се съгласих сватбата да е в Казанлък, а не тук в София, където са достатъчно далеч, че да не вземат много отношение.
Незнам - сигурно някой ден като съм аз родител няма да мисля така, ама сега .....
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #94 -: декември 01, 2008, 16:35:51 »

Доколкото знам, свекърът (семейството на момчето тоест) купува халките - да има с какво момчето "да вземе" булката.

При нас кумата ми купи букета и чашите. Мисля, че е напълно достатъчно и кумовете не следва да се натоварват с други разходи (свен ако не се уговорите така помежду си по ваши си причини).
Активен
du6eva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148


nie sme du6etata


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: декември 01, 2008, 18:16:46 »

при нас всички разходи бяха разделени между родителите ни само свекървата ми купи бижутата, а всичко останало си го поделиха но те така се разбраха и всичко мина много добре нямаше сърдити или да се водим по някакви  суеверия кой какво трябва да купи,а за кръсниците, кръсници ни бяха сестрами и нейният приятел /те до година ще се женят yahoo / те ни подариха подарак но нищо не сме ги карали да ни копуват, аз незнаех че и кръсницте купуват нещо  са сватбата blush
всичко беше много готино и най важното е че ние с душто не бяхме натоварени с нищо а мисля че това е много важно
ние само се забавлявах ме Party time
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: декември 01, 2008, 18:36:08 »

Ние с милото изцяло си поехме сватбата...С родителите нищо не сме се разбирали, защото нито едните имат възможност да правят сватба, нито другите...малко им беше криво, но няма как...а с кумувете направихме както повелява традицията...
Активен
du6eva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148


nie sme du6etata


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: декември 02, 2008, 17:23:19 »

silvani вашите родители само може да с гордеят с вас good

Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: декември 03, 2008, 19:35:21 »

Ние на нашите родители направо им заявихме,че ние ще си плащаме сватбата,а те каквото искат да ни го дадат като подарък на сватбата!
А по отношение на кумовете те държаха да си платят всичко както си е по традиция и така ми платиха(чашите,шампанското,късметчетата,бутониерите,свещите за църквата и букета)!
А и с кумовете се разбрахме за цената на подаръците,които ще си разменяме и какви да са те!
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: декември 03, 2008, 22:15:10 »

Ние на нашите родители направо им заявихме,че ние ще си плащаме сватбата,а те каквото искат да ни го дадат като подарък на сватбата!
А по отношение на кумовете те държаха да си платят всичко както си е по традиция и така ми платиха(чашите,шампанското,късметчетата,бутониерите,свещите за църквата и букета)!
А и с кумовете се разбрахме за цената на подаръците,които ще си разменяме и какви да са те!
На 1000% споделям мнението ти. good Струва ми се най-идеалният вариант по отношение на родителите, защото много пъти съм чувалаот родители на близки и приатели"ние платихме цялата сватба" - и така се развалят отношения
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: декември 03, 2008, 22:32:05 »

nia, ameliaa, а как се разбрахте с родителите за това? Т.е. те настояваха ли да ви дават някакви пари в процеса на подготовката. Извинявам се, ако ми е неудобен въпроса, просто искам да им кажа какво е нашето мнение, без и те да останат засегнати и търся опит и съвет как да го направя. В никакъв случай не очаквам нито моите родители, нито свекитата да кажат после нещо от рода "Ние платихме сватбата". Просто аз лично ще се чувствам много по-спокойна и свободна в организацията, ако не се натискат да ни дават постоянно.
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: февруари 21, 2009, 20:53:56 »

Ние решихме въпроса така: с милото дадохме 8000 лв, неговите родители-4000 лв. и моите родители-4000 лв. Никой за нищо не ми се е налагал и не се е сърдил . Моите родители си дадоха мнението за някои неща, но аз сама поисках да се посъветвам с тях. Съобразихме се с някои желания и на моите родители и на родителите на милото, но защото ние така решихме. В крайна сметка те са ни родители и да не ни бяха дали пари, пак щяхме да се съобразим с тях, а и те никога не са ни казвали, че щом са ни дали пари значи трябва да направим каквото те искат,
Активен
monikabiri
Ентусиаст
**
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: март 23, 2009, 15:54:44 »

Ние се разбрахме родителите да си разделят разходите за нощувка и куверт на гостите (около 8000), а ние да поемем всичко останало (което май ще е около 7000-8000). Искаха и повече да дадат, но се разбрахме все пак:)
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: март 23, 2009, 19:19:02 »

Bubka, то малко при нас нещата в това отношение се промениха. pardon Преди 2-3 седмици баща ми ме викана и каза" взимай тези пари(1000 лв.) за рокли, чанти , обувки и др. подобни ,.  и няма да се разправяме повече" beating  ТАКА ТРЯБВАЛО beating И се надявам  на Гого майка му да даде и тя толкова поне така всичко ще е поравно за ся( за неговото обличане). Обаче каза , че щял да ми дава и др. пари за ненам си ко.
      Така кат гледам на къде вървят нещата  родителите ще дадат по 2-3 хилки(незнам колко) , а ние останалото. Така практически  ще имаме парички да попътуваме малко почвече след сватбата , надявам се.
      А за това какво купуват кръстниците, то аз вече си купих чаши, шампанско,и др. дреболии , а кръстници още нямаме-  ANGRY ANGRY ANGRY
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: март 23, 2009, 19:34:22 »

Ние абсолютно категорично заявихме на родителите, че сватбата ще си я направим сами.
Достатъчно са ни помагали, а и в момента ги виждаме, че нямат кой знае каква възможност. Чакали сме я тази сватба много, все я отлагахме по различни причини и сега можем да действаме danceg

Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines