Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 17:16:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кой какво купува?  (Прочетена 64497 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: септември 18, 2007, 11:03:24 »

мила много зависи аз лично имам 53 толкова казах и ходих с моята кума и тя ми ги купи ако ще ги правиш се запаси с време и търпение *THUMBS*но ще са колкото булката поиска!не зная тя как ще си измисли критерии за бройката.но май по-добре да ги купиш то си е пипкава работа ако имаш време ги прави но ако са повече бройки...успех мила
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: септември 18, 2007, 14:51:37 »

Мерси Клео!
Ми аз биах ре6ила 50...6те ги правя понеже живея в 4ужбина...търпение имам crazy girl_wink girl_wink
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: септември 18, 2007, 19:30:22 »

добре мила прави ги но е хубаво преди това да попиташ и булката колко ги иска!много е хубаво ще ще ги правиш ти така ще вложиш нещо от себе си в тях и ще бъдат по лични.моите свеки забрани да ги хвърляме били така красиви но какво да се прави ще се хвърлят.извинете ме за Offtopic
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: ноември 04, 2007, 21:57:58 »

Ние мислим да не ангажираме кумувете да купуват каквото и да е за сватбата. Държа да си избера всичко сама, а ще се притеснявам, ако знам, че друг плаща.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: ноември 04, 2007, 22:08:51 »

И ние не сме ангажирали кумовете с нищо smile. Те са големи сладури и много си ги обичаме, ама имат лекооо кичозен вкус smile и предпочетох сама да си избера всичко. А пък и честно казано точно сега не са в блестящо финансово състояние и не искахме да ги притесняваме. Предварително им казахме, че няма да имат ангажимент за такива работа, а че трябва да са активни в правенето на шоуто smile.
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #80 -: януари 15, 2008, 11:02:33 »

Ние също предпочитаме всичко ние да си го изберем. Ще плащат родителите и на двамата по равно.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #81 -: януари 15, 2008, 11:08:56 »

Кой какво купува?Ами както се разберете.На мен ми беше неудобно да ги товарим,но все пак кумата ми купи букета и бутониерите за младоженеца и кума.За друго не се сещам.Те достатъчно пари дадоха за подаръка ни и за тоалетите си.
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: януари 29, 2008, 17:19:44 »

Здравейте,
Според вас как е редно да се поделят разходите?50% на 50%?Всичко се поема от родителите?Който организира сватбата-той плаща?Има ли въобще някакви приети неща,които се купуват от кумата,кума,свекървата или тъщата?
Споделете,не се стеснявайте!!! wedding
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: януари 29, 2008, 17:28:15 »

Аз мисля че е както се разберат по между си. Ние сами си поехме всички разходи по наше желание.
Активен
bandidi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: август 15, 2008, 09:26:05 »

И ние поделя на половина. Моите родители купиха костюма и обувките на мъжа ми, а неговите моите неща. За останалите неща водим списък, като сумата ще се раздели на 2. А относно кувертите-всяка страна плаща своите гости, а нашите приятели си ги делят пак на 2.
Активен
Bisunka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39


ЧОВЕК НЕ ОБИЧА ИСТИНСКИ, АКО НЕ ОБИЧА ВЕчНО!


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: август 15, 2008, 14:48:09 »

При нас също всичко смятам да е наполовина. Роклята и аксесоарите към нез си взех сама- моите родители, костюма и мъжките принадлежности- неговите родители. Халките са от свекървата, а от нея още получих дарове- колие, обувки и други джунджурии, за което съм много радостна. Относно кувертите за гостите- всеки си поема своята рода, като приятелите ни, които са общи, също делим на две. Кумата ще ми купи букета, както и питата за ритуала в ресторанта. Подаръците ни с кумувете са парички- определена сума, коята ще си разменим предишната седмица.
Ами....това е в общи линии...ние така смятаме, че е справедливо в нашия случай!:)
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: август 24, 2008, 13:22:43 »

Ние лично ще си поемем всичко сами. А ко все пак родителите искат да поемат нещо то ще е ресторанта ама не на 100%. струва ми се справедливо и за всички страни. pardon
Активен
karmella
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #87 -: август 26, 2008, 08:49:27 »

При нас родителите поделят ресторанта, облякоха ни и платиха халките, всякаквите там украси, фото, видео, дисководещ, танцьори , такси по институции и агенции си ги платихме ние , а от кумовете само присъствие искаме - букети,чаши, късмети и т.н. аз съм си ги подготвила.
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: август 27, 2008, 15:00:18 »

Здравейте!
При нас родителите ми купуват рокля и всички аксесоари за булката,свекървата и свекъра обличат младоженеца и купува халките.Кумувете купуват чаши,свещи,букет и окраса за колата.Що се отнася за другите неща по организацията се плаща на половина.Кувертите в ресторанта-всеки плаща за неговите гости а за приятелите ни на половина. Общо взето както се разберете.При нас ще е така. danceg
УСПЕХ В ОРГАНИЗАЦИЯТА скъпи бъдещи булки!!!! Good luck
Активен
summer
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: август 27, 2008, 17:57:38 »

За нашата сватба с милото се бяхме разбрали да се делят наполовина всички общи разходи, като снимки, видео, музика, покани, подаръцета за гостите, дори халките си разделиха и от сорта. Като по предложение на майка ми, която каза "аз си познавам детето и предлагам всеки да се облече неговото", с което др се съгласиха щото аз съм малко "капризничка". В същото време кумувете купиха само свещите за църквата и парашутките и то с голама борба от наша страна да не се случи, защото не искахме да ги товарим с нищо друго освен с подаръка и тоалетите им. Така че всичко е въпрос на уговорка! Но по пронцип тук в моя край, а аз съм от Петрич, кумувете купуват-чашите и виното, свещите, букета, парашутките, чантата и ръкавелите на булката + венчилото,онзи хубав шал, часто от някои рокли който се ползва при венчавката, свекититата обличат булката и плащат музиката, щото сина им се жени, а родителите на булката-обличат младоженеца. а сметката в ресторанта - всеки плаща своите си гости.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines