Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 08:53:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: От къде може да се спести...  (Прочетена 72766 пъти)
 
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: февруари 04, 2013, 22:20:00 »

на този етап ще спестим от:
-наем на кола,ще си бъдем с нашите коли.
-украса на колата-не ми допада и с лека ръка се лишавам от този разход.
-това за което бях оплюта-баща ми ще снима и с камера и с фотоапарат.
-ще бъдем около 15 човека и няма да имаме ди джей,ще има само обяд.
-прическата и маникюра ще ми ги правят моята фризьорка и маникюристка.Най-много да си правя маникюр който се изпича и струва около 25 лв.няма да има рисунки и т.н.
-от църквата спестявам около 100 лв.В храм свети мина е с около 100 лв. по-евтино от другите места.
-спестявам и от това че ще сме малко хора на сватбата.
-халките ни ще са всяка около 4.5 грама с цена за грам 68 лв. от сватбения център.ако някой се сеща за място където са на по-изгодни цени ще съм благодарна.
-моята маникюристка ме свърза с нейна приятелка флористка която ще ми направи букета,2бутониери и 2 гривни без да ми "свали 10 кожи".цветята ще ги купя от пазара димитър петков.
за момента е това.по-нататък ще пиша и за другите неща.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: февруари 05, 2013, 19:28:51 »

украсата за колата и аз мисля да е само балони, дадохте ми много идейки, благодаря
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: февруари 05, 2013, 20:41:56 »

при нас въобще няма да има окраса на колата,но иначе да с балоните ще е по-евтино.Дано съм била полезна. :)забравих да кажа че вероятно в ресторанта украсата на масата ще е 2 лилави свещи и може би букет лилави рози.иначе много зависи кой как си представя нещата.аз съм много далеч от това да правя огромни сватби,не ми допада и смятам че е безмислено.ти ако искаш сподели какви са ти идеите и ако мога ще ти помогна. smile
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: февруари 05, 2013, 20:52:56 »

аз съм много романтична, тази сватба я чакам повече от 3 години smile и най-накрая ще съм булка smile навсякъде с мен е моят сватбен тефтер, в него има всичко-снимки на букети,на халки, на изисквания, на документи, имам православно календарче има нахвърляни суми за някакъв ориентир...винаги съм искала арка с балони или преплетени сърца от балони, нашата сватба ще е край басейн и мисля да говоря с нашите домакини да ми позволят да има в басеина цветя... идеите които имам са скъпички за бюджета ми, но съм склонна да направя компромис с някои неща, по- скромна украса, за сметка на нещо друго
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: февруари 06, 2013, 10:11:32 »

При нас за да се спести от украса на ресторанта купихме рози с къси дръжки на едро и свекито ги аранжира в деня преди сватбата. И хич не личеше, че не го е правила агенция понеже по масите имаше доста богати аранжировки със свещи и кристали. Самия ресторант за 50 лв ни украсиха с балони и имеше и дъжд от балони при първия танц. За букет и украса за колата дадох около 100 лв., след което свалихме украсата от колата и я сложихме на младоженската маса, заедно с букета. И така навсякъде имаше много свежи цветя и премерена украса, която не струваше повече от 300 лв.
За мен тези пари си заслужаваха, понеже кой каквото ще да говори, но украсата създава много празнична обстановка. Да не говоря, че гостите като си тръгваха обраха аранжировките до една./питаха дали може, да не почне спор как така са ги взели/
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: февруари 08, 2013, 11:30:58 »

Мисля че не съм я пускала, една статия за пестене на парички smile
http://www.realsimple.com/weddings/budget/save-money-wedding-00000000006530/index.html
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: август 19, 2013, 10:22:12 »

Ние ще спестим от кола..Сигурно ще си караме с нашата,която не е чак толкова ужасна,но може и наши приятели да ни уредят някоя готина кола на тях познат.  yahoo Има и такъв вариант. Украса за колата сигурно ще е нещо по-семпло. От друга страна сигурно в нас и в младоженеца няма да слагаме някаква специална украса. Може малко балони и това е. Ще се опитаме да спестим спрямо облеклото за нас и може би няма да имаме чак толкова гости и няма да се забутваме на някое скъпо място с висок куверт. Ще си намерим прилични цени и някак да се вместим в 10 000 или най-много 12 000лв., ще бъде много добре за нас.  pardon
Активен
kamelija_goranova
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #157 -: август 26, 2013, 10:55:13 »

на нашата сватба спестихме от кола - кара ни един приятел
спестихме от втора рокля - бях със сватбената цяла вечер
втори чифт обувки - бях боса по някое време вече, но не ви препоръчвам да спестявате от това, аз просто си мислех че ще издържа, но май танците бяха в повече...
халките ни са сребърни и двамата не харесваме злато, харесваме бяло злато, но се спряхме на сребърни по финансови причини, станаха много хубави...
Чантата ми беше на заем
подписаха ме предварително в общината безплатно, а в ресторанта направихме бутафорен ритуал, и според мен беше много по хубаво от това 50 човека да висят при лелката в общината...
Не ви препоръчвам да спестявате от фото и видео защото това остава спомен много скъп...но ви съветвам търсете усилено преди да се спрете на екип защото аз започнах с фото 350 лв. докато накрая намерих човек за 130 лв, същото беще и с цървите от ритуал 240 лв. стигнах ме на 70 лв. в нормална църква, просто проучете всички възможности...Успех и хубава приказка
Активен
desita_bonita
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #158 -: август 28, 2013, 13:03:15 »

Като цяло една сватба поглъща толкова много пари, дори повече отколкото си определил в самото начало на подготовката. Въпрос на гледна точка е дали ще теглиш заем и ще дадеш хиляди левове за помпозна и пищна сватба или ще се задоволиш със скромна церемония и вечеря в задушевна обстановка с приятели и семейството.
Предстои ми сватба след по-малко от 10 дни и смея да твърдя че съм готова с почти всичко, като съм избрала втория вариант със скромно тържество. И двамата с бъдещия ми съпруг не си падаме по шумните тържества и досадните, поне за мен ритуали от едно време.
Спестихме първо от ритуала за граждански брак. Избрахме възможно най-евтиния вариант, като разбира се няма да сме като на погребение. Ще си имаме механична музика и право на снимане без жива музика.
Спестихме и от рокля и костюм. Намерих си супер рокля за 80 лв., разбира се не е типичната булчинска рокля, но аз винаги съм ненавиждала такива тип "сметанова торта". Костюма на младоженеца е по - скъп, но пък може да го носи и след това, което не важи за булчинската рокля.
Относно гостите - решихме да поканим родителите и сестрите ни, също така и две приятелски семейства, които се оказаха възпрепятствани и няма да могат да присъстват. Така се оказа, че може да кандидатстваме за рекордите на Гинес в категория мини сватба. Общо ще сме 13-14 човека. Ресторант си намерих в Симеоново, заедно с хотелска част за гостите, които не са от София. Куверта е 33 лв. на човек. Решихме да инвестираме около 80 лв в украса с балони и цветя. Няма да имаме DJ или оркестър. Записваме си наша музика на флашка и я даваме да я пуснат в ресторанта. Този разход ми се струва излишен, предвид мини сватбата. Кола също няма да намемаме. Кумата обеща да се погрижи за това.
Общо взето всяко едно нещо, в което сме инвестирали е добре премерено и пресметнато. Халките ще са ни от сребро, имаме си фотограф за церемонията и фотосесия за след това. Естествено ще си имам прическа, която няма да е повече от 30 лв. Чашите и шампанското сама ще си украся с джуфки и панделки, вариантите в сватбените магазини ми се сториха много скъпи. Избрах си чаши за по 4,50 едната и ще си ги украсявам сама със стикери за стъкло.
Може на някои да им се стори прекалено екстремно и безумно това моето пестене на пари, но от моя гледна точка смятам че не сватбата е най-важното нещо в една връзка. Тепърва ни предстоят много по-важни и смислени неща, които да ни се случват в съвместния ни живот, за които естествено трябва да отделим и финансови средства. smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #159 -: август 28, 2013, 15:47:46 »

 Според мен, това не е добър пример за пестене от сватбата като събитие. Вярно е също, че често има подобни сватби, но основна причина не е пестене, а финансова невъзможност за посрещане на разходите по събитието или друга основателна причина-различна религия на младоженците, разлика във възрастта голяма, непълнолетна булка и т.н. Разбира се и подобни сватби са много красиви и имат своя колорит. Но описаният по-напред пример бих определил с друг термин. В същност разни хора-разни идеали, всеки сам определя често събитията. Но не бих нарекъл това пестене.
Активен
desita_bonita
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #160 -: август 28, 2013, 16:22:48 »

Pachoran, разбирам те напълно. Разни хора разни идеали, затова се опитвам да не натрапвам мнението си на никого. Идеята ми за сватба в този формат не е породена нито от религиозни, нито от финансови причини, още по-малко от възрастова разлика между нас. Просто смятам, че голямата сватба се прави с цел да се хареса на гостите. Аз лично не бих се чувствала комфортно да съм център на внимание на около 100-тина души, други обаче са мечтали цял живот за този миг. smile За мен беше по-важен деня, в който бъдещия ми съпруг ми предложи брак. Това е момента, който ще запомня за цял живот, а не този, в който примерно съм повела сватбеното хоро. smile
« Последна редакция: август 28, 2013, 16:57:43 от desita_bonita » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: август 29, 2013, 11:32:03 »

Не искам да се заяждам,но за мен това не е сватба, а просто подпис. Не казвам, че 200 души и рокля "сметанова торта" е сватба, но този тип скромни тържества винаги са ме натъжалали!
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: август 29, 2013, 12:20:14 »

Не искам да се натрапвам,но съм съгласна с мнението на punk_girl123. Според мен сватбата е супер важно събитие в живота не само за младоженците,но и за техните близки,роднини,приятели.
Аз искам да го споделя  с всички тях и парите в това положение за мен не са най-важните. Кое,колко ще струва - това е! Няма как сам да определиш цените. Не съм почитател на сватбите с 200-300 човека, но до 100-115 най-много не мисля, че е проблем или нещо ненормално.  Girl_hide Но пък всеки си има вкус и дори с малка сватба най-важното е вие да сте щастливи.   girl_in_love Но не съм съгласна,че сватбата не е важна и за това да не даваме много пари за нея.. Да след нея сигурно следват по-важни и сериозни неща,като да си имаш дете или да си имаш собствен дом.. Примерно казвам-не при всеки протичат така нещата!! Но сватбата за мен е като едно ново началото. Аз мисля, че то е най-важното!
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines