Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 19:42:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 179698 пъти)
 
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: юни 09, 2011, 16:45:50 »

Ние не сме плащали хотел. Все пак гостите от други градове знаят, че ще ходят на сватба в друг град и трябва сами да обмислят вариант за спане- може при приятели, познати, роднини ( не е задължително да е хотел). Имат достатъчно време за това. Ако са чак толкова финансово притеснени, то едва ли биха дошли на сватбата изобщо. Освен това гостите са с различни финансови възможности и е хубаво сами да си решат в какъв хотел да спят- за 100 или за 30 лева.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: юни 09, 2011, 19:40:03 »

Ние платихме хотела на гостите, които не бяха от Варна. И при нас имаше такива, които могат да си позволят много и такива, които този разход би ги спрял да дойдат на сватбата ни. Първите поискаха само да им уредим някъде да спят - логично е, не са от града, трябва да си търсят хотел по интернет, не е ясно на какво ще попаднат и дали ще е удобно за мероприятието - и предложиха те да си платят. На вторите директно им казахме, че този разход го поемаме ние, за да им спестим неудобства.
 Не смятам, че младоженците са задължени да поемат хотела, но със сигурност ще улеснят много гостите си ако предложат настаняване. А като им се поднесе информацията - има хотел, там и там, струва толкова, вие искате ли? - едва ли някой ще си помисли, че ще му е безплатно.

 Честно казано, като съм била на сватба с преспиване на хотел винаги съм отивала да освобождавам на рецепцията с готовност да си платя престоя. Нормално е, хората трябва да нахранят и напоят сума ти народ, не е сигурно, че ще им останят сили (финансови) и да го настанят да спи.
Активен
sabah
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #347 -: юни 13, 2011, 23:11:27 »

А аз намерих апартаменти - трябва да настаня 8 човека и намерих 2 апартамента в един вход на кооперация на Опълченска срещу парка- 100 лв на апартамент за нощувка на 4 човека.Ходихме на оглед в петък за единия апартамент - доста прилично място- чисто, сравнително тихо- аз също съм на Опълченска и при мен е доста по-шумно.Агенцията предлага апартаменти в рамките на 60- 120 лв в  София и съдейки по снимките са доста прилични.http://www.elit54.com/apps.htm
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #348 -: август 15, 2011, 14:12:55 »

едва ли има хора, които смятат, че младоженците ще платят престоя им, ако не са предложили предварително. дори и да има такива предположения всеки ще намери адекватен начин да попита и да е сигурен. наистина, най-елегантния вариант е да потърсите хотел за гостите на града и да им предложите-това страшно ще ги улесни (никой не е длъжен да познава града и разположението на ресторанта и тн.). обикновено, ако сватбата е в ресторанта на хотела, там предлагат преференциални цени за вашите гости  Wink трябва само да попитате  good
на всеки му е ясно, че да вдигаш сватба и то в такива времена на криза хич не е евтино, че да поемат младоженците и това като разход (което хич не е малко..). естествено най-близките роднини (баби, лели и тн), които нямат финансовата възможност може да се настанят. и то при положение, че няма при кой друг роднина в града  good
хич не се притеснявайте от това, че няма да плащате и престоя на гостите. все пак те са ваши близки и приятели - наясно са какви са ви финансовите възможности и няма да се обидят  good
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #349 -: септември 01, 2011, 18:32:06 »

Всичко е въпрос на някаква етика.Според мен е напълно етично да платиш на гостите си нощувките, или да им осигуриш транспорт, ако са голяма група от друг град. Малко е тъпо да се мисли по системата - Ние сме ви поканили, ама вие се оправяйте както си можете.А и много важно е колко близки ги чувствате? Аз лично бих платил нощувките на всички които ще поканя и нямат вариант да спят при познати. Но и смея да твърдя, че ще каня само най-близките, без такива по задължение.
Активен
osobenoaz
Любопитен
*
Публикации: 42


« Отговор #350 -: октомври 30, 2011, 20:28:24 »

Засега спорим по този въпрос. Аз съм на мнение, че ние трябва да платим нощувките, но още нямаме конкретни оферти, за да планираме конкретна сума. Половинката ми смята, че цитирам "в днешно време не сме били длъжни". Да, но това че ние сме решили да правим сватбено тържество в различен град и да похарчим някакви пари за целта не означава, че нашите гости имат излишни такива. А и ще каним наистина най-близки, както и чуждестранни гости, за да ни уважат аз настоявам на моето.
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #351 -: октомври 30, 2011, 20:43:01 »

За нашата сватба ние поехме нощувките на гостите си. Просто държахме, след като ги каним да бъдат наши гости и ще пропътуват стотици километри, да нямат притеснения за нощуването. От хотелът,  където  ги настанихме ни направиха много добра отстъпка (бяхме наели 10 двойни стаи). Става дума за Пловдив.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #352 -: октомври 30, 2011, 20:48:46 »

Според мен зависи колко близки са хората, които каните и на които ще плащате нощувки. Моето мнение е, че е удачно да се поемат разходите на близки, които идват отдалеч, но това значи ли, че ако поканите 150 души и от тях 100 пътуват, трябва да платите нощувките им? Ние също сме ходили на сватби, които са били в град, в който дори не сме били, но не съм си и помислила да не поема нощувката си. За мен е странно да очаквам от младоженците да ми плащат нощувката - в крайна сметка аз отивам да присъствам на сватбеното им тържество, не на ол инлузив. Ако преценя, че ми е твърде скъпо или неудобно, няма да отида, а само ще им изпратя подаръка. Поне това е моето мнение.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #353 -: октомври 31, 2011, 17:13:27 »

наистина тук ключовата дума е колко близки гости каните. Вие си ги познавате най-добре и знаете как биха реагирали. Някои хора може би очакват вие да поемете този разход, други пък биха се озадачили или пък ще го приемат като изхвърляне  pardon хората са различни.. Не се чувствайте задължени да плащате, особено ако не са наистина близки и преценявате, че нямат възможност/не е удобно да плащат сами. Организирането на сватба в днешно време не е никак евтино удоволствие и всички го осъзнават. Приятели и роднини със сигурност знаят финансовите ви възможности и няма да обидят ако не успеете да поемете и този разход.  good
Активен
FREIA
Любопитен
*
Публикации: 29


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: ноември 01, 2011, 15:54:07 »

Аз съм от Казанлък и половината гости ще са от там(около 50 човека).Не мога да си позволя да платя хотел на всички.А и Казанлък е на 100км от Пловдив.Затова решихме сватбата да е нещо средно м/у дневна и вечерна,да приключи около 20.30-21.00.Ще има осигурен транспорт за гостите.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #355 -: ноември 02, 2011, 15:16:17 »

FREIA доста добър вариант. Личи си, че сте помислили за гостите - осигурили сте им транспорт. Ако някой много държи ще намери начин(и средства) да остане. едва ли някой ще се сърди, че не му плащате и спането.  good
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: ноември 03, 2011, 18:05:22 »

Можете ли да ми кажете какви хотели има близо то Интерпред, тъй като ако сватбата е там, ще трябва гостите да спят някъде наоколо?
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #357 -: ноември 04, 2011, 02:59:55 »

Здравей, има супер много хотели в този район, но няма евтини. Най-близо ти е Парк хотел Москва, каквито са цените там, подобни са в целия район.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #358 -: ноември 15, 2011, 11:36:12 »

Проверете и в хотел Плиска. Сравнително близо и много удобно място.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #359 -: ноември 15, 2011, 14:02:37 »

Можете ли да ми кажете какви хотели има близо то Интерпред, тъй като ако сватбата е там, ще трябва гостите да спят някъде наоколо?
защо не помислите за ресторант в хотел? това е най-удобния вариант за гостите, тъй като могат да се приберат, когато решат(достатъчно близо им е). Дори и да намериш хотел в близост, той все пак ще е на 15 мин (в най-добрия случай) и гостите ще трява да се придвижат до там по някакъв начин - най-вероятно ще пият, затова - пеша или с такси. Имайте предвид и че все пак ще търсите настаняване за гости, които са от друг град, което означава и че ще трябва да си намерят хотела лесно..  nea
Потърсете (ако решите) вариант хотел с ресторант-има много предложения. Сигурна съм че, ще успеете да си харесате нещо като стил и цена.  good доста добър вариант е и защото такива хотели дават сериозна отстъпка на младоженците за такова настаняване  Wink
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines