Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 18:53:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 179759 пъти)
 
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: февруари 28, 2011, 23:02:05 »

Момичета, по повод настаняването, ще споделя и моите намерения - може да свършат работа на някоя от вас. За нашата сватба, за щастие, няма да има нужда да настаняваме много от гостите - повечето или са си от София или има къде да пренощуват в столицата, а за тези, които нямат, с майка ми решихме да настаним в апартамент. Става дума за 7 човека, все мои роднини и решихме, че този вариант е най-добър за тях. Хубавото е, че има много добри оферти за големи апартаменти, които се отдават за кратък наем и са на централни места. В нашия случай апартаментът, който сме си набелязали, е в непосредствена близост до църквата и ресторанта, наемът за 1-2 нощувки е съвсем приемлив, а и ще играе ролята на мой дом, от който младоженецът ще ме вземе blum Определено мисля, че за роднини, изобщо за хора, които се познават добре и за които няма да е проблем да са настанени заедно, апартаментите са дори по-добър избор от хотела smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #331 -: февруари 28, 2011, 23:22:42 »

Ние ще правим същото - ще наемем централен апартамент за родителите ми, свекито и семейството на леля ми.  smile И оттам ще е вземането ми. За едната част от гостите (които са на 3 часа път с кола от София) свекито предложи да им платим транспорта с бусче (около 13 човека са) и да дойдат преди сватбата и да тръгнат след нея, вместо да им плащаме нощувка...Те не са в много добро финансово състояние, а са и извън България, трябва паспорти да вадят...И май и това е предпочитаният вариянт от тях...Аз малко не мога да възприема това, но щом на тях им е по-добре, защо не?  pardon
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: март 01, 2011, 12:13:06 »

Mariaid, радвам се, че има и други бъдещи булки, които ще си настаняват гостите като мен Wink Аз даже много се радвам, че избрахме този вариант за импровизираното "взимане" (пиша импровизирано, защото само младоженецът и кумовете ще идват да ме крадат, женихът ми много не си пада по цялата дандания с включени гостите и т.н.), защото апартаментът е чудесен, няма да се налага да го чистим и приготвяме и т.н. Освен това за гостите подобно настаняване е далеч по-уютно от хотел, а и могат да си спестят малко пари, ако си готвят вкъщи и т.н. Изобщо, според мен апартаментът за кратък наем има редица предимства пред хотелските стаи smile

Между другото това, което споменаваш, за гостите ти, които няма да преспиват, а директно ще се връщат с бусчето съм го виждала и на други сватби в далеч по-шокиращи варианти - на сватбата на приятелка така дойдоха нейните роднини от Молдова shok Дойдоха, повеселиха се и си заминаха, всички бяхме изумени, но... има и такива хора - важното е всички гости да са доволни в крайна сметка smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #333 -: март 01, 2011, 17:11:21 »

soulless , ние ще наемем само 1 апартамент за гостите, а другите планираме да са в хотел...Би ли споделила къде си намерила апартамент за 7 човека, тъй като аз доста се озорих докато намеря за 5.  crazy
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: март 01, 2011, 17:34:17 »

Мда, трудно става намирането - и аз доста време търсих. Накрая намерих (удебеленото е линк) това, което ни устройва - всъщност в него ще бъдат настанени 6 възрастни и едно дете с разгъваема кошара, иначе апартаментът събира до 6 души.
Активен
emetooo3
Регистриран

Публикации: 2



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: май 31, 2011, 14:44:30 »

Здравейте момичета !!! Моля Ви помагайте с информация  huhhuh.gif сватбата ни е след по малко от 3 месеца и мисля, че е време да се ориентирам за настаняването на гостите. Блозо 10-тина 15 души ще са от провинцията и ще трябва да осигурим спането, а нощувките са цифра  Oh my ... около 50 лв. Можете ли да ми дадете съвет за някой по-изгоден хотел в София за настаняване на гостите  blush Благодаря Ви предварително  give_rose
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #336 -: май 31, 2011, 17:24:31 »

Защо трябва да платиш нощувките ти?
Активен
drazena
Ентусиаст
**
Публикации: 84


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: май 31, 2011, 18:34:57 »

Ние също ще плащаме нощувката на гостите, които не са от града, не защото трябва, а защото така решихме, не са много, а и хотела в който е сватбата е съвсем приемлив от към цена, а и според мен е прекрасна комбинацията ресторанта и мястото за спане да са на едно място, кой когато иска да се оттегля без да се съобразява с никой.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #338 -: май 31, 2011, 19:00:17 »

Нашите гости ще се настанят на преференциални цени в хотела към ресторанта. Ние когато сме ходили някъде сме си ги поемали. Бихме поели на някое семейство, за което знаем, че е затруднено. Ще поемем също и нощувката на кума си.
Активен
Susito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131


Ще ставам госпожа :-)


« Отговор #339 -: юни 01, 2011, 15:29:48 »

Аз също ще имам гости, които не живеят в София. Ще потърся хотели с по-ниски и приемливи цени и ще им предложа ако искат да отседнат там.
На никой няма да поемам нощувки, че после ще има сърдити и обидени.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #340 -: юни 03, 2011, 07:52:20 »

Да ви кажа, три години след моята сватба все повече ми се струва, че нощувките на гостите е по-редно и правилно да си ги плащат самите те. Излишен е този финансов ангажимент от страна на младоженците. Може би в България това е често срещан вариант защото има много хора в не много добро финансово положение и това е единствената възможност за някои роднини и приятели да присъстват на сватбата.
Активен
emetooo3
Регистриран

Публикации: 2



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: юни 08, 2011, 10:20:37 »

Здравейте момичета! Според мен е редно да  поема нощувката на гостите от другите градове, най-вече защото са ми роднини /баби, дядовци, вуйчовци и т.н./  Wink Преди няколко дни бях на сватба, при което се оказа, че не е платен хотела и не ни пуснаха да си ходим  pardon , а и никой не ни беше казал, че трябва да си платим нощувката  angry . Лошото беше това, че възрастните хора нямаха възможност да си платят, та се наложи всеки да вади каквито пари са му останали, за да платим  crazy. Дори и да не се покрива спането на гостите, поне е редно да са уведомени Wink. Голяма издънка си беше
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #342 -: юни 08, 2011, 21:48:59 »

При нас ще има много гости, някъде около 30-на човека от други градове и се договорихме с един от по-старите хотели в града (става дума за Пловдив) да ни направят специална отстъпка от цената. И така стая с 2 легла ще ни излезе 40лв. Хотелът е с 2 звезди, от "соц." тип е, но пък е чистичък и Управителката е много разбран човек. Решихме ние да поемем разходите по спането на тези гости.
Активен
fl0r1ta
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 61



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: юни 09, 2011, 09:07:55 »

Здравейте момичета  smile И при нас има гости от други градове.Ние също няма да поемаме разходите по настаняването.Но сме предупредили всички.Една от шаферките ми работи в хотел и каза,че ще попита за отстъпка.Сега чакам отговор от нея и после като раздаваме поканите ще им го предлагаме smile
Активен
caffein
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: юни 09, 2011, 12:14:00 »

Направо не е за вярване - аз честно казано това не го разбирам. Презумцията не е ли точно обратната, че като спиш на хотел си го плащаш? Защо трябва всички да предполагат, че някой друг ще им я плати?
Аз също смятам, че ангажиментът е излишен за младоженците, които са достатъчно финансово натоварени покрай сватбата. Можем да договорим отстъпки някъде, но не и да плащаме нечия нощувка.


Здравейте момичета! Според мен е редно да  поема нощувката на гостите от другите градове, най-вече защото са ми роднини /баби, дядовци, вуйчовци и т.н./  Wink Преди няколко дни бях на сватба, при което се оказа, че не е платен хотела и не ни пуснаха да си ходим  pardon , а и никой не ни беше казал, че трябва да си платим нощувката  angry . Лошото беше това, че възрастните хора нямаха възможност да си платят, та се наложи всеки да вади каквито пари са му останали, за да платим  crazy. Дори и да не се покрива спането на гостите, поне е редно да са уведомени Wink. Голяма издънка си беше
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines