Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 16:08:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 179752 пъти)
 
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #300 -: април 25, 2010, 15:02:35 »

Момичета, да ви предложа една идея във връзка с гостите от други градове/чужбина, която взаимствахме от едни приятели и която се оказа много добра - и съответно нашите гости много оцениха. Сватбата ни беше в Стара Загора, но това важи за всеки един град. Бяхме преснимали и разпечатали за всички гости по една карта с центъра на града /частта, която ни интересуваше/ и отбелязали местата, където се намират хотелът, църквата и ресторантът. Съответно надписахме всеки екземпляр за кого е предназначен и тъй като нямахме време да се виждаме с всеки поотделно да му даваме карта при пристигането, помолихме в хотела на рецепцията да раздават картите при регистрация. Така си спестихме време да обясняваме на всеки един поотделно кое къде е и същевременно гостите имаха възможност сами да се ориентират и да се разхождат, ако желаят.
П.П. Надявам се скоро и в България в хотелите при настаняването да предлагат на гостите безплатни карти на града, в които се намират, но за съжаление ми се струва, че това едва ли ще се случи скоро ...
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #301 -: юни 21, 2010, 10:05:55 »

Здравейте!

И двамата не сме от София, сватбата ни ще е тук и искаме да осигурим нощувка за роднините си. Става въпрос за около 35 човека...Търсим нещо за около 40-50 лв на вечер максимум, да е в центъра на София (Лъвов мост също върши работа  Wink)/ Разгледах из интернет и намерих това хотелче, което обаче разполага само с 12 места  :'( -

http://pochivka.bg/o-7106-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD_%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%B9%D1%81_

Следователно ми трябва или още нещо подобно, или по-голямо хотелче, което да събере всички...Някакви идеи?  pleasantry
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #302 -: юни 22, 2010, 19:17:47 »

Mariaid - ние сме в същата ситуация, сватбата ще е на място, от което няма нито един гост, ние ще се настаним там 1 ден предварително. Слава богу при нас нещата се нареждат при сносна цена за нощувка, но за София това е доста сложно. Помислете за вариант за апарт-хотел т.е апартаменти на хотелски принцип, особено ако настанявате повече от 2ма в тях е изгодно - ако хората се познават дори ще им е забавно да са в компания предполагам.
Активен
BacuTy
Ентусиаст
**
Публикации: 88



« Отговор #303 -: юли 13, 2010, 18:58:23 »

И при нас е същата работа.
С младоженеца сме от различни градове и сватбата ще е в неговия и вечерна засега...
Т.е. всички мои гости ще нощуват там...пак около 35 човека,  а макар и не особено голям град... дерат кожи.Дали по принцип не се правят отстъпки ако се ползва хотел и ресторант за сватба ? beating или ще е "ден година храни " .
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: юли 13, 2010, 20:18:46 »

И при нас е същата работа.
С младоженеца сме от различни градове и сватбата ще е в неговия и вечерна засега...
Т.е. всички мои гости ще нощуват там...пак около 35 човека,  а макар и не особено голям град... дерат кожи.Дали по принцип не се правят отстъпки ако се ползва хотел и ресторант за сватба ? beating или ще е "ден година храни " .
Повечето хотели правят комплексна оферта, която вклюва и преференциални цени за стаите. При това доста добри. Трябва да попитате, но ние на колкото сватби сме ходили хотела, към който е ресторанта е бил на много добри цени.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #305 -: август 09, 2010, 18:04:45 »

При нас за настаняване са около 34 човека, което ще рече 17 стаи...Ресторантът, който сме набелязали е Централ, хем е 3 звезди, но като гледам редовните цени на нощувки... Oh my ... Колкото и да им е намалението, едва ли ще излезе по по-малко от 80-100 лв на стая. А си искам да минем по-евтино. Максимум 50 лв да кажем...  pardon Едва ли всички гости ще са на едно място, но се надявам на две места да се поберат, че да не го мисля...Варианта квартира изключвам, защото не познават София и ако ги разпръснем на различни места из града, ще има да го мисляяя кой къде е и тн..... angry Иска ми се нещо в центъра, около Лъвов мост, например (знам каква слава имат хотелчетата там, но все се надявам да има някой по-читав).

И да попитам нещо друго: ние планираме вечерна сватба, но някои от гостите ще пристигнат рано сутринта - да кажем около 7. Вижда ми се абсурдно до 12 часа да висят някъде и чак тогава да се настаняват и приготвят...Дали хотелите правят компромис с по-ранно настаняване и дали ще ми одерат кожата с искане за доплащане на още една нощувка?  Hmmm
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #306 -: август 09, 2010, 18:30:46 »

Здравей,

ние поемаме 2 нощувки на нашите гости от чужбина (4 единични и 12 двойни) в х-л Централ на Хр. Ботев. Цената, която ни предложиха е 90 лв двойна стая и 70 лв единична, и двете със закуски. Ако се откажеш от закуската, май беше 80 и 60 или 70 и 60, не знам вече. Ние не се отказахме от закуската. Не знам дали ще намериш хотел за 50 лв на нощувка в центъра, мисля, че не е лесно, ако да - то ще е някой малък. Пробвай в района около Екзарх Йосиф, пак не е много добре, но мисля, че е по-добре от  Лъвов мост. Него не бих го избрала, като знам каква му е славата на този район, не мисля, че ще е много приятно на гостите да се прибират по нощите тм pardon

Може би по-добър вариант е хотел, който е в кварталите, там има хубави - по диана бад , ала бала. Само ще им дойде малко много път, щом ресторантът е в центъра. Според мен трябва добре да го обмислиш това, може да се наложи да уголемиш бюджета. Защо вместо хотел не платиш транспорта на гостите, ако са от БГ? Пък те да си платят хотела. Така може и да решат да са в хотела на сватбата, защото им е по-удобно, въпреки че е по-скъпо. Така няма да се ограничават.   girl_wink

Не е никак лесна работа това, но щом сте решили да поемате нощувки, ако по някакъв начин може да ви се побере в  бюджета, най-добре им вземете стаи във вашия хотел... Но ако не може, обмислете добре! Успех

Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: август 09, 2010, 18:39:32 »

Ние се чудехме също къде да настаним гостите ни, но после милото се сети, че има приятел, който има хотелче в Симеоново. Не е в центъра, но хотелчето е хубаво, мястото е приятно и цената е къде-къде по-поносима, още повече, че ни прави и доста голяма отстъпка. При положение, че ние поемаме нощувките (за повечето гости по 2), все си мисля, че няма да им бръкнем твърде дълбоко в джоба с разходите за такси.
Така че, може да огледате и хотелите в покрайнините - цените са по-добри, а ако е някое малко хотелче, което заемате почти изцяло, сигурно може да получите и добра отстъпка  smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #308 -: август 11, 2010, 12:25:00 »

Вчера се поразрових доста обстойно и съм набелязала 10-тина хотелчета в центъра, които трябва да проверя на място и евентуално да се опитам да договоря някаква цена...Все пак 15-17 стаи не са малко  smile Стикайте палци да получа добра оферта!  Wink

Иначе наистина искам да избегна варианта да са някъде по кварталите - както казах - хора в голям, непознат град..не мога просто ей така да ги оставя, ще се притеснявам... crazy Плащането на транспорта също няма да се полу=и - някои ще са с коли, други с автобус, трети с влак...става объркано. А и отделно ще трябва да си търсят хотел от разстояние, или пък аз да им търся, което си е все същото кажи-речи. Та смятам за най-добър варианта с осигуряването на едно нощувка, тъй като за съжаление две няма да можем да осигурим...
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: август 11, 2010, 13:12:33 »

При нас за настаняване са около 34 човека, което ще рече 17 стаи...Ресторантът, който сме набелязали е Централ, хем е 3 звезди, но като гледам редовните цени на нощувки... Oh my ... Колкото и да им е намалението, едва ли ще излезе по по-малко от 80-100 лв на стая. А си искам да минем по-евтино. Максимум 50 лв да кажем...  pardon

Mariaid, доколкото разбирам искате евтин хотел в центъра на София? Понеже ние също трябваше да търсим хотел за нашите чуждестранни гости, събрах доста имена. Проверете ето този: http://hotelalabincentral.com/rooms.html Цените ще ви изненадат мнооого приятно! И хотелчето е ново, доколкото знам.  good
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #310 -: август 11, 2010, 14:16:43 »

Благодаря, този също ми е в списъка!  give_rose
Активен
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #311 -: октомври 18, 2010, 16:27:54 »

Изчетох темата от край до край защото въпреки, че имам време се замислям по въпроса с настаняването и доскоро бях в дилема аз ли трябва да платя за настаняването или да им кажа, че сами трябва да си го поемат. Ще имам около 6-7 човека гости буквално от другия край на България и са ми много близки приятелки .

 Въпреки, че съм на мнение, че само жеста от това, че са те поканили е много аз определено ще поема разходите по нощувките им, не са много хората и парите не са много, но след като ще пропътуват 600км заради мен си мисля, че това ще е един жест от моя страна.
Все още не съм им казала и незнам как ще реагират, защото аз лично бих настоявала да си платя ако съм на тяхното място, офффффффффффф незнам и аз как да постъпя. От една страна съм сигурна, че аз трябва да поема този разход и вече съм казала на половинката, той е ОК с това, от друга се замислям, че никога не бих се съглсила на мен да ми платят, дали няма да ги обидя с това си предложение  blush.
Объркано стана май  girl_impossible 
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #312 -: октомври 18, 2010, 16:56:06 »

katya26 , то си в до човека..аз също не бих искала да ми плащат нощувки, но лично аз държа да поема тези на нашите гости. При нас обаче става въпрос за около 30 човека  blush Това наистина ще се отрази сериозно на бюджета ни.За съжаление няма да мога да резервирам луксозен хотел, но искам да е нещо поне уютно. Просто разбирам, че тези хора ще дадат пари за път, някои от тях не познават София никак и не мога да ги оставя просто ей така "да се оправят".  pardon Но ако са ти наистина близки им обясни, че на самата теб този жест ще осигури спокойствие  smile
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #313 -: октомври 18, 2010, 17:09:30 »

Катя, аз си мисля, че ако са ти толкова близки приятелки и ще пътуват толкова път заради теб, свързан с разходи, ни най-малко няма да се разсърдят, че ще им поемаш нощувките. Ако някой толкова иска, винаги може да си плати. Разбирам, да се притесняваш, ако ти бяха близки, а не можеш да си позволиш ликса да им платиш нощувките, но в този случай това ми се вижда абсолютно невъзможен повод за обида. Все пак в момента навсякъде е безпарично и такъв жест е повече от хубав. Хич не го мисли, щом имаш възможност да се организираш така. Успех!  good
Активен
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #314 -: октомври 18, 2010, 21:50:39 »

Абе аз за мен съм си твърдо решила да поема този разход, все пак те искрено се зарадваха и вече си планират пътуването и отпуските. За мен хич не е малко в това време, когато парите са кът за всички ти да тръгнеш на такъв път, тук прочетох доста противоречиви мнения и се замислих по въпроса ( абе то май мойто не е никаква дилема ама айде  blush ).
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines