Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 10:31:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 179737 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #285 -: февруари 07, 2010, 22:50:10 »

Зори, предполагам, че ще е необходимо, понеже с няколко малки изключения, най-малкото разстояние, което ще изминат гостите ще е към 100 км, а средното - 200-300 км. Тоест ще имат най-малко по 3-5 часа път  sad На моменти почвам да съжалявам за избора на мястото, макар то да е мечтаното от нас  cray
А сватбата на всичкото от горе няма как да е друга освен вечерна. Затова така се получава с нощувките. Ще го мислим още, дано стигнем до приемлив вариант  huhhuh.gif
Активен
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #286 -: февруари 08, 2010, 00:08:17 »

michelle според мен най-добре приказвайте с тях, обяснете им ситуацията, че можете да поемете разходите само за една нощувка и тогава всеки сам да се направи сметка дали сам ще си поеме разходите за втора вечер, или предпочитат да пътуват. Наистина е неприятно да пътуваш 2-3 часа, и изморен от пътя да седнеш да празнуваш   crazy. Не мисля, че сте длъжни да поемате разходите, но е неизбежно понякога поне на част от тях.  nea Така или иначе в поканите споменавате къде ще се състои сватбата и може да си направи сметка дали да дойде или не. Дано достигнете до някакъв консенсус  Good luck
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: февруари 08, 2010, 09:57:18 »

Мишелче, след като сватбата ще е вечерна мисля, че не е нужно да плащате две нощувки. Ние също имаме 40-на гости, които трябва да пътуват по 200км, но пътя им е 2-3ч., което не е толкова много.
А и това, че им поемате и една нощувка не е малко, защото има доста хора, които нямат възможност и това да платят.
Съгласна съм с Биляна, като им давате поканите да им кажете, че ще им платите нощувката в деня на сватбата. Мисля, че всеки би ви разбрал good
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: февруари 08, 2010, 10:37:30 »

michelle ,не се отказвай от мечтата си.И аз исках нещо подобно,но нямах смелостта да го направя и сега съжалявам.Относно пътуването-аз съм от Добрич,а младоженеца от Попово(Дч-Пв=230км).Сватбарите дойдоха да ме вземат от нас и след това всички се върнахме в Попово да празнуваме.Малко откачено,но никой не се отказа и никой не се измори.Смятай,ч е поповчани са станали в 7 сутринта,пътували са 460км ,яли ,пили,веселили....Платете една нощувка и не се тревожете,бъди сигурна ,че ще се радват и на едната нощувка.моите гости бяха изненадани,че съм осигурила нощувка.
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #289 -: февруари 08, 2010, 11:31:53 »

michelle ние сме в същото положение. Сватбата ни ще е в населено място откъдето няма нито един гост pardon Гости ще имаме от Варна, Шумен, Каспичан, Ямбол, София, а сватбата ще е в селце до Карлово. Ние също поемаме само една нощувка, освен на кумовете, родителите, братя и сестри (ние ще отидем от предната вечер) Аз мисля, че няма да има проблем с пътуването, все пак два три часа не са толкова много, а ако дойдат по раничко може да остане време и да дремнат преди началото на сватбата  girl_wink Ние също нямаме възможност да платим по две нощувки на всички. А и като ги грабнат емоцийте покрай събитието всички ще забравят умората  tease Няколко приятелки даже искаха те да си плащат нощувките  beating казаха, че на други сватби като са ходили с преспиване те са си ги поемали  huhhuh.gif
Сматам, че гостите ще те разберат, че не може да поемете две нощувки  good
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #290 -: февруари 08, 2010, 12:28:29 »

Леле, момичета give_rose Zori83, bibilqna, angel4e, pepche, толкова съм ви благодарна за мненията. Нямате представа колко по-спокойна се чувствам сега  smile Когато вземем окончателното решение за нощувките и имаме ориентировъчни мнения от гостите, ще кажа какво е станало.
Но наистина голямо притеснение ни е и след вашите мнения съвсем другояче възприемам нещата. Много сте мили! Благодаря  LOVING
Активен
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #291 -: февруари 08, 2010, 12:46:10 »

michelle винаги по сватби гостите се организират заедно да пътуват (отиват и се връщат), евентуално се уговарят да спят в някой от другите гости. Родителите ми преди няколко месеца бяха на сватба на 1500-200км от Бургас, пътуваха сутринта, настаниха се в хотел (младоженците не осигуряваха нощувката, но пък имаше преференциални цени за гостите, понеже сватбата беше в комплекс), обиколиха града и после отидоха да поспят малко  sleeping и след това бяха свежарки на сватбата.  Dance2  danceg

 Yes Като помисля от гледна точка на гост, ако ми дадат покана за сватба, най-малкото ще трябва подарък (не може с празни ръце), разходи за транспорт  moto, разходи за облекло (не е задължително, може и нещо старо добре съчетано от гардероба) и разходи за нощувка. Всеки сам си преценя дали може да откликне на такъв голям разход в тая криза, затова michelle говорете - никой няма да ви се разсърди ако споделите това, което ви тревожи. Аз бих се трогнала  give_rose, че младоженците мислят за нас и на всичкото, което се плаща покрай една сватба, отделят парички и за нощувка, но аз съм такъв човек, че не бих им позволила да ми платят. И както една агентка ми беше казала "една сватба освен хубаво преживяване е и бизнес, да финансират новото семейство, защото почват нов-съвместен живот".   Good luck
« Последна редакция: февруари 08, 2010, 12:51:05 от bibilqna » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: февруари 08, 2010, 12:55:12 »

bibilqna, напълно съм съгласна с теб. Младоженците и без това правят достатъчно голям разход със сватбата. Аз също не бих оставила те да ми поемат нощувка или пътя или каквото и да било - ресторанта е повече от достатъчно. Обикновено хората са известени по-отрано (затова и аз поне подкрепям ранното раздаване на поканите), за да могат да предвидят разходите, които ще трябва да направят и да не им натоварват много бюджета.

michelle, изобщо не се притеснявайте за това. Ще имат време да се придвижат и да се подготвят гостите ви за сватбата, след като е вечерна. Вие правите повече от достатъчно, като сте решили да им поемете нощувката във вечерта след сватбата  good
Активен
niksis
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: февруари 08, 2010, 14:32:33 »

michelle, нашата сватба беше в Боровец. Аз съм от Бургас. Всичките ми родните и приятели трябваше да пътуват. Аз исках да поемем нощувката на всички гости,но наистина идва малко нагоре. Приятелите отказаха да им плащаме. На роднините им казахме,че поемаме само нощувката на самата сватба.Имаше такива,които остана за още една нощувка,но сами си поеха разходите. На мен ми беше неудобно да им кажа,че не мога да поемам нощувки. Но още като раздавахме поканите и питаха сами. В началото ти е неудобно,но после претръпваш.
Активен
didinka_7
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: февруари 08, 2010, 20:18:43 »

Здравейте,
от скоро следя темите от форума,но съм много доволна от инормацията,която получавам от всички вас.
 give_rose
Нашата сватба ще е във Варна,в ресторант Димят.Там нощувката е 100лв.двойна стая.За моите гости ще излезе около 1400лв.за една нощувка(повече не мога pardon)
Малко ми се струва много,защото просто сме ограничени финансово и то на мишето техните.
Просто искам да помоля ако някой знае хотел горе-долу около Димят,който да взема малко по-малко.Те и там ни намалиха от цената,но май пак ни е висока.Ех тази криза  cray
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: февруари 09, 2010, 02:41:01 »

Зори, предполагам, че ще е необходимо, понеже с няколко малки изключения, най-малкото разстояние, което ще изминат гостите ще е към 100 км, а средното - 200-300 км. Тоест ще имат най-малко по 3-5 часа път  sad На моменти почвам да съжалявам за избора на мястото, макар то да е мечтаното от нас  cray
А сватбата на всичкото от горе няма как да е друга освен вечерна. Затова така се получава с нощувките. Ще го мислим още, дано стигнем до приемлив вариант  huhhuh.gif

Миличка, не се притеснявай, ние на нашите гости няма нищо да поемаме, а ще пътуват от 2500 км. разстояние!  blum Казали сме им, че не щем никакви подаръци от тях и познай: всички ще дойдат!  danceg Това се казват приятели! А иначе когато бях на сватба с пренощуване не са ни поемали разноските и ние сами всичко си платихме, макар да не беше много.  smile Според мен се погрижете да осигурите колкото се може повече опции и информация така че гостите да могат да изберат най-добрия за тях вариант, а който се сърди, че не му поемате разноските значи е разчитал на безплатна ваканция и не му пука много, много за сватбата ви.
« Последна редакция: февруари 09, 2010, 02:45:07 от Ariel » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #296 -: февруари 09, 2010, 15:06:57 »

Ariel, niksis,  bubka, bibilqna, благодаря ви за милите думи  give_rose За това, че внимателно сте разяснили всичко, че сте вложили внимание в своите постове. Благодаря  smile
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: март 11, 2010, 16:36:13 »

Чета, че повечето от вас ще поемат поне една нощувка на гостите си. Ние също имахме желание, но за съжаление се оказа, че няма как да поемем никакви нощувки (освен на кумовете, разбира се). И без нощувките се очертава, че ще надскочим определения бюджет, така че за нас е непосилно.
Според мен обаче това не би следвало да е проблем. Първо, защото в общи линии няма поканени случайни хора, а сме канили все близки роднини и приятели, които според мен не биха се спрели да дойдат поради факта, че не им поемаме нощувките. Второ, осигурили сме нощувки на изключително ниски цени - 20 лв. на човек за Варна в разгара на сезона в хотел, където иначе нощувката на човек е около 70 лв. Трето, уведомили сме ги за сватбата около година по - рано, така че имат достатъчно време да си планират разходите. Освен това ние досега като сме ходили на сватби, на които са ни поемали нощувките, винаги сме се старали да компенсираме това с по - голяма парична сума в плика, така че нещата се уравновесяват  tease Смятам, че Ariel е права - ако някой не дойде само, защото не му е платена нощувката, значи изобщо не е заслужавал дори да бъде поканен  Wink
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #298 -: март 11, 2010, 17:51:58 »

divanetata,  за много неща си права  smile Вие сте направили повече от достатъчно. Когато аз съм била гост на сватба, дори през ум не ми е минавало младоженците да плащат нощувките. Някак съм приемала, че това е част от подаръка ми към тях. За мен е допустимо да се платят нощувките на хора с по-скромни финансови възможности. И в никакъв случай не е признак на липса на гостоприемство, ако не се поемат нощувки. Ние имаме желание да го направим, от една страна понеже е традиция за семейството,от друга- по желание на баща ми, от трета- за приятелите с по-малки финансови възможности.
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: април 15, 2010, 13:18:18 »

При нас също имаше подобен проблем и много се чудехме как да процедираме.С половинката сме от различни градове, а сватбата ще се прави в моя град ( който в последствие стана и негов, но гостите си остават).В началото се чудехме дали им платим нощувката вечерта на сватбата, или да им наемем автобус, който да ги докара и да ги върне.От финансова гледна точка автобуса беше по-изгодния за тях вариант (за нас оставаше горе-долу същото), но мисълта как ще се клатушкат толкова часове с него в рамките на един ден, ми се видя ужасна, та останахме на вариант хотел.Говорихме с всички гости от другите градове и те са съгласни ние да платим само едната нощувка, а вече който иска да си остане повече за негова сметка.Та без много перипетии решихме и този проблем.  yahoo
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines