Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 01:22:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 179715 пъти)
 
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: януари 06, 2009, 12:56:53 »

няма нищо лошо да търсиш помощ от нас, нито факта дали ни познаваш или не има някакво значение. тук въпроса е с тона и отношението ти - ето това е обидното. разбира се, че всеки си има сове мнение по въпроса за своята сватба - но не съм видяла друго от момичетата във форума да се изказва по толкова груб и остър начин за мнението на останалите. пиши тук, разбира се, но си коригирай тона и отношението, според мен, никой с нищо не ти е длъжен, за да търпи такова отношение от теб.
Активен
presi_slava
Новак
*
Публикации: 7



« Отговор #241 -: януари 06, 2009, 20:20:59 »

Ние имахме 30 човека-гости от други градове.Намерихме сем.хотел и се уговорихме за 50% отстъпка,защото на практика заехме целия хотел.Никога със съпруга ми не сме обсъждали дали да не плащаме.А ходих на сватба на приятелка,която дори ни изпрати автобус,който да ни вземе.Просто се чувствах много добре,защото неми се налагаше да мисля за нищо освен за купона.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: януари 06, 2009, 20:45:16 »

.Моето мнение е че АКО по-голямата част от гостите са от друг град,няма смисъл да се напъваш да се жениш в този,който н а теб ти харесва
А защо не,не целя да ти променям мнението или нещо подобно,но нещо аргументите ти не са правилни,сватба ще направя заради мен и хич не ме интересува колко гости са от града и колко ще пътуват,ако имам възможност ще им платя спането,ако нямам ще им платя пътя и толкова-оттам нататък аз(и мъжа ми) си решавам къде ще ми е сватбата.Но аз се женя не,за да ми дойдат 200 души на сватбата,тези които искам да присъстват на 100% знам,че ще дойдат независимо дали ще им платя или не,и някои и повече от 1000км. ще пропътуват.И да ти кажа като си избирам мястото последното нещо за което ще мисля,е кой от къде ще пътува. Може да е лицемерно,но то затова е моята сватба и решението за нея ще вземем аз и мъжа ми.
Няма лошо да пишеш мнения,или да изказваш твоето-аз се радвам,че имаш финансовата възможност да платиш спането,но трябва да приемеш и факта,че Х няма тази възможност и,че в това няма нищо лошо.Както няма нищо лошо в това да наема автобус за гостите си и т.н. Сравнения с вечерята,която ще си платят за мен е неуместна.
 Ще се радвам ако продължиш да пишеш и ни дадеш възможност проследим сватбата ти и да видим снимки от нея. give_rose
Активен
presi_slava
Новак
*
Публикации: 7



« Отговор #243 -: януари 06, 2009, 21:00:43 »

Нямам големи финансови възможности.за мен удобството на гостите ми е много важно и за да ги настаня ще се лиша от някой неща-т.е. няма да давам много пари за тях.Примерно роклята ми струва 450лв(не съм я  избрала заради цената-влюбена съм в нея),украса сама ще си правя(не искам някоя агенция да ми натруфи ресторанта),кола си имаме хубава.Въпрос на гледна точка!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: януари 06, 2009, 22:50:07 »

Ох,много ти благодаря!Помислих,че сте ме заклеймили като черната овца на форума.Не разполагам с толкова много пари,просто така организирам нещата,за да мога да направя сватбата хубава за всички.А за мен настаняването на "участниците" в сватбата  ми е моя отговорност.Струва ми се ,че  в стремежа си да се изкажа с максимално малко думи,не съм била ясна и сте ме разбрали погрешно.
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: януари 09, 2009, 22:53:49 »

Здравейте момичета.  Извинявам се, че се намесвам, но недейте да се карате, ами вижте как бихте могли да си бъдете полезни една на друга, нали това е целта тук - да си помагаме кой с каквото може.
Искам да споделя с вас как процедирахме на нашата сватба, относно гостите от други градове. Нашата кума е от др град и на нея задължително трябваше да й наемем стая в някой хотел, както направихме и на годежа, но когато я попитахме кога ще пристигне (на предишният, или на самият ден), за да знаем каква резервация да направим, тя ми отговори, че вече си е наела по интернет. Имахме също и др гости, които пътуваха, за които ангажирахме стаи в хотел, а имаше и такива, които решиха да не се "възползват" от това и да си се приберат (въпреки, че сватбата ни беше вечерна). Ние със съпругът ми също ползвахме хотела на комплекса, където беше сватбата ни, както и неговият брат и приятелката му. Беше страшно удобно, защото дори по време на сватбата можех да се кача до стаята и да се преоблека, или да си поооправя грима, а също и да вземем кърпи от стаите за гостите, които решиха да се "поосвежат" в басейна на комплекса (и  ние бяхме в кюпа blushyahoo yahoo. Както прочетох по-горе, имаше предложения и за настаняване у близки - е, ние процедирахме и по този начин. Все пак хотелите са скъпички, и ако трябва да запазиш повечко стаи ще излезне доста соленко, а аз си мисля, че винаги има в какво за сватбата да вложиш някой спестен лев, за да стане още по-хубава  girl_wink  give_rose
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: януари 10, 2009, 18:08:56 »

Нямам големи финансови възможности.за мен удобството на гостите ми е много важно и за да ги настаня ще се лиша от някой неща-т.е. няма да давам много пари за тях.

Според мен няма никакъв смисъл от този "спор", но все пак ще вмъкна няколко думи... Лично на мен ми се струва смешно, да не кажа безумно да се лиша или да пестя от важни за сватбата неща като хубава рокля, прекрасна украса, хубаво място за тържество с вкусно меню и неограничен бар, и т.н и т.н. само и само да настаня гостите в хотел на мои разноски crazy Та нали цялото това тържество се прави именно заради гостите. Ако зависеше от мен, с милото щяхме да летим до Вегас с 5-6 приятели, за да ни ожени Елвис там  yahoo Но уви, разбрахме че ще разочароваме много хора, така че избрахме, така да се каже, по-традиционна сватба. В никакъв случей не съжалявам, всичко по организацията засега ми е изключително приятно, но пък със сигурност изразходваме много повече нерви и ресурси.
« Последна редакция: януари 10, 2009, 18:11:58 от Crystal » Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: януари 10, 2009, 18:17:28 »

Според мен няма никакъв смисъл от този "спор", но все пак ще вмъкна няколко думи... Лично на мен ми се струва смешно, да не кажа безумно да се лиша или да пестя от важни за сватбата неща като хубава рокля, прекрасна украса, хубаво място за тържество с вкусно меню и неограничен бар, и т.н и т.н. само и само да настаня гостите в хотел на мои разноски crazy Та нали цялото това тържество се прави именно заради гостите. Ако зависеше от мен, с милото щяхме да летим до Вегас с 5-6 приятели, за да ни ожени Елвис там  yahoo Но уви, разбрахме че ще разочароваме много хора, така че избрахме, така да се каже, по-традиционна сватба. В никакъв случей не съжалявам, всичко по организацията засега ми е изключително приятно, но пък със сигурност изразходваме много повече нерви и ресурси.
абсолютно съм съгласна, някак си не си представям да отида да си купя рокля и да кажа, е ще взема онази, макар и да не ми харесва щото трябва да платя нощувките на гостите с парите от разликата, или пиенето от нас ще е еди си колко бутилки и след това си плащате, ама ще ви платим нощувките в хотела  good
Активен
tsvety_t
Сватбар
***
Публикации: 172


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: януари 21, 2009, 17:24:25 »

А да препоръчате по-евтини хотели в София за около 40 човека
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #249 -: януари 22, 2009, 13:59:36 »

Оф, това с евтините хотели не знам дали изобщо го има. Аз вече взех да се шашкам. Хотелите са на безумни цени и накрая реших да опитам с апартаменти на хотелски принцип. Засега, излиза по - евтино от хотел, но пак е скъпичко. Май нощувките ще ми излязат колкото церемонията и ресторанта взети заедно.
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: февруари 10, 2009, 19:37:54 »

При подготовката на нашата сватба никога не съм се замисляла дали ние трябва да платим нощуването на гостите ни в хотела. Струваше ми се абсурдно да ги карам да си плащат нощувката, точно толкова колкото и да си плащат вечерята. Вярно е че разхода ни за това беше доста голям, но заради това не съм се лишила от по-хубава рокля или от украса на ресторанта. Ако трябваше обаче да се лиша от нещо вероятно бих се замислила по въпроса дали гостите ни да не си поемат сами разходите за спането в хотела. Струва ми се, обаче, че когато се планува сватбата всички разходи трябва да се обмислят едновременно и свързано един с друг, а не да се харчи за нещо и после да не остнат пари за друго.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: февруари 10, 2009, 21:38:32 »

При подготовката на нашата сватба никога не съм се замисляла дали ние трябва да платим нощуването на гостите ни в хотела. Струваше ми се абсурдно да ги карам да си плащат нощувката, точно толкова колкото и да си плащат вечерята. Вярно е че разхода ни за това беше доста голям, но заради това не съм се лишила от по-хубава рокля или от украса на ресторанта. Ако трябваше обаче да се лиша от нещо вероятно бих се замислила по въпроса дали гостите ни да не си поемат сами разходите за спането в хотела. Струва ми се, обаче, че когато се планува сватбата всички разходи трябва да се обмислят едновременно и свързано един с друг, а не да се харчи за нещо и после да не остнат пари за друго.
именно нещата трябва да се пресметнат много добре, аз никога не съм позволявала да ми плащат нощувките, когато съм ходила на сватба, в интерес на истината от 13 -те сватби на които съм била през последните три години само веднъж е стоял този въпрос, в смисъл младоженците искаха да ни платят нощувките, но и в провинцията нещата стоят по различен начин. В София кувертите са от 45-50лв и нагоре, а стаите в хотелите също започват от 50-60лв и нагоре  и за мен лично не би било посилно да платя толкова разходи на всеки, макар и само около 40 човека да от провинцията....   
Активен
Nocturnal_dove
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: февруари 10, 2009, 21:53:24 »

Ние също ще имаме гости от друг град и ще поемем разноските им...Като се уточня че тези гости са Родителите ми,брат ми, бабите и дядовците, лелите и братовчедите (общо 15 човека)...и те ще отседнат в хотел... Има и такива гости които също са от друг град но техните разноски няма да поемаме... Така че според мен много зависи и кои са гостите...не очаквам баба ми да успее да си поеме хотела ако ме разбирате  smile
Ако гостите си заслужават жеста ,съм с две ръце  pleasantry да се поемат разходите им,но ако са някакви навлеци  NO ...
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: март 04, 2009, 15:24:31 »

Ние също ще имаме гости от друг град и ще поемем разноските им...Като се уточня че тези гости са Родителите ми,брат ми, бабите и дядовците, лелите и братовчедите (общо 15 човека)...и те ще отседнат в хотел... Има и такива гости които също са от друг град но техните разноски няма да поемаме... Така че според мен много зависи и кои са гостите...не очаквам баба ми да успее да си поеме хотела ако ме разбирате  smile
Ако гостите си заслужават жеста ,съм с две ръце  pleasantry да се поемат разходите им,но ако са някакви навлеци  NO ...
И аз мисля по абсолютно същия начин и мисля да го направя точно така. А приятелите ми сами казаха да не ги мисля и да не се притеснявам как ще се предвижватл то и моята сватба няма да е толкова далече но все пак пътя си е път
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: април 07, 2009, 16:09:28 »

Момичета помогнете с хотели в София. Ние ще платим нощувките само на най-близките, а на останалите мисля да предоставя списък с хотелите и съответно цените им. Сватбата е в Горублянско ханче и трябва да е близко. Самия хотел в Горублянско ханче е най-удачен, но ми направиха много мижава отстъпка и цената е 60 лв. Дайте идеи къде наблизо могат да отседнат хората. Благодаря!
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines