Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 08:05:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 179732 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: януари 03, 2009, 16:09:42 »

 Offtopic Има и друг момент когато даден човек живее в град Х,ще му е трудно да си организира сватбата в град У,не казвам че е невъзможно,но при положение,че може да си я направи в Х не виждам смисъл да си усложнява живота с У.
И аз като Гери забелязах,че ти angel4e говориш само за едната страна,даже два пъти прочетох,защото ти дори си за благото на другата рода. Според мен когато хората държат на теб,те ще дойда и на 500км. разстояние<някой пътуват и 10 000км.>,но ако не държат на теб,ако искаш и в задния им двор я направи-все тая Girl_hide. Все пак човек прави сватба,а не екскурзия с приспиване  pleasantry.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: януари 03, 2009, 18:40:59 »

Аз мисля ,че тук има недоразумение.Девойката angel4e иска да каже ,че предпочита да плати нощувките само на едната страна,но вие питате :Защо на нейната страна?А на този въпрос може да се отговори чак когато разберем ,защото сватбата е в Попово.Може да е просто поради спазване на традиции да е в града на момчето,защото ако сватбата беше в Добрич пък те трябваше да платят нощувките на страната на момчето.Така че въпроса е да се платят колкото се може по-малко нощувки според мен ,а не да се платят нощувките на едната рода,която и да е тя.

П.С. Това е мое тълкуване на поста на angel4e ,а не мой начин на организация на сватбата.Няколко страници по назад ,дори няколко поста съм написала какво съм направила с нашите гости.Между другото нашата формула беше много успешна,защото успях да бъда с повечето си приятели в деня преди сватбата ,глезихме се,купонясвахме си ,успях да бъда с тях на сватбата и в деня след нея - разходки ,кафенца , гостита и т.н. и беше едно страхотно преживяване за всички.
И до ден днешен ме питат на шега :"Няма ли да се ожените пак?Много хубаво беше?"
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: януари 03, 2009, 19:12:45 »

моите роднини са от Добрич,а неговите от Попово.Сватбата ще е в Попово и ще платим нощувките на моите роднини.Не ми се обиждайте ,ама ако и двамата сте от различни градове от София,не виждам причина да правите сватба там и да я обричате всички да я помнят като сватбата ,на която не отидох,защото нямах излишни 200лв или сватбата,на която ни настаниха в хотел,който сами си платихме.Ами дайте им да си платят и сметката в ресторанта,така ще спестите още пари!
Здравей, ангелче smile Аз съм от Добрич, а мъжът ми е от Сливен. Живеем в София, тук имаме и жилище, тук беше и сватбата ни. За нашата сватба платихме нощувката на всички гости, които нямаха къде да нощуват. Както бяха написали по-горе, ако някой иска да дойде на сватбата ти ще препътува всичките километри и няма да има претенции. Първоначално мислехме да платим на всички гости от другите градове, но в последствие като говорихме с тях повечето казаха да не се притесняваме, че имат роднини или приятели в София и има къде да отседнат. Освен това преди 3-4 години бяхме на сватба в Пловдив на наши приятели. Те бяха платили половината от цената на нощувката, другата половина си я поехме ние. Така или иначе всеки си прави сам сметката, вие не можете да угодите на всики. Добре е, че сте намерили вариант, при който да плащате на гостите от едната страна. Пожелавам ви да изживеете един невероятен сватбен ден и не се притеснявай чак толкова - недоволни от нещо винаги има  Wink good  Важното е вие да сте доволни!  Party timegive_rose
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: януари 04, 2009, 12:21:49 »

Не говоря за пътуването,ясно е че ако те уважават ще пропътуват растоянието.Говоря за това,че въпреки ,че нямаш възможност да платиш нощувки си правиш сватбата в друг град и караш хората с автобус сутринта 500км,ядене,пиене  и пак към Добрич.Ако едно семeйство няма възможност-не съм аз човека,който да го напътства.Това което не мога да разбера е защо,ако момичето е от X,момчето от Y,сватбата се прави в Z.Ей това ми е идеята.Много се отклонихме от темата,но няма нищо срамно да се ожениш в провинцията,още повече,че това би "намалило" разходите за нощувка,независимо дали ще се поемат от младоженците или от гостите.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: януари 04, 2009, 15:24:36 »

да, няма нищо срамно да се ожениш в провинцията определено Yes, но ако имаш 150 човека гости, както е при нас и имаш 100 човека от София и 50 човека, не само от провинцията, но и от целия свят, няма абсолютно никаква логика да накараш 30 коли народ да пътуват към провинцията. Това е лично мое мнение. Ако 80 % от хората са от провинцията да, но ... в противен случай е абсолютно неоправдано.
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: януари 04, 2009, 20:59:52 »

Angel4e, съгласна съм tasty, защото не става дума за срам (в нашия случай), а че повечето ни гости бяха от София и така щеше да стане по-лошия вариант - гости от софия+гости от града на един от двамата да бъдат настанени на хотел, което щеше да бъде и по-скъпо. Иначе ние намерихме в близост до ресторанта хотел две звезди 58 лв за двойна стая, което ни утройваше. Пак казвам, че това е много индивидуално, защото нашите гости от добрич и сливен бяха най-близките ни и изобщо не сме си и помисляли, че ще се сърдят за едно или за друго нещо. Напротив, всички бяха много доволни от факта, че си бяхме направили труда да организираме абсолютно всичко двамата, така, че всеки да има къде да спи и да не мисли и за това. Все пак те пътуваха от далече, работят и не могат да дойдат няколко дни предварително. Много от тях пристигнаха в деня на сватбата, непосредствено преди ритуала.
Извинявам се за дългия пост, все пак всеки си има мнение и сам преценява как е най-удобно за него да разреши проблема с настаняването на гостите. Успех в подготовката! give_rose
Активен
mojebi
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #231 -: януари 04, 2009, 23:05:13 »

Момичета,всичко е строго индивидуално.Всеки разполага с различни финанси за своята сватба.Ние например ще имаме около 20,23 човека от чужбина и проблемът беше дали ние да поемем всички разходи по тяхното пътуване и настаняване или не.И мисля,че го измислихме доста добре-ще платим хотела за всички,а те ще си поемат разходите по пътуването,защото идват от различни дистинаций.Надявам се да останат доволни и наистина да им хареса(не са българи и никога преди това не са били в България).За целта смятаме да наемем семейно хотелче,което е всъщност на наши приятели и цената за нас ще е по 10 лева на легло,за Варна и цените тук мисля,4е е голям късмет. danceg yahoo girl_wink
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: януари 04, 2009, 23:11:57 »

e 10 лв е направо смешна цена, в София като гледахме с милото тръгват от 40 лв  cray и нагоре
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: януари 04, 2009, 23:18:02 »

Цитат
.Това което не мога да разбера е защо,ако момичето е от X,момчето от Y,сватбата се прави в Z.
защото така искат младоженците-за тях така е удобно,евтино и т.н. Все пак младоженците са тези с които се съобразяват останалите.  И повярвай ако човек има желание може не 500,а 1500км. да пропътува и ще се съобрази с желанието на младоженците pleasantry .
.Много се отклонихме от темата,но няма нищо срамно да се ожениш в провинцията,още повече,че това би "намалило" разходите за нощувка,независимо дали ще се поемат от младоженците или от гостите.
Тук никой не говори за срам Oh my ... други неща са предпоставка за избора на място за сватбата pleasantry
mojebi,цената е страхотна yahoo  направо както се казва "без пари" pleasantry
Иначе да ви кажа масово младоженците предлагат да намерят хотел на прилична цена и да запазят места,а гостите после да си го платят-което е много удобно и практично good. И в това няма нищо срамно blush .
« Последна редакция: януари 04, 2009, 23:20:33 от little.miss™ » Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: януари 04, 2009, 23:29:07 »

Иначе да ви кажа масово младоженците предлагат да намерят хотел на прилична цена и да запазят места,а гостите после да си го платят-което е много удобно и практично good.

И ние точно това мислим да направим. Хотелът, в който ще бъде нашето тържество, ни предлага преференциални цени за нощувките на нашите гости, така мисля че всички ще бъдат доволни  smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: януари 05, 2009, 09:13:42 »

Не  се оправдавайте,сякаш аз ще ви дам разрешение да се жените.Моето мнение е че АКО по-голямата част от гостите са от друг град,няма смисъл да се напъваш да се жениш в този,който н а теб ти харесва и   да се оправдаваш че не всеки има възможност да плаща.ЗА МЕН ,това е равносилно да поканя гости в къщи и да ги оставя да платят вечерята.АМА ТОВА Е СПОРЕД МЕН.Иначе на никого не забранявам да се жени,където пожелае.Таsty,hoty,много ясно ,че ако 80% от гостите са от София ще празнувате там.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: януари 05, 2009, 11:05:21 »

ама никой не говори за забрана, никой не може да ми каже къде ще си направя сватбата. Това е моя ден и всеки сам си решава
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: януари 05, 2009, 11:10:47 »

Не  се оправдавайте,сякаш аз ще ви дам разрешение да се жените.Моето мнение е че АКО по-голямата част от гостите са от друг град,няма смисъл да се напъваш да се жениш в този,който н а теб ти харесва и   да се оправдаваш че не всеки има възможност да плаща.ЗА МЕН ,това е равносилно да поканя гости в къщи и да ги оставя да платят вечерята.АМА ТОВА Е СПОРЕД МЕН.Иначе на никого не забранявам да се жени,където пожелае.Таsty,hoty,много ясно ,че ако 80% от гостите са от София ще празнувате там.
и никой не се оправдава и не зная защо се продължава с този тон
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: януари 05, 2009, 11:55:14 »

Въобще не виждам смисъл да се спори.Всеки си има мнение и това е.От къде си как си няма значение.Мой приятели си направиха сватбата във София макар и двамата да са от различни градове, така решиха така го направиха и им беше много по-лесно, защото всичко е до тях, а не организираш сватба от разстояние и да не знаеш какъв ще е крайния резултат.Други пък си я направиха в родния си град и така.И в двата случая има пътуващи, но не това е важното, важното е младоженците да се чустват добре и щастливи.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: януари 05, 2009, 15:46:41 »

Аз отдавна мислех да спра,обаче разбрах,че съм обидила много хора и продължих да се оправдавам.Все пак нали трябва да има хора с различно мнение,иначе форума щеше да е скучен ,ако всеки пишеше:аз ги настаних,аз не ги настаних.Никога не съм искала да обиждам никого,още повече вас,момичета,с които не се познавам и съм влязла,за да споделям и да търся помощ.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines