Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 10:22:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 179736 пъти)
 
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: ноември 10, 2008, 14:42:22 »

Според мен е рано още да се шашкаш. Първо някои от гостите ви ще намерят къде да спят (роднини, приятели, познати и т.н.). Може и вие да им "помогнете" като помолите някой да приеме някого на гости. Предполагам, че други дори да са на хотел ще настояват сами да си платят. Ще има и хора, които точно защото са от провинцията и трябва да пътуват няма да дойдат. Така че бройката ще намалее. Освен това имате достатъчно време да потърсите по-евтин хотел-със сигурност има и под 50 лева нощувка. За големи групи правят и отстъпки.
Успех!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #196 -: ноември 10, 2008, 17:44:40 »

Съгласна съм с Nataliya - рано е за паники  good. Предполагам, че повечето са семейства, което означава една стая за двама, а не две отделни, т.е. грубо 20 стаи. Ако са по 50-60 лева, това са 1 000 лева (а не 2 000). СЪС сигурност някои няма да дойдат (естествено, ще ви кажат в последния възможен момент  girl_wink), което намалява бройката, и със сигурност поне един-двама ще имат вариант в София. Така че според мен 700-800 лева е по-реалистична сума Wink. И като си ги разделят двете семейства - не е толкова страшно...
« Последна редакция: ноември 10, 2008, 17:47:10 от rozovka » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: ноември 10, 2008, 17:50:23 »

А аз определено мисля, че ако по-голямата част от тези гости са млади хора (може и възрастните де, но мисля, че за младите е по-вероятно) - те ще държат сами да си платят стаите. Аз лично не бих оставила младоженците да ми плащат стаята при все всичките разходи, където имат. До сега на нас са ни плащали стаята само двойката, на която ставахме кумове и то след като едва не се "избихме" по тоя въпрос  Girl_hide  В другите случаи ние сме си намирали решение - независимо дали в познати или на хотел.
« Последна редакция: ноември 10, 2008, 17:52:18 от bubka » Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: ноември 10, 2008, 20:27:15 »

ние сами ще си плащаме сватбата и няма да има никакво деление между двете семейства  sad питам защото досега съм била на 13 сватби  Bravo ама че фатално число girl_wink  никога не са ни поемали нощувките винаги сме си ги плащали сами и сме си търсили по -евтин хотел или сме спали от хотел осигурен от младоженците, но не и платен от тях, а сега тук като обсъждам с приятелки всички казват, че е прието аз да поема нощувките на гостите от провинцията. Ох, незная....
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: ноември 10, 2008, 21:32:02 »

Какво значи "било прието"? Твоя опит говори точно обратното- че гостите си плащат хотела.
Така или иначе, който е тръгнал от провинцията на сватба, за да ви уважи, той си е направил сметка дали може да си го позволи финансово- транспорт, подарък и т.н.  Иначе ще намери начин да откаже и изобщо няма да дойде.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #200 -: ноември 11, 2008, 00:07:37 »

Мила, не се засягай, представям си, че ти е притеснено по всички въпроси, но това наистина не е толкова важно  good . Ако вие сте притеснени с финансите, а смятате за важно да се плати хотела, нека родителите ударят едно рамо с това - не е толкова голяма сума на фона на една сватба, а това са техни роднини, нека да ви помогнат с хотела... Ако не може - не го плащате и толкова, всеки ще си го поеме.

Мисли за себе си и за вашите неща - рокли, букети, облекло за младоженеца, меню, песни за диджея...  good
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: ноември 16, 2008, 16:32:22 »

ние също имахме гости от различни градове.
Настанихме ги в хотел.Така и те бяха доволни и ние.Но те бяха 10 човека.
Активен
monique
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #202 -: декември 04, 2008, 21:57:01 »

Ние няма да имаме възможност да поемем разходите за настаняване на гостите в хотел. Най-близките ще спят по роднини, а по-далечните роднини ще трябва сами да решат. Надявам се всички да могат да дойдат.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: декември 09, 2008, 10:59:29 »

Ние запазихме цялата хотелска част на комплекса. Бяхме се разбрали с родителите ни, всеки сам да си решава за неговите гости! Нашите приятели си плащаха сами, но те така или иначе казаха, че ако им поемем нощувките ще си ги добавят към картичките!  pardon Та така.
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: декември 09, 2008, 11:44:36 »

И аз да се разпиша тук.Сватбата ни беше в най-големият ресторант в града( който може да поеме повече от 150 човека).Само,че се оказа че хотелът е зает за този ден целият.Тогава резервирахме 3 други по-малки хотелчета и една къща за гости.Бяхме предвидили да плащаме стаите на гостите,но всички гости решиха, че ще си платят сами.Това доста но облекчи финансово.И така това, което най-много ме притесняваше се оказа най-лесно решеният проблем.Благодарение на готините ни гости!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: декември 23, 2008, 19:12:36 »

въпроса ми не е много за тази тема,ама тук го засягате-вие няма ли да плащате нощувките на гостите които не са от града?
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: декември 24, 2008, 20:06:31 »

Ние няма да плащаме за нощувките на гостите - поне половината от тях идват от други градове и страни и това би ни коствало половината сватбен бэджет. Но със сигурност ще им съдействаме при намирането на хотел (най-вече чрез сватбения website)   Wink
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: декември 24, 2008, 23:55:05 »

ами и ние смятаме така да наприм просто половината гости не са от София ще стане многооо скъпо за нас  cray
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: януари 02, 2009, 14:23:44 »

И при нас стоеше такъв въпрос, защото на мен ВСИЧКИТЕ ми роднини са от провинцията, а на милото - по-голямата част. И не можем съответно да си позволим на 60 човека да платим нощувките. За това се спряхме на малко по-реалистичен вариант...ще направим сватбата дневна - вече имаме записан час за гражданския брак за 11 часа. Така който иска, ще може да се прибере вечерта след тържеството, а който държи да остане да спи една нощ тук - нека се погрижи сам за престоя си, ние даваме възможност за прибиране още същия ден. Да настаним всички тук означава да платим още една сватба, защото горе долу толкова, колкото ще ни излязат нощувките, ще ни излезе и сватбата без дрехите  smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: януари 02, 2009, 16:27:53 »

моите роднини са от Добрич,а неговите от Попово.Сватбата ще е в Попово и ще платим нощувките на моите роднини.Не ми се обиждайте ,ама ако и двамата сте от различни градове от София,не виждам причина да правите сватба там и да я обричате всички да я помнят като сватбата ,на която не отидох,защото нямах излишни 200лв или сватбата,на която ни настаниха в хотел,който сами си платихме.Ами дайте им да си платят и сметката в ресторанта,така ще спестите още пари!
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines