Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 17:26:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 179682 пъти)
 
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: юни 11, 2008, 00:01:42 »

Ами не ги настанявайте в този хотел, а в по-евтин наблизо... Ако не е вариант, доколкото разбирам, семействата настояват за този разход, а не ти - ами да си разделят разхода на две и толкоз  girl_wink.

Наблизото за жалост е в града. В курорта не вярвам да има по-евтино. Много ми вгорчи живота това с нощувките и ми стана адски неприятно как двете майки са готови да хвърлят сума пари в графата "какво ще си помислят хората". Твърдят, че ще поемат разноските, ама сватбения бюджет е крайна сума и нито една от двете не е и направила простата сметка колко ще излезе. Този разход означава да се лиша от други неща. Имаше коментари колко щяло да ни излезе сватбеното пътешествие, но нощувките са неприкосновени.....

Намерих някакъв хотелски апартамент за едната кохорта, ама загубих 2 дена в ровене, за да не скърша хатъра на някого.

Съжалявам, но съм много огорчена от това.
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: юли 12, 2008, 07:57:27 »

моята свекърва реши да се плашат нощувките на гостите от нас -точно какво ще си помислят..направо съм бясна вече за нищо не се сещат или съобразяват.само звънят тоя да поканим оня да поканим,а сега това с нощувките направо нямам думи вече..
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: юли 14, 2008, 09:30:56 »

Как така тя ще реши дали  Вие да поемете нощувките  Oh my ... Като толкова държи да са платени, нека тя ги поеме  pardon
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юли 14, 2008, 13:48:47 »

моята свекърва реши да се плашат нощувките на гостите от нас -точно какво ще си помислят..направо съм бясна вече за нищо не се сещат или съобразяват.само звънят тоя да поканим оня да поканим,а сега това с нощувките направо нямам думи вече..
Добре дошла в клуба! smile За мен поемането на нощувките е прекалено. Проява е на криво разбрано гостоприемство. Достатъчен жест е, че си ги поканил на сватбата си.
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: юли 14, 2008, 14:01:24 »

Аз също ще поема нощувките, но само на определени хора. Нашите и свекитата бяха на мнение, че не трябва да се поемат, но поне хотела не е много скъп. 50 лв. е двойна стая. Ние ще поемем само 4-5 стаи. А имаше и хора, които дори не дадоха и дума да става ние да плащаме хотела.
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: юли 14, 2008, 17:54:59 »

еми тя щеше да ни помага финансово с определена сума, но какво се получава:тя избра младоженци за тортата за 40 лв(които никога не бих купила пък и за толкова пари);после каза че ще покани този,онзи,трети и четвърти и като и намекнем че не искаме непознати тя казва аз ще му платя,после стана и това с плащането на нощувките...тя ще ги плати но с парите, които ни е обещала да ни даде за да ни помогне със сватбата.всъщност тя не ни помага а просто казва аз ще ви дам, значи мога да си правя каквото си искам.ние също щяхме да платим нощувките на най близките ни приятели,а родата на мъжът ми щяха да си заминават след сватбата...но след предложението на свекърва ми да им поеме и нощувките всички се навиха да останат!!!!!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #186 -: юли 17, 2008, 15:11:36 »

Според мен не е редно така. Да ви даде сумата, която е определила, пък вие дали ще купувате младоженци за тортата или ще плащате нощувки, си е ваша работа. Няколко месеца преди сватбата нашите и свекитата се събраха и татко предложи да ни дадат по една равна сума, а ние да се оправяме нататък. Преведоха ни ги по една сметка и ние действахме. Накрая ни платиха и финалната сметка в ресторанта (каквото си бяха поръчали отделно гостите).
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: юли 18, 2008, 06:28:21 »

дано не излизам от темата, но и ние с бъдещия ми мъж мислехме че така ще се случи казва ще ви помогна с някой лев-да ни ги даде и ние да преценим за какво от сватбата ще ги използваме,но....тъпото е че тя ще плаща нощувките, на тези гости,които не сме канили ние и сега понеже неможе на едните да им поемем нощувките, а другите да си плащат ще трябва вече наистина ние да плащаме ношувките на тези гости на които наистина държим.аз не съм против да се поемат подобни разходи, но ние вече доста превишихме лимита за сватбата, не че неискаме просто нямаме възможност....много тъпо се получи.
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: юли 18, 2008, 10:03:59 »

Ние ,за да избегнем точно такива ситуации още в самото начало казахме,че ние си поемаме всичко по сватбата и затова ние си решаваме кой ще каним,какво ще купуваме и кой къде ще настаняваме!
Примерно баба ми се опита да си покани някакви нейни роднини,които аз съм виждала точно веднъж в живота си когато бях на 10 и и беше казано,че си каним само нашите най-близки хора!
За това е най-добре ако можеш сам да си платиш всичко така никой не може да ти се меси,а пък такива да ми звънят и да ми казват този покани онзи покани веднага ще и бъде казано,че сватбата си е моя и ще каня който си искам! beating
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: юли 18, 2008, 19:31:40 »

Ние решихме че е нормално да поемем нощувките на роднините. Повечето си направиха устата да си платят и казаха че не искат да ни притесняват и без това има ужасно много разходи. Тези нощувки ги плащат родителите, така че ние там не се бъркаме. Само да отбележа, че на сватбата няма хора, които ние да не сме виждали никога. Поканихме само най-близките роднини и доста приятели. А на приятелите им казахме още от самото начало че нямаме възможност да поемем техните нощувки и им дадохме контактите на хотела. Те сами си ангажираха стаи и сами си ги плащат. По отношение на на настаняването нямаме проблеми за щастие. yahoo
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: юли 19, 2008, 06:17:28 »

ако зависеше от мен също нямаше да има хора, които не съм виждала!ние също си плащаме всичко,но свекърва ми казва аз ще им платя на моите гости куверта, после аз ще поема нощувките..тя не ни дава пари за сватбата да разполагаме с тях, а просто си прави каквото иска...но аз не забравям и ще и кажа после да поеме всеки разход за нейните гости- и това не е само куверта от 45 лв и нощувките 40-както всички знаете..то са подаръчета за гости, бутониерки, калъф за всеки стол,тейбълки...ядосах се пак, дано не съм много :offtopic:не съм дребнава просто си мисля че не постъпва коректно..
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: юли 19, 2008, 07:03:13 »

Миличка, не си хаби нервите излишно, след като вече сте поканили нейните гости няма смисъл. Ако уговорката ви е да си плати за тях е съвсем нормално да поискаш да плати всичко - без нерви, спокойно заставаш и и казваш - покани, бутонери, подаръче, украса на масите и столовете, допълнително алкохол... че то това си едно 20 лв. на човек! Както плаща нощувките, така ще плати и тях. Ако пък още не ги е поканила всички, кажи и го още сега, като и обясниш, че и разказваш за допълнителните разходи, за да си прецени дали има възможност да покани всички, които иска, защото вие нямате.

 Offtopic Ние като обсъждахме кой ще плаща сватбата, майка ми даде единственото предложение, което бих приела, ако се беше стигнало до това родителите да плащат. Правим примерен бюджет, слагаме някакъв резерв, защото знаете, че винаги излиза повече, дели се на две и родителите превеждат в една сметка на наше име сумата да правим каквото решим. Не да звъним за всяко нещо и да има повод да ни се месят защо и как ги харчим - щяхме да се изнервим излишно.
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: юли 19, 2008, 15:48:51 »

 :offtopic:така както казваш би било най правилно, аз вече гледам на се сещам затова, защото се ядосвам...а няма смисъл чакам да дойде денят и да гледам от положителната страна:на нашите гости са им осигурени нощувките в хубав хотел дано останат доволни:)
Активен
dreamland
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #193 -: октомври 22, 2008, 18:30:00 »

Момичета, някой може ли да помогне с евтин хотел (т.е. поносима цена з а нощувка) в кк Св. Константин и Елена или около и във Варна.
Казаха ми за някакви общежития на почивка,но не знам къде се намират, а и нямам никакви координати.
благодаря предварително!
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: ноември 09, 2008, 14:58:01 »

аз също съм много замислена по този въпрос  shok нашите гости от провинцията ще са към 40 човека и май няма да можем да си позволим да им поемем и нощувките, защото в София евтини хотели няма и това значи да се дадът около 2000 лв само за нощувки cray
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines