Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 18:24:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 179688 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: юни 10, 2008, 14:05:50 »

При нас има същия казус.Ние имаме доста приятели от други градове,който ще дойдат на сватбата и мислим, че е правилно да им осигурм спането.И в този случай като при rozovka майка ми се запъна защо ще им плащаме има къде да спят, но аз знам от свой опит, че не се чустваш комфортно като си на чуждо място и не можеш един душ да си вземеш.Затова предпочитам да им намеря къде да пренощуват и да им го поемем.
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: юни 10, 2008, 14:11:42 »

Аз не бих очаквала ако някой ме кани на сватба да ми осигурява нощувката. Отварям гугъл, намирам си хотел/квартира и си се настанявам. Ако младоженците ми предложат вариант - ОК, ако не - не падам от небето я. Но не бих ги оставила те да ми плащат. Поне за мен е така.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #167 -: юни 10, 2008, 14:19:32 »

magi_st, при нас за настаняване имаше малко роднини и няколко приятели на нашите - в смисъл, все възрастни хора, не студенти или хора, които в момента могат и да нямат много доходи. Та разсъжденията на майка бяха, че това са големи хора, които си преценяват разходите, имат нормални доходи и няма какво да им мислиш една нощувка в друг град все пак, и е излишно да се "натягаш" толкова. Аз мислих, спорих - била съм е на сватба с платена нощувка, и на сватба, където сами се оправяхме и си резервациите даже - явно няма общоприета формула - и накрая им запазих едно симпатично хотелче близо до ресторанта (70 лева двойната стая) и толкоз.

Snezhito, няма нищо лошо според мен да ти е платена нощувката. Била съм на сватби в Трявна, в Троян - където всички бяхме на хотел - и стаите бяха платени. Не се почувствах зле нещо  girl_wink - и то изобщо не заради парите - аз като съм се вдигнала на другия край на България, не е да спестя 50 лева от нощувка, ами една формалност спестена.

Според мен излишно се прави от това принципен въпрос. Ако е много голям разход и ви се струва излишно, няма смисъл...

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: юни 10, 2008, 14:46:04 »

Ами нашата сватба е в Плевен, пък познатите ми ще дойдат от доста места и предпочитам да ги подсигуря, за да не се притесняват те самите.Аз също съм била на сватби на далеч, но да ти кажа, че след 5 часа път приличах на чучело и исках един душ(беше посредата на лятото) и въобще не се бях сетила да погледна за спане по хотелите.Та мисля да го направя за улеснение на приятелите ми, с тях ще се разберем кой какво плаща пък и те не са много 6 човека са.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: юни 10, 2008, 15:02:30 »

Момичета мисля че е редно да им подсигурите нощувка.Все пак те не познават града.Второ е хубаво всички да са заедно на едно място за да могат да се придвижват на групички.А и все пак тези хора са пропътували доста километри да ви уважат и са ви донесли подарък е ни мисля че нощувката на тези хора ще гътнат сватбения бюджет.
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: юни 10, 2008, 15:26:51 »

При нас говорим за около 20 души... х 44 лв. на човек за нощувка в хотела, където ще е сватбата - 880 лв. само за нощувките. А някои са сами - т.е. не мога да ги сложа в двойни стаи - единичната е по 70 лв.  Ами към 1000 лв. излиза!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #171 -: юни 10, 2008, 15:45:40 »

Ами не ги настанявайте в този хотел, а в по-евтин наблизо... Ако не е вариант, доколкото разбирам, семействата настояват за този разход, а не ти - ами да си разделят разхода на две и толкоз  girl_wink.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юни 10, 2008, 15:59:10 »

Има и по евтини хотели и все пак ще ги комбинирате по двойки момичета момчета които са сами.нищо няма да им стане.Ние ги бяхме комбинирали.По добре нещо отколкто нищо.Няма смисъл да е лукс все пак там ще си вземат по един душ и ще се приготвят облекат и после ще се приберат да спят една вечер.Няма да живеят там.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: юни 10, 2008, 16:09:45 »

Ако става въпрос за хора, които имат ниски доходи е напълно възможно да ви откажат да дойдат, ако не им поемете нощувките, разбира се, няма ви кажат причината. Вие си познавате гостите, преценете и своите и техните възможности, защото след като сте ги поканили, значи държите да присъстват.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: юни 10, 2008, 16:55:39 »

да се изкажа и аз като човек, който е имал такъв проблем.
Ние настанихме над 60 човека по хотели. И при нас имаше чуденки дали трябва да се платят нощувките или не трябва.
Искам да кажа на тези, които дават съвет "намери им по-евтин хотел" - не е толкова лесно! Ние останахме без осигурен хотел за гостите два месеца преди сватбата и сме изринали половината Пловдив за да намерим нещо прилично, сравнително евтино, удобно като локация и достатъчно голямо. Ами няма!!!
Та както и да е....
Ние решихме проблема с плащането на нощувките така - резервиирахме, настанихме ги и ги оставихме сами да решат дали да си плащат или не....
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #175 -: юни 10, 2008, 16:59:06 »

Не разбрах (освен ако не е шега) - как сами да изберат? Ако друг не плати, естествено че хотелите ще си искат паричките от гостите при напускане. 
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: юни 10, 2008, 17:04:50 »

Това и аз не го разбрах добре...Но по моя опит ако та българи хората ще си питат дали те ще си плащат или не и как биха желали домакините,но понякога с чужденците е малко по иначе...В смисъл зависи и от къве са.Аз поне си знам че ако са германци никой няма много да се инсересува ти от къде ще вземеш пари за хотела.Е има и изклиучения... pleasantry
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #177 -: юни 10, 2008, 17:11:35 »

Според мен това е жест, който вие трябва да решите дали да правите или не, но не е задължителен; мисля, че е погрешно да се счита като някакво задължение на младоженците. Ако някои от гостите имат скромни възможности, може да е проблем, но пък и на някои младоженци и техните семейства им идва нанагорно да отделят още 5-600 лева за хотели, та да не кажат нещо хората. Не мисля, че гостите трябва да го очакват и да ви одумват, ако не сте го направили.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: юни 10, 2008, 20:43:07 »

ох, много бързах и за това се е получило малко не разбрано, съжалявам.
Та... ние се бяхме подготвили да платим хотела на всички гости. Питахме ги дали ще имат нужда от нощувки, казваха "да" и ние им правихме резервация. С хотелите се бяхме разбрали, че ако някой си тръгне без да плати, неговата сметка ще се начисли на нашите стаи и толкова.
На никого не сме казали, че трябва да си поеме нощувката сам, и всички знаеха че имаме готовност да поемем разходите им. За мое учудване почти всички гости си платиха сами.
Но пак казвам, ние бяхме преценили и се бяхме подготвили да поемем този разход.
Когато, обаче, такава възможност няма - според мен няма от какво да се притеснявате. В края на краищата, когато някой отива на сватба си прави сметка за финансите - транспорт, настаняване, подарък, цветя и облекло - верно е, разходите на гостите ни са големи, но не вярвам някой да се разсърди за това, че няма да му поемете нощувките. В края на краищата като ги сравните - разхода на семействата на младоженците е по-голям.

За сравнение, сега сме канени на сватба на която ще има много гости от чужбина. Там се процедира така - намира се хотел (или хотели), договаря се цена за нощувка, след което на гостите се изпраща информацията - местоположение и цена и се молят да кажат дали имат нужда от резервация. Младоженците правят само резервация на името на гостите. Счита се за достатъчно, че все пак са договорили по-ниски цени и са им спестили главоболията да търсят място за нощувка в непознат град.

Миналата година бяхме на сватба във Велико Търново, където младоженците бяха приложили същата тактика. Когато им се обадихме да ги помолим за насока към някой хотел, ни казаха, че са уговорили отстъпки в хотела към ресторанта, но се чудели дали да поемат разходите или не. Естествено, че не се съгласих да ни поемат разходите - достатъчно беше, че имахме резервация, а и цените бяха преференциални.

Естествено, има гости на които няма как да не им поемете разходите (роднини или близки приятели със скромни възможности, на които много държите) - нормално е, и няма защо да се притеснявате че ще поемете разходите само на някои, но не и на всички. Все пак вие няма да давате отчет посредата на тържеството пред всички гости какво и на кого сте платили.....

Съжалявам, ако постът ми е станал прекалено дълъг Wink
« Последна редакция: юни 10, 2008, 20:45:07 от Alucinado » Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: юни 10, 2008, 21:01:43 »

Ние също сме дали информация за хотели на гостите, на които им трябват такива и им предлагаме да им направим резервация. Имаме един хотел, в който можем да го направим на преференциални цени, но нищо повече. Аз не мога да поема тези разноски, имам и гости, които пристигат от чужбина, те си правят сметките за самолетни билети и хотелски разходи. Не мисля, че някой трябва да се чувства задължен да покрива този разход. Ако има възможност и иска да го направи, съм сигурна, че би било много приятно за гостите, но това е по избор.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines