Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 19:59:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 179699 пъти)
 
HeYkpoTuMa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40


обичана!


« Отговор #150 -: април 20, 2008, 10:16:16 »

Ами ние ще ги настаним в хотела, който е над ресторанта.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: април 20, 2008, 10:33:32 »

Ами ние ще ги настаним в хотела, който е над ресторанта.

Това е най-идеалният вариант Bravo, но при нас въпросът стои така -кое излиза по-евтино - хотел или организиран транспорт?
Ще трябва да се проверят цените на превозите...Предполагам, че там няма големи разлики в цените на отделните превозвачи.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #152 -: април 20, 2008, 11:33:10 »

Хайде сега, помагайте и на мен или по-точно на сестра ми. Моята е лесна - сватба в Бургас, нямам много гости от други градове. Ама на сестра ми ще е в Каварна и нашите гости ще са около 40 човека, като родата на младоженеца ще могат да настанят само нас, най-близките. Хотелът за толкова гости през август месец в куротно градче на морето може да излезе доста солено..
Та майка ми реши да наеме автобус, още не сме проверявали за цени, сватбата да е дневна, за да може автобусът да прибере хората вечерта. На мен ми се струва тъпо по принцип, то Бургас-Каварна май е над 200 км разстоянието, сигурно трябва в 6 часа сутринта да тръгнат гостите, а и не знам, дали ще излезе по-евтино. Просто при нас този вариант гостите да си платят хотела го няма. Не ни е удобно да им кажем... Аз предложих, ако намерят по-евтино хотелче в Каварна или се спазарят нещо за цена, да отпадне варианта с автобуса, но всеки сам да си осигури транспорта до Каварна. Ама майка ми и сестра ми смятат, че понеже трябва да се сменя автобус във Варна, става много сложно и някои от гостите можело да не се навият да идват...
Така че май ще остане дневна сватба с автобус. Някой знае ли колко взимат на километър? 

Била съм на една сватба с организиран транспорт и не мога да си представя нещо по-ужасно. Много съжалявам, че го казвам, но това е моето мнение. Хем ние се предвижвахме Бургас-Влас-Слънчев бряг, значително по-кратко разстояние, беше просто кошмарно. Страхотна жега, автобуса, колкото и да е комфотрен си е автобус и се чувствах супер мръсна след това, препотихме се сто пъти, грима ми се размаза, дрехите се намачкаха, цветята увяхнаха, човек се чувства по-скоро като на екскурзия от колкото на сватба.

И след това под строй обратно...
Аз не бих се вкарала в такова приключение втори път, но всеки си знае гостите.
Откровенно казано, предпочитам мизерен хотел пред едно такова изживяване.

Защо не проучите квартирите в Каварна. Като правило са доста по-евтини от хотелите.


Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: април 20, 2008, 16:21:36 »

Съгласна съм с KlaraFina, по-добре някой много евтин хотел. Преди няколко години бях на сватба във Варна, хотелчето, което ни бяха намерили наистина беше под всяка критика като условия, но с нощувка 10 лв. (или нещо от този порядък, преди 3 години беше и затова не помня) - в крайна сметка ние влязохме, преоблякохме се, излязохме, после се върнахме да спим и си тръгнахме на сутринта. Много по-добре от колкото да се натоварят гостите на автобуса сутринта (август месец пътя Бургас-Каварна е много натоварен, представи си колко рано), и дори тези които са си направили труда да се облекат, гримират и т.н. по-специално ще придобият доста "смачкан" вид докато стигнат на сватбата. Аз лично рокля и токчета не бих облякла за толкова дълъг път с автобус в жегите. Другото е, че ще са изморени и едва ли ще са настроени за танци и забавление. Като мине сватбата пак на автбуса и какъв спомен ще им остане като се приберат скапани от път в Бургас?
По-добре потърсете някое евтино място за нощувки - хотел, квартири, каквото намерите. Ако на някой не му допадат условията ще си потърси сам нещо по-луксозно.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: април 21, 2008, 09:32:20 »

Благодаря ви, KlaraFina и Arlina.

Не се бяхме замисляли за тази страна на въпроса - че подлагаш гостите на голямо изпитание с тази "екскурзия" и после - чакай ги да изглеждат добре и да имат настроение  sad

В крайна сметка, дори и да не е нещо кой знае какво, едва ли на някой от гостите ще му направи впечатление къде ще спи за няколко часа (най-важното е да е чисто).

Миналата година така спахме в един не особено хубав хотел в Сл. бряг, ама 1-во макар и старо, всичко си беше чистичко, което според мен е напълно достатъчно, а и за няколко часа сън (като се прибрахме в 4-5 часа сутринта и в 10 трябваше да ставаме) не е чак толкова фатално - все пак не отиваш на почивка за 2 седмици.
Аз въобще не се впечатлих, ама дружката ми, милата, така се беше шашнала, защото буквално 5 дни преди сватбата я прецакаха от хотела, в който беше сватбата и й казаха, че щяло да бъде заето всичко (туроператорите били дали по-големи заявки или нещо подо бно), само за тях и кумовете щяло да има места, за другите гости - да се спасява. И всичко това през юли, след като са имали уговорка, капаро и т.н. още от април месец! diablo
Тогава тя едва успя да намери места в последния момент, в този, както казах, не много хубав и доста стар хотел и беше адски притеснена заради гостите. Аз й казах, че хората не отиват да й гледат сеира, а да я уважат, така че да не й пука. Не стига, че ни плаща хотела, ами и претенции да проявавяме ...

Малко се отплеснах  blush, ама като ме тласнахте да мисля в правилната посока, момичета  give_rose и се сетих за тази случка.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: април 21, 2008, 17:40:11 »

Днес реших да проверя и видях, че цените на нощувка на човек в хотела където е нашият ресторант са 100 лв. Очаквах, че ще е висока цената, но не чак толкова. То по принцип има уж отстъпки де. След това реших да се задействам по въпроса и мисля, че успях да настаня всички роднини, които не живеят в София на подходящи места. Надявам се да не се налага да резервираме стаи или ако се наложи да са 1-2.
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: април 21, 2008, 17:46:53 »

Арлина, и аз много се чудих какво да правя гостите, които не са от София и единия вариант, който гледах бяха апартаменти на хотелски принцип т.е. може и за една нощувка да ги вземеш и цените не бяха въобще страшни (или поне според мен де) - апартамент за 4ма можеше да се намери и за 40 евро на вечер за всичките good
ако се спреш на този вариант ми пиши да ти дам линка  smile
Активен
HeYkpoTuMa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40


обичана!


« Отговор #157 -: април 27, 2008, 09:06:45 »

На нас управителката на комплекса ни даде идеални отстъпки и затова решихме, че това е оптималния вариант. При мен няма как да не организирам спането, иначе трябва да разбия гостите от път  - все пак мъжа ми е варненец, аз от Пловдив, а сватбата на Златни пясъци. Всъщност осигурявам спането само на пловдивчани.
Активен
sbride
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #158 -: май 10, 2008, 20:13:34 »

половината ни гости са от други градове.. няма да плащаме за настаняването им, но им осигуравяме сравнително евтино, ако имат желание (т.к. и повечето са на 4-5 часа път и не могат и да карат толкова време след сватбата, а и се предполага, че ще се почерпят алкохол)
вярно е, че ги каним, но и ако платя на 20 човека по 15-20лв нощувка  Oh my ...
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: май 16, 2008, 07:20:38 »

аз съм от варна мъжа ми от стара загора, а сватбата е в софия :)имаме доста гости,които са си намерили къде да пренощуват,но останаха и доста, на които ние трябва да намерим хотел.аз си мислех за нещо като квартира-за нощувки или по евтин хотел.проблемът ми е,че някои от гостите са сингъл и няма как да ги комбинирам,да са по двама в стая...и май ще трябва да плащам за цяла стая-за по един човек..
Активен
lambi_1
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #160 -: юни 03, 2008, 09:21:12 »

Наистина въпроса с настаняването на гости от други градове е малко деликатен! Разходите по нощувките да се поемат от младоженците, или от гостите? И как да кажеш на хората, че ги каниш на сватба, но ще трябва те да си поемат нощувките?!?
 Offtopic
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юни 10, 2008, 13:32:05 »

Наистина въпроса с настаняването на гости от други градове е малко деликатен! Разходите по нощувките да се поемат от младоженците, или от гостите? И как да кажеш на хората, че ги каниш на сватба, но ще трябва те да си поемат нощувките?!?
 Offtopic

Ужасно ме вълнува този въпрос. Аз съм за канене без осигуряване на нощувки. Гостите ни са от 3 различни града. Някои ми казаха, че ще си намерят къде да спят, но има такива, които нямат. Много ли е грубо да не им осигурявам преспиване???
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #162 -: юни 10, 2008, 13:45:19 »

Според мен трябва да им осигурите вариант, в смисъл да им запазите стая/ квартира/ хотел/ друго/ с легло и баня и да им го резервирате, а не те да звънят по хотели и квартири в град, който не познават. Дали ще им го платите - преценете си според вашите възможности и гостите ви. Доколкото знам, в чужбина никой не плаща нощувките на гостите си... Тук обаче някои хора много се притесняват да не ги помислят за стиснати или нещо такова... По личното ми мнение - ако можете да си го позволите, платете им нощувките; ако ще ви събори бюджета за 100 други неща - осигурете им прилично и скромно място и те да си го плащат. В края на краищата това е важно, но не е основополагащ детайл за сватбата.
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юни 10, 2008, 13:55:27 »

Да, обаче е извор на доста семейни раздори. Майка ми и свекървата държат да плащат. Аз съм против. За намиране не става дума, ще им намерим, но кой ще го плати е въпроса. Сватбата ще е в хотел на Св. Константин и там двойна стая е къде 90 лв. Не съм стисната, но мисля, че не е редно да се лишавам от други неща за сватбата си, за да не си помисли някой, че съм стисната.

Знам, че е парграф 22, сондирам мнения по други сватби как постъпват хората...
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #164 -: юни 10, 2008, 14:01:19 »

Ами тогава да го платят мама и свеки. Не се шегувам - щом държат. При нас беше обратното - с мъжа ми не че толкова искахме, но смятахме, че е редно да платим нощувките на гостите от чужбина и от други градове - и мислехме да ги платим. Да, обаче нашите се запънаха, че това не било редно - в смисъл, че едва ли не е обидно за хората, и че те могат да си поемат разходите за едно ходене на сватба, щом са ги поканили. Накрая на мен ми омръзна тоя въпрос, и казах на нашите да правят каквото искат; още повече, че това са роднини, които те каниха. Та съвсем сериозно мисля - не знам кой ще плаща при вас, но ако са родителите, да платят нощувките - щом им е важно...
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines