Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 01:42:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 179718 пъти)
 
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: март 07, 2008, 17:08:12 »

И аз си мисля, че това с организирания транспорт е добра идея, особено ако всички идват от едно място. При нас се случи така, че имахме доста хора от другаде и стана голяма дандания - кои кога идва, кога ще тръгва и накрая на никого не можеш да угодиш. И после в самата София  - онзи не бил карал в толкова голям град, друг се загубил. Така организирано ще е по-лесно, нищо че заприличва на стадо, но спестява излишни главоболия.
Активен
Dginger
Ентусиаст
**
Публикации: 108



« Отговор #136 -: март 07, 2008, 23:20:09 »

Ние имахме голям проблем с настаняването на гостите. Сватбата първо щеше да е в Бургас но понеже и двамата не сме от Бургас и нямаме никакви роднини тук, щеше да се наложи да настаняваме 70 човека в хотел и като си направихме равносметка  Oh my ...
И сега сменихме града, но разбира се не всички гости ще са от Сливен, към 30,40 гости ще са от други градове, но сме абсолютно категорични , че ще им поемем нощувките
Ние сме на мнение, че щом каним роднини и приятели от други градове да споделят най радостният ни миг, то трябва да им осигурим удобства. Твърдо съм против за наемането на автобус, или след сватбата да се качват на автомобилите си и да се пребират по градовете nea
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: март 22, 2008, 16:13:49 »

При нас 2/3 от гостите са от други градове! Много мислихме какво да правим  crazy , защото сватбата ще е вечерна и за сега сме се спрели на следния вариант: тъй като около 60 човека са от Благоевград /а сватбата ще е в с. Соколица, Карловско/ ще им наемем автобус, който да ги докара на сватбата и след това да си ги прибере! А приятелите са ни от София, но те всички са си с коли! Едната част от тях ще ги настаним на една вила, А другите в хотеласката част към ресторанта! Така мисля че ще е добре за всички! smile
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: март 24, 2008, 17:51:44 »

и ние доста размишляваме върху този проблем  Girl_sing
сега основния проблем е гостите дали трябва да бъдат настанени близо до дома на младоженеца или няма значение, защото ние така или иначе ще сме наели автобус (20 плюс 1) за да ги придвижим от хотела до ритуалната, след това до църквата и от там до ресторанта и да ги върне съответно до хотела. Има ли смисъл да са близо до младоженеца и ли по-скоро трябва да търсим изгоден хотел  crazy милото настоява да са близо до него, защото сме щели да се "отелим от пътуване" ама аз не виждам къде са тези пътувания ???  help help help
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: април 02, 2008, 13:13:59 »

Така значи, да се отчета  smile


Когато ходихме да уреждаме всички неща около сватбата и случайно минахме покрай едно малко хотелче което е на около 5 мин пеша от църквата където ще ни е сватбата. Аз по принцип мног се притеснявах къде ще настаняваме гостите в тва малко градче а те взели че отворили тва хотелче пак. Знам че май за сега само аз организаирам сватба в швеция и едва ли много ви интересуват хотели мотели тук но пък и аз исках да ви се похваля  blush

Та тва хотелче е с 8 индивидуални къщички.Всяка има по две стаи с две легла , баня , малак кухничка и малко холче. тва всичко се предлага за 75 еуро на вечер и вече зависи колко хора ще са там и ще си ги поделят. Има  също така и бар и ресторант. Така най вече нашите приятели ще са там ,хем заедно да се поопозначт хем като пиинат вечерта д ане ги мисля как ще пътуват до суседното градче което е нна около 15км.
А най готиното е че къщичките са типично стар щведски стил и така гостите ни хем ще са на близо хем и ще им е приатно.
ето и малко снимчици


* shapeimage_3.jpg (22.58 KB, 229x157 - видяно 2776 пъти.)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: април 02, 2008, 13:14:41 »

още едничка


* shapeimage_5.jpg (20.23 KB, 231x159 - видяно 2792 пъти.)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: април 02, 2008, 13:15:07 »

вътре


* interior_2_2936.jpg (21.33 KB, 251x201 - видяно 2750 пъти.)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: април 02, 2008, 13:15:29 »

последна


* interior_6_2958-filtered.jpg (19.52 KB, 282x216 - видяно 2724 пъти.)
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #143 -: април 02, 2008, 13:33:35 »

Гери кукленски са като от приказките!Много добър избор и гостите Ви ще са доволни от това което ни показа на снимките  good.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: април 02, 2008, 16:56:37 »

Гери, искам и аз на вашата сватба blum Много са готини къщичките, много обичам такъв тип 'хотели' good
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: април 02, 2008, 17:01:41 »

Няма проблем има само 8 оба4е, ама то кат се напием кой къде няма да има значение:)Ам аи аз им се раджам много направо като разбрах че можем да си ги резервираме всички и скачах от кеф а Матиас да не говорим:)
Активен
Juje
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #146 -: април 03, 2008, 07:58:15 »

Gery, поздравления!
Точно такова нещо бих искала и ние да намерим за нашето празненство! За съжаление, обаче, тук не са много такива места.
Твоята приказка ще е истинска! С късмет...
 
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: април 03, 2008, 12:18:11 »

Гери супер са къщичките! хем и гостите ще се разпуснат не само на сватбата ами и от самата обстановка  good
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: април 03, 2008, 12:20:40 »

Мои сладки как само ми вдъхвате кураж.Ех добре че ви има както казва Матиас Bravo
Аз лично не знам как изглеждат през лятото но есенните снимки ми вдъхват доверие:) Ние ще ходим там чак седмица преди сватбата че е доста далечко и се надявам условията да не са се променили много. Въпреки че повече туристи има през лятото
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: април 18, 2008, 20:50:15 »

Хайде сега, помагайте и на мен или по-точно на сестра ми. Моята е лесна - сватба в Бургас, нямам много гости от други градове. Ама на сестра ми ще е в Каварна и нашите гости ще са около 40 човека, като родата на младоженеца ще могат да настанят само нас, най-близките. Хотелът за толкова гости през август месец в куротно градче на морето може да излезе доста солено..
Та майка ми реши да наеме автобус, още не сме проверявали за цени, сватбата да е дневна, за да може автобусът да прибере хората вечерта. На мен ми се струва тъпо по принцип, то Бургас-Каварна май е над 200 км разстоянието, сигурно трябва в 6 часа сутринта да тръгнат гостите, а и не знам, дали ще излезе по-евтино. Просто при нас този вариант гостите да си платят хотела го няма. Не ни е удобно да им кажем... Аз предложих, ако намерят по-евтино хотелче в Каварна или се спазарят нещо за цена, да отпадне варианта с автобуса, но всеки сам да си осигури транспорта до Каварна. Ама майка ми и сестра ми смятат, че понеже трябва да се сменя автобус във Варна, става много сложно и някои от гостите можело да не се навият да идват...
Така че май ще остане дневна сватба с автобус. Някой знае ли колко взимат на километър? 
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines