Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 21:18:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 179704 пъти)
 
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: март 03, 2008, 19:34:50 »

Виж сега, я първо получи отговор, кои точно ще идват от тези 40 поканени - ама със сигурност ще дойде. И едва тогава помисли за вариантите! Това е моя съвет - иначе точка 1 за мен лично отпада като вариант. Ако ме поканят в друг град на сватба едва ли ще чакам да ми уредят те транспорта!  good
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: март 03, 2008, 19:41:14 »

Точка 1 е удобна от гледна точка на това, че пътят е доста дълъг (4 часа София-Сливен) и няма да се тревожат, ако е за един ден всичко, как ще се придвижат. Защото ще тръгват сигурно в 7 сутринта от София, а после в нетрезво състояние обратно nea. Аз бих предпочела така, ако нямам време да преспивам.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: март 03, 2008, 19:44:33 »

Щом ще е в неделя сватбата, можеш да им предложиш да пристигнат предния ден?! Ние също имахме гости от други градове и те така направиха. Но пак си зависи от ангажиментите им.  pardon
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: март 04, 2008, 19:25:02 »

Аз бих се спряла на точка 2. Организирането на транспорт ще ти е много трудно. Ще си скъсаш нервите, особено ако някой от гостите почнат да проявяват претенции. Може би, ако ще слагаш допълнителни неща към поканата с график и т.н., да напишеш, че младоженците ще поемат една нощувка по избор (събота или неделя) в хотела, който сте избрали. За транспорта ми хрумва да предложите билет за автбус в двете посоки, но вие да го платите, а те да си изберат конкрените часове за пътуване.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: март 04, 2008, 19:52:13 »

Alannah, хубаво си ги написала тези неща, ама ако на мен някой ми предложи тези варианти, ще си помисля, че се шегува и веднага ще му кажа, че си поемам всички разноски!
Мислиш ли, че ще имаш време и сили да задоволиш всички тези варианти, защото нали се сещаш, че ако хората изберат някой от първите три варианта, не можеш да си сигурна, че всички ще изберат едно и също?! Най-много да изпаднеш в пълна обърквация - постоянно да правиш списъци, промени, резервации. И то защото Драган искал да му се плати пътя, Иван - хотела, пък Пенка искала да дойде от събота, ама ако можело само идването да й се платяло, че щяла да ходи после другаде...Ще стане лудница.
Пък си мисля, че ако на човек му се кажат направо тези варианти, всеки би ти казал, че избира последния. Но ти най-добре знаеш какви са им възможностите на гостите...
Или пък си избери вариант, който теб най-много те устройва - колкото повече предложения дадеш - по-голям хаос очаквай!
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: март 04, 2008, 20:53:42 »

Arlina, и това съм го мислила и пак е вариант с билета. Но ако са повече хората, май ще е по-евтино аз да ангажирам превоз, отколкото с билети. Аз също предпочитам всичко без точка 1, но не мога да не им дам право на избор. Права си, Дани, ще е хаос. Знаех го още преди да си ги систематизирам като опции. Но пък как да не уважа правото им на избор?! Всички те са младежи, с които сме учили заедно (в гимназията, университета) и някои приятели извън училище. Но не бих гледала на тях като на бизнесмени, защото не са. За мен ще е прекрасно да дойдат, защото иначе, освен семейството, от моя страна няма да има други хора. Е, да- баба, вуйчо и неговото семейство.
А мен, октомври 2006, моя съученичка ме покани на сватба в Бургас. Покани ме 1 седмица преди самата сватба и ми каза, че са организирали транспорт в 7h сутринта за гостите си от София и аз само трябва да си платя 35лв за пътните. Аз нямах никакви пари, защото тъкмо бях платила семестъра, но й казах, че имам неотложни ангажименти. За мен беше много неприятна ситуацията и не бих искала да поставям никой на мое място. Аз не мога да направя такова нещо. По-скоро не бих поканила някой, отколкото да му кажа да си плаща без да се заинтересувам дали има тази възможност. То хубаво, че не искаме подаръци, но кой идва без такъв?
« Последна редакция: март 04, 2008, 20:56:50 от Alannah » Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: март 04, 2008, 23:35:21 »

Alannah, напълно те разбирам и мисля, че си права. За мен това е една от причините да не мисля за сватба извън София - смятам, че е редно да мога да поема тези разходи. Но за да облекчиш все пак и себе си, защо не напишеш, че поемате една нощувка в избраният хотел и молите, всеки който ще се възползва да се свърже с вас до някаква дата да каже за коя от двете вечери и ако иска допълнително нощувки, които се надявате да уредите на префернциални цени. Съответно за превоза, всеки който среща проблем да каже до определена дата. Така ти с точните бройки ще можеш да искаш отстъпки и да правиш резервации, като и прехвърляш ангажименът от другата страна - те да те тръсят, а не ти всеки от тях. За всеки гост не е проблем да се свърже с теб и да каже например "Аз ще дойда още в събота, но нямам нужда от транспорт", докато за теб ще е проблем да звъниш на всички. За да си сигурна, че ще се обадят навреме спомени, че местата в хотела са ограничени например.
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: март 04, 2008, 23:40:29 »

Така е, права си. Така ще направя. Само трябва в най-скоро време да уточним списък и покани да подготвим, за да може от рано да мислят и с време да дават отговор. То пак, независимо, че е лято, поне в Сливен няма наплив от туристи, както щеше да е в Бургас. Но така наистина ще подходя, както казваш, че иначе до последно няма да съм спокойна заради някой гост. give_rose
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: март 05, 2008, 13:48:00 »

Изчетох всичко до тук и съм много притеснена.Нашата сватба ще е във Враца.Мойте всички роднини са от Хасково,отделно с милото имаме много приятели от Варна и той от тяхната страна има роднини, които не са от града.Затова при нас стоят горе долу така нещата : на роднините от Хасково можем да осигурим организиран транспорт и да им запазим стаи за нощувка, която те да си поемат.Хубавото е, че някои от гостите са ни много платежоспособни и дори няма да има нужда да им обяснявам тези подробности.За тези от Варна се отнася същото просто те няма да ни оставят да им поемаме нощувките.И все пак ако се наложи ще го направим за тези, които наистина знаем, че немогат да си го позволят.И така много ще се радвам ако споделите мнението си и ако ми дадете някои и друг съвет как е по редно да постъпим.Колкото и голямо желание да имаме няма как да поемем всички разходи по пътуването и нощувките на всички.Ако някои е бил на сватба във Враца може да сподели опит ще ви бъда много благодарна  give_rose
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: март 05, 2008, 15:01:16 »

да се изкажа и по тази тема  pardon

ние също имаме много гости за "настаняване", и освен това сме били и на доста сватби, извън населените места, които обитаваме (много са Wink )
1. не се бях замисляла досега за опция с организиран транспорт, може би защото голяма част от гостите имат автомобили и по мои наблюдения в повечето случаи транпорта се организира от самите гости така, че да останат 3-4-ма които да пътуват с обществен транспорт (но вие си знаете гостите и си преценяте вашата ситуация). Основно неудобство на организирания транспорт е липсата на свобода. Всеки трябва да съобрази времето си с разписанието на наетия транспорт.
2. Ако имате опция да избирате дали да платите хотела или транспорта - по-добре е да платите хотела. Дори и да имате гости, които със сиурност ще си поемат сами тези разходи, вие все пак си ги предвидете в бюджета.

Ние сме решили за нашите гости така:
Има определени хора, чиито нощувки ще поемем задължително по едни или други причини.
Няма да даваме на гостите варианти за избор. Подготвяме се да им поемем нощувките, а ако те решат да си ги покрият сами, за нас ще бъде добре-дошло.
Защото имаме гости, които отсега са заявили, че не искат абсолютно нищо да им поемаме, освен да им направим резервация в хотела, но пък има и такива, които на техните сватби са ни поели разходите по нощувки и се подразбира, че ще върнем жеста.
Това с поемането на нощувките е много тънък момент...
Активен
barbarela
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #130 -: март 07, 2008, 14:46:41 »

Момичета на нашата сватба от страна на мажа ми почти всички гости бяха от далече и имахме доста разногласия със свекито как и каде да бъдат настанени, според мен е добре да се поинтересуваш и да им запазиш места в някои хотел, но не и да им го плащаш или да ги настаняваш в собствения ти дом, при положение че нямаш свободно място. А тя точно това искаше да наптави и да прати молото да спи унас вечерта преди сватбата, не съм суеверна но от инат не се съгласих.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: март 07, 2008, 16:34:04 »

Изчетох всичко до тук и съм много притеснена.Нашата сватба ще е във Враца.Мойте всички роднини са от Хасково,отделно с милото имаме много приятели от Варна и той от тяхната страна има роднини, които не са от града.Затова при нас стоят горе долу така нещата : на роднините от Хасково можем да осигурим организиран транспорт и да им запазим стаи за нощувка, която те да си поемат.Хубавото е, че някои от гостите са ни много платежоспособни и дори няма да има нужда да им обяснявам тези подробности.За тези от Варна се отнася същото просто те няма да ни оставят да им поемаме нощувките.И все пак ако се наложи ще го направим за тези, които наистина знаем, че немогат да си го позволят.И така много ще се радвам ако споделите мнението си и ако ми дадете някои и друг съвет как е по редно да постъпим.Колкото и голямо желание да имаме няма как да поемем всички разходи по пътуването и нощувките на всички.Ако някои е бил на сватба във Враца може да сподели опит ще ви бъда много благодарна  give_rose
мила мисля че просто варианта е да платите на всички в по евтин но сносен хотел.а тези по платежоспособните може да си изберат по скъп хотел.А пътя всеки ще си го поеме.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: март 07, 2008, 16:42:49 »

1. Транспорт отиване и връщане в неделя, осигурен от нас.
2. Транспорт от тях, нощувка в хотел от нас. (Нощувка в събота/неделя по техен избор, ако искат комбинирано- едната да е от тях.)
3. Транспорт и нощувка/и от тях, но да ангажираме хотел на преференциални цени (предварително уточнени с тях).
4. Ние сме освободени от всякакъв ангажимент към тях.[/color]
Мисля това да го прикрепя към поканата + точен график на сватбения ден. С тези 3 неща се надявам да им отговоря на най-важните въпроси, които биха ме развълнували, ако някой ме покани на сватба в друг град. Ще има и дата, до която да ми дадат отговор дали ще идват въобще и коя от четирите точки предпочитат. Също, ако имат други въпроси, да ме питат спокойно. Така мисля да подходя аз в ситуацията pardon.
А сега да ви споделя смущенията около самите варианти crazy. Точка 4 е НАЙ-ДОБРАТА yahoo. И с точка 3 вероятно ще се справя tease. Точка 2 е цифра, която се надявам, че ще е по силите ни (ако говорим за цена до 20лв, каквито се надявам да има). Но, колкото и да не ви се вярва, ме стяга точка 1 angry. Това значи да наема транспорт от София до Сливен и обратно; както и трнспорт от Бургас до Сливен и обратно. Като от тези 40 човека (ако въобще дойдат) предполагам, че половината ще предпочетат личен транспорт. Та как да наема транспорт от София за 10 човека и друг от Бургас за 10 (цифрите са примерни)? Имате ли информация за фирми, цени, капацитет на пътници? Help, I need somebody! Beatles имаха такава песен pleasantry.
Мила надявам се да ти помогна с един вариант.Варианта е просто да се поинтересуваш какъв е начина да се придвижат по тези маршрути.и да им платиш нощувката в неделя вечерта и в понделник да сепридивижат.наистена е малко неудобно това че сватбата е в неделя.Варианта с транспорта е много труден и почти невъзможен.те не могат ли да се комбинират в коли.Ние нашите така направихме.Комбинираха се семейства по две в кола и така.поделиха си парите за път.А ние поехме нощувките.Така че идеята ми е транспорт от тях нощувки като уговорите нещата от вас.Тези от Бургас предполагам ще дойдат в деня а тези от София с две нощувки.
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: март 07, 2008, 16:47:48 »

gucci много ти благодаря за съвета, но проблема при нас е също че повечето гости от Хасково няма да могат да дойдат със собствен транспорт.И ние трябва да им осигурим такъв транспорт,който е директен от Хасково до Враца, а не да сменят автобуси.Има хора, който със сигурност немогат да тръгнат със собствен транспорт и естествено ние трябва да го поемем.Ще мислим има още време до тогава. give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: март 07, 2008, 16:52:12 »

gucci много ти благодаря за съвета, но проблема при нас е също че повечето гости от Хасково няма да могат да дойдат със собствен транспорт.И ние трябва да им осигурим такъв транспорт,който е директен от Хасково до Враца, а не да сменят автобуси.Има хора, който със сигурност немогат да тръгнат със собствен транспорт и естествено ние трябва да го поемем.Ще мислим има още време до тогава. give_rose
мила и моите гости част от тях нямаха транспорт и пътуваха Варна-Смолян и сменяха автобуси и влакове.Ама се оправиха.Достатъчно големи са.Колко човека са тези хора.варианта е коли под наем/бусче/
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines