Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 12:31:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 179742 пъти)
 
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: февруари 15, 2008, 22:19:03 »

Ох, и мен този проблем много ме притеснява. Наистина няма да имаме възможност да платим хотела на всичките си приятели, около 40 човека са. Има и роднини от други градове, изобщо ужас  girl_impossible Мисля да обясним тактично, че не можем да го поемем хотела и да договорим отстъпка за хората. Друго просто не знам какво да направим. Много бих се радвала да можем да покрием хотела на всички, но е невъзможно  cray Иначе една приятелка ми каза: Какъв хотел? Идваме, женим ви, купонясваме цяла нощ и на сутринта с автобуса обратно в София  tease
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: февруари 16, 2008, 19:16:34 »

misskapirss, напомни ми за една сватба, на която бях във Варна. Едно момче дойде с влака точно преди да започне, беше се преоблякъл в таксито от гарата до ресторанта и после в 12 си тръгна. Но причината беше липсва на време. Все пак за едно момиче, особено лятото ми се струва абсурдно да се качи нагласено за сватба във влака/автобуса, да пътува часове и после направо на сватба.

Не можете ли поне роднините да настаните при ваши роднини от Пловдив? Ние малко ще притесним родителите ми например, защото ще им напълним къщата с гости, но те казаха, че няма проблем blush В нашият апартамент също ще има хора, защото ние ще сме в хотела или по дискотеки с приятели през нощта.
Аз се надявам да успеем да договорим добри условия, ако се наложи, защото август е отпускарски сезон, предполага се, че хотелите са празни. Същото би трябвало да е и в Пловдив, а и ако наемата повече стаи, би трябвало още по голяма отстъпка да има.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: февруари 16, 2008, 21:21:15 »

Арлина то е ясно че няма как да дойдат на сватбата и директно после обратно  tease Ще им намерим хотел, обаче не знам дали ще можем да го платим. Там е проблема. А родата вече съм ги разпределила по къщите, те не са ми проблем. Има още време, ще измислим някакво решение smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: февруари 19, 2008, 15:37:05 »

Мила колко човека имаш да настаняваш в хотел и кой месец.мога да ти дам едни кординати.хотела е малко нелегален иначе е много готин / с басейн и с изглед и е нов/ но тъй като няма лиценз цените са доста ниски.намира са във виница.ако си заинтересувана пиши на лични.
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #109 -: февруари 19, 2008, 16:47:19 »

Ние на никой не сме плащали хотелите... Гостите ни бяха 120 човека, може би 90-100 бяха от други градове/страни... нямаше как да смогнем. Всеки знаеше от началото че няма да им е платено, никой и не е очаквал... Един приятел дойде от Лондон за 24 часа, пристигна в 5 сутринта и хвана обратно самолета в 5 пак за обратно.

Аз не мисля че трябва да се плащат хотели за гостите, разбирасе ако можете да си го позволите е прекрасно  girl_wink
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: февруари 19, 2008, 20:21:02 »

Аз също съм на мнение, че хотела гостите ви могат да го платят.Поне при нас никога не е стояло на въпрос да се плаща хотела от нас.Ние ще имаме най вече наши приятели на сватбата и нашите родители и семействата на сестрата и брата на Матиас.Повечето гости ще пътуват от Стокхолм 4ч до сватбеното място и сами си знаят 4е те трябва да си осигурят хотела.На интернет страничката която спретнах съм сложила детайлите и адресите на всички хотели в околноста и те могат да си изберат според възмобностите си. Но за сметка на това пък не очаквам подаръци от тях -важното е да дойдат и да ни оважат.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: февруари 20, 2008, 14:15:19 »

Нашите гости половината бяха от други градове включително и ние с младоженеца и взехме хотел.Но при нас ставаше въпрос за около 35 човека и нощувките ни бяха 10-12лв и сметнахме че няма да ни бъркат да ги платим.Ама съм била на сватби които да ви кажа нямам нищо против че си платих ама малко кофти се получи защото първо не ни бяха предупредили а и хотела беше дасто скъпичък в който бяха западизили места и малко ни дойде нанагорно.Може би ако ни бяха предупредили ние щяхме да си намерим хотел по нашия джоб и нямаше да има проблем.Така че ако всичко е изяснено с гостите и така сте преценили може да си платят гостите.
Активен
Juje
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #112 -: февруари 22, 2008, 15:41:16 »

Нашите гости половината бяха от други градове включително и ние с младоженеца и взехме хотел.Но при нас ставаше въпрос за около 35 човека и нощувките ни бяха 10-12лв и сметнахме че няма да ни бъркат да ги платим...
При нас е нещо сходно - даже пуснах подобен въпрос в темата за ресторантите - ние искаме да не сме в някой град и да можем да направим тържеството в ресторант с хотелска част към него за около 40 човека, някъде на около 100 - 150 км от София. Планираме ние да поемем разходите за нощувка на гостите, тъй като това е наше желание. Да знаете подобни красиви места с подходящи условия?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: февруари 22, 2008, 18:23:38 »

Смолян но незнам дали не ви е далече.И Златоград
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: февруари 22, 2008, 21:03:41 »

Мила колко човека имаш да настаняваш в хотел и кой месец.мога да ти дам едни кординати.хотела е малко нелегален иначе е много готин / с басейн и с изглед и е нов/ но тъй като няма лиценз цените са доста ниски.намира са във виница.ако си заинтересувана пиши на лични.

Ами сватбата е в Пловдив, ресторанта има и хотел към него, цената е 25лв на човек, но за 50 човека малко множко ще ми дойде да го платим  crazy Ще го мисля малко по-нататък като наближи датата-9 август
Активен
elfina
Сватбар
***
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: февруари 23, 2008, 18:20:49 »


 И пред мене стои същия проблем.Днес ходих да гледам в Кючук-а хотел/ресторант и нощувката там излиза около 19 лв на човек.  *crazy*мисля че не е скъпо.....
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: февруари 24, 2008, 12:19:08 »

В Козлодуй над ресторанта, който сме запазили има хотел, което е страхотно улеснение за нас. Като подарък ни дават безплатна нощувка за младоженците, от която мислим да се възползваме.  girl_wink А иначе цената на единична стая е 30 лв., а двойна - 40 лв.
Активен
elfina
Сватбар
***
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: март 01, 2008, 22:46:31 »

В Козлодуй над ресторанта, който сме запазили има хотел, което е страхотно улеснение за нас. Като подарък ни дават безплатна нощувка за младоженците, от която мислим да се възползваме.  girl_wink А иначе цената на единична стая е 30 лв., а двойна - 40 лв.

   Според мене не е скъпо и вашите гости спокойно могат да си го позволят.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: март 01, 2008, 22:53:32 »

Момичета, винаги се намират варианти. Ако гостите от други градове не са много и цената ви устройва, и имате ЖЕЛАНИЕ да им поемете този разход - направете го. Ако ли не - просто поговорете, едва ли ще има обидени и недоволни. Всеки знае какви са разходите по една сватба. Така, че според мен, никой не очаква да им поемете и хотела.
Ние поехме спането, но ставаше въпрос за 8 човека (много близки наши роднини и приятели). Решихме, че можем да си го позволим и го направихме. (е и цените не бяха кой знае колко високи де!  blush)
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: март 03, 2008, 19:29:40 »

Ами и при нас въпросът с настаняване/пътни е налице crazy. Моите гости ще са около 40. Не знам със сигурност все още. Те ще са от Бургас и София. Бих искала да ги улесня максимално, защото ги каня от сърце, а в днешно време хората не се "натискат" да ходят по сватби, както беше преди. За съжаление финансовата страна е виновна. Освен че ще ги измъча с път, ще ги затрудня и с това, че сватбата ще е в неделя. Давате си сметка какво значи това за работещите. Все пак са предимно колеги и при нас са малко по "ларж" нещата. Хубаво за тях ще е, че е дневна (предполагам до 18h). Чудя се как да постъпя. Не ми е "дебел" портфейла, че да се спра на най-щедрия вариант, но определно сърцето ми не иска да се почувстват дискомфортно дори за миг. Искам да запазят чудесен спомен от НАШИЯ ден pardon. Разбира се, че преди всичко ще искам от тях да ми уточнят какво предпочитат. Мисля да им предложа няколко варианта:
1. Транспорт отиване и връщане в неделя, осигурен от нас.
2. Транспорт от тях, нощувка в хотел от нас. (Нощувка в събота/неделя по техен избор, ако искат комбинирано- едната да е от тях.)
3. Транспорт и нощувка/и от тях, но да ангажираме хотел на преференциални цени (предварително уточнени с тях).
4. Ние сме освободени от всякакъв ангажимент към тях.

Мисля това да го прикрепя към поканата + точен график на сватбения ден. С тези 3 неща се надявам да им отговоря на най-важните въпроси, които биха ме развълнували, ако някой ме покани на сватба в друг град. Ще има и дата, до която да ми дадат отговор дали ще идват въобще и коя от четирите точки предпочитат. Също, ако имат други въпроси, да ме питат спокойно. Така мисля да подходя аз в ситуацията pardon.
А сега да ви споделя смущенията около самите варианти crazy. Точка 4 е НАЙ-ДОБРАТА yahoo. И с точка 3 вероятно ще се справя tease. Точка 2 е цифра, която се надявам, че ще е по силите ни (ако говорим за цена до 20лв, каквито се надявам да има). Но, колкото и да не ви се вярва, ме стяга точка 1 angry. Това значи да наема транспорт от София до Сливен и обратно; както и трнспорт от Бургас до Сливен и обратно. Като от тези 40 човека (ако въобще дойдат) предполагам, че половината ще предпочетат личен транспорт. Та как да наема транспорт от София за 10 човека и друг от Бургас за 10 (цифрите са примерни)? Имате ли информация за фирми, цени, капацитет на пътници? Help, I need somebody! Beatles имаха такава песен pleasantry.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines