Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:15:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 178333 пъти)
 
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: януари 27, 2012, 19:17:55 »

emocia_wa , финансово сме подготвени да ги поемем, просто се чудим дали да инвестираме в това или да останат към спестяванията за апартамент smile или пък във мнооого фойерверки smile

като цялото бъдещата свекърва е в бизнеса със семйни хотели и предполагам, че има достатъчно контакти, за да намери нещо. Ще видим как ще стане точно..то за да се резервира трябва да имам точна бройка или поне ориентировъчна. А за цяло хотелче в началото на септември на морето, ще ми трябва сравнително доста предварително резервиране smile

Иначе църквата, ресторанта и евентуалния хотел ще са в един квартал на по 10  минути разстояние.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #376 -: февруари 16, 2012, 13:52:44 »

desideskata вие си преценявате  pardon за всеки човек е важно определно нещо-някои хора казват "искам моите гости да се чувстват добре, да не ги притеснявам финансово" - плащат и хотела; други-искам да е веселоу веднъж правя сватба-фойерверки; или пък-то и така ще е весело, да не се охарчваме прекалено...  pardon и всеки е прав за себе си  smile важното е да прецените добре и всичко да е както го искате-да не си разваляте спомена с "абе трябва да направим еди-какво си..."  good Wink
Активен
pateto07
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #377 -: февруари 28, 2012, 12:44:39 »

Здравейте,

бих искала и аз да кажа какъв е нашият случай и евентуално да поискам мнение или съвет от вас smile

Сватбата ще бъде в к.к. Боровец. За всички гости има осигурени автобуси, но много бихме искали да успеем да осигурим и нощувка. Бъдещите свекър и свекърва имат къща в съседно на курорта селце и куп роднини там. Тоест настаняването на моите най-близките роднини може да бъде в това селце. Въпроса е, че от хотела още не са ни дали цени за стаите за гостите, но съм убедена, че ще са високи и не бихме могли да ги платим.

Мислех си за варианта да намерим 1-2 хижи в курорта, където бихме могли да получим по-добри цени (още повече, че не е зимния ски сезон) и където бихме могли да настаним останалите гости. Но какво да им кажем? "Ами тук на 10-15 мин от хотела може да нощувате", някак ми е странно.

Мислех си и за варианта, ако отново излезе скъпо, да кажем, че ние поемаме 50%, а те да доплатят останалото, предполагам, че би им се вързало 10-тина лв.

Много ще се радвам да споделите мнения give_rose
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: февруари 28, 2012, 14:32:34 »

pateto07, не мисля че трябва да се притесняваш да кажеш на гостите,че сте осигурили нощувка в друг хотел/хижа. Или да им кажете, че ще поемете 50% от нощувката, при положение че сте им осигурили и превоз ако искат да се приберат. Няма от какво да се притесняваш .
Моите гости също няма да спят в хотела над ресторанта, т.к. той е затворен в момента и не се знае дали до сватбата ще заработи.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: февруари 28, 2012, 14:36:15 »

pateto07, най- добре попитай какви ще са цените в хотела за съответния период. Може да направят отстъпка, тъй като сватбата ви ще е там. В повечето хотели процедират така.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #380 -: февруари 28, 2012, 14:39:29 »

Така и не мога да си формирам мнение по този въпрос  smile - трябва ли да плащаш нощувките на гостите или не  smile, хем сватбата ми мина отдавна. Все пак клоня към "не", освен ако не става дума за възрастни роднини, които разчитат на пенсия, или за някакъв специален случай.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #381 -: февруари 28, 2012, 16:22:17 »

Според мен - да или не - по лична преценка. Зависи от възможностите ви и колко са близки хората.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: февруари 28, 2012, 16:41:34 »

И аз се присъединявам ,че всичко зависи от финансите и гостите .Може би ,наистина както rozovka каза съм по-склонна да се платят нощувките за по-възрастните роднини.Иначе мисля,че ако се направи добра сделка ,разбира се при възможност и се осигури нощувка на преференциални цени не би трябвало да е проблем гостите да си поемат разхода.В края на краищата за тях се получава една мини екскурзийка съчетана със забавление и среща с приятни хора.
Активен
MaryM
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #383 -: февруари 28, 2012, 17:18:56 »

Съгласна съм със съветите по-горе! Според мен зависи какъв е формата на сватбата, бюджета, има ли особености във връзка с определи гости които трябва да се отчетат и т.н. Разбира се че при щедър бюджет може да се договори пакетна цена за нощувка на гостите и това е идеалния вариант. Само че нещата стоят различно при 50-60 човека гости или примерно над 120. За нашата сватба която беше в скъп хотел в София резервирах стаи в същия хотел освен за нас и за кумовете ни и за всички роднини на съпруга ми, който е от провинцията. Друг е въпроса че можеше да нощуват и в нашия апартамент или в друг приемлив хотел наблизо. В крайна сметка така преценихме, може би защото не беше проблем да си го позволим финасово.
Моят съвет обаче е ако имаш по-ограничен бюджет да не се занимаваш да предлагаш 50% покриване и т.н. - след като си осигурила и транспорт за връщане абсолютно нормално решение е да договориш с хотела отстъпка за гостите на сватбата и да кажеш на всички че който прецени може да пренощува, като ползва съответната отстъпка (за което решение да те информира своевременно).
Активен
pateto07
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #384 -: февруари 29, 2012, 11:08:30 »

Благодаря на всички за мненията  give_rose

Проблема възникна от там, че също като вас смятам, че на по-възрастните роднини е редно да осигурим нощувка, тъй като автобуса може да върне младите обратно в София чак на сутринта. А за един по-възрастен човек, това би било кошмар. Също така и на семействата с малки дечица.

При което започнаха подхвърляния, че не може за едни да се осигурява нощувка, а за други - не.

Най-добре наистина да изчакаме, за да видим какви цени ще ни дадат от хотела (току виж са добри) и да му мислим тогава.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #385 -: март 02, 2012, 13:56:14 »

pateto07 наистина-най-добре изчакайте да видите офертата и тогава вземете решение  good
иначе, и аз споделям мнението, че не трябва да се чувствате задължени да плащате на всички гости нощувка.  pardon сватбана не е евтино удоволствие, а и гостите ви би трябвало да ви познават и да знаят финансовите ви възможности  pardon и не би трябвало да се обидят, че не им плащате  pardon
за най-възрастните гости-да, те няма да се оправят сами затова тях трябва да подсигурите. но не можте да покриете всички  pardon хората с малки деца например няма да разчитат на вас-сами ще си направят нещата, както им е удобно  Wink
Активен
DieBraut
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #386 -: март 06, 2012, 14:26:16 »

Здравейте!

При нас също възникна проблемът с настаняването на гостите, но единодушно се спряхме на идеята да настаним всички от тях. Ситуацията ни е такава, че града, в който сме решили да празнуваме, не е роден нито на мен, нито на годеника ми...т.е. всички гости ще пътуват между 50 и 250км., да не споменаваме тези от цяла Европа, които ще трябва първо да прелетят едни 2000км.  smile. Затова и мисля, че е най-добрият вариант да се проведе тържеството в хотел, който да може и да предложи нощувки за всички гости и технически лица  girl_wink . При нас ще се окаже проблем датата, на която сме се спрели - 4.08.2012, тъй като за много комплекси през август започва най-силния сезон, затова и сме склонни на компромисен вариант 28 юли, иначе цените са чувствително по-високи, а и рискуваме да има много други почиващи в момента в хотела.
Определено това ще ни натовари страхотно цялостния бюджет, но затова пък смятам да разгледаме няколко варианта и да се спрем на най-подходящия и изгоден от тях. Самите ние бяхме миналата година на така организирана сватба и да ви кажа ако трябваше да си плащаме и нощувките (двойката се бе спряла на 5* хотел на морето, макар и извън сезона), при положение, че бяхме вече платили 300 евро самолетни билети и още около 150 евро за подарък, сигурно щяхме да се замислим...
Но иначе по-голямата част от гостите ни от България засега са реагирали по-скоро учудено на това ни желание, докато тези от чужбина по-скоро го приемат за нормално...
Според мен всеки трябва да си прецени според възможностите и приоритетите: аз бих заложила на цялостния комфорт на гостите ми, за сметка на разни прахосъбирачки(подаръчета), скъпи изненади под формата на известни певци/певици, скъпи покани, заря и прочие. Но всеки има различни виждания по въпроса  give_rose .
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #387 -: март 07, 2012, 10:07:47 »

DieBraut здравей, опитах се да ти пиша, но явно кутията ти е пълна.. huhhuh.gif  дай ми някакъв мейл? (пусни ми го на лични ако искаш)
Активен
EJ
Ентусиаст
**
Публикации: 97



« Отговор #388 -: март 14, 2012, 17:20:14 »

На нас половината гости (ако не и повече) ще идват до Варна заради нас, но нямаме намерение да им осигуряваме преспиването. Или по-скоро нямаме намерение да им го плащаме, иначе може да го организираме.
Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #389 -: март 19, 2012, 13:19:48 »

Пред нас стои същият проблем с настаняването. Половината от гостите ще идват от чужбина и според мен ще е доста безотговорно да ги оставим ей така да си търсят нещо... Мисля аз да разровя и да потърся нещо  на нормални цени, няма значение дали ще е близо до ресторанта или не.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines