Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:01:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 178349 пъти)
 
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #15 -: август 30, 2006, 16:33:38 »

Ние живеем в Гърция и искаме сватбата ни да е в България. Това естествено е свързано с множество допълнителни проблеми по отношение на гостите.

Както и да го мислим не намераме по-подходящ вариант от настаняването в хотел. Някои от тях са доста капризни и съм сигурна, че няма да се чустват добре ако ги пратя при приятели. Не бих искала да притеснявам познатите си, а и предпочитам да са всички заедно на едно място за тяхен личен комфорт. Друг проблем е, че повечето ще останат за поне 3/4 дена, а в такъв случай няма как да избегна въпроса с хотела. А и все пак тук става въпрос за не по-малко от 40 души. Но и за миг не ни е хрумвало да поемем разходите по престоя им.

Това което бих могла да направя за тях е да се ангажирам с намирането на някой по-голям хотел за всички тях, да се заема с резервацията и съответно да договоря по-ниска цена. Евентуално бих се наела и с уговарянето на превоза било то със самолет, а защо не и автобус. Би следвало да помислим и за това как ще се придвижват в деня на сватбата.
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #16 -: август 31, 2006, 09:21:13 »

Ние живеем в Гърция и искаме сватбата ни да е в България. Това естествено е свързано с множество допълнителни проблеми по отношение на гостите.

Както и да го мислим не намераме по-подходящ вариант от настаняването в хотел. Някои от тях са доста капризни и съм сигурна, че няма да се чустват добре ако ги пратя при приятели. Не бих искала да притеснявам познатите си, а и предпочитам да са всички заедно на едно място за тяхен личен комфорт. Друг проблем е, че повечето ще останат за поне 3/4 дена, а в такъв случай няма как да избегна въпроса с хотела. А и все пак тук става въпрос за не по-малко от 40 души. Но и за миг не ни е хрумвало да поемем разходите по престоя им.

Това което бих могла да направя за тях е да се ангажирам с намирането на някой по-голям хотел за всички тях, да се заема с резервацията и съответно да договоря по-ниска цена. Евентуално бих се наела и с уговарянето на превоза било то със самолет, а защо не и автобус. Би следвало да помислим и за това как ще се придвижват в деня на сватбата.
Горкичката!  cray За колко неща трябва да мислиш, направо не е истина! Няма ли кой да ти помага-ти имаш да мислиш за толкова други неща-рокля, обувки, грим, прическа.......и накрая спането на гостите!  :-#Вземи да натовариш някой стова и си гледай своите неща!  good Blush give_rose
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #17 -: август 31, 2006, 11:46:58 »

Именно защото са много нещата, за които трябва да помисля предварително съм се заела толкова от рано (събитието ще е слд около година). Принципно има кой да ми помага, но аз предпочитам да го върша сама защото така се чуствам по-сигурна, че нещата ще бъдат изпипани както трябва а и при евентуален гаф отговорността ще си бъде изцяло моя ;-) Друг е въпроса, че всичко това, колкото и натоварващо да изглежда (а и то си е......) наистина ми доставя огромно удоволствие :-)))))))))))
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #18 -: септември 05, 2006, 10:42:30 »

Според мен младоженците биха могли само да осигурят хотела, а разноските да са си за сметка на гостите. Така ми се вижда по-логично. то не стига колкото разходи има по сватбата, ами и хотелски стаи да плащат. Но както винаги стигаме до заключението, че всеки сам си преценява възможностите.
Активен
Anita-Bonita
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #19 -: септември 11, 2006, 09:38:47 »

Да ви кажа и аз ще имам същия проблем с настаняването на гости crazy.Но като помислиш реално човек наистина веднъш се жени и хората ако имат желание да дойдат на сватбата ще решат и проблема с преспиването blum
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #20 -: септември 11, 2006, 09:58:14 »

Точно така  good

Ние можем да им бъдем полезни с информация, но в крайна сметка проблема за настаняването си остава тяхен. Нашите отговорности се свеждат до организацията на сватбата :-)
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 02, 2006, 12:15:05 »

При нас имаше само двама гости не от София, но пък бяха от най-скъпите и важни!! Това бяха дядото и брата на мъжа ми и те бяха при нас!!!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: декември 08, 2006, 10:26:13 »

При нас почти всички гости бяха от други градове.Това което успях да направя аз беше да бъдат в хотела в който е ресторанта / по принцип когато търсих ресторант го търсих с хотел /.Срещнах се с управителя.Тъй като хотела ни подари младоженския апартамент за първата брачна нощ аз разговарях с управителя и той ми направи 50 % отстъпка от цената на хотелската стая!Гостите сами си ги платиха но цените бяха  good и даже останаха 3 дни.Аз бях направила списък и го оставих в хотела и те спокойно си се настаняваха!Единствено на кумовете им наемехме луксозен апартамент като нашия и го платихме ние! :girl_wink:Мисля че така е редно,защото те направиха страшно много за нас,а и са ни един вид на гости!Ако имах малко по-голяма финансова възможност със сигурност щяхме да платим и на останалите гости , но мисля че и така се получи добре! *db*Мисля че всички бяха доволни! danceg Party time
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #23 -: декември 08, 2006, 11:51:23 »

повечето гости ще дойдат от някъде,но това някъде е близко от 30 до 60км...на някои от тях  сме осигурили куверт за шофьора...сватбата ще е дневна така че ще могат всички да се приберат вкъщи...без да се налага да осигуряваме хотел,може би само на кумовете...и няколко приятели от сф
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 06, 2007, 02:18:31 »

Здравейте,
Аз съм чужденка и за сватбата ми в София ще имам околу 80 гости от чужбина, помогнете ми с предложения каде да ги настана на по-ниски цени?
Благодаря Ви, предварително.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 06, 2007, 15:26:17 »

Ох, това с гостите е много сложна тема!!! Но защо младоженците трябва да им плащат престоя, питам аз? Не  ели редно те да си платят??? tease
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 06, 2007, 16:08:40 »

Ами да какво е това то така както е тръгнало и една почивчица можем да им спретнем... Wink
Някои от нашите гости са от Търновско и няма да е лесно да ги настаним, родителите ми ще има къде да отседнат. За другите наистина не знам. Ще предложим да останат в нашия хотел ако искат, но на собствени разноски. Нашата сватба си я плащаме самички и ще ни дойде в повече да платим и хотел.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 06, 2007, 16:20:50 »

Ами да какво е това то така както е тръгнало и една почивчица можем да им спретнем... Wink
Някои от нашите гости са от Търновско и няма да е лесно да ги настаним, родителите ми ще има къде да отседнат. За другите наистина не знам. Ще предложим да останат в нашия хотел ако искат, но на собствени разноски. Нашата сватба си я плащаме самички и ще ни дойде в повече да платим и хотел.
Iulia нашата сватба също си я правихме самички и не сме плащали нощувките на гостите.Сватбата беше в Велико Търново и гостите от другите градове бяха предимно мои приятели от София.Успях да им уредя невероятно намаление на нощувките по 18 лв на човек в хотел в центъра на ВТ.Все пак някои от тях останаха 3 дни.Ние платихме само луксозен апартамент на кумовете!В същият хотел беше и ресторанта и управителя ни подари на нас пък младоженски апартамент!Все пак когато нямаме чак такива големи възможности не можем да платим и нощувката! :girl_wink:А и мисля че гостите си го имат това впредвид като тръгват за сватба! Girl_sing End
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 06, 2007, 20:02:26 »

Ами да какво е това то така както е тръгнало и една почивчица можем да им спретнем... Wink
Все пак, когато нямаме чак такива големи възможности не можем да платим и нощувката! :girl_wink:А и мисля че гостите си го имат това впредвид като тръгват за сватба! Girl_sing End

А дали го знаят това? girl_impossible
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #29 -: януари 08, 2007, 13:55:28 »

Ох, това с гостите е много сложна тема!!! Но защо младоженците трябва да им плащат престоя, питам аз? Не  ели редно те да си платят??? tease
наистина е много сложно,ние например на нашата сватба платихме хотела само на 1 гост който не беше толкова платежоспособен,едното семейство сами искаха да си го платят....останалите се прибраха вкъщи ,но си бяха осигурили шофьори на които платихме кувертите .....
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines