Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 06:39:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малко тен за сватбения ден!  (Прочетена 101954 пъти)
 
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: май 04, 2008, 21:09:15 »

Доколкото съм чувала има и определени храни - например морковите, които ускоряват и спомагат за потъмняването.
Някой знае ли повече?
Активен
picasso
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: май 15, 2008, 10:55:53 »

Прочетете това:

Кога не трябва да ходите на солариум?
В периода, когато употребявате противозачатъчни препарати и антибиотици.
През времето, когато си прилагате мезотерапия, пилинг, подмладяващи инжекции. След края на всякакви кожни процедури с дълбоко -въздействие трябва да мине не по-малко от месец.
При възпалена кожа.
Ако сте бременна или кърмите.
Ако сте със суха, снежнобяла кожа, предразположена към изгаряния и при най-щадящ режим.

Солариума е вреден за жени:
Със заболявания на щитовидната жлеза, мастопатия, захарен диабет и хипертония.
В чието семейство има наследствена предразположеност към онкологични заболявания.
Чието тяло е покрито с пигментни петна и бенки.

Полза от солариума
Разумно проведените солариумни сеанси са не само безвредни, но и полезни: подобряват самочувствието и настроението, лекуват редица кожни проблеми, като например екземи и пъпки.
Освен това в организма се произвежда "витаминът на радостта" - D, който също помага да се усвояват жизнено необходимите калций и фосфор.
Изкуственото слънце прави организма по-устойчив на инфекции и простудни заболявания.

Вреда от солариумите процедури:
Ако прекалите с употребата на солариума, това (както и злоупотребата с природните слънчеви лъчи) води до структурни изменения на кожата. Повърхностния слой надебелява, кожната покривка губи влажността си, а оттам и еластичността и здравината.
Преди да започнете процедури, трябва да се консултирате с лекар-специалист в тази област, който да ви назначи индивидуална програма за ползването на изкуственото слънце. Модерните солариуми са, снабдени с компютри, регулиращи интензивността и продължителността на излъчването и продължителността на сеансите.
Преди да посетите солариума, трябва да знаете:
 
Жените над 30 г. може да правят не повече от 2 процедури на седмица. По-възрастните е най-добре да се ограничат до 1 път.
Дори за най-издръжливата кожа сеансът не трябва да продължава повече от 20 мин.
Косата, от корените до краищата, трябва , да бъде закрита с памучна или панамена кърпа, защото в солариума най-често страда косата тя става матова, чуплива безжизнена.
В солариума трябва да сте с качествени слънчеви очила (а не имитация) с ултравиолетова защита, тъй като ултравиолетовите лъчи влияят отрицателно на ретината на очите. Те проникват дори през затворени клепачи, върху които е положена черна превръзка.
Устните също са много уязвими, тъй като не произвеждат меланин. За да не из пръхнат и не загубят цвета си намажете ги с балсам за устни с ултравиолетова защита.
Жените над 40 г. е желателно да покриват области на гърдите си.
Преди солариум старателно се измивайте и изсушавайте. Внимавайте с използването на парфюми и дезодоранти. Много от тях са чувствителни към изкуственото( слънце и могат да оставя върху кожата пигментни neтна.
След солариум в продължение на 10 часа не бива д използвате спиртни лосион и кремове с дълбоко проникване.
След сеанса кожата с нуждае само от леко овлажняване.
(http://www.bghelp.net/forums/showthread.php?t=5174)
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: май 17, 2008, 16:39:57 »

picasso ,поздравления Bravo много изчерпателна информация си ни предоставила! good
Активен
mariqna
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: юни 19, 2008, 11:28:43 »

Ми аз вчера бях на солариум за първи път през живота си и тъй като малко ме беше страх се консултирах с лекар. Препоръчаха ми козметичен солариум и мога да ходя всеки ден и няма да имам проблеми. Аз тен си имам де ама имам пъпки ни затова ходя на козметичен солариум  Girl_hide
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: юни 19, 2008, 19:04:54 »

Каква е разликата на този козметичен солариум с другите? И другите как се наричат?
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: юни 19, 2008, 21:13:49 »

и на мен ми стана интересно какво му е различното та всеки ден да ходиш?????


аз попринцип нямах проблеми с кожата при придобиване на тен, но от около 2 години насам се появиха проблемчета

а мин. год. как се обринах от солариума ... и то ми беше поредното - някъде към 10-то, печене

е, сега ще си закупя мазила за солариум и ще си направя тен, че морето май няма да го видя до сватбата
Активен
mariqna
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: юни 19, 2008, 22:14:07 »

Ми какво е различното незнам, трябва да си питам лекаря, на мен ми го препоръчаха за пъпки и много ми помага. Попринцип се води медицински и помагал при раздразнения на кожата  smile
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: юни 19, 2008, 22:17:16 »

ами аз до колкото знам въпросът с различните видове солариуми се свежда до лампите, по-силните - турбото, солариуми са с много силни лампи

медицинските са с по-слаби .... нали са за лечебни цели

но за 1 път чувам, че всеки ден може без проблем ....

пък знам ли

ти все пак внимавай, да не се събудиш цялата червена, на пъпки, хем боли, хем сърби - като моя милост
Активен
mariqna
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: юни 19, 2008, 22:27:58 »

То зависи от кожата, аз цял ден да стоя на слънце не изгарям грам, досега не съм ставала червена и не ме боляло. Аз тен си имам, ама кожата ми е доста кофти - цялата съм в пъпки и е на петна. Не вярвам да има проблем и дано да няма до сватбата, че аз само за тва ходя иначе нямам нито време, нито мога да стоя на едно място със затвпрени очи. Само с това, че трябва да изглеждам добре на сватбата се задържам, а после не  yahoo , направо ужасно ми е  blush
Активен
CurlyD
Регистриран

Публикации: 2


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: юли 02, 2008, 16:19:17 »

Ходя редовно на солариум ..... зима и понякога лете, когато наистина не ми остава време дори на 10 дена да отида 1 път на плаж...
Доволна съм в Бургас посещавам един от най-добрите солариуми да не кажа най-добрия. Мисля, че за сватбата трябва да имаш тен...по-секси е e smile
 Wink

Модератор: Пишете само на кирилица!!!
« Последна редакция: юли 17, 2008, 08:40:06 от maria_lakova » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: юли 02, 2008, 18:01:34 »

curly,

съгласна съм с теб, тенът е много секси

въпросът се свежда до ходене на солариум всеки ден, това ни учуди.

Пък и като се ползва козметика за солариум - едва ли ще има проблем с честото ходене, но всеки ден ....
Активен
natally2
Любопитен
*
Публикации: 22


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: юли 29, 2009, 08:39:31 »

Определено е по- добре да си с тен
Активен
NansyCraft
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 37



« Отговор #267 -: август 19, 2009, 12:02:27 »

Здравейте, някой пробвал ли е ажтобронзантите...са сега сам цхужала добри неща за Лореал, загледала сам се в един на Виши и много се чудия дали да го ползвам за да подсиля тена от солариума...
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: август 23, 2009, 14:10:29 »

По въпроса за солариумите много е важно да се използват продукти,които са изрично за солариум-преди и след него.Те самите съдържат съставки,които правят тена по-траен. girl_wink girl_wink girl_wink

За автобронзантите е много важно да не е много силен при пързото нанасяне,за да не станеш на оранжеви райета като тигър,да не говорим,че е кофти идея да се намажеш 2 дни преди сватбата.За да се нанесе разномерно най-добре се започва така
1) хубаво ексфолиране на кожата в банята преди това
2) намазване с хидратиращ лосион ако кожата е суха,най-вече на лактите и коленетв,където е загрубяла
3) нанасяне и старателно втриване на малки колечества в кожата,докато се разнесе равномерно

Най-доброто след солариума и разбира се ако нямате време за него е бронзирането в салоните за красота-прави се със спрей със специален пистолет. girl_wink girl_wink girl_wink

При всички положения малко тен никога не е излишен-тялото изглежда по-слабо,кожата по-здрава и като цяло дава самочувствие. Girl_hide САМО НЕ ПРЕКАЛЯВАЙТЕ,ЗАЩОТО Е СМЕШНО!!!
Активен
Bride♥
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25


Just Another Bride


« Отговор #269 -: юли 24, 2012, 14:10:08 »

Това лято залагам само на тен от слънцето - ще ходим на море за 10 дена. smile По принцип имам тъмна кожа, затова и по - лесно хващам тен, не изгарям, но се притеснявам, че ставам наистина доста черна и контраста със сватбената ми рокля, която е бяла, ще е голям.  Hmmm А иначе от солариум не ми харесва особено цвета, който се получава - няма нищо общо с този от морето и е доста изкуствен. За мен не е опция.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines