Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 16:12:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Библиотека: полезно да се знае за бебето/детето  (Прочетена 84994 пъти)
 
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: септември 10, 2008, 17:51:35 »

Аз опитвам да приуча Ели да пие от чаша (тези преходници м/у биба и чаша), но не става. Нашата е на Avent и е доста твърда, а Ели се опитва да смуче като от биберон и на второто дърпане се отказва. nea За сламката - пробвам я всеки път на кафето, но не се сеща милата да смукне и само я лапа и държи в уста. smile
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: септември 10, 2008, 17:58:18 »

Наистина е най-малкото смешно да видиш "голямо" дете в количка, а още повече с биберон в уста. Не мога да рабера и мамите, чиито деца ходят вече (и то доста добре), а ги натискат да стоят в количката, докато си пият кафето. Детето иска да стане и да обикаля, а майката го бута обратно в количката, за да не паднело или да не избягало надалеч. crazy Ами като не го пускаш това дете да ходи, как да се научи да стои наблизо? diablo
Активен
ivana
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 284



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: септември 10, 2008, 19:33:10 »

С каката я ползвах до 2г.после я бутах празна и само ми се пречкаше!И сега смятам да е така!Идвете деца си мискат своето легло за сън и неискатв количката!
Активен
ivana
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 284



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: септември 10, 2008, 19:39:15 »

Тина е още малка за да я отучвам от шишетата,но Бубката се отказа от тях на 1 и..няколко месеца,а от залагалка на 2 и половина.Тинка засега не я иска много залагалката.По цял ден е без нея и я взима за около 30мин. преди да заспи!През останалото време я ползва за игра-мятка я,върти я,гледа я,говори й...
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: септември 24, 2008, 11:37:17 »

Въпросът за нормите

Често, когато стане дума за бебета, майките започват да говорят за ръста и теглото на своите отрочета. Хвалят се и обясняват: “Как може твоето дете да тежи само толкова? Моето тежеше толкова само на един месец!” Такива думи, дори когато са изречени напълно доброжелателно, могат да разстроят всяка майка.

Както всички знаем, бебета има всякакви. Всяко бебе е различно и често дори братята и сестрите се различават много помежду си. Ако детето ви е здраво, жизнено, пълни редовно памперсите и наддава добре, значи всичко е наред. Не трябва прекалено да се притеснявате за него и непрекъснато да го сравнявате с други деца. Не обръщайте внимание на приказките на другите майки – много от тях преувеличават, някои вече забравят подробностите, а трети говорят така, просто защото знаят, че детето ви е изключително кърмено и се надяват по този начин да ви накарат да го захраните.

За успокоение можете да погледнете следните норми:



Има бебета, които се раждат с тегло 4000 г, докато някои, родени с тегло под 3000 г, може да достигнат това тегло на 1-2 месеца. Така, както по-едрото бебе може да тежи 6200 г на три месеца, по-дребното може да достигне това тегло едва на шест месеца. И двете бебета влизат в нормата за своята възраст и ако са здрави и се развиват добре, значи всичко е наред.

Както се вижда, теглото на бебета на една и съща възраст може да варира в доста широки граници. И това е естестено. Никой не очаква детето на родители, високи 180-185 см, да бъде толкова високо, колкото детето на родители с ръст 165-170 см. По същата логика, бебетата на такива родители не трябва да бъдат сравнявани относно тегло и ръст.

« Последна редакция: септември 24, 2008, 11:47:05 от Bulechka™ » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: септември 24, 2008, 11:41:57 »

Аз смятам, че не би трябвало да се следят нормите на децата, да се сравняват и всички деца да се слагат под един знаменател както е в повечето учебници и книги за отглеждането на бебетата и децата. Преди всичко е въпрос на ген как ще се развива едно дете, а хората не са еднакви и няма как децата им да имат еднакви мерки на съответната възраст. Както има високи, така има и ниски хора, както има такива с плътни тежки кости така има и такива с леки, едни са пълни, други слаби.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: септември 24, 2008, 11:44:52 »

Zahira, абсолютно съм съгласна с казаното от теб, но все пак е добре да има някакви ориентири!
Всичко е примерно!!!
Ето например моят Косьо е 9,600гр. и ръст 81 см, за над годинка, на една позната детето е 76 см. и е 11 кг., а е колкото Косьо на възраст pardon
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: септември 24, 2008, 11:59:53 »

Според мен важно е колко се е родило,защото познавам бебе което е близо 5 килограма и сега на 6 месеца е около 11,и доста високо и сравнително слабо телосложение независимо от килограмите,а бебчета на 8-9 месеца са по-ниски от него<ако мога така да кажа> и са 7-8 килограна,но са се родили 2 кг. Така ,че тези таблици са само някакъв ориентир,но не е задължително бебчо да е влиза в някакви ограничения. Имам позната с малко момиче,което е на годинка и нещо и е много слабичко,тя много му се притесняваше-но самото дете е адски подвижно,дори като лежи не се спира на едно място-което означава,че детенцето си е добре и килограмите не са от значение good. Така,че не се тормозете толкова с таблици diablo  А и съм забелязала ,че децата на кърма са по жилави,подвижни и по-слабички good
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: септември 26, 2008, 21:11:23 »

А Криска докато не искаше залъгалка първите седмици, после така свикна с нея, че ако и падне от устата преди да е заспала и е такава трагедия  Плачещо момиче. Гледам да не и я давам през другото време освен когато ще спи, защото ми се струва че вече ми се заформи голям проблем с отказването по нататък sad
А иначе бибероните на шишетата вече ги махнах. yahoo Водичката си я пие от една нразливаща се чашка с мек накрайник, а млякото е с шишетата на авент и меките накрайници съответно.
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: октомври 06, 2008, 20:03:32 »

Ние също не искаме залъгалката, но като ядем пръстите преди сън се налага малко насила ама като заспи я махам, не сме свикнали с нея дори не я харесваме bad Аз ползвам бибите на Авент и си ги смучем добре, но взехме една много интересна прилича на летяща чиния и има пъпчици blum обаче е доста голяма самата  биба и изпълва устата, затова не я харесва и я плюе pardon Така че трябва да се съобрази с бебо каква да е бибата.
Сега почнахме сокче и го даваме с лъжичка, защото пием по 1-2 лъжици все още pardon ,  но са ми много интересни шишетата със сламка give_rose
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #175 -: октомври 09, 2008, 23:38:43 »

Беба почти не заспива без биба!  shok pardon
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: октомври 10, 2008, 10:02:26 »

Беба почти не заспива без биба!  shok pardon

И ние сме така,не исках от толкова рано да я уча на биба,но просто ме принуди това дете с постоянния си рев pardon
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: октомври 10, 2008, 10:52:38 »

Аз купих вече шишета, биберони и залъгалка. Не знаех от кои да избера и взех каучукови, защото бяха малко по-скъпи и предположих, че са и по-добри  pardon
Вие какви предпочитате - каучукови или силиконови?
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: октомври 10, 2008, 14:50:22 »

В началото бяхме с каучукови, защото са по-меки и след това (към 3 месец) преминахме вече на силиконови. good
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: октомври 10, 2008, 15:13:40 »

Значи случайно съм уцелила какви да взема  danceg
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines