Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 22:13:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбен албум/ книга  (Прочетена 126663 пъти)
 
sisonik
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: юли 31, 2009, 14:49:47 »

Нашият фотоалбум го поръчахме от фото Браво. Изпратихме снимките по интернет и те ни изпратиха демо версия за одобрение. Всичко те правят, а ако нещо не ти допадне ти го преправят докато ти се хареса. Аз само за корицата ги връщах 3 пъти  blum Обаче резултата накрая беше  yahoo И най-хубавото беше, че за 4 дни си получихме албума и сега само си го гледаме  tease
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: юли 31, 2009, 15:18:56 »

честито  Bravo
може ли да го щракнеш да видя как изглеждат техните албуми?  give_rose
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #197 -: юли 31, 2009, 15:50:30 »

честито  Bravo
може ли да го щракнеш да видя как изглеждат техните албуми?  give_rose
И аз бих се радвала. А и ако е удобно да кажеш цената  give_rose
Активен
sisonik
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: юли 31, 2009, 16:14:45 »

Качвам част от книгата в галерията ми. Цената за нашата книга е 81 лв и е 38 страници. Ние сме от София, а фото Браво са от Плевен. Изпращат албумите във всяко едно Хенди. За доставка не се плаща. Имат сайт, може да разгледате  Wink
Активен
gorska_feia
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #199 -: юли 31, 2009, 19:05:07 »

За мен най на сметка и с добро качество за цената си са албумите на блърб. Поръчвала съм многократно от тях със снимки, когато сме пътували и съм оставала много доволна. Лесни са за аранжимент и всеки може да си ги направи както иска, без да се съобразява от нечий чужд вкус за аранжировка на снимките. Може да се пише и текс към снимките, което за мен е много полезно, остава скъп спомен, хубав подарък е също.
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: август 01, 2009, 10:05:23 »

 Да наистина на BLURB цените са много по - добри, а и качеството е перфектно Wink Нашата книга е 80стр и цената й е 80лв, получихме си я за 6-7 дни. Снимала съм нашите книги да ви ги покажа, но не е при мен сега апарата, днес ще кача няколко снимки
Активен
elisa_9
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #201 -: август 02, 2009, 11:02:44 »

Здавейте! Не съм писала отдавна, но това е, защото имаме повече време до сватбата и се движим много бавно и спокойно с подготовката. От известно време сме на вълна Сватбена фотокнига. И точно тя ме накара да се замисля за смисъла на сватбения ден въобще. Сигурно сте съгласни с мен, че сватбеният ден е може би най-неповторимият ден в живота на човек, и всичко, което е свързано с него, трябва да бъде красиво и неповторимо. Но за съжаление от тези фотокниги от най-разпостранете сайтове не можах да усетя неповторимия дъх и красотата на отминалия сватбен ден. Повечето приличат на обикновен албум. Сватбеният ден минава като един, и ако, след като мине, в един ден, дори след години, когато разглеждаш книгата нещо не спре дъха ти и не донесе неповторимата свежест на отдавна отминалите мигове, какъв е смисълът от  тази сватбена книга? Защото сватбената книга не е просто книга със снимки, така мисля аз, а тя е настроението на нашия сватбен ден,тя е ритъмът на сърцето ни и мелодията на спомените ни. Знам че звучи много поетично но е така! За съжаление в албумите които видях като че ли липсва духът и настроението. А ето какви модели могат да бъдат направени- мисля че в тях има много идея, фантазия, красота. Прилагам снимки в моята галерия. И понеже ние самите се занимаваме с дизайн, по такъв начин мислим самите ние да направим нашия албум, пък и може да помогнем на много младоженци, които си мечтаят за такъв албум, понеже и аз самата разбрах, че за съжаление в България не се предлагат такива художествени модели. Ще е хубаво ако всчки се обединим около идеята каква трябва да представлява сватбената книга, за да може тя да бъде неповторимата книга на нашия сватбен ден, художествено оформена, а не просто албум със снимки от нашия сватбен ден!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #202 -: август 02, 2009, 12:34:15 »

 Напълно подкрепям твоето виждане и идея, но не е осъществима в България. Много се писа по тази тема, много се три от модераторите и в крайна сметка  - нищо. Не може да убедиш днес младоженците в нещо, което или не искат да разберат или нямат желание по чисто иконочически и интелектуални причини. Разгледах нещата в галерията ти, запазвам си мнението за по нататък.
« Последна редакция: август 02, 2009, 12:58:51 от Pachoran » Активен
danisav
Любопитен
*
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: август 02, 2009, 13:12:25 »

разгледах ви галерията - явното е че ползвате готов софтуер за направата на кулажи- тоест нищо различно от това което предлагат мейкарите на албуми в България. познавам няколко двойики които сами си аранжират страниците - всяка уникална - без готов софтуерен продукт , и при все че не са (или не се наричат) дизайнери албумите са им Прелестни ...и отворени по всяко време носят точно това за което говорите ... ползват хората фотошоп , а аз Xara - мноооого лесна програмка
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: август 02, 2009, 13:43:44 »

Да, и аз не видях нещо по-различно от стандартното рамкиране и подреждане плюс тук-там по някой кичозен ефект, които масово се използват от сватбените фотографи.
Не искам да ви обидя, но не видях нищо по-различно от стандартното. Невидях нито поезия, нито нещо, спиращо дъха, нито фантазия, нито творчество  crazy
Ако вие виждате тези неща по този начин - ок, но тогава не критикувайте избора на момичетата за сватбени книги, те пък виждат нещата по своя си начин.
Успешна подготовка за сватбата ви желая!
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: август 02, 2009, 14:10:19 »

Съгласна съм с Кикси и danisav: всеки вкус е различен. Аз лично предпочитам по-семпло и стилно изготвените албуми.
Въпросът не е в толкова с какъв материал се прави, а какъв е естестическия вкус на този, който го изготвя.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #206 -: август 02, 2009, 15:25:29 »

 Съгласен съм, че няма нищо "по различно" на пръв поглед от показаното в галерията на elisa_9, но съм за идеята нещата да имат по-истински вид по отношение на сватбената книга. А за да бъдат такива работата по нея трябва да се свърши от специалист. Колко би ни струвал такъв човек ? Във връзка с това ще направя следната калкулация. Няма да се спирам на цената на софтуера, компютърна конфигурация, периферни устройства, база библиотека. Практиката показва, че две страници се оформят минимум за около 4 часа в най-добрия случай. Книга с 40 страници следва да се подготви за 10 дни. Минималната ставка за аналитичен специалист в този бранш за час е приблизително 2 лева според НОИ. Така бихме изчислили, че цената на този човек ще бъде минимум 160 лева. Следват ставката за техника, материали, печат.
 В крайна сметка има различни вкусове и възможности - някои изготвят книгите си сами чрез множество стандартни програми и са доволни, а други ползват услугите на специалисти. По-рядко са последните.
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: август 02, 2009, 16:49:18 »

За мен лично такъв тип албуми са неиздържани естетически и не може да се твърди, че са художествени... напълно подкрепям мнението на Кикси. И не виждам нищо странно в това албумът да бъде красив, семпъл и единствено и само със снимки. Целта на фотографа е да улови момента и снимките сами да "разказват" за деня, а не да се напляскат разни там цветенца и "ефекти", които според вас създават духа на сватбата.
Ето и нашите фотокниги, както бях обещала да ви покажа - http://forum.svatbata.bg/index.php/v/ralichka___/knigi/?action=gallery
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: август 02, 2009, 18:51:15 »

Ето на това аз му казвам пресъздаване на атмосферата - снимките да са толкова добре направени и стилно подредени, че самите те като съдържание да те карат да усетиш красотата на мига!  Bravo
А не някакви готови софтуерни решения, стандартни рамкирания и претрупани и ненужни (според мен) ефекти.
Рали, браво! Страхотно си се справила, наистина успях да се потопя в атмосферата на вашите прекрасни мигове и това само от сниманата фотокнига, представям си, ако я разгледам наживо!  good
« Последна редакция: август 02, 2009, 19:20:16 от Kiksi » Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: август 02, 2009, 19:04:53 »

Мерси, Кикси! Много си мила и много се радвам, че си усетила точно това, за което говоря  girl_wink  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines