Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:11:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко трябва да са гостите на една сватба?  (Гласуването приключено: август 14, 2006, 19:32:20 )
5-50 - 2 (10%)
51-100 - 14 (70%)
101-150 - 4 (20%)
Циганска сватба - 0 (0%)
Без гости. (за тайни сватби) - 0 (0%)
Общ брой гласове: 20

Страници: 1 ... 25 26 [27]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - голяма или малка?  (Прочетена 198058 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #390 -: март 21, 2016, 22:55:16 »

Нашият диджей предложи след минаването за подаръците, да направим жартиера, тортата и букета едно след друго. Така пак има 2 прекъсвания smile Ами кофти е, но си е традиция, трябва да се уважат гостите smile

Предполагам че вашият Дж има някаква конкретна причина за това, иначе тортата по време на основното е малко прекалено. Не е нужно да се "претупват" до толкова ритуалите. Все пак тортата е десерт! Освен това тя е от основните ритуали на сватбеното тържество и не е обходимо да изнасилвате ритуалите по този начин - всичко на куп. Разчупване на погачата, наздравица, подаръци, снимки, букет, жартиер, рязане на торта..., и всичко това по време на основното ястие!!!??? Няма смисъл и не е това целта. Помислете, и ако няма конкретна причина не бързайте с тортата.  Да няма реплики от сорта на - Айде ее дадохме парите и бързат да ни гонят... funnytooth
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: март 22, 2016, 09:41:54 »

Малко ще ни е трудно хем да обикаляме, хем да чупим погачата , да хвърляме жартиер да режем торта и всичко което изброихте. Аз имах предвид, че след обикалянето , ще има още една пауза след да кажем час, в която ще режем торта, ще хвърляме жартиера и букета. Тоест представете си го : докато сервират основното ние обикаляме, като приключим ще имаме време да хапнем и ние. По този начин гостите няма да са се осмърдяли на ядене все още / това също е доста важно/ . Следващата пауза е за тези три ритуала и купона може да продължи smile
Активен
nejla
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #392 -: март 22, 2016, 13:49:44 »

Не го мислете  ! Този интервал за поздравленията си е моментът , в който всеки гост трябва да ви уважи и поздрави за сватбата. Всички се вълнуват , не си мислете , че трябва да им раздадете кръстословици за да не скучаят ....
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #393 -: март 22, 2016, 14:19:14 »

Не мисля, че ще скучаят...не го мислете изобши наистина, особено ако ви е стабилен ДЖ smile Нашият по време на тези поздрави ръсеше разни смешки и по никакъв начин не се е нарушила атмосферата, даже напротив Wink

Съветвам ви тортата да е най-най- последна, отделно от букета и жартиера (дайте им малко време да им минат емоциите), особено ако ще правите и захранване на неженените двойки (не знам дали сте мислили за това) smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #394 -: март 22, 2016, 21:58:09 »

Аз имах предвид, че след обикалянето , ще има още една пауза след да кажем час, в която ще режем торта, ще хвърляме жартиера и букета. Тоест представете си го : докато сервират основното ние обикаляме, като приключим ще имаме време да хапнем и ние. По този начин гостите няма да са се осмърдяли на ядене все още / това също е доста важно/ . Следващата пауза е за тези три ритуала и купона може да продължи smile
 Извинявам се не съм разбрал правилно. Изключително високо ценя мнението на колегите и без ни най-малко да се опитвам да го променям мисля, че не е добра идея да обединявате трите в едно. Букета и жартиера е допустимо да се обединят, те са сходни по идея, но тортата е по-добре да е отделно. Иначе става малко претупване на ритуалите.
Предлагам ви следния вариант.
  В момента, в който започне сервирането на основното ястие, направете ритуала с "разчупването на погачата над главите", след което вие започвате празничната наздравица, за да поздравите гостите а тъщата и свекървата през това време раздават на гостите разчупената погача (погачи), може също и тази с която са ви посрещнали в ресторанта. Тук музиката звучи по тихо, за да може да се поздравите с гостите. До като гостите вечерят и са си по местата вие успявате да ги поздравите всички, а те от своя страна избират този момент за да ви дарят онова, което са подготвили. След това една малка фото-сесия за онези, които не са успели да се снимат с вас по време на обиколката, но много за кратко. Следват едно, две парчета или директно дж-я кани на дансинга всички млади, неомъжени дами, (може и по-възрастни и разочаровани) защото булката ще хвърля своя сватбен букет. След този ритуал без излишни паузи кани и ергените да се подготвят за мъжка борба на дансинга за жартиера на булката. Купона продължава с песни и танци, до като решите, че е време за тортата, но не по-късно от 6-ия час, защото някой от гостите (възрастни, майки с деца и т.н.) може да реши да си тръгне и ще пропусне тази част. След това може да продължите до като дж-я припадне. yahoo На мен примерно някъде около 12-тия 13-тия час ми омекват краката. pardon pardon pardon
УСПЕХ give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: март 22, 2016, 22:11:41 от AIVEN » Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: март 23, 2016, 09:20:56 »

Ами нашата сватба ще е дневна, така че, проблем с тръгването на гостите не виждам.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #396 -: март 23, 2016, 12:31:48 »

Чудесно!  good
Ако сте повече от 100 човека има вероятност дневната сватба да премине в нощна. Когато сватбата е голяма и купона е по-дълаг, въпреки че не липсват изключения. Понякога 50 човека правят 9-10 часов купон, но това както вече казах са изключения.
 smile
Активен
nkasnakova_1
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #397 -: март 29, 2016, 09:51:20 »

Аз също исках сватба около 100 човека , но уви. Почнахме да пишем .... моята рода е доста голяма, аз исках да се измъкна с това , че някой не съм го виждала, ама уви всички съм ги виждала, не мога да кажа че сме близки, но си се виждаме, общуваме, и така моя списък си стана 130 +. Мъжът ми пък уж бяха 30, а скочина на 67 ... И така ударихме 200. Много се надявам поне 20% да се откажат. Не езаради парите, а заради тегавото обикаляне на самата сватба, как се обикалят 200 човека все пак smile  crazy Ама нашето си е луда работа smile
хХаах същите сме и ние...  и като ама на нас това ние първоначалната цифра, надявам се да не се увеличат , че като гледам в повечето случаи тенденцията е да вървят нагоре...  angry  crazy
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: март 31, 2016, 08:20:49 »

Спкойно, поне 20% се отказват от поканата, така че smile
Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: април 01, 2016, 13:56:53 »

Спкойно, поне 20% се отказват от поканата, така че smile

При нас отказващите се едва ли ще са повече от 5% smile
Твърдо на всички им се ходи на сватба ахаха
Активен
Mellie
Сватбар
***
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: август 30, 2016, 22:19:53 »

Много ми е интересно да чета всички идеи и коментари! Ходя на още няколко форума и разликите в обичаите и разбиранията са невероятни. В Щатите например 100тина гости се смята за доста малка сватба... Там ги правят с по 200 и нагоре... лудница! Туа в Германия обикновено пакетните оферти за ресторанта почват от база 50 човека и нагоре. А на мен 50 човека не ми се вижда много "тесен" кръг. Проблемът е, че колкото повече хора каниш толкова повече трябва да поканиш - тоя да не се сърди ония да не се обиди и то не му се вижда края. За мен между 50 и 80 човека е най-приемливо от гледна точка на стрес с организацията  и логистиката. Но като броя - или трябва да поканим 40 или 100
Активен
kalina1988
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #401 -: април 05, 2019, 10:33:13 »

Колкото повече гости, толкова по-добре. Стига да са приятни на младоженците, а не да са поканени само за да не се разсърди някой. smile
Активен
pepinka
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #402 -: април 17, 2019, 08:56:30 »

Нашите гости ги броих до 85 човека, възможно е да добавим и още няколко от чужбина, ако им е възможно да дойдат. Няма да надхвърлим 95 човека, мисля че това са хората, които искам да дойдат и да споделят нашия празник.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines