Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:16:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко трябва да са гостите на една сватба?  (Гласуването приключено: август 14, 2006, 19:32:20 )
5-50 - 2 (10%)
51-100 - 14 (70%)
101-150 - 4 (20%)
Циганска сватба - 0 (0%)
Без гости. (за тайни сватби) - 0 (0%)
Общ брой гласове: 20

Страници: 1 ... 24 25 [26] 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - голяма или малка?  (Прочетена 198083 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #375 -: януари 30, 2016, 12:45:35 »

Нашата сватба ще е с около 100-130 гости. Първоначалният ми замисъл беше да бъде по-малка, но изглаждайки списъка - просто така се получи. Ресторантът обаче е с капацитет 230 места, боя се да не ни е прекалено широко. Но другите варианти също не бяха приложими - с капацитет максимум 100.
Викам си - да вземем да поканим още хора  pardon

Не знам кой е вашият ресторант, но като знам как управителите завишават капацитета на ресторантите, в които работят, нищо чудно да се окаже, че ако поканите още гости ще трябва да ги настаните на дансинга. Искам да кажа, въобще да не са притесняваш за това, че ресторанта ще изглежда празен. В повечето случай- като ти кажат, че събира 200 човека, имат в предвид прави, един до друг. funnytooth
« Последна редакция: януари 30, 2016, 12:48:09 от AIVEN » Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: януари 30, 2016, 14:52:03 »

AIVEN,  good 

 Offtopic Ресторантът е в Боровец. Ние ходихме да го огледаме хубавичко, след последния ми пост, така че виждам, че няма да ни е чак толкова широко. Най-малкото, той е с нисък таван и нямаш толкова "простор".
Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: март 08, 2016, 14:11:24 »

Нашата сватба се предвижда да е с около 120 човека. Аз не съм против големите и пищни, както и малките и скромни сватби. Нямам претенции нито едното ми е грозно, нито другото ми е невзрачно. Така или иначе всички ще се забавляваме smile
Активен
nejla
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #378 -: март 09, 2016, 13:43:03 »

Голяма или малка ... важно е да е според възможностите ви  и най- вече да бъдат весели хора , положителни , които не са в настроение "ще хапнем, ще пийнем ,ще метнем едно хоро и ще си ходим",  а истински такива , които се радват истински на вашия съюз и са  ви ценни . Според мен е излишно да каним роднини и хора , които едва познаваме и то само защото "така е редно", от куртоазия едва ли не . smile
Активен
Alisa85
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #379 -: март 15, 2016, 11:27:47 »

Здравейте! Аз съм нова във форума, записвам се, тъй като май месец ни предстои сватба. Ще бъде малка, в много тесен семеен кръг, по-натам, живот и здраве, ще направим и по-голяма.
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: март 16, 2016, 15:06:07 »

Аз също исках сватба около 100 човека , но уви. Почнахме да пишем .... моята рода е доста голяма, аз исках да се измъкна с това , че някой не съм го виждала, ама уви всички съм ги виждала, не мога да кажа че сме близки, но си се виждаме, общуваме, и така моя списък си стана 130 +. Мъжът ми пък уж бяха 30, а скочина на 67 ... И така ударихме 200. Много се надявам поне 20% да се откажат. Не езаради парите, а заради тегавото обикаляне на самата сватба, как се обикалят 200 човека все пак smile  crazy Ама нашето си е луда работа smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: март 16, 2016, 19:38:15 »

Ами да ти кажа като човек със сватба с 300+ човека напълно те разбирам. Но пък ние си обходихме наши приятели +колеги /около 120 човека, а нашите си обходиха роднините, свекитата техните и така. При вас няма ли вариант да натоварите друг с поканите? А по поща не е ли вариант? Ние имахме такива от друг град, на които поканите ги изпратих по куриер до едната шаферка и тя ги раздаде и на останалите. Де да знам при нас имаше много хора, които проявиха инициатива да помагат. Предполагам че при избора на ресторант няма да се надяваш на тия 20%, които мислиш, че ще откажат. Според мен трябва да е минимум 250 места. Желая ти търпение и успех!  give_rose
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: март 17, 2016, 09:53:33 »

Аз съм едно от малкото изключения, които бягат от София / не съвсем тук работя/ при мъжа ми, който е от Перник. Та там хотел Струма , където е ресторанта побира около 250 човека. А иначе за поканите да ще включим нашите, неговите родители, но мисълта ми е за обикалянето в самия ресторант. Нали знаете - за подаръци , пари. Тогава ще ангажираме две момчета и минимум три момичета шаферки, за подаръци, букети, кутията за парите. А и на всеки дори минимално внимание да обърнеш си е поне час.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: март 17, 2016, 20:56:00 »

Ами освен Дж-ея да разчупи програмата и да ходите поетапно - 50 гости-няколко танца-50- танци - 50 и така. Кажете му за притесненията си и предполагам ще измислите варианти. На някои сватби младоженците вфигат обща наздравица, казват по някоя дума и гостите като си тръгват минават покрай тях да си кажат чао и 2-3 приказки. А на някои сватби съм виждала, че гостите минават покрай младоженците като влизат в ресторанта. На една сватба младоженците ни посрещнаха на вратата и след като всички гости ги поздравиха и се настаниха и те влязоха тържествено и започнаха с ритуалите. Ще се наредят нещата, не му мисли чак толкова. Пък и колкото повече, толкова по-забавно ще е!  danceg Yes
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: март 18, 2016, 10:59:54 »

Да, ние говорихме с диджея, имаме вариант. Абе да наистина важно е настроението smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: март 18, 2016, 11:04:48 »

Моето мнение е, че прекъсването, принципно, на танците заради поздравленията, направо пречупва веселбата, ако това се прави на интервали, съвсем.

Диджеите са опитни и ще ви посъветват.

Според мен е по-добре да помислите за приемане на поздравления преди купона, например welcome drink, където гостите ще си имат занимание и няма да им е скучно и няма да се прекъсва веселбата.

Нашата сватба беше 50 човека, бързо ги обиколихме и въпреки това доста се усети от гл. точка на купона.
Активен
nejla
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #386 -: март 20, 2016, 23:47:45 »

С много хора ще падне голям купон и ще имате мнооого подаръци !  danceg
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #387 -: март 21, 2016, 14:17:46 »

  Скъпи дами, бъдещи булки. Хубаво е че мислите по този въпрос, но не бива да се притеснявате. Независимо дали една сватба е малка или голяма прекъсване винаги е имало и ще има. Дори и да направите уелкъмдрик това няма да попречи на гладните да опразнят дансинга в момента, в който се сервира основното ястие. Моето мнение е, че след като така или иначе ще има прекъсване за разчупване на погачата, вечеря, наздравица с младоженците, подаръци, снимки и т.н. по-добре е прекъсването да е само едно и да се случи всичко наведнъж. Уелкъмдринка с нищо не помага. Само удължава: престоя ви в ресторанта, видеофилма, работното време на Видеооператора, фотографа, ДЖ-я и персонала в ресторанта, което съответно води до повече разходи за вас. Това е според мен причината, поради която уелкъмдринка не успя да се наложи като масова практика, за разлика от съботните сватби. За препоръчване е прекъсването да се съчетае и с хвърлянето на букета и жартиера, като това се случи непосредствено след обиколката на младоженците през всички маси. Така ще остане само още едно прекъсване - за рязането на тортата и евентуално някоя друга закачлива игра.
 good good good
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: март 21, 2016, 14:37:45 »

Нашият диджей предложи след минаването за подаръците, да направим жартиера, тортата и букета едно след друго. Така пак има 2 прекъсвания smile Ами кофти е, но си е традиция, трябва да се уважат гостите smile
Активен
lorianna
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #389 -: март 21, 2016, 14:54:55 »

Нашата сватба,  за сега по предварителни и все още неокончателни списъци, ще бъде около 100 човека . Тоест нито ще е малка ,  нито много голяма . По-скоро средна  pardon
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines