Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 04:04:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко трябва да са гостите на една сватба?  (Гласуването приключено: август 14, 2006, 19:32:20 )
5-50 - 2 (10%)
51-100 - 14 (70%)
101-150 - 4 (20%)
Циганска сватба - 0 (0%)
Без гости. (за тайни сватби) - 0 (0%)
Общ брой гласове: 20

Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - голяма или малка?  (Прочетена 198207 пъти)
 
Elanli
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #360 -: април 08, 2015, 22:54:43 »

Строга бройка капацитет на ресторанта ли е? А ако не откажат достатъчно? Как ще ги съберете? blush

Не съм се изразила много правилно.  smile Бройката е определиха родителите ни, тъй като се съобразяват с финансите си. Но така или иначе гостите станаха повече и ще трябва да го приемат  =]и
« Последна редакция: април 08, 2015, 22:58:09 от Elanli » Активен
Alissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #361 -: април 15, 2015, 10:21:24 »

Нашата сватба ще е малка-до 50 макс.
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #362 -: април 19, 2015, 10:11:17 »

Списъкът ни включва към 80 човека...Не знам към коя категория да причисля сватбата,по-скоро малка Wink
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #363 -: август 16, 2015, 22:05:00 »

И аз си мислех едно време 50 човека ще е сватбата. Когато реално дойде време за сватба и нахвърляхме повече хора. Сега решихме, но и ресторанта с такава бройка се справя - 100 човека. Съобразяваме се като цяло колко и кои да поканим, защото ми се вижда рисков принципа  "ще поканя 150, пък с надеждата да останат 120". Деца освен 4 роднинчета няма да каним. Казахме си го. То и освен колежките ми други семейни няма. Тук изчетох достатъчно мнения от "сватбата не е за деца" до "обидно е, ако не е цялото семейство поканено". Но в крайна сметка още 10 стола си иска мястото. Отделно да има кът със занимания, майките им да следят кое къде е.....
Активен
slavy
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #364 -: август 17, 2015, 23:15:04 »

Ние сме за малка сватба, около 30 души най-близки приятели, важно е усещането което ти носи събитието и това да го споделиш с любими хора
Активен
ManuelaAB
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: август 18, 2015, 00:49:13 »

Да се включа и аз по темата с децата.. По принцип нямаме нищо против да присъстват деца, поканили сме доста семейства с малки деца, като все си мислех, че малко майки биха довели 2-3-4 годишните си дечица на сватба.. то какво реално ще разберат те от празника, само ще дундуркат или тичат по лапетата.. Оказа се обаче, че всички са решили да си ги водят (г/д 10тина мъника) и започвам да се притеснявам доста сериозно къде ще слагат колички, столчета и пр. :Х  и без туй ние сме в категория Голяма сватба и настаняването по масите ми е доста трудно, а пък ситуацията с много деца хич не ме улеснява biggrin ама пък в крайна сметка теглото майките ще го теглят, тъй че всяка да си преценява  pullpigtails
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: август 18, 2015, 09:20:42 »

Момичета, има си доста голяма тема за най-малките гости на сватбата.
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,11470.0.html

Иначе, всеки си преценява ще се забавлява ли с детето си,или няма. Но е замислете как ще се почувствате, ако след време ви поканят на сватба и ви накарат да си оставите децата вкъщи. Все пак те са част от вашето семейство.
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #367 -: август 18, 2015, 17:04:41 »

Който е пожелал да не се канят деца на сватбата му, не би се обидил в по-късните години да не вземе своето. Била съм на сцени с "Ууааааа" ревящо бебе, тичащо дете покрай младоженците докато ги бракосъчетаваха. И с  момиче "скрито" от момченцата под булчинската рокля. А ти какво да кажеш на чуждо дете crazy
А и зависи децата на колко близки хора ще са ти. Ние например на роднините сме поканили, но те са реално 2 деца, другите 2 са тинейджъри. Аз на колежките мъжете им почти не познавам, но ги поканих от учтивост, но и децата ще е в повече, всяка с по 1-2 ги има...Отделно доброто възпитание изисква да им оставиш детски кът, което е невъзможно, когато си изпълнил залата от край до край.
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #368 -: декември 20, 2015, 09:05:52 »

Засега списъкът ни включва 60-70 човека, пък да видим дали няма да се увеличи.
Активен
radity85
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #369 -: януари 20, 2016, 15:02:11 »

Предпочитам да бъде с около 100 човека гости... не знам дали ще ги съберем толкова или ще станат повече, но имаме още малко време и ще видим  pardon


* 12239680_1030621386969320_1814272624472575864_n.jpg (46.18 KB, 832x300 - видяно 424 пъти.)
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #370 -: януари 20, 2016, 22:12:57 »

Който е пожелал да не се канят деца на сватбата му, не би се обидил в по-късните години да не вземе своето. Била съм на сцени с "Ууааааа" ревящо бебе, тичащо дете покрай младоженците докато ги бракосъчетаваха. И с  момиче "скрито" от момченцата под булчинската рокля. А ти какво да кажеш на чуждо дете crazy
А и зависи децата на колко близки хора ще са ти. Ние например на роднините сме поканили, но те са реално 2 деца, другите 2 са тинейджъри. Аз на колежките мъжете им почти не познавам, но ги поканих от учтивост, но и децата ще е в повече, всяка с по 1-2 ги има...Отделно доброто възпитание изисква да им оставиш детски кът, което е невъзможно, когато си изпълнил залата от край до край.
Това с малките деца наистина е много досадно. Особено когато се заснема важна сцена, а те се мотаят пред обектива. Някои хора наистина не се съобразяват с тези неща. Аз съм на мнение, че децата по това време трябва да са си в къщи и да спят, а не да беснеят на дансинга. Лошо е когато няма баби, които да се погрижат за тях в такива моменти. crazy crazy crazy
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #371 -: януари 22, 2016, 15:18:05 »

То мина време и реших да обновя коментара си за децата. В крайна сметка поканих колежките с мъжете  и децата. Дочувах разни подмятания от едната как винаги канили децата им, колко било хубаво, на всяка сватба имало дечица и прочие. Отделно другата е в лоши отношения със свекърите. Останах с неприятното чувство, че заради мен ще има уговорки и молби да вземат детето.
Накрая извода:
1. едната с двете деца(която ми говореше ЗА децата), взе само едното си, после ми разправя как другото като ми видяло снимките ревнало.  crazy Стана ми неудобно. Измислих да облека роклята у тях за малко колкото да ме види така. Е залъгали го нещо, случайно дойде и на работа в деня, в който си бях взела изпраната рокля и я показах да замажа положението. Така де да ме намрази детето, заради чужди действия.
2.Тази, която беше казала, че ще е без дете, за да се весели така и остана.
3. Третата дойде с детето, но мъжът и поради той си знае каква причина не дойде. Ако знаех това щях да съм по-спокойна, че има кой да гледа детето все пак.

Та скъпи булки, все на някой ще сте криви, направете така че да сте спокойни, че сте направили "както трябва"сватбата...ако ви интересува страничното мнение.... за съжаление исках всички да са доволни и да не ме сметнат за егоистка, мразеща деца.

Поне съм щастлива, че дошлите деца наистина бяха прекрасни, винаги край мен, но без да досаждат.
« Последна редакция: януари 22, 2016, 15:20:53 от Sunny_bear » Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: януари 28, 2016, 11:23:37 »

Нашата сватба ще е с около 100-130 гости. Първоначалният ми замисъл беше да бъде по-малка, но изглаждайки списъка - просто така се получи. Ресторантът обаче е с капацитет 230 места, боя се да не ни е прекалено широко. Но другите варианти също не бяха приложими - с капацитет максимум 100.
Викам си - да вземем да поканим още хора  pardon
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #373 -: януари 28, 2016, 11:31:41 »

Нашите максимум са 80 и то ако има хора,които принципно не са двойка,но решат да доведат някого,въпреки че ще са канени поименно,но ще видим какво ще стане. При нас ресторантът си е за 80 гости,та се надявам да няма изненади,защото просто няма къде да ги побера. blush
Активен
raya83
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #374 -: януари 29, 2016, 16:53:54 »

Нашата сватба ще е средна може би около 90-95 души. Доста хора остават непоканени, но до там сме с бюджета...какво да се прави...
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines