Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:13:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко трябва да са гостите на една сватба?  (Гласуването приключено: август 14, 2006, 19:32:20 )
5-50 - 2 (10%)
51-100 - 14 (70%)
101-150 - 4 (20%)
Циганска сватба - 0 (0%)
Без гости. (за тайни сватби) - 0 (0%)
Общ брой гласове: 20

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - голяма или малка?  (Прочетена 198130 пъти)
 
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #105 -: февруари 20, 2007, 18:04:51 »

И при нас се получава така- бъдещата ми свекърва всеки ден добавя някой към списъка и на мен ми е много неудобно да кажа "не". Въпреки че родителите ми са тези, които плащат за сватбата (тук е такава традицията-булката плаща за сватбата, а младоженецът- за медения месец), бъдещата ми свекърва ми помага много в организацията за сватбата, така че нямаше как да и откажа за гостите. А в БГ през лятото ще си имаме още едно "неофициално" празненство за приятелите на родителите ми и моята страна на семейството. Така всички ще са щастливи! (а ние получаваме двойни подаръци LAUGHTER)
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #106 -: февруари 20, 2007, 18:42:45 »

Ооо, ще стане сигурна съм!!! good

То и принас и от моя страна и от на милото рода голяма, ама никой не те питака си? И ние решихме само най-близките да поканим, то за маса всеки ще дойде, ама после кой ще плаща? Не е з апарите, надявам се да ме разбирате правилно!!! pardon

Така е, поканените трябва да са хора, които са близки и от сърце се радват да са с нас на този ден, а не такива, дето не са ни виждали от години и идват за сеир, с извинение за грозното изказване. Аз не съм очарована от факта, че се налага да се поканят роднини, които са близки по кръвна връзка, да, но далечни по всички други показатели, и не е заради парите, ние си плащаме сватбата сами и се чувстваме много добре така. Ами не е денят на сватбата моментът да се закърпват/завързват отношения с далечни хора. Но пак казвам, оказа се, че единствения начин да не се налагат компромиси е - двамата босички на един плаж с двама свидетели и това е. Но като сме решили, че искаме да споделим момента с близки, ще трябва да преглътнем това-онова...
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: февруари 20, 2007, 22:14:39 »

Днес дописахме списъка 61 гости. За сега ще са толкова. Включваме и фото, видео, DJ и децата които са по-големи.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #108 -: февруари 20, 2007, 22:18:15 »

Днес дописахме списъка 61 гости. За сега ще са толкова. Включваме и фото, видео, DJ и децата които са по-големи.

Е, браво, Юле! Това е много добре, че сте финализирали списъка.  Bravo Аз още се помайвам, да видим до кога...
Активен
junglegirl^84
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 246


обичай врага си,това ще го влуди!!!!


« Отговор #109 -: февруари 20, 2007, 22:23:23 »

Днес дописахме списъка 61 гости. За сега ще са толкова. Включваме и фото, видео, DJ и децата които са по-големи.
ето това се казва окончателно решение Bravo
аз пък тези дди джей,фотограф и т.н. не ги броя Oh my ...
60 човека е идеална бройка - нито са много ,нито са малко drinks
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: февруари 20, 2007, 22:58:17 »

Днес дописахме списъка 61 гости. За сега ще са толкова. Включваме и фото, видео, DJ и децата които са по-големи.

Супер, браво, Юле!!! Bravo И ние бяхме с толква, но с еполучи страхотна сватбат, пожелавам го и на теб!!! любов заедно Dance girl_in_love CHEERS LOVING heart CHEERS CHEERS Dance
Активен
RAZVEDENI VE4E
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9


« Отговор #111 -: февруари 22, 2007, 11:39:30 »

Аз винаги съм искала голяма сватба и затова списъкът с гостите е вече 200 човека!Дано не сме пропуснали някого!голяма веселба ще е drinks CHEERS danceg Dance girl_wink yahoo е ще има и малко рев от мама и тати cray girl_wink
Активен
raly
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #112 -: февруари 22, 2007, 12:00:42 »

Нашите гости са 75-80 човека и мисля, че е добре. Това са най-близките ни хора. Вярно, че моите гости са повече, но работя във  фирма с малък екип и ще поканя всички, защото сме си близки, докато милото работи в банка и ще покани само най-близките си колеги.  Също имам и доста повече приятели и приятелки. Добре че прочетох тук та се подсетих да включа и DJ, фото и видео в списъка - за малко да ги оставя гладни хората smile
Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #113 -: февруари 22, 2007, 12:31:48 »

И при нас се получава така- бъдещата ми свекърва всеки ден добавя някой към списъка и на мен ми е много неудобно да кажа "не". Въпреки че родителите ми са тези, които плащат за сватбата (тук е такава традицията-булката плаща за сватбата, а младоженецът- за медения месец), бъдещата ми свекърва ми помага много в организацията за сватбата, така че нямаше как да и откажа за гостите. А в БГ през лятото ще си имаме още едно "неофициално" празненство за приятелите на родителите ми и моята страна на семейството. Така всички ще са щастливи! (а ние получаваме двойни подаръци LAUGHTER)
Чудесно сте го планирали.Аз също мислех за нещо такова.Те нашите родители се вълнуват повече и от нас,така че им е простено,че прекаляват малко с "техните" си гости.Аз ще поканя колеги и не толкова близки приятели седмица след сватбата на кафе или на обяд някъде,за да няма сърдити.
Активен
Slancho
Ентусиаст
**
Публикации: 81


« Отговор #114 -: февруари 23, 2007, 10:52:54 »

Нито голяма, нито малка. Средна 30-40 приятели и роднини мисля, че е нормално shok
Здравей Е
Hi Елена, сори за предното съобщение. И ние мислехм, мислехме и решихме да сме също 30-40 души. Моля те ако си от София, кажи ми къде смятате да празнувате. Имам предвид, че тук в София е трудно да намериш такъв малък ресторант. А идеята да сме с други, които просто си вечерят или празнуват нещо ама никак не ми допада.
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: март 31, 2007, 17:31:56 »

нашата сватба ще бъде 60 4овека +нас
е поне засега girl_wink
Активен
krem4e
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 51


« Отговор #116 -: април 17, 2007, 13:36:15 »

Здравейте момичета!
От 2 седмици ви чета и дойде и моят ред да се включа. Започвам нова тема защото не намерих точно такава.

Ще правя скромна сватба. Първо защото ние не можем да си позволим да я платим и всичко пада върху родителите ни и второ, защото всъшност винаги така съм си представяла нашият ден!
И мислейки, че така ще е по-лесно за организация се сблъсквам с огромни трудности в организирането на някои детайли.

Затова започнах тази тема, за да се включат и другите момичета като мен и да си помогнем взаимно.
Моля да се включвате със съвети.



Веднага да обясня какво имам предвид:

Ние, родители, сестри, баби, кумове, и най близките приятели - 25-30 човека.
Подписване в делничен ден само със свидетели.
Църковен ритуал, на това държа много, само със задължителните неща.
Ресторант - скромно да се почерпим с гостите.
БЕЗ DJ, видео, фотограф (ще снимат приятели), покани, бутониери, лимузини, торти, украси, роднини, които не сме виждали, кошнички, подаръчета.
БЕЗ задължение кумовете да купуват нещо за сватбата. Те са само наши скъпи гости и свидетели.

И най-важното, за което се нуждая от съвет - Скромна булка без типична булчинска рокля!
И това е проблем. Искам семпла рокля от шифон (измислих си моделче), която да не прилича на булчинска и да мога после пака да облека. Най-добре да ми я ушие шивач. Тук ми трябва съвет - добър шивач в София, който няма да ми вземе безумна сума, само защото рокличката е за сватба.
Нали това ми е цялата идея.

Моля помагайте...
« Последна редакция: април 17, 2007, 16:36:51 от krem4e » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: април 17, 2007, 13:51:41 »

Добре дошла при нас  give_rose give_rose give_rose
Не се притеснявай, тук мисля, че ще намериш идеи и съвети, които ще ти помогнат да изкарате един незабравим ден, без значение дали е огромна или скромна сватбата  give_rose  good
Аз не мога да ти препоръчам шивач, защото съм си шила само булчинската рокля и то в булчински магазин  pardon но може би е по-добре да не казваш на шивача, че роклята е за булка, защото сигурно ще ти вземе по-скъпо  Girl_sing
Все пак всеки има право да си ушие бяла рокля не само за сватба  girl_wink
Успех в организацията! А кога е сватбата?
Активен
krem4e
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 51


« Отговор #118 -: април 17, 2007, 14:12:50 »

Благодаря ти Мария.
Сватбата ще е във Варна (родния град на младоженеца) на 14.06. - подписване и на 16.06.  - църква и ресторант.
Като изключим тези неща, които съм казала, че ще орежа като разходи все пак други ще са нормални - хубав костюм за младоженеца, хубави халки - нали остават за цял живот, грим и фризьор за мен, хапване и пийване за всички  smile smile

Но имам този проблем с роклята. Просто не се харесвам с обемна рокля, не е по мой вкус.
Искам семпла бяла рокля от шифон, горе с кройка на лятна рокличка с тънки презрамки, а надолу падаща на 2-3 пласта. после ще си я отрежа до коляното и ще си я нося. Не искам дантели и украси по нея. А и искам да не натоварвам много майка ми, която ще я плаща. Затова си търся добър шивач в София. Живеем тук от 3 години и не съм си шила нищо за този период.
Исках да си намеря нещо готово, но модата тази година....
Мисля, че 200-250 лв. е разумна цена за такава рокля...
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: април 17, 2007, 15:18:55 »

Мисля, че 200-250 лв. е разумна цена за такава рокля...
Дори мисля, че тази цена е висока! Моята рокля струваше 250лв ноември миналата година! А тя си е булчинска и е с обръчи, така че мисля, че трябва твоята да е по-малко  girl_wink
Ето я и нея:


* IMG_2488.jpg (51.18 KB, 400x600 - видяно 350 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines