Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 11:38:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко трябва да са гостите на една сватба?  (Гласуването приключено: август 14, 2006, 19:32:20 )
5-50 - 2 (10%)
51-100 - 14 (70%)
101-150 - 4 (20%)
Циганска сватба - 0 (0%)
Без гости. (за тайни сватби) - 0 (0%)
Общ брой гласове: 20

Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - голяма или малка?  (Прочетена 202643 пъти)
 
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: февруари 05, 2008, 12:57:56 »

Ние ще каним само половинките, които познаваме, тоест когато двойката си върви в комплект така да се каже. Иначе пък доста съм спестила откъм роднини  diablo Изобщо не ми пука, че някой си роднина, който не съм виждала в близките години нещо ще каже. Роднините на сватбата са наистина най-близките ни хора и тези, които ни обичат и които обичаме ние. Приятелите също. Не страдам от скрупули и не мисля, че трябва да поканиш хора, които не са ти близки, само за да не кажат нещо. Това е моята сватба и искам да я изкарам приятно с хора, които обичам и точка по въпроса за мен. Никой друг няма място.

Иначе сватба от малко хора ми се струва много хубава - 50 човека, ама да са близки, а не 200, ама да не ги понасяш. А и не мисля, че всяка седмица каниш по 60 човека в ресторант на обикновена вечеря, нали? И в крайна сметка няма математическа формула, че по-големият брой гости води до по-голямо забавление.
Аз съм привърженик на големите сватби.Не искам да обиждам никого, но сватба с 30, 40 или 50 души за мен е просто обикновена вечеря.Къде е смисъла от цялото вълнение и приготовление, когато ще го видят 30 човека?? Разбира се това зависи от възможностите на всеки.Във времето в  което живеем една сватба е наистина голям разход.
« Последна редакция: февруари 05, 2008, 13:01:34 от gadamer4e » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: февруари 05, 2008, 13:23:09 »

на нашата сватба 50-60 от гостите НЕ ПОЗНАВАХ да не кажа че и милото не ги познаваше защото те си бяха някакви познати и приятели на майка му и баща му!отговора беше "не може да не ги поканим и те са ни канили"ужасно е да ти честитят сватбата така"здравей аз съм леля Ваня на свекърва ти........честита сватба и така нататък много деца........" girl_impossible :girl_impossible:и после да четеш картички без да знаеш кой аджеба е този чопвек който я е писал  nea имахме 110 души на сватбата като първоначалната бройка беше около 130 но повече от моите роднини не можаха да дойда живет далеч!и не им се сърдя за което разбира се @}->--мога само да кажа че на непознатите не съм обръщала внимание не съм се интересувала много от тях!моята майка не спря да обикаля из всички гости и да ги пита как се чувстват доволни ли са удобно ли им е познати непознати всички в кюпа!и при приятелите ни ходи с всеки наздраве приказки докато свеки само с нейните ис гости се занимаваше!!!е оки и тя не познава роднините ми но веднъж не дойде да ги види да размени две думи за приятелите д ане говорим!докато майка ми беше точно обратното само бодове правеше из ресторанта!!извода е че няма много да се интересувате от това кой е на сватбата и кой не аз поне не се впечатлявах толкова на самия ден  good
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: февруари 05, 2008, 14:17:02 »

Моя още не е почнал със списъците, ама май хич го няма в смятането.
Първо си говорим, че не искаме голяма сватба, около 70 човека някъде. После почваме да обсъждаме евентуално и той като почна с колегите от офиса, ама и половинките, щото повечето били женени та това са само 30 човека само колеги. И аз сега тактично се опитвам да обесня, че уж искахме по-малка сватба и аз ще каня само няколко колеги. На всичкото отгоре колегите са от София, а сватбата ще е в Пазарджик и то вечерна и го питам аз - тия хора къде ще ги настаним - а той ми те ще са с коли  Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... ама аз наистина си мисля, че милото нещо е изключил тотално.
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: февруари 05, 2008, 14:19:55 »

..той като почна с колегите от офиса, ама и половинките...

ние това с колегите го пропускаме, щото става еднааа!!! гостите са предимно роднините, с които поне се чуваме по празници и приятелите...
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #229 -: февруари 05, 2008, 14:50:36 »

Това с колегите наистина е проблем. Особено ако са много на брой. А и не върви да поканиш само някои, и другите да се сърдят. Може би е добра алтернатива да се направи купон след сватбата специално и само с колегите. (така тъкмо ще има още един повод да се отпразнува сватбата  Party time)

А за роднините аз си мисля да са само братята и сестрите на родителите ни и съответно първите ни братовчеди (те само моите са седем първи братовчеди + половинките и децата им crazy ), както и бабите и дядовците. То това си става една доста голяма бройка  tease
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: февруари 05, 2008, 14:56:24 »

Това с колегите наистина е проблем. Особено ако са много на брой. А и не върви да поканиш само някои, и другите да се сърдят. Може би е добра алтернатива да се направи купон след сватбата специално и само с колегите. (така тъкмо ще има още един повод да се отпразнува сватбата  Party time)
Ами да доста такива мнения се срещат надолу в темата и аз съм съгласна! Надявам се че като види на къде отива бройката ще се увери и той  good
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #231 -: февруари 05, 2008, 16:19:52 »


Ами да доста такива мнения се срещат надолу в темата и аз съм съгласна! Надявам се че като види на къде отива бройката ще се увери и той  good
[/quote]

Успех!  Wink
И дано да намерите най-доброто решение и да съберете наистина близките си хора!
Активен
deni1709
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 334


Сладката Габи


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: февруари 06, 2008, 13:28:01 »

с колегите и аз не знам какво ще правим, мойте са около 30, ако трябва и половинкитеее, ехеее и не знам какво да правя, иска ми само няколко колеги, не всички, но ще има обидени  nea и не съм решила какво да правя още!
Мислим да сме около 90 човека иначе  yahoo
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: февруари 06, 2008, 13:32:33 »

Не съм казала, че формулата за хубава сватба е големия брой гости. Тук темата е " Сватба - малка или голяма". Като поканя близките си и той неговите, като говорим само за най-близки, просто бройката става голяма, защото родата е много голяма.
А смятам, че с повече хора ще е по-весело, не говоря за хора,които не познаваш. Няма смисъл да се канят непознати.
Малка или голяма, всеки преценява сам, според представа си за сватба и възможностите си.


Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: февруари 07, 2008, 09:11:05 »

По въпроса за половинките... Ако на поканата пише само името на колегата и не се спомене нищо за придружител той/тя би трябвало да се съобрази и да дойде сам/сама. Какъв е смисъла да дойдат още 10-20 непредвидени госта, които дори не познаваш. Предполагам и колегите ще разберат това  blum
Активен
Asinka_
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #235 -: февруари 07, 2008, 16:42:32 »

Смятам,че правилото от колегите или всички или никoй е най-добро.Почерпете ги в службата,ако не поканите целия колектив,защото представете си колега на милото се жени и кани само него-ще ви стане кофти.Иначе и ние от скромно тържество с най-близките та ударихме 8о човека,от които поне 30 не ме вълнуват,но.....направихме няколко компромиса!  girl_wink
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #236 -: февруари 10, 2008, 12:49:12 »

По въпроса за половинките... Ако на поканата пише само името на колегата и не се спомене нищо за придружител той/тя би трябвало да се съобрази и да дойде сам/сама. Какъв е смисъла да дойдат още 10-20 непредвидени госта, които дори не познаваш. Предполагам и колегите ще разберат това  blum
Според мен ако не искате колегите ви да си водят половинките трябва да им го кажете в прав текст ,защото иначе рискувате на сватбата да дойдат непредвидени гости- не всички са досетливи. На една сватба на която бях преди време стана точно така и беше кофти ,защото местата бяха предвидени, сложени тейбъл картички и трябваше да носят допълнителни столове.
Аз ще поканя колежките с половинките им, защото така е редно според мен. Моят приятел една колежка го покани сам и на мен ми стана неприятно.
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #237 -: февруари 11, 2008, 08:35:06 »

Абсолютно съм съгласна!
За да няма недоразумения, а и дадени на вятъра пари, без срам и притеснение точно трябва да се каже и определи кой с кого и дащо ще бъде на сватбата ви.
излишни финанси за хора, които общо взето не са кой знае колко съпричастни на вас и празник ви...-просто е безсмислено!
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: октомври 09, 2008, 13:01:38 »

За мен гостите на сватбата трябва да бъдат приятелите на младоженците.Тъй като неможе да не се уважат бабите и дядовците, трябва да се включат и те.Ние поканихме и първите си братовчеди.Всичко гости 90 човека.Много се радвам че родителите ни не робуват на "този ни е поканил неможе и ние да не го поканим".  smile
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: октомври 09, 2008, 14:49:54 »

нашата сватба беше малка - 58 човека. тъй като ние си плащахме всичко решихме да си поканим хора с които общуваме, а не роднини които не сме виждали от години( а родата на мъжа е голяма). но както каза някой по-горе тъпо ми се вижда да се запознавам с някоя леля или стринка.
и така като цяло гостите ни бяха приятели и колеги и най-близките роднини.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines