Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 07:17:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко трябва да са гостите на една сватба?  (Гласуването приключено: август 14, 2006, 19:32:20 )
5-50 - 2 (10%)
51-100 - 14 (70%)
101-150 - 4 (20%)
Циганска сватба - 0 (0%)
Без гости. (за тайни сватби) - 0 (0%)
Общ брой гласове: 20

Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - голяма или малка?  (Прочетена 205651 пъти)
 
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: януари 06, 2008, 17:49:32 »

На мен пък ми се иска да имаше повече деца на нашата сватба. Ще е само едно. Но ние сме още малки, съответно повечето ни гости също.
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: януари 07, 2008, 14:30:51 »

yea ние сме се спрели на сватба с около 70 гости, с много млади хора и приятели, а от роднините ще поканим най-близките. семейството ми обаче има доста на брой роднини, които чувства близки и ако поканим всичките, сватбата ще набъбне двойно.. целенасочено пропускаме групи роднини, които живеят далеч, за да няма обидени после.. а след сватбата планираме да ги посетим и да ги почерпим. така ще постъпим и с колегите от работата - иди обяснявай на колектива, че някой ти е по-близък Wink не знам, дано няма обидени и бройката да не плава много  huhhuh.gif
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: януари 15, 2008, 14:50:43 »

Ние ще сме с скромна сватба( 35-40 души),родителите,и роднини(баби и дядовци,братя и сестри),и приятели.
Активен
Azumi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: януари 15, 2008, 19:14:16 »

Понеже се двуомяхме много малка ли да е сватбата или голяма ,накрая прерастна в граждански брак от 4 чоека и църковен брак през лятото от 200 човека girl_wink
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: януари 30, 2008, 21:11:18 »

Понеже и ние се оказа, че имаме доста роднини, в крайна сметка излязоха.... около 200.  tease  crazy Сега търсим ресторант, който да ги побере
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: януари 31, 2008, 20:42:27 »

ние сме си направо към голяма сватба.............мислех да е максимум до 120 човека,но отиваме към 150!
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: февруари 03, 2008, 02:30:37 »

Аз съм привърженик на големите сватби.Не искам да обиждам никого, но сватба с 30, 40 или 50 души за мен е просто обикновена вечеря.Къде е смисъла от цялото вълнение и приготовление, когато ще го видят 30 човека?? Разбира се това зависи от възможностите на всеки.Във времето в  което живеем една сватба е наистина голям разход.
Активен
HeYkpoTuMa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40


обичана!


« Отговор #217 -: февруари 03, 2008, 14:42:30 »

Все си мислех, че след като сме от два различни града на 400 км един о друг и почти нямаме роднини сватбаа ни ще е около 60 човека, да но по груби сметки излизат около 100 и то с компромиси.
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: февруари 04, 2008, 09:30:20 »

Ами само като се сметнат най-близките, които не може да не поканиш - родители, баби и дядовци, лели и вуйчовци, братовчеди, приятели и бройката скача до небето  Oh my ...
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #219 -: февруари 05, 2008, 11:23:01 »

Да се включа и аз!
Темата ба броя на гостите е строго относителна!Всеки си има различни виждания!
Все пас обаче да не забравяме, че човек не се жени всеки ден, а и тогава на едно място се събират хора, с които се чувстваш действително щастлив, че споделяш празника си.
Да,от известна гледна точка е малко глупаво да се дават и пари за роднини девето коляно, които виждате за първи или втори или последен път-и то само по сватби....
ако можете все пак-поканете хората, на които държите и които са до вас-ВИНАГИ!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: февруари 05, 2008, 11:43:06 »

 А освен това се канят и близки роднини, които са ти неприятни, но поради близката родствена връзка няма как да не поканиш за съжаление blush И предпочиташ да ги поканиш и да си спестиш ядовете по злословенето след сватбата, че не са били поканени.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #221 -: февруари 05, 2008, 11:59:04 »

Аз много бих искала да не са много хора (иска ми се не повече от 60 души), но като се сложат роднините от двете страни и по-близките приятели, всеки с половинката си, и децата си и ето ти голямата цифра  girl_impossible

Мисля си, че ако не са твърде много ще е по-компактно и ще можем да обърнем внимание на всички гости. Иначе ако успееш едно наздраве да им кажеш пак ще е добре  pardon
А и за роднините и приятелите, които не са от града където ще е сватбата, трябва да се мисли за настаняването им.
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #222 -: февруари 05, 2008, 12:05:58 »

Права си!
Най-малкото защото всеки очаква от теб да му обърнеш внимание, а пък ти самата нямаш възможност от такъв хаос да се погледнеш себе си, да седнеш, както се казва!
Това с половинките и децата наистина е така.Всеки като си доведе по някой-равносметката често е страшна и ужасна!!!
Късмет!!!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: февруари 05, 2008, 12:09:52 »

Да това с половинките е много е неприятно. Все пак ти каниш дадения човек, защото означава нещо за теб. Ако си искал да поканиш и половинката е щяло да има покана и за нея/него. Много често това са хора, които изобщо не познаваш, или временни партньори, които никога няма да видиш...или съпруги/съпрузи на колеги/колежки с които нямаш никакъв досег.
Мисля, че ако си тактичен човек никога няма да вземеш със себе си човек, който не е поканен, най-малко от уважение към младоженците.
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #224 -: февруари 05, 2008, 12:21:31 »

Напълно съм съгласна!
Глупаво е да се запознаваш тепърва с някой-още повече на сватбата си, а да си го поканил в същото време!
От друга гледна точка-това е и до усещане от страна на гостите все пак!Не може да има една покана и да помъкнеш цялото си домочадие-освен, естествено, ако това не е изрично уговорено!
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines