Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:54:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко трябва да са гостите на една сватба?  (Гласуването приключено: август 14, 2006, 19:32:20 )
5-50 - 2 (10%)
51-100 - 14 (70%)
101-150 - 4 (20%)
Циганска сватба - 0 (0%)
Без гости. (за тайни сватби) - 0 (0%)
Общ брой гласове: 20

Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - голяма или малка?  (Прочетена 198126 пъти)
 
Azumi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: декември 03, 2007, 10:13:32 »

Забравих да кажа ,че причината не са парите.Други съображения имаме.По принцип си права ,че основно сватбата зависи от това колко е бюджета ,но ние нямаме такъв проблем.Моите родители могат да си позволят каквато сватба си пожелая с каквото пътешествие искам ,но не е тази причината.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: декември 03, 2007, 12:50:00 »

аз от моята сватба съдя че не бюджета определя броя на гостите,защото 1/5 от разходите отидоха за ресторанта,а другите неща така или иначе се купуват,без значение дали ще са гостите 50 или 200.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: декември 03, 2007, 15:26:40 »

maslinka в твоя случай може наистина така да стоят нещата, но при една средностатистическа сватба процентно най-много средства отиват за куверти за ресторант и за настаняване на гости /ако са от други градове/.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: декември 03, 2007, 18:37:46 »

Аз също мисля, че малките сватби не са защото хората нямат голям бюджет. Точно в България сме  свикнали да вземем назаем ама да оженим децата както трябва  smile
Според мен е въпрос на решение и после неговото отстояване. Ние можехме да си направим каквато сватба искаме (нека това звучи като факт а не като хвалба) но бяхме твързо против - 1во защото както казва Azumi един повече означава означава още 199 и 2-ро защото аз винаги съм искала малка весела сватба . Първоначалната ни идея беше да се оженимв православна църква в чужбина и от там с кумовете на сватбено пътешествие. Впоследтствие се спряхме на сватба с около 20-тина приятели и без нито един роднина, за да няма обидени. На роднините направихме отделно парти след като се върнахме от меденият месец и им подарихме албум с избрани снимки. Разбира се имаше и недоволни и обидени от нашето решение, но такива щеше да има във всички случаи. Все пак се радвам че нашата сватба си я направихме по нашият начин  smile. Освен това както казва Maslinka, намалили сме малко от разходите за ресторанта, но всичко останало си го имахме. Така че това е просто въпрос на избор  blum
Активен
Azumi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: декември 03, 2007, 19:01:38 »

То май винаги има обидени.Баща ми има една леля ,която още като го види му припомня колко е обидена и какво щала да им подари ,ако е била от поканените.Понякога като мине през офиса на майка ми я пита -Айде ,вие няма ли да се развеждате? :girl_haha:Горката!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #200 -: декември 04, 2007, 19:06:23 »

Много относително нещо е "големината" на сватбата. В края на 80-те, началото и средата на 90-те години за голяма сватба се смяташе сватбата с 400-500 души гости. Днес също има сватби с такъв брой гости, но младоженците са с наистина по-големи възможности. Според мен днес сватбите с гости до 100 човека са средни по мащаб. Най-често срещани са "нормалните" сватби от 70-80 човека.
В практиката съм имал случаи на сватби с 9, 15, 20 човека, но те по никакъв начин не отстъпват на тези с 50, 70, 100 човека. Трудни са за снимане, но понякога са толкова красиви и добре организирани, че както се казва има материал.
Важно - 50% от гостите трябва да са млади хора.
Активен
coco
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: декември 05, 2007, 10:42:40 »

Бях на сватба с 500 души началото на лятото тази  година ....Вярно стана купон, но не смятам, че точно за такъв личен празник трябва да има чаак такива показности.
Айде рожден ден, юбилей - да... но сватбата, което е толкова интимно преживяване...някак си не си го представям с 500 души гости
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: декември 05, 2007, 17:50:27 »

При 500 гости, ако младоженците искат да отделят по една минута време на всеки, това прави минимум 8 часа Oh my ... Но всеки си организира сватбата както иска. Нашата няма да е голяма, но вярваме, че ще е весело smile
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: декември 05, 2007, 18:00:46 »

Ние за гостите на нашата сватба решихме да са хора на които държим и да не каним лели и баби които сме виждали по веднъж в живота си или изобщо не сме виждали. И така приблизителната бройка стана около 80-90 души. и 200 да бяха станали пак щяхме да ги поканим стига да са значими за нас. Но основния ни критерий за избора на гостите ни беше да са хора които значат нещо за нас а не сме ги поканили само защотото така трябва или някой да не се обиди. То обидени както казват darling и Azumi винаги ще има за едно или друго нещо, това си е неизбежно  Girl_sing
Активен
coco
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: декември 06, 2007, 00:20:45 »

При 500 гости, ако младоженците искат да отделят по една минута време на всеки, това прави минимум 8 часа Oh my ... Но всеки си организира сватбата както иска. Нашата няма да е голяма, но вярваме, че ще е весело smile

При нас сватбата (официалната част, без приготовления) продължи от 15:30 до 4 сутринта... smile.. 13часа  blush pleasantry
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: декември 10, 2007, 16:07:53 »

Almarsy, нормално е една сватба да продължи повече от 8 часа, но все пак има много ритуали, много танци (поне аз така си представям моята) и ако имам 500 гости, лично аз няма да мога да обърна внимание на всички, да им благодаря лично, че са дошли и т.н.
Активен
coco
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: декември 11, 2007, 12:30:12 »

Има поздрави след гражданското , при влизане в ресторанта...
Докато танцувате идват хора да ви поздравят , като си тръгват хората пак им благодарите.
Не знам, аз пък не си представям цялото тържество да ми мине в ходене по масите да благодаря ...
Ок, преди това , че са ни уважили ..след ритуалите и при посрещането им в ресторанта - да , но после да вървя маса по маса някак си не беше моята представа за тържество.
Зависи как е организирана сватбата, разбира се, ако преди това никъде не можеш да видиш гостите си - един по един - да ,мини с чаша в ръка по масите да благодариш , но иначе за мен е излишно чак толкова благодарствени слова...
А то е ясно при сватба с 500 души, че някои са пълнеж, това е за хора, които търсят показност....въпрос на вкус smile
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: декември 11, 2007, 17:42:35 »

Ние ще сключваме само граждански брак и то в ресторанта, ако е хубаво времето на тераста му. Не съм сигурна, че ще има място, което да е подходящо след ритуала да минават хората да ни поздравят както в ритуалните зали става. Затова си представям, че в един момент ще трябва да минем по всички маси, което при 80 души сватба не е много... надявам се да не е много smile
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: януари 06, 2008, 13:15:07 »

Аз винаги съм искала по-малка сватба, само с близките ни прятели и без роднини, освен семействата. Като направихме списък обаче бройката отива към 110-120 човека. Това наистина са ни близки приятели, не са просто пълнеж и в това число почти няма роднини. Хубавото е, че 90 % от гостите ще са млади хора. Това, което ме притеснява е, че доста от тях имат и деца, а на мен хич не ми се иска да има деца на сватбата - айде, да са 4-5 добре, но повече от това  huhhuh.gif Ама не знам как да кажа на гостите с деца, че не икам да ги водят  blush
« Последна редакция: януари 06, 2008, 13:45:04 от gadamer4e » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: януари 06, 2008, 13:26:54 »

нашата беше от 110-120 души и пак не ми стигна времето да се заприказвам с всеки гост да се сниммам поотделно  cray много ме хвана яд че така се получи ама всеки ме дърпаше на някъде за снимка да ме пита за музика и ей такива глупости отделях време на милото и на кумовете добре че беше мама та тя правеше тигели из ресторанта да забавлява говтите за наздраве за приказки снимки и целувки  yahoo
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines