Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 18:42:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко трябва да са гостите на една сватба?  (Гласуването приключено: август 14, 2006, 19:32:20 )
5-50 - 2 (10%)
51-100 - 14 (70%)
101-150 - 4 (20%)
Циганска сватба - 0 (0%)
Без гости. (за тайни сватби) - 0 (0%)
Общ брой гласове: 20

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - голяма или малка?  (Прочетена 202757 пъти)
 
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #45 -: септември 10, 2006, 00:26:09 »

Много е смешно наистина колко са различни представите за голяма сватба в БГ и в Щатите.

Нашата сватба беше 120 души. Честичко чувах думите  "голяма сватба", "много хора" и тн. На мене не ми се вижда много голяма, но толкова събираше комфортно залата ( а и за толкова бяхме определили бюджет  Wink)
Вчера приказвам с мой колега -американец,  мисли да предлага брак момчето на приятелката си. И аз веднага предложил, непредложил и се пиша поканена  crazy
И той ми заявява - ний мислим нашата сватба малка и интимна да я направим, съвсем скромно... 120-130 човека... аз щях да припадна...
Като кажа на някой американец че сватбата ми била 120 души, те хората се притесняват че нямам достатъчно рода и познати!!!
Хора разни, разбирания разни...
 

Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #46 -: септември 10, 2006, 13:32:44 »

И ние снощи получихме покана за сватба от адвоката ни :-) Според тукашните разбирания неговата сватба ще бъде нито малка нито много голяма........ 350 човека !!!!!!!!!!!!!!!!

Аз като чух бройката останах толкова изумена, че съпругът ми ми направи знак да не издавам емоциите си или поне не толкова видно. Мога да си представя каква физиономия съм имала  Oh my ...

Но светът е толкова шарен....... :-)
Активен
Vangelia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #47 -: септември 13, 2006, 12:02:16 »

Ако имаш толкова близки,роднини и приятели нямам нищо против,но да поканя половин българия само за да има "калъбълък" не бих си и помислила.Хубаво е да имаш много приятели и рода,но други,като например цялата фирма,някой си познат и незнам си кои приятели на майка ми и на леля ми не са приемливи за мен.То с тях сигурно от 80 на 380 ще отидат нашите stop
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: октомври 02, 2006, 11:52:45 »

Нашите гости в крайна сметка се оказаха точно 60 човека!! Не беше много малка сватба, нито голяма, но беше хубаво!!!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: ноември 27, 2006, 16:26:59 »

Нашата беше малка сватбичка - 46 човека и ми беше супер.видях се с всички гости.Танцувах със всички,смях се със всички!И всеки един поотделно посрещнах и изпратих.Така те знаят ,че са били на нашата сватба и са имали честа да поговорят и да се посмеят с нас-младоженците! End
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: ноември 27, 2006, 21:10:19 »

нашите за сега се очертават около 160 човека,свят ще ми се завие от хората crazy
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #51 -: ноември 28, 2006, 09:03:03 »

И тук идва темата за вечния спор: да се покани цялата рода (само защото ти е рода) или да си поканиш само приятелите и близките до сърцето ти? Всеки решава сам за себе си, но сватбата не се ли организира от младоженците за тях самите? И не идват ли гостите заради самите младоженци?

Вчера мой приятел каза нещо, което никога няма да забравя: "Не е важно колко човека претедират, че са твои приятели, важно е колко от тях помнят рождения ти ден, честитят ти новата година, застават зад гърба ти в тежък момент и имат искренното желание да те чуят и видят без повод. След скорошна злополука осъзнах, че имам само двама приятели. Отсега съм им написала поканите за сватбата ми... За другите....? Не гарантирам покани. Човек не трябва да бъде алчен pardon pleasantry give_rose
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #52 -: ноември 28, 2006, 14:45:02 »

така става понякога че сватбата я правят родителите за родата..младоженците са както се казва длъжностни лица,
надявам се да не се окаже и нашата сватба такава че с тези 130 човека наистина свят ще ми се завие
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #53 -: ноември 28, 2006, 15:01:21 »

Някакси не ми харесва идеята, въпреки че родителите плащат събитието, защо не вземат да се омъжат отново родителите. А децата им да изчакат докато съберат пари, за да си извоюват свобода за един от щастливите им лични мигове..... diablo

Полудявам като чуя за властни и налагащи мнението си родители! Плачещо момиче hysteric
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: ноември 28, 2006, 15:10:53 »

Ами затова - Да се борим за свободата да избираме как да премине сватбения ни ден! Good luck
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: ноември 28, 2006, 22:01:39 »

az namam ni6to protiv koi she doide.za men e vajnoto horata nakoito raz4itam da sa tam.neka za vseki ima po ne6to.za roditelite i za mladojentsite. girl_in_love
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: декември 05, 2006, 13:34:02 »

нашите за сега се очертават около 160 човека,свят ще ми се завие от хората crazy

Доста са!А имаш ли потвърждение дали ще дойдат всички?
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: декември 06, 2006, 10:13:56 »

ami posledno kato se 4uh s maika,tia kaza 4e niakolko 4oveka sa se otkazali,a drugi puk sa nastoiavali da doidat pardon,taka 4e dano se okaje 4e nama ima tolkova hora.okolo 130 mi stigat blush
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: декември 06, 2006, 17:33:34 »

ami posledno kato se 4uh s maika,tia kaza 4e niakolko 4oveka sa se otkazali,a drugi puk sa nastoiavali da doidat pardon,taka 4e dano se okaje 4e nama ima tolkova hora.okolo 130 mi stigat blush

Само че трябва да имаш крайната цифра скоро защото нали трябва да поръчаш разни неща! good
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: декември 06, 2006, 21:10:02 »

ами честно казано родителите ми ще се занимават с това.аз само си давам съгласието харесва ли ми или не.аз така и така няма да имам много време да търся подаръчетата и т.н. малкоме яд,че ще пропусна тези подробности,ама....няма как pardon
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines