Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 07:26:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко трябва да са гостите на една сватба?  (Гласуването приключено: август 14, 2006, 19:32:20 )
5-50 - 2 (10%)
51-100 - 14 (70%)
101-150 - 4 (20%)
Циганска сватба - 0 (0%)
Без гости. (за тайни сватби) - 0 (0%)
Общ брой гласове: 20

Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - голяма или малка?  (Прочетена 205987 пъти)
 
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: май 30, 2007, 10:37:44 »

Определено съм на мнение,че гостите над 150 са напълно излишни.Тъй като, пак казвам, колкото повече, толко по-пренебрегнати и недоволни гости .Искам да ви кажа, че моята рода е от голяма, по-голяма.Родителите ми са и двамата по 9 деца.Всички те са женени и имат по две даца. Някой от тях/ тоест първите братовчеди/ също вече са женени и имат деца....... нали се сещатете, че бройката им е неопрадалена и неясна. Аз не им помня имената даже и някой не съм ги виждала от години /пак говоря за първи братовчеди, лели и тн./, тъй че не виждам смисал да каня хора, който не чуствам близки, колкото и да ме упректнете, а и най-важното не се чуствам задължена. Това  е моят ден и аз определям правилатата на играта... Така моята бройка се намалява от 350 до 80 човека и се надявам да се чуствам страхотно и да изкараме този важен за нас ден невероятно ... Dance

Лолита и моята рода е колкото твоятя , но има и една малка подробност - родата на милото също  tease , така че колкото и да се опитвахме да намалим бройката това е редуцирана цифра  laugh
в това число са само най- най близките с който подържаме контакт  smile роднини + най- близките ни приятели .
Пожелам ти да си прекараш страхотно на твоат тъй важен ден smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: май 30, 2007, 10:39:01 »

аз пък твърдя че познавам всичките 300, които са поканени на моята сватба!
така са нещата на село, мили момичета! всеки се познава и се ходи по много сватби!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: май 30, 2007, 10:40:13 »

Selvet и fanimira ще имате една луда и весела сватба good
аз не мисля че колкото с аповече хората толкова по недоволни ще има,даже мисля че ще е много щуро
Активен
lolita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: май 30, 2007, 10:42:45 »

Няма лошо.. pleasantry всеки преценява или е принуден от обстоятелствата ...За сравнение на разходите и дума не може да става. Важното е цялата маса от хора да успее да се приобщи и забавлява заедно, за да покаже уважение към младоженците не само с присъствие ..Желая ти един неповторим прекрасен сватбен ден скъпа !
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: ноември 12, 2007, 17:08:40 »

Всеки си има различно мнение относно това каква да бъде сватбата му, но аз лично винаги съм предпочитала малка и "лъскава" сватба smile
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #185 -: ноември 13, 2007, 23:30:32 »

Аз харесвам големите сватби. wedding Но не трябва да се прекалява! Оптималният вариант според мен е между 70 и 120 човека.
Активен
dobi
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: ноември 27, 2007, 13:48:55 »

Ние направихме малка сватба и аз съм много доволна. Присъстваха само родителите ни и най-близките ни приятели. Въпреки това беше много весело danceg
Активен
coco
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: ноември 28, 2007, 11:21:10 »

Първоначално исках малка сватба...даже не исках тържество. Просто да се оженим и да хапнем някъде с роднините. Обаче нямаше как.. и така стигнахме до 200 човека потвърдили идването си , като дойдоха малко повече. В интерес на истината това са хора, които виждаме ако не всеки ден то през ден.Така че нямаше как толкова близки да не ги поканим и после да има сърдити.
Всичките 200 + гости останаха очаровани от сватбата и всички когато ни видят казват колко вълшебно е било всичко и колко незабравимо преживяване ще остане в техния живот.
Пък и аз от едната в другата крайност ..останах очарована. Беше и в плюс това, че в тълпата не виждах част от гостите (от страна на мъжа ми) , които просто кръвно не понасям, но трябваше да са там. lol)
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: ноември 29, 2007, 19:36:51 »

Браво на вас с големите сватби  Bravo Bravo Bravo. Сигурно е истинско приключение организирането им?!
На нашата бяхме 66 души. Бях си направила дори анализ - 33 мъже и 33 жени, 17 над 50 години, 30 роднини..... Луда работа, ама то си е професионално изкривяване smile
А момичета, успяхте ли да си направите снимки с всички гости, че аз с моите 66 човека направо се побърках smile.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: ноември 30, 2007, 13:00:54 »

ние планувахме да сме 90,по списък за поканите бяхме 140,но в крайна сметка сватбата беше 120.
danieIa аз сега като си гледам снимките има гости с които не сме се снимали angry и много ме е яд
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: ноември 30, 2007, 13:38:04 »

Ние на нашата сватба отначало смятахме, че ще сме 80-85 човека, но в крайна сметка бяхме 65! И аз като си гледам снимките виждам че нямаме снимки с всички гости по отделно.  huhhuh.gif Жалко.
Даниела много интересни статистики си направила.  Bravo
« Последна редакция: ноември 30, 2007, 13:42:33 от Наталия Борисова » Активен
korneliq_donkova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #191 -: декември 01, 2007, 20:47:14 »

Ние ще имаме малка сватба,максимум от 50човека и двамата това искаме-малка скромна сватбичка и много красива smile,ох нямам търпение вече danceg
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #192 -: декември 02, 2007, 19:06:22 »

korneliq_donkova, в началото всеки си мисли за по-молка бройка, но когато започне да пише излизат повече. И аз си мислих,че ще са около50-60 ама с всеки ден се увеличават. DANCE
Активен
Azumi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: декември 02, 2007, 19:39:38 »

Нашата сватбва ще е мъничка,съвсем лична-ние,кръстниците и родителите.Ако поканим един страничен човек ,означава да поканим всички останали 199 гости.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: декември 03, 2007, 09:18:45 »

Мисля, че въпросът дали сватбата да е малка или голяма зависи най-вече от финансовите възможности, определени като бюджет за тържеството. Няма какво да се лъжем - в България това е един от основните фактори, който възпира младите да му отпуснат края в сватбения списък blum  writer  Иначе и  другата крайност не е за предпочитане - в недалечното минало сватбите са се правели с по 200 -300 човека, обикновено цялото село.... badgirl
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines