Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 22:13:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За разликата България - САЩ и ценностната система на двете нации!  (Прочетена 41601 пъти)
 
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #90 -: януари 28, 2008, 16:10:29 »

Аз също бих подкрепила Авва относно литературата, И да добавя че не може да се сравнява литературата в период на 2 века с литерятура изградена въз основа на мнооого по-дълъг период, "американската" литература е нищо в сравнение с европейската било българска, руска, френска и т.н. Проблема е че като цяло (пак извинявайте за обобщението) че българите си казваме, ние имаме Ботев, имаме Вазов, ние сме велики... и до там спира.

Само нещо интересно знам че е  Offtopic но преди много години в училище  правих сравнение на Вазов и Ботев и техни преведени творби на английски, че накарах даскалите ми тук да четат Под Игото и Ботеви стихозбирки. Едната ми учителка забеляза приликата, да не кажа дублиране почти между Ботев и Руперт Брук (известен Агнлийски поет)... че тя първо с малко укорение се отнесе, аз разбира се го приех на чест и много бързо и доказах че греши кой от кого е "преписал" тъй като Ботев е бил вече мъртъв когато Мистър Брук се е родил, и стихосбирката на Ботев е била преведена и е обикаляла Европа точно по времето когато Руперт Брук е писал неговите войни стихосбирки.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines